Şimdi Ara

Dell 7577 Batarya yıpranma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bataryanızda yıpranma mevcut mu? 6 ayı biraz geçti alalı Dell 7577 1060 lı modeli. Pilde yıpranma oranı %25 bende.
    Batarya değiştiren oldu mu? Bu kadar sürede böyle bir değer olması yüksek değil mi?
    7577 lerde pil de kronik sorun mu var acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 8 Ekim 2018; 22:29:53 >

• 2060 ?? oyle model çıktı mıki
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    1060 lı model diyecektim. Klavye yanlışlığı olmuş. Tşk ler hemen düzelteyim
  • Bilgisayarı nasıl şarj ediyorum bir günlük kısa özet yazsana. 6 ayda %25 epey fazla sorun bataryada gibi ama pil ömrü genelde kullanıcıya bağlıdır. O yüzden ozet yazarsan daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    En geç %20 lerde şarja takarım. Laptobu çok aşırıda kullanmadım.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    şarj kontrol programı var mı bilmiyorum. Yüzde 95 lerde şarj kesilir yüzde 60 ın altına inmeden şarj edilir. Günümüz bataryalar lion oldugundan bu sistemde takılmak gerektigini sanmıyorum . hiprid mod olayı varmıs senın notebookta o ayarda kullanıyorsanız kullanma
    Garantiye verin hocam bi baksınlar normal değil

Öyle yapacağım büyük ihtimal. Yeni batarya gelenee kadar laptobun serviste kalmasını istemiyorum. Onu soruşturuyorum.

Standart ayarlarıyla oynamadım. Onla bi alakası yoktur bence, özelliği koymalarınım mantığı olmuypr.

Standart ayarlarıyla oynamadım. Onla bi alakası yoktur bence, özelliği koymalarınım mantığı olmuypr.

• https://www.dell.com/community/Inspiron/Dell-7577-high-battery-wear-30/td-p/6032080

Burdaki arkadaşta seninle aynı sorunu yaşamış 3 ayda 15mWh lik bi kayip yaşamış recalibre seklini yazmis elemanin biri bi bak dene istersen

Bilgi için tşk ler hocam. Ankaradaki servisle görüştüm. Garanti dahilinde değiştiririz dediler. 4 ila 7 gün sürer dediler. O nedenle biraz daha ilerde vermeyi düşünüyorum. İlerde macun vs. de değiştiririm hem

• 7567 modelinde de bunu yaşayanlar vardı ama sonuca bağlanmadı. Konusunda araştırırsan görürsün.
    Power managerda ac öncelikli kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marty.McFLY -- 10 Ekim 2018; 13:47:51 >
  • Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    Tm hocam.

Uygun bir zamanda garantiden değiştireceğim.

• Gerekli olmadıkça bataryanınızı doldur boşalt yapmamaya çalışın. Mesela masaüstüne sabit kullanacaksanız dell power manager’dan üst limiti %95 yapıp sarja takılı kullanırsanız en mantıklısı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    Garantiden bataryayı değiştikten sonra öyle yaparım artık

• şuan aynı sorunu yaşıyorum, her bataryada kullanıp full deşarj ettikten sonra full şarj yapsam %7 eksiliyor. Batarya sağlığı %14 eksildi şuanda.
  • TrettiofemHalf kullanıcısına yanıt
    Ankarada ki servis %27 ve üstündeki yıpranmasında değişiyoruz demişti. Değişirler sizinkinide. Koçsistemle görüşün hocam

Valla sizinle konuşurken %20 ye yükseldi. Teşekkürler bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

Valla sizinle konuşurken %20 ye yükseldi. Teşekkürler bilgi için.
    Rica ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.