Şimdi Ara

DELL 7567 VS MONSTER ABRA A5 V9.2.2 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
3.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Beyler bugün söyledeim Dell 7567iyi n11den . Gelince nasıl anlatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokzillap4

Beyler bugün söyledeim Dell 7567iyi n11den . Gelince nasıl anlatırım

kaça aldın hayırlı olsun link atabilirmisin birde ürün gelince yorumlarını bekliyorum bende alıcam takipteyim..
  • Arkadaşlar güçlü bir laptop almayı düşünüyoruz. Bütçe 4000 TL. Dell 7567 'yi çok beğendik oyun bilgisayarı olsa da. Da'sı neden derseniz oyun oynanmayacak, excell, ofis yazılımları, çok sekme üzerinde çalışılan bir chrome kullanımı vs. Sadece uzun yıllar götürsün isteğimiz var. Günün şartlarında i5-7200u işlemcili giriş-orta seviye ekran kartlı (920m, 940mx vs) modellerle bunlar 2000 TL ile rahatlıkla yapılır biliyoruz. Ama böyle bir şey yapmaya karar verdik, MacBook Pro iadesinden gelecek para ile.. Takıldığımız tek konu fanı. Şimdi incelemelerde izlediğim kadarıyla High-Ultra modlu testlerde fan sesi oldukça yüksek bir şekilde çıkıyor. Oyun oynandığı anda rahatsız edici olmaz bana göre çünkü oyun sesi bastıracak. Biz hiç oyun oynanmadığı anda 5-6 saatlik kesintisiz kullanımda fandan gelecek tepkiyi merak ediyoruz. Yukarıda bahsettiğim kullanımları gerçekleştirirken fan sesi rahatsız eder mi, boşta kaldığından çok çalışmaz mı? Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

Arkadaşlar güçlü bir laptop almayı düşünüyoruz. Bütçe 4000 TL. Dell 7567 'yi çok beğendik oyun bilgisayarı olsa da. Da'sı neden derseniz oyun oynanmayacak, excell, ofis yazılımları, çok sekme üzerinde çalışılan bir chrome kullanımı vs. Sadece uzun yıllar götürsün isteğimiz var. Günün şartlarında i5-7200u işlemcili giriş-orta seviye ekran kartlı (920m, 940mx vs) modellerle bunlar 2000 TL ile rahatlıkla yapılır biliyoruz. Ama böyle bir şey yapmaya karar verdik, MacBook Pro iadesinden gelecek para ile.. Takıldığımız tek konu fanı. Şimdi incelemelerde izlediğim kadarıyla High-Ultra modlu testlerde fan sesi oldukça yüksek bir şekilde çıkıyor. Oyun oynandığı anda rahatsız edici olmaz bana göre çünkü oyun sesi bastıracak. Biz hiç oyun oynanmadığı anda 5-6 saatlik kesintisiz kullanımda fandan gelecek tepkiyi merak ediyoruz. Yukarıda bahsettiğim kullanımları gerçekleştirirken fan sesi rahatsız eder mi, boşta kaldığından çok çalışmaz mı? Ne dersiniz?

Benimde takildigim enbuyuk konu bu cunku bende senin gibi oyun icin degil gundelik ve cizim programlari icin alicam kullananlar aydinlatirsa bizi guzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tmmdır beyler gelince hepsini açıklayacağım merak etmeyin. Şu an mobildeyim link veremiyorum fakat ebrarın n11 şubesinden aldım. Yanında ayrıca Rocket league oyunu veriyordu ve taksit seçenekleri olarak bu bize daha avanstaydı geldi. Umarım güzel bir şey çıkar. Gelince söz buraya yazacağım 😁

• Ben ebrardan dell inspiron 7567 aldım.1 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.Ayrıca ben soğutma olarak dell'i başarılı buldum.Oyun oynamayı bıraktığınızda 1-2 dakikaya soğuyor ve fanlar gürültü yapmayı kesiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcCiyiz

Ben ebrardan dell inspiron 7567 aldım.1 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.Ayrıca ben soğutma olarak dell'i başarılı buldum.Oyun oynamayı bıraktığınızda 1-2 dakikaya soğuyor ve fanlar gürültü yapmayı kesiyor.

peki oyun haricinde günlük kullanımda nasıl bilgisayar fan sesi cok oluyormu birde ağırlığı taşıması nasıl ben okulda dersler için filan kullanıcam okula götürmem gerekebilir sıkıntı olurmu ? ve tasarımı biraz kaba gibi duruyor bana göre belkide resimlerde öyle canlısı nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1235

quote:

Ben ebrardan dell inspiron 7567 aldım.1 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.Ayrıca ben soğutma olarak dell'i başarılı buldum.Oyun oynamayı bıraktığınızda 1-2 dakikaya soğuyor ve fanlar gürültü yapmayı kesiyor.

peki oyun haricinde günlük kullanımda nasıl bilgisayar fan sesi cok oluyormu birde ağırlığı taşıması nasıl ben okulda dersler için filan kullanıcam okula götürmem gerekebilir sıkıntı olurmu ? ve tasarımı biraz kaba gibi duruyor bana göre belkide resimlerde öyle canlısı nasıl

Günlük kullanımda fan sesini ben daha hiç duymadım.Hatta bu konuda çok memnun olduğumu söyleyebilirim.Eski laptobum film izlerken bile fan devrini yükseltiyordu.Çift fan,bakır ısı boruları ve alüminyum ızgara olması günlük kullanımda fanların sessiz çalışmasını sağlıyor.Ağırlık olarak gaming olması ve ısı borularının falan bulunması ağırlığa etki ediyor.Ama giriş seviyesinde bulunduğu için ağırlığı abartılı değil.Yani bence taşırken sıkıntı çekmezsin.Hatta ben de üniversiteye laptobu götürüp kullanıcam.Tasarım herkese göre değişir.Bana sorucak olursan ben gayet başarılı buluyorum.Sade bir tasarıma sahip.Ben almadan önce resimlerden bakarken önündeki kırmızı alan kötü durur gibi gelmişti ama cihazı görünce güzel durduğunu anladım.Ayrıca arkasındaki fan çıkışlarında kırmızı alüminyum bence güzel durmuş.Tabi bunlar benim görüşlerim.Tasarıma çok takılıyorsan ve görme imkanın varsa gör de al derim.

• quote:

quote:

quote:

Günlük kullanımda fan sesini ben daha hiç duymadım.Hatta bu konuda çok memnun olduğumu söyleyebilirim.Eski laptobum film izlerken bile fan devrini yükseltiyordu.Çift fan,bakır ısı boruları ve alüminyum ızgara olması günlük kullanımda fanların sessiz çalışmasını sağlıyor.Ağırlık olarak gaming olması ve ısı borularının falan bulunması ağırlığa etki ediyor.Ama giriş seviyesinde bulunduğu için ağırlığı abartılı değil.Yani bence taşırken sıkıntı çekmezsin.Hatta ben de üniversiteye laptobu götürüp kullanıcam.Tasarım herkese göre değişir.Bana sorucak olursan ben gayet başarılı buluyorum.Sade bir tasarıma sahip.Ben almadan önce resimlerden bakarken önündeki kırmızı alan kötü durur gibi gelmişti ama cihazı görünce güzel durduğunu anladım.Ayrıca arkasındaki fan çıkışlarında kırmızı alüminyum bence güzel durmuş.Tabi bunlar benim görüşlerim.Tasarıma çok takılıyorsan ve görme imkanın varsa gör de al derim.

Oncelikle cevabin icin sagol ugrasmis okadar yazmissin.

Aslinda banada o kirmizi on izgara kaba gibi geliyordu ama videolarinda bakinca kotu degil demekki resimde oyle cikmis. Ben dedigim gibi oyun oynamak icin almiycam genelde cizim programlarinda filan kullanicam dedigin gibi agirligi sikinti degilse alicam. Peki IPS ekrani nasil dellin. Suan asus n552 ile dell 7567 arasinda kaldim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aslinda banada o kirmizi on izgara kaba gibi geliyordu ama videolarinda bakinca kotu degil demekki resimde oyle cikmis. Ben dedigim gibi oyun oynamak icin almiycam genelde cizim programlarinda filan kullanicam dedigin gibi agirligi sikinti degilse alicam. Peki IPS ekrani nasil dellin. Suan asus n552 ile dell 7567 arasinda kaldim.

Ben dellin TN panelli modelini aldım ipsli modeli varmı bilmiyorum.ips panel farklı açılardan bakıldığında renklerin bozulmamasını sağlar.Böyle bir şeye ihtiyacın varsa ipsli modellere bak derim.Ayrıca asus n552 geçen yılın teknolojilerini barındırıyor.Bence güncel sistemlere bak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben dellin TN panelli modelini aldım ipsli modeli varmı bilmiyorum.ips panel farklı açılardan bakıldığında renklerin bozulmamasını sağlar.Böyle bir şeye ihtiyacın varsa ipsli modellere bak derim.Ayrıca asus n552 geçen yılın teknolojilerini barındırıyor.Bence güncel sistemlere bak.

Dogru diyorsun haklisin n552 biraz eski 6. Nesil islemci filan ama dell gaming olarak gectigi icin pek oyun oynamayan birinin tercih etmesi dogrumu bunda tereddutlerim vardi ozelliklede agirligi ama dell in agirligida pek fazla degil arastirdigima gore.

• Beyler geldi bilgisayar kurulunu yapıyorum şu an. Acayip hızlı geldi istanbuldan Adana ilçeye 2 günde geldi. Bilgisayar resimlerde görüldüğüyle alakası yok o kadar güzel ve şık duruyor ki Dokunmaya kıyamadım yani öyle diyeyim 🤣 Oyun filan yüklerim gece ondan sonra sizlere anlatırım

• quote:

Beyler geldi bilgisayar kurulunu yapıyorum şu an. Acayip hızlı geldi istanbuldan Adana ilçeye 2 günde geldi. Bilgisayar resimlerde görüldüğüyle alakası yok o kadar güzel ve şık duruyor ki Dokunmaya kıyamadım yani öyle diyeyim 🤣 Oyun filan yüklerim gece ondan sonra sizlere anlatırım

Takipteyim gozlemlerini ayrintili paylasmani bekliyorum:)

• mustafa1235 M kullanıcısına yanıt
    Şimdilik driverları vs. kurdum ekran kartını güncelledim. İki sorun çıktı birisi bazı programlarda yazılar silik çıkıyordu ve ilk başta d diski bulamadım. Ama çok basit şekilde ikisi de yapıldı. Normal kullanımda batarya bayağı uzun gidiyor. Isınma sorunu yok fandan gram ses çıkmıyor. Açılış vs çok hızlı. 6 7 saniye gibi bir sürede açılıyor. Kurulum çok basit zaten 10 dakikamı almadı bile . Bilgisayar acayip hızlı her işlemi gönül rahatlığıyla kullanırsınız. Onun dışında oyun kodumu yarım saat içinde verdiler. Ekran parlaklığı az diyorlardı fakat bence gayet yeterli derecede. Tasarım resimlerde göründüğünden daha iyi.Klavye gayet kullanışlı ve rahat. Eliniz rahat ediyor yani. Onun dışında oyun testlerini yarın yapacağım gece kot dolmuyor çünkü :) Yarın tekrar yazarım bir şey olmazsa.
  • quote:

Şimdilik driverları vs. kurdum ekran kartını güncelledim. İki sorun çıktı birisi bazı programlarda yazılar silik çıkıyordu ve ilk başta d diski bulamadım. Ama çok basit şekilde ikisi de yapıldı. Normal kullanımda batarya bayağı uzun gidiyor. Isınma sorunu yok fandan gram ses çıkmıyor. Açılış vs çok hızlı. 6 7 saniye gibi bir sürede açılıyor. Kurulum çok basit zaten 10 dakikamı almadı bile . Bilgisayar acayip hızlı her işlemi gönül rahatlığıyla kullanırsınız. Onun dışında oyun kodumu yarım saat içinde verdiler. Ekran parlaklığı az diyorlardı fakat bence gayet yeterli derecede. Tasarım resimlerde göründüğünden daha iyi.Klavye gayet kullanışlı ve rahat. Eliniz rahat ediyor yani. Onun dışında oyun testlerini yarın yapacağım gece kot dolmuyor çünkü :) Yarın tekrar yazarım bir şey olmazsa.

IPS ekran nasıl tn panellilerin kötü ekranlı oldugunu söylüyolardı IPS iyimi. Birde laptop ağırlığı nasıl gaming laptop olması cok etkilemişmi. Touchpad den tıkırtı geliyormu kronik sorunmuş galiba bide mavi ekran geliyomus galiba arada bunlar varmı

Öncelikle şunu söyleyeyim benim önceki laptop tndi o yüzden tn ve ipsi fark edebiliyorum. Arasında bakış farkı bayağı var. Güel bir ekranı var yani gayet yeterli ve ihityaçlarını karşılar. Gayet dolu dolu veriyor renkleri. Laptop sanki ağır gibi biraz ama 7 yıllık eski laptopuma göre konuşuyorum. Ağırlık biraz fazla ama bu donanıma karşın hiç bir şey bu ağırlık. Mavi ekran sorunu yaşamadım hiç bilmiyorum yani kurulumda filan sıkıntı çıkmadı. Touchpadden tıkırtı yok normal bir toucpade nasıl basarsan öyle ses geliyor. Eğer alırsan sen bakarsın ben tam anlayamadım çünkü. Ama muhteşem bir cihaz yani. Monstera 600 tl min. masraf yapmak bana gmre yersiz.
  • Bugün oyun testlerini yaptım. Far cry primal ve rocket league. Öncelikle söyleyeyim fişe bağlı oyun yağ gibi akıyor fakat fişten çıkarınca çok az bir fps düşüklüğü oluyor. Rocket league zaten çerez direk oynadım. Far cry çok güzel grafiklere sahip. En yüksek grafiklerede sade 3 4 fpslik bir düşüş oluyor. Onun dışında fan sessiz çalışıyor sade oyun oynarken. Fakat arkada steamden uygulama indirirken fan sesi çok yükseldi. Ve şunu söyleyeyim gram ısınmıyor bilgisayar. Ard arda bütün uygulamalara girdim. Sıcaklık olsa bile klaveyeye gelmiyor çünkü yok :) Yarın daha farklı oyunları deneyeceğim inş
  • quote:

Bugün oyun testlerini yaptım. Far cry primal ve rocket league. Öncelikle söyleyeyim fişe bağlı oyun yağ gibi akıyor fakat fişten çıkarınca çok az bir fps düşüklüğü oluyor. Rocket league zaten çerez direk oynadım. Far cry çok güzel grafiklere sahip. En yüksek grafiklerede sade 3 4 fpslik bir düşüş oluyor. Onun dışında fan sessiz çalışıyor sade oyun oynarken. Fakat arkada steamden uygulama indirirken fan sesi çok yükseldi. Ve şunu söyleyeyim gram ısınmıyor bilgisayar. Ard arda bütün uygulamalara girdim. Sıcaklık olsa bile klaveyeye gelmiyor çünkü yok :) Yarın daha farklı oyunları deneyeceğim inş

Nasil gidiyor dell 7567 ile herhangi bir sikinti oldumu kullanimda iyimi birde fan sesi nasil

Abicim sana tavsiyem direk al. Far cry primalde bazen fan sesi çıkyor o da arkada uygulama varsa. Cayır cayır oynuyorum yağ gibi akıyor oyun. Direk al bence çünkü moonster alırsan depolama yetmez ben sana söyleyeyim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.