Şimdi Ara

Değişim. (Bir lise son sınıf öğrencisinin gözünden)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YKS Bölümü: (Sayısalım) YKS'ye 80 gün kaldı ve yarından itibaren hayatımda köklü değişimlere gitmek istiyorum ve bu süreci sizinle paylaşmak istiyorum. Şuan TYT ve AYT temelim yok. TYT kimya/biyolojide bir kaç konu biliyorum türkçede dil bilgisi sıfır sadece paragrafla 25,26 net yapıyorum, matematik bir kaç konu yapıyorum. kısacası nerdeyse hiç çalışmadım en son girdiğim deneme nispeten kolay bir denemeydi ve 48 net yapıyorum. peki gelecekte nasıl bir yol izlemem gerek diyecek olursanız -çalışacağım günlük en az 8 saat çalışacağım hafta içi okulum olduğu için 8 saat peki haftasonu şuanlık onu bende bilmiyorum . peki nasıl çalışacaksın diyenler için ilk olarak konu videosu izliyorum sonra ardından bitiridiğim konunun sorusunu çözüyorum (1 veya 2 test) ertesi gün 1 test daha çözüyorum ve o konuyla işim bitmiş oluyor. uzun vadeli olarak 4 haftada TYT bitirmek gerikalan sürede AYT yi bitirmek istiyorum. YKS bölümü bu kadar.

Değişim Bölümü: Dış Görünüş ve Zihinsel Değişim olarak 2 başlık altında konuşucağım.

Dış Görünüş: dış görünüş önemli değil vs. zırvalarını bırakmanızı istiyorum. dış görünüş önemli olmasaydı uğur böceğini sevdiğimiz gibi hamam böceğinide severdik. dış görünüşümde değişiklik yapabileceğim alanlar kilom, bakımım ve giyim tarzım. kilom boyuma oranla çok yüksek bu neden dış görünüşüm ve sağlığım açısınından beni çok fazla geriye çekiyor. peki bunun için ne yapmam gerek

-az yemek kalori açığı oluşturmak ve sağlıklı beslenmek. bakım için ne yapmalıyım düzenli duş almak (haftada 2 kere belirli günler), düzenli tırnak bakımı, düzenli dış fırçalamak, günlük sakal kesimi, düzgün bir saç sitili vs vs. giyim konusunda sade ve şık bir giyim tarzı tabi ilerde klasik giyim tarzınada geçebilirim ...

Zihinsel: düzgün diksiyon(Şimdilik buna odaklanmayacağım), piskolojik kalitemin artması(bende nasıl yapacağımı bilmiyorum öneriniz varsa yazın aşşağıya), bilgi birikimimin artması(ingilizce öğrenmek, kitap listemi bitirmek), sosyal becerilerimin artması(pratik yaparak) ...

Bugunluk bu kadar önerilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum (saygı sınırlarları içerisinde)   

19.03.2024

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A new Life -- 19 Mart 2024; 22:21:53 >

• Dostum bu denli kendini geliştirmeye çalışman çok güzel yolun açık olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aezi A kullanıcısına yanıt
    Teşekürler. ♥️

• Hedefine bağlı tabi ama iyi bir sıralama yapacağım diyorsan 50 günde ayt bitmez , ha bitireceğim diyorsan da dış görünüş vs özellikle kalori kısmak gibi olumsuz etkileyecek şeylerle uğraşmaman gerekir dış görünüş hep düzeltilir sınav sadece 2 ay var hayatinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vitamin takviyesi almayı düşünüyorum. Zihinsel fonksiyonlarımı etkilemicek şekilde kalori kısmam gerek yani sürekli kola cips vs. yemeği bırakıyorum onun yerine kalorisi düşük yemekler yemeye çalışıcam. sıralama olarak TYT 80-90 AYT 50-60 Bandında bişeyler yapsam beni tatmin eder. 2 ayda AYT neden bitmesin? biyolojinin tamamı ezber, kimya biraz ezber biraz işlem, fizik ve matematik zorlar(yetiştirme bakımından) yinede gerekli sürelere çıkarsam hayli hayli biter. dış görünüş evet her zaman düzeltilir. ben yinede şimdi küçük adımlarla düzeltmek istiyorum. sadece beslenmemi değiştiriyorum şuan o biterse sonraki hedefim daha hızlı yağ yakmak için günlük 30dk spor yapmak olucak. günde 24 saat var 6 saat uyuyorum (hafta içi 6 saat okul) geriye 12/18 saat boş zamanım var günlük ihtiyaçlarım için 2 saat çıkarsam 10/16 saat sürem oluyor 2/3 saat mentalim için bıraksam bile 7/13 saat zamanım kalıyor. işe gitmiyorum hobim var çoğunu bıraktım haftasonları 2 saat arkadaşlarımla yemek yiyip sohbet ediyorum. bol bol vaktim var. ben yetiştirebilecegimi düsünüyorum.

• A new Life kullanıcısına yanıt

Neden bitmesin demek biraz iddialı , özellikle mat ve fizik uzun süre mesai harcanması gereken dersler , kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.