Şimdi Ara

DEĞER KAYBI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar alkollu ve ehliyetsiz bir sürücü bana isiklarda arkadan vurdu. %100 kusursuzum. Araci servise verdim işçilikle birlikte 42 bin tl tuttu onarımı. Kaput, bagaj kaputu, sol arka stop gibi daha 40 kalem işlem oldu arabada. Kaza anında 145bin km deydi aracim ve 2016 model kia rio. Serviste islemlerin başlaması için gelen eksper ile görüştüm deger kaybi işlemini onlarla devam ettirmek icin, hesaplama yaptı ekspertiz firması ve bana maksimum 5bin tl gibi bir değer kaybı alacağını söyledi. Sizce edevletten deger kaybi icin sbm den eksper atayip surece bu şekilde mi devam etsem? Kanunu araştırdım km siniri kalkmis ve plastik aksam bile deger kaybi kapsamina alınmış ama ekspertiz firmasi bana hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen kanunlar doğrultusunda durum bu dedi. Ne onerirsiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Geçmiş olsun, sirf size bilgi veriyim diye uye oldum. ayni durum basima geldi, 8 bin km deki aracima carptilar, karsi taraf %100 hatali, trafik sigortasinin limiti (arac basina odeyecegi tamir +deger kaybi tutari max.42 bin tl normal sartlarda)

eger kusurlu tarafin kaskosu yoksa (ki kasko olsada ehliyetsiz ve alkollu birinin kusurunu karsilar mi bilmiyorum) trafik sigortasi toplam 42 bin tl den fazla odeme yapmaz. Deger kaybiniz+arac tamir masrafi 42 bini asacagi icin mahkemeye gitmeniz gerekicektir.

Bemce oncelikle kendiniz edevlet uzerinden deger kaybi icin eksper atamasi yapin ve eksper ne kadar deger kaybi hesapliyor onu gorun. Sonrasinda bir avukata vekalet verin islemlerinizi takip etsin, ben sahsen o sekilde yapiyorum suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @emeryum

peki hiç aracı atamadan ( çünkü aracı avukatlık büroları % 15 ini alıyor alacagınız paranın ) direk edevlet üstünden tüm işlemleri yapabiliyor muyuz ? tüm para bize kalsın yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: emeryum

Geçmiş olsun, sirf size bilgi veriyim diye uye oldum. ayni durum basima geldi, 8 bin km deki aracima carptilar, karsi taraf %100 hatali, trafik sigortasinin limiti (arac basina odeyecegi tamir +deger kaybi tutari max.42 bin tl normal sartlarda)

eger kusurlu tarafin kaskosu yoksa (ki kasko olsada ehliyetsiz ve alkollu birinin kusurunu karsilar mi bilmiyorum) trafik sigortasi toplam 42 bin tl den fazla odeme yapmaz. Deger kaybiniz+arac tamir masrafi 42 bini asacagi icin mahkemeye gitmeniz gerekicektir.

Bemce oncelikle kendiniz edevlet uzerinden deger kaybi icin eksper atamasi yapin ve eksper ne kadar deger kaybi hesapliyor onu gorun. Sonrasinda bir avukata vekalet verin islemlerinizi takip etsin, ben sahsen o sekilde yapiyorum suan.

Hocam karsi tarafin sigortasinin 86bin tl lik temimati varmis eksperden öğrendim. Karsi tarafin sigortasına tum belgeleri fotoğrafları ve iban imi atip islak imzalı dilekce yolladim dosyayı oluşturdular haber bekliyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• kusra bakmayın geç cevap verdim, trafik sigortalarında kaza başına 86 bin tl, araç başına ise 43 bin tl teminat var. yani karşı taraf 2 araca çarpsa 86/2 =43 ödiycek şirket, ama tek araca max 43 ödüyor.

• sigorta teminat limitleri dahilindeki değer kayıplarını hiç aracı kullanmadan direk sigorta şirketinden almak en mantıklısı başkasına boşuna para vermeyin, ama teminat üstü alıcaklar için avukatla çalışmak en mantıklısı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.