Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
42
Favori
332.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tşk ederim 🤗

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edmontdante

Sisteme iki adet supercube1 ekledim. Çok başarılı cihazmış gerçekten. Front bp2000 leri full range çalıştırıyorum cubelerden sonra 80hz
    Engin Harika bir seçim kaç yıl kullandım fiyat performans cihazıdır güle güle bağırt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GoStBr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ciddi performans var gerçekten.

• Bp2000’den birkaç fotoğraf.

• Hoparlör lerde tozlukları çıkarmak gerekir mi? 5 yıl çıkarmadan kullandım saçma gelmesin.

• Bendeki bp2000tl nin birinin zımbaları dahi açılmamış. Takribi 20 yıldır tozlukları açılmamış

• Bp2000-Bp10 kıyas

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• edmontdante E kullanıcısına yanıt
    O kullandığınız surrouand Atmos kolonları tavana yapabilirseniz harika olacağını düşünüyorum

• ironmantr kullanıcısına yanıt
    O şekilde de denedim ama şık bir aparatla uygulamak gerek. Onu da özel yaptırmak lazım. Bu şekliyle gayet başarılı

• Pahalı bananalarımız yok ama tri-wire bağlantımız var :))

• Evde hapis kalınca iki gündür başlığı en başından bu yana okudum.
    Başlık bp700x li aktif seriler ve supercube serisinin güncel satışta olduğu dönemde açılmış. İlk edindiğim izlenim bp8-bp10-bp30 gibi modeller gereken güçteki cihazlarla kullanılmadığı için alanlar pişman olmuş ki bu durumlar başlık açılmadan gerçekleşmiş.
    Başlık açıldığında herkes def hakkında daha çok bilgi sahibi. Bu doğrultuda definitive technology ürünlerine yoğun bir talep oluşmuş. O zaman da f/p ürünü olduğu çoğunluk tarafından kabul edilmiş.
    bp7002-7004-7006 bp30 supercube reference-1-2-3 serileri alınmış. 7001 sadece Teknika’da varmış. Epey bir süre herkes gayet coşkulu şekilde memnun devam etmiş.
    Bir süre sonra hobinin doğası gereği başka arayışlara girişilmiş ve satışlar başlamış. Kimi arkadaş markadan komple çıkmış. Supercube referanslar özellikle dikkatimi çekti 4-5 adet dönem dönem satışta olmuş.
    Benim Definitive’e girişimTemmuz 2014 de oldu. Bpvx-clr2000-pf1500 ile. Bu süreç boyunca örneğin supercube reference i bir kere satışta gördüm o da Teknika’nınkiydi. Yine o tarihten bu yana bpvx bir kez satışta gördüm onu da back olarak ben aldım. Bp6-bp8-bp10-bp2002-clr1000-clr2002genel olarak satışta sık görünen ürünlerdi. Dönem dönem clr2000,clr2500,bp30,bp7002 satışta oldu. Clr3000,Bp3000-bp7001-7004-7006 hiç görmedim.
    Sanırım başlığın açıldığı dönemdeki yoğun ilgiden bir süre sonra başka markalara yönelen arkadaşlardan üst düzey cihazları alanların çoğu ve daha sonradan benim gibi edinmiş olanlar, güncel cihazlara hatrı sayılır meblağlar ödeseler bile mevcut sistemlerinden daha iyi performans alamayacaklarını bildikleri için cihazları elinde tutmuş. (Tabiki bu bahsettiğim daha iyi performans alınamaz demek değildir. Emsal tutulan cihazlardan bahsediyorum)
    Popülaritesini kaybetmiş bu başlığa yazan tek kişi olarak genel bir özet yapayım dedim :))
    Açıkçası bu supercube refenceler,bp7001,bp3000,clr3000 ve bp2000 ler kimde yada buralarda paylaşılmamış hangi sistemler var merak etmiyor değilim.
    Son olarak defintive technology markasının çoğu hoparlörünün yüksek güç gereksinimi sebebiyle güçlü avrler veya powerlarla kullanılması gerekliliği maddi açıdan bir dezavantaj iken böyle avr veya powerlarla kullanıldığında sergiledikleri performans bir avantaj oluyor. Kabin yapıları da bence avantajlarından. Titreşim vs yapması mümkün değil. Zira kalın mdfden imal edilmiş bir çoğu. Bi-polar yapısı sebebiyle duvarlardan biraz uzak yerleştirilme zorunluluğu da bir diğer dezavantajı. Ancak bu da 12,5 ile 90 cm aralığında belirlenmiş. Ses kalitesi kişiden kişiye değişmekle birlikte Definitive Technology’nin benim kullandığım modelleri olan bp10,bp30,bp2000 modellerinde yüksek volumelerde bozma durumu söz konusu değil. Tabiki her hoparlörün bir sınırı vardır ama bahsettiğim hoparlörlerde bu sınır, emsallerinin çok üstünde. Müzikte kötü olduğu fikrine ise şöyle cevap verebilirim. Bence müzikte kötü değil. Ancak bu durum kıyaslanılan hoparlörlere de bağlı. Tabiki çok müzikal hoparlörler var yada yapılış amacı müzik olan hoparlörler var. Bunlarla kıyaslandığında kötü olarak değerlendirilebilir. Ancak sinema için üretilmiş çoğu hoparlörden bu konuda geri kalmayacağını düşünüyorum ki Yamaha ns-777 Jbl northridge e100 e80 Jamo 606 vs gibi hoparlörler zaten değerlendirme dışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 11 Nisan 2020; 17:18:36 >

• Definitive,kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve anladığım kadarıyla verilen ücretin karşılığnı fazlasıyla veren bir marka.Sesini çok merak ettiğim ürünleri var özellikle süpercub reference.
  • Definitive Technology Bp2000TL - Supercube1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 11 Nisan 2020; 13:33:43 >
  • Ben giriş düzeyinde 4x ProMonitor 1000 ve 1x ProCenter 2000 ile DefinitiveTech ile tanıştım. Boyutlarına göre sesi bence oldukça güzel. Memnunum. Evim müsait ama eşim müsait olmadığı için daha büyük sisteme geçemiyorum :) Şimdilik tavana Atmos için aldığım 2x Heco INC 602 ve Yamaha ns-sw700 subwoofer ile bu setupdan memnunum. AVR olarak Pioneer VSX-1131 kullanıyorum. Memnun olmasam da başka seçeneğim yok :)

• DEFİNİTİVE TECHNOLOGY
    Front:Bp2000TL -500 watts (38 cm aktif sub)
    Center:CLR2000 -350 watts
    Surround:Bp2000 -300 watts (38 cm aktif sub)
    S.Back:BPVX -400 watts
    Atmos Front:BPX -350 watts
    Atmos Rear:BPX -350 watts
    Sub:Supercube1 x 2 -1500 watts

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 13 Nisan 2020; 18:47:55 >

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.