Şimdi Ara

Debriyaja Basınca Gelen Ses Bir Uyarıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
30.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4-5 gündür debriyaja basınca farklı bir ses geliyordu. Bir metal bir yerden bir yere savruluyor gibiydi. Sağa sola bak derken sorun göremedim ve kullanmaya devam ettim. Bugün yolculuk esnasında ses hışırtıya dönüştü ardından motorun sesi değişti. Hırıltılı çalışmaya başladı. Son olarak da 3000 devirden aşağı inerken hışırtı, hırıltı, metal sesi arttı. Sanayinin yolunu tuttum bu defa da vites geçmemeye başladı. Zar zor sanayiye gidildi ve debriyaj seti değişti. Gelelim yoruma;

Baskı balata seti sorunsuzdu daha yarısı bile bitmemiş denebilir. Fakat debriyaj bilyası denilen debriyaj rulmanı dağılmış. Rulman ucuzdu fakat şanzıman inmişken debriyaj seti değiştirildi. Siz siz olun motor sesinde değişme olduğunda ipin ucunu bırakmayın.

• Genelde ömürleri yaklaşık aynıdır debriyaj rulmanı ve baskı setinin. Ya da debriyaj rulmanının ömrü daha fazladır.

Eğer bir önceki debriyaj değişiminde rulman değişmediyse, zaten sırf rulman için şanzımanın inmesi çok doğal.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    set halinde değişmişti. Fakat rulman erken dağıldı bende anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Efendy

set halinde değişmişti. Fakat rulman erken dağıldı bende anlayamadım.

Dur kalk trafikte boş viteste bekleyin, debriyaja basılı olarak değil. Ondan yapar.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Evet aynen oyle dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de geçen yıl oldu.Sabah motor soğukken debriyaja basarken metal sesi geliyordu fakat motor ısınınca yapmıyordu.Sanayiye gittim hemen debriyaj bilyesi dediler komple seti değiştirmek 350 tl falan tutarmış işçilik dahil bende öyle kullanıyorum 20 bin km oldu hala ses geliyor ama sorun yok.Zaten rulman dağıtırsa 1.vitesten geçmezmiş sanayi yakın sorun olursa yaptırırım diyorum
  • _AdreaLisT _ kullanıcısına yanıt
    Sanzimani acinca kopan parcalar hemen gorunuyor zaten. Rulman denilen sey dagilinca kendi ustundeki metaller parcalaniyor. Dun 400km yaptim sorun yasatmadi ama bugun 200km de vites gecmez oldu.. vuruntu denilen olay var hocam debriyaji.kaldirip gaza basinca vuruntu oluyor, onu duydugun an sanayiden uzaklasma derim bende vuruntu uzerinden 60km gecmisti ki vites gecmemeye basladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.