Şimdi Ara

DDWRT ve router modifikasyonu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
26.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

arkadaşlar ne zamandır aklımdadır bu dd-wrt kurmak vs. ama bu yazılımla tam uyumlu ve sıkıntı çıkartmayacak hangi ürünü almalıyım türkiyeden... iş yeri için kurulumunu gerçekleştircem elimde bitane wa830re v1 var ve buna dd-wrt atılmıyor atılsa bile sorun çıkartıyor yada ölüyor alet...

TP-LINK TL-WA901ND 300Mbps Wireless ACCESS POINT
    TP-LINK TL-WDR3600
    TP-LINK TL-WDR4300

Mesela yukarıdakiler uyumlu ve bu ürünlere hemen ulaşabiliyorum. Ancak asus dd-wrt versiyonlarında big,mega,hotspot gibi değişik versiyonlar var sanırım onlar ne oluyor. onları tam bilmiyorum.

7/24 stabil çalışacak bir dd-wrt yapmam gerek bunun için yardım edermisiniz arkadaşlar.

DD-WRT ile en uyumlu cihazlar linksys modelleridir.
    Tp-link alacaksanız da wdr olanlardan alın.
    Bildiğim kadarıyla onların işlemci ve ramleri daha büyüktü.
    Bu arada dd-wrt openwrt üstüne kurulu bir firmwaredir.
    DD-WRT'de bazı özellikler için para vermek gerekiyordu sanırım ama openwrt %100 açık kaynak yazılımdır.
    Kendisiyle iyi bir cihazda bandwidth managementten loadbalancing'e kadar yapılamayacak şey yok. :)

Asus rt10 D1 cihazıma ddwrt indirme linki bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Buradan bakın:http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
    Listede yoksa forumlarında konu açmayı deneyin.

Listede var ama bir türlü indirme linkini bulamadım.
    Daha önce kullandığım tp link 740n sorunsuz bir şekilde yüklemiştim.

• http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
    yukarıdaki sayfada
    Asus RT-N10
    yazınca gelmesi gerekir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
    yukarıdaki sayfada
    Asus RT-N10
    yazınca gelmesi gerekir...

Maalesef d1 sürümü grlmiyor.
  • Merhaba. Bende Asus DSL-N14u var. Bu yazılımı desteklemiyor görünüyor. Kursam sorun yaşar mıyım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality-one

Merhaba. Bende Asus DSL-N14u var. Bu yazılımı desteklemiyor görünüyor. Kursam sorun yaşar mıyım..

Modemler icin ddwrt desteği yok bildigim kadariyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde wrt54g v8 cihaz var.ddwrt micro kurulumu yaptım.bir ağa kablosuz bağlanıp kablosuz yayın yapmak istiyorum.yani cihaz modeme kablosuz bağlanacak tekrar kablosuz dağıtacak.kablolu olarak ta dağıtabilir.gunlerdir bi turlu yapmadımhttp://www.wifi-turk.com/forum/topic/6948-tp-link-tl-wr740n-router-ile-dd-wrt-kullanarak-repeating-yapmak-kablosuz-alip-hem-kablolu-hemde-kablosuz-yeniden-vermek/ buradaki olmuyor.bendeki sürüm mikro sanırım bu cihazın standart acaba ondanmi olmuyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar asus rt n12 vd1 e yanlis ddwrt yükledim ve router sayfasini ve ddwrt sayfasini acamiyorum bana yardim edebilicek olan varmi asus router sayfasina nasil dönerim.selamlar

• dec_chaos D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar asus rt n12 d1 e kurdugum ddwrt sanirim yanlis sürüm c1 olani kurmusum ve acilmiyor hic bir sey.routeri eski haline nasil dönüstürürum.simdiden yardim icin tskler

• quote:

Orijinalden alıntı: serayd61

Merhabalar asus rt n12 d1 e kurdugum ddwrt sanirim yanlis sürüm c1 olani kurmusum ve acilmiyor hic bir sey.routeri eski haline nasil dönüstürürum.simdiden yardim icin tskler

Cihazın hangi ışıkları yanıyor

• Linksys wrt 300n v2 var elimde sitesinden baktim ddwrt WIP yaziyor suportda yardimci olabilecek biri varmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aoz1

Linksys wrt 300n v2 var elimde sitesinden baktim ddwrt WIP yaziyor suportda yardimci olabilecek biri varmi ?

Linksys WRT300N v1, v1.1 - DD-WRT çalışıyor
    Linksys WRT300N v2.0 - Şu an için destek yok

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Linksys_WRT300N_v1%2C_v1.1

Sizdeki Versiyon hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serayd61

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Asus_RT-N12

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=934736 - Bu linkte Unbricking Your Asus Rt-N12 D1 diye bir açıklma mevcut uygulayıp denemeniz lazım. Farklı yöntemlerle cihazı kullanabilir duruma getirebilirsiniz.

Unbricking Your Asus Rt-N12 D1

Alright, if you’re anything like me you’ve somehow bricked the router (probability through multiple attempts or trying to get DD-WRT on there). We need to get the Stock Asus firmware back on there so we can load up DD-WRT.

Tools you are going to need:

- Asus Firmware: Version 3.0.0.4.374.813
    - The Asus “Firmware Restoration” program.

Again, these tools can be found in a ZIP file on my website. Download and then extract these files from here:www.craigonsite.com/s/Asus_RT-N12D1_DD-WRT.zip

1. Setup your computer’s NIC to a static address. I suggest using 192.168.1.2

2. Plug your computer into the LAN port marked as “1” on the back of the router. It is VERY important you do NOT plug your computer into LAN Port 4. Make sure it’s in LAN port “1” on the back of the router.

3. Make sure you unplug the power cord on the back of the router.

4. Install the Asus Firmware Restoration program (It’s the file you downloaded earlier called Rescue.exe). It’s the standard Next, Next, I accept, Finish type of install. At the end of the installation you will be given the choice to Launch the application. Go ahead and do so.

5. When the application launches, you need to browse to the location where you have the stock Asus Firmware (FW_RT_N12_D1_3004374813) you should have already downloaded. Do NOT hit the Upload button yet. We are just trying to get everything ready.

6. Grab a paper clip or something sharp and push and hold the reset button on the back of the router. The router should be powered off or unplugged while doing this.

7. Plug the power cord in or power the router back up and with the paper clip still in the reset button we need to wait for the power light on the router to flash very slowly. It takes about 15-20 seconds before it starts to flash. It flashes in 5 second intervals, 5 seconds on, 5 seconds off)

8. After it starts to slowly flash, take the paper clip out of the reset button

9. Hit the Upload button on the Firmware Restoration application.

10. Wait. You will eventually see the application connect to the router and upload the firmware. And then start waiting some more.

11. The router should automatically reboot on its own. It actually could do this a couple of times. Wait at least 2 minutes before proceeding.

12. Once you have waited 2 minutes, manually power the unit off for 10 seconds and then turn it back on. The router may reboot a couple more times. Wait 2 more minutes

13. Now, the unit won’t work and you probably only see a LAN light and the Power Light. We need to do a 30-30-30 reset for this particular router. This is not easy and I’d suggest reading these steps and then performing them:

For everything that you will be doing the WPS button and the reset button will be pressed for the whole time.
    - The router needs to be powered on.
    - Press the WPS button and hold it, don’t let go of it.
    - Take the paper clip and hold down the reset button, don’t let go of it
    - Count to 30.
    - With a free finger, hit the power button on the router. (Keep in mind you still need to have the WPS button and the reset button still pressed down).
    - Count to 30 while the router is powered off.
    - Press the power button to turn it back on.
    - Count to 30.
    - Let go of the WPS button and the Reset button.
    - Wait, you will see the router reboot again and if you have done it right you will see the Power light, Wireless light, and the Lan 1 light all lit up.

14. Using only Internet Explorer (do not use Chrome, Firefox, or any other browser) go to the following IP address of the Asus firmware
    http://192.168.1.1/Advanced_FirmwareUpgrade_Content.asp

If you are prompted to enter the username and password you unbricked the router. Congratulations! Now head back to Step 3 of How to load DD-WRT on the Asus RT-N12 D1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 25 Şubat 2015; 13:29:23 >

• herkese iyi hafta sonları. dd wrt kurulu routere bağlanmaya çalışan bilgisayarların denediği wifi şifresini görebilir miyim? log larda vs bulabilirmiyim. sonuçta bilgisayar da girdiğin wifi şifresi routere ulaşıyor doğru veya yanlış diye geriye bilgi gönderiyor. buna ulaşma şansım var mı?
  • Bu router'lara dd-wrt yuklmeye calisirken bir daha acilamaz hale gelebiliyor. TR 'dehttps://www.jetrouters.com icinde hazir vpn olan router'lar hazriliyor. Icinde IPVanish, Private Internet Access ve VyperVPN hazır test edilmis dd-wrt router'lar.
    Vpn siz de var.

etym656:

Aklima gelen router'a tcpdump yuklemek. Sonra de sniff edersin. dump paketini alip pc'ined wireshark ile analiz edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartcard

DD-WRT sayesinde Asus WL-500W gibi bir router ı elime aldım ben. Asus routerlara bu firmware i yüklemek isteyenlere duyrulur. Cihaz 2 hafta gayet güzel çalıştı. Sonra bir gün router arabirimine ulaşamadım. Router ı bi açıp kapadım ondan sonrası sizlere ömür. Denemediğim methot kalmadı (PIN 9 dahil). Sonuç olarak power ı verir vermez tüm ışıkları yanıyor ve öylece kalıyor. Neyse dediğim gibi Asus router ile kullanacaklar bu söylediklerimi unutmasınlar.(Kendi forumunda benimle aynı durumu yaşayan bir çok kullanıcı var)

biraz geç oldu :) ama belki hala bir kenarda duruyorsa işinize yarayabilir. bütün ışıkların yanık olması adaptörün sorunlu olduğunu gösteriyor. çalışan uygun bir adaptör adaptör (5v 3a sanırım) bulur ya da eliniz yatkınsa adaptörün içindeki bombe yapmış kapasitörü değiştirirseniz alet çalışabilir. iki yıldır kenarda duran wl-500w yeni adaptörü takınca şu an canavar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Elimde wrt54g v8 cihaz var.ddwrt micro kurulumu yaptım.bir ağa kablosuz bağlanıp kablosuz yayın yapmak istiyorum.yani cihaz modeme kablosuz bağlanacak tekrar kablosuz dağıtacak.kablolu olarak ta dağıtabilir.gunlerdir bi turlu yapmadımhttp://www.wifi-turk.com/forum/topic/6948-tp-link-tl-wr740n-router-ile-dd-wrt-kullanarak-repeating-yapmak-kablosuz-alip-hem-kablolu-hemde-kablosuz-yeniden-vermek/ buradaki olmuyor.bendeki sürüm mikro sanırım bu cihazın standart acaba ondanmi olmuyor.

Arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum. Yardım edebilecek yokmu acil.

• mikro sürümde vap (virtual access point) olmayabilir kontrol etmelisin

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

mikro sürümde vap (virtual access point) olmayabilir kontrol etmelisin

yok yapamadım birtürlü. kablosuz alıp kablosuz dağıtamıyorum
    "virtual interfaces add" kısmı var ama. birisi adım adım anlatacak varmı yada teamvieverdan bağlanıp yapabilecek yardımsever varmıdır :(

• Status kısmındaydı sanırım survey yapıp agi taratmalisin

Ekrandaki wl0 bölümü ap değil client görünecek

Sonrasında wireless security bölümünden bağlandığın ağ şifresini gireceksin

Yine gelip bu ekrandan vap'i kuracaksın.

Istersen oluşturdugun bu sanal ap'a security bölümünden şifre koyabilirsin (vap'i kurduktan sonra aktif olacak)

ip yapılandırmak için dhcp bölümünüde gönder bir bakalım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.