Şimdi Ara

DDWRT ve router modifikasyonu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
26.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonla bu tip bir uygulama hiç duymadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben tp link 1043nd satın aldım. wifi yi wifi olarak dağıtmak için.tp link i aradığımda bu şekilde çalışamayacağını söyledi. bende geri vermeyi düşünürken forumdan bir arkadaş ddwrt ile dediğini yapabilirsin dedi. bende nereden başlayacağım derken forumun bu sayfasını buldum.

ama hala nereden başlayacağım konusunda fikrim yok. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

ben tp link 1043nd satın aldım. wifi yi wifi olarak dağıtmak için.tp link i aradığımda bu şekilde çalışamayacağını söyledi. bende geri vermeyi düşünürken forumdan bir arkadaş ddwrt ile dediğini yapabilirsin dedi. bende nereden başlayacağım derken forumun bu sayfasını buldum.

ama hala nereden başlayacağım konusunda fikrim yok. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bence iade edip direkt yapacağınız şeye uygun bir cihaz alın.

DD-WRT yüklemesi konfigurasyonu çok kolay olmayan, hatalı işlem yapınca da aleti bozup garanti dışında bırakabilen bir gömülü yazılımdır. Bu işlerde deneyiminiz yoksa bence hiç uğraşa girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

quote:

ben tp link 1043nd satın aldım. wifi yi wifi olarak dağıtmak için.tp link i aradığımda bu şekilde çalışamayacağını söyledi. bende geri vermeyi düşünürken forumdan bir arkadaş ddwrt ile dediğini yapabilirsin dedi. bende nereden başlayacağım derken forumun bu sayfasını buldum.

Bence iade edip direkt yapacağınız şeye uygun bir cihaz alın.

DD-WRT yüklemesi konfigurasyonu çok kolay olmayan, hatalı işlem yapınca da aleti bozup garanti dışında bırakabilen bir gömülü yazılımdır. Bu işlerde deneyiminiz yoksa bence hiç uğraşa girmeyin.

pc ile haşır neşirim ama ddwrt konusunu ilk kez duyuyorum. dediğiniz gibi riske girmeden değiştirmek istedim ama ürünü bayaa ucuz aldığım için ve bu linkteki olayı denemek için gelmesini bekliyorum ürünü iade etmeden. sizce budamı olmaz. ve tavsiye edebileceğiniz tüm cihazlarıyla uyumlu bir cihaz varmı?

• quote:

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6863-tp-link-tl-wr740n-wds-ayarlari-repeating-uni-repeating-client-kablosuz-alip-hem-kablosuz-hemde-kablolu-verme/

bu linkdeki 740n için yapılan anlatımı
    birebir 1043 e uygulayıp dene bakalım yüksek ihtimal kendi yazılımı ile kablosuz alıp kablosuz verir.

• tplink 1043'e ddwrt kurarak kendi yazılımında olmayan özellik olan wifi yi wifi olarak dağıtmayı başardım. şimdi şunu yapmak istiyorum ama beceremedim. routerde bulunan usb girişine harici hdd yi bağlayarak ortak ağ yaratmak. nasıl yapılır acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6863-tp-link-tl-wr740n-wds-ayarlari-repeating-uni-repeating-client-kablosuz-alip-hem-kablosuz-hemde-kablolu-verme/

bu linkdeki 740n için yapılan anlatımı
    birebir 1043 e uygulayıp dene bakalım yüksek ihtimal kendi yazılımı ile kablosuz alıp kablosuz verir.

hocam sizindemi bilginiz yok üstte bahsettiğim konudan

• malesef dd-wrt üzerinde hiç usb li cihaz kullanmadım.
    kullandım ama çok kısa sürelerdi usb fonksiyonlarını kurcalayamadım fazla.
  • Arkadaslar selamlar gecenler de vpn destegi veren bir siteye uye oldum. Bilgisayarimda rahatlikla gezinebiliyorum. Sonra ogrendigim kadariyla evdeki modeme de ayarlari girip agdaki butun cihazlara vpn destegi saglayabiliyormusuz. Yalniz soyle bir arastirma yaptiktan sonra aslinda vpn gorevini modemler degil modeme baglanan routerlarin sagladigini gordum ve kafam iyice karisti :) Su an alimde Linksys X2000 modeli var. Bu cihaz DD-WRT'ye uygun degilmis. Sizden ricam ben hangi ekipman ya da ekipmanlari alirsam vpn'imi aga yayabilirim? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
  • 150n wifi hızı yeterli ise tplink 740n yada 741nd al dd-wrt kur.

yok 300n wifi istersen tplink 842nd al dd-wrt kur.

vpn sorunsuz 3 cihazdada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

150n wifi hızı yeterli ise tplink 740n yada 741nd al dd-wrt kur.

yok 300n wifi istersen tplink 842nd al dd-wrt kur.

vpn sorunsuz 3 cihazdada.

Tavsiye ettiğiniz modellerde bir değişiklik revizyon var mı?

http://www.flashrouters.com/blog/2012/02/12/2012-best-and-most-recommended-ddwrt-wireless-n-routers-for-installing-running-open-source-firmware/
    http://www.flashrouters.com/blog/2013/03/16/best-routers-for-installing-running-dd-wrt-open-source-firmware-2013-updated/

• arkadaşlar ne zamandır aklımdadır bu dd-wrt kurmak vs. ama bu yazılımla tam uyumlu ve sıkıntı çıkartmayacak hangi ürünü almalıyım türkiyeden... iş yeri için kurulumunu gerçekleştircem elimde bitane wa830re v1 var ve buna dd-wrt atılmıyor atılsa bile sorun çıkartıyor yada ölüyor alet...

TP-LINK TL-WA901ND 300Mbps Wireless ACCESS POINT
    TP-LINK TL-WDR3600
    TP-LINK TL-WDR4300

Mesela yukarıdakiler uyumlu ve bu ürünlere hemen ulaşabiliyorum. Ancak asus dd-wrt versiyonlarında big,mega,hotspot gibi değişik versiyonlar var sanırım onlar ne oluyor. onları tam bilmiyorum.

7/24 stabil çalışacak bir dd-wrt yapmam gerek bunun için yardım edermisiniz arkadaşlar.
  • Wr740n

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar wap54g acces pointe bu yazılımı kurdum şimdi repeater modunu nasıl kullanacağım pek bir şey anlamadım bağlanacağım modemi aratacağım bir yer var mı?
  • quote:

tplink 1043'e ddwrt kurarak kendi yazılımında olmayan özellik olan wifi yi wifi olarak dağıtmayı başardım. şimdi şunu yapmak istiyorum ama beceremedim. routerde bulunan usb girişine harici hdd yi bağlayarak ortak ağ yaratmak. nasıl yapılır acaba.

Üzerinden epey zaman geçti ama elimdeki 1043nd 'ye openwrt kurarak:
    -Usb ile 500 gb harici hdd bağladım
    -Sistemin hdd'den başlamasını sağladım
    -Samba kurdum ve ağdaki tüm makinelerin dosya sunucusuna erişmesini sağladım. Samba da değişik kullanıcılar hazırladım.
    - Hdd'nin fazla kullanılmadığı zaman motorunu yavaşlatmasını sağlatan bir eklenti kurdum
    - transmission torrent clienti kurdum ve bunu web üzerinden çalışabilir hale getirdim
    - qos scriptleriyle biraz oynayarak torrent e düşük öncelik verdim(çok verimli olmadı sanki ama biraz işe yarıyor gibi)

Torrent işi işin içine girince 32 mb ram cihaza yetmiyor bunu söylemem gerekir. Çoğu durumda cihazda free ram 1 küsür mbnin altına iniyor ve cihaz 1-2 günde bir reset yiyor bu yüzden.
    Ayrıca web panelden yeni torrent ekleyince kasma oluyor ve torrent clientini web'den restart etmedikçe kasma devam ediyor.

Belki ince optimizasyonlarla bu sorun az daha düzeltilebilir ama ben yine de yeni bir cihaz alınırken en az 64 mb ramli olmasını tavsiye ederim.
    Hatta mümkünse 128 veya 256 olsun ki böyle sorunlar hiç yaşanmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

arkadaşlar ne zamandır aklımdadır bu dd-wrt kurmak vs. ama bu yazılımla tam uyumlu ve sıkıntı çıkartmayacak hangi ürünü almalıyım türkiyeden... iş yeri için kurulumunu gerçekleştircem elimde bitane wa830re v1 var ve buna dd-wrt atılmıyor atılsa bile sorun çıkartıyor yada ölüyor alet...

TP-LINK TL-WDR3600
    TP-LINK TL-WDR4300

Mesela yukarıdakiler uyumlu ve bu ürünlere hemen ulaşabiliyorum. Ancak asus dd-wrt versiyonlarında big,mega,hotspot gibi değişik versiyonlar var sanırım onlar ne oluyor. onları tam bilmiyorum.

7/24 stabil çalışacak bir dd-wrt yapmam gerek bunun için yardım edermisiniz arkadaşlar.

DD-WRT ile en uyumlu cihazlar linksys modelleridir.
    Tp-link alacaksanız da wdr olanlardan alın.
    Bildiğim kadarıyla onların işlemci ve ramleri daha büyüktü.
    Bu arada dd-wrt openwrt üstüne kurulu bir firmwaredir.
    DD-WRT'de bazı özellikler için para vermek gerekiyordu sanırım ama openwrt %100 açık kaynak yazılımdır.
    Kendisiyle iyi bir cihazda bandwidth managementten loadbalancing'e kadar yapılamayacak şey yok. :)

• dd-wrt firmwire yi yükledikten sonra arayüzü açamıyorum huwaei gxxxxx modem arayüzü açılıyo kullanıcı adı ve şifre soruyo benim kullanıcı adım ve şifrem ile giriş yapamıyorum
  • root / admin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

arkadaşlar ne zamandır aklımdadır bu dd-wrt kurmak vs. ama bu yazılımla tam uyumlu ve sıkıntı çıkartmayacak hangi ürünü almalıyım türkiyeden... iş yeri için kurulumunu gerçekleştircem elimde bitane wa830re v1 var ve buna dd-wrt atılmıyor atılsa bile sorun çıkartıyor yada ölüyor alet...

TP-LINK TL-WDR3600
    TP-LINK TL-WDR4300

DD-WRT'de bazı özellikler için para vermek gerekiyordu sanırım ama openwrt %100 açık kaynak yazılımdır.
    Kendisiyle iyi bir cihazda bandwidth managementten loadbalancing'e kadar yapılamayacak şey yok. :)

Asus rt10 D1 cihazıma ddwrt indirme linki bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

TP-LINK TL-WDR3600
    TP-LINK TL-WDR4300

Asus rt10 D1 cihazıma ddwrt indirme linki bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Buradan bakın:http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
    Listede yoksa forumlarında konu açmayı deneyin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.