Şimdi Ara

DDR 400 mhz RAM in 333 mhz de voltaj ayarları manuel olarak kaça ayarlamalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    MSİ KT4AV anakart
    HİS ATİ 9250 128 mb.
    OEM DDR 400 MHZ 256 Mb. Ram
    İşlemcimin standart çarpan x frekans ayarı 15 x 133. ve bende bu hızla kullanmaya çalışıyorum.Yalnız bu standart ayarlarla kullandığımda oyun oynarken makine bi süre sonra reset atıyo.Dolayısıyla bu hızda ram imde 400 mhz de çalışıyo.. Ama çarpan x frekans hızını 15 x 115 e düşürdüğümde
    makina hiç sorunsuz gayet güzel çalışıyo vede oyunlarıda istediğim kadar oynayabiliyorum, RAM de 333 mhz de çalışıyo. yalnız performansımda ona göre biraz düşüyo tabi. Daha önce bu konuyu bu forumda yazdım ve arkadaşlar saolsunlar, RAM de veya PSU da bi sorun olabileceğini belirttiler. Eğer RAM hızını 333 düşürürsen sorunun halledilebilir dediler. ve bende düşürdüm. ama sadece hızını düşürdüm diğer ayarları auto yaptım. Ama problem hala devam ediyo. Makine kendi hızına göre ayarlıyo galiba voltajı..
    Benim sormak istediğim voltaj ayarlarınıda düşürmem gerekiyomu, eğer gerekiyorsa bunlar kaç olmalı..
    Voltage değerlerini isimleriyle birlikte yazarsanız çok sevinecem. herkese teşekkür ederim..

• mumkunse
    autoya>defoult gıbı seceneklerde durmasını tavsıye ederım
    1.400 ila 1.550 arasında sorun cıkarmıyacaktır...
  • power supply in kac watt lik carpanini yukselttinmi bordun tukettigi voltaj artar oyuzden power supply inin kac w oldugu cok onemli bendede MSi KT4V var ve 450 w power supply var tabi gelecegede yatirim yaptim ilerde bordu degistiririm diye.
  • psu 230 v
    maximum 280 volt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.