Şimdi Ara

Datça da özelleştiriliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
64
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Datça babanızın malımıda satıyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satacak bişeyler kalmış mı ya haberımız yoktu bak oralardan bir Melih Gökçek gibi değil galiba belediye baskanı şimdiye kadar satamamıs aam hukumetımız el koymus gozukuyor sagolsunlar her zamankı gibi
  • İlk defa Hadi Gari Cumhur filminde karşılaşmıştım o replikle;

Muğla'da Miras pay edilirken tarla, bağ, bahçe, hep erkek tarafına bırakılır, deniz kenarındaki araziler ise tarım yapılmaz, ürün yetişmez, su çıkmaz diye kızlara bırakılırmış. Gel zaman git zaman turizm patlayıp, deniz kenarı araziler değerlenince kız kardeşler ve enişteler zengin olmuş, erkekler hem ırgat gibi çalışıp hemde o kadar para kazanmadığı için kıskanırmış.

İşte Datça'nın ve diğer sahil kesimlerinin ana özeti budur.

İstediğin kadar koruma alanı ilan et, eğer bir yerde para var ise en tepeden işi bitirirsin.

Bu arada devletin sattığı gibi bir durum yok, imar izni vermiş, yani bir satış olacaksa bu satış, açılan imar izni kapsamında zamanında değersiz diye kız çocuklarına verilen yerlerin, imar değişikliği kapsamında para hırsı yüzünden kendi malını kendi satması tarafından olacak.

Bırak Muğla'yı, kız erkek çocuğunu

senin benim elimde böyle bir arazi olsa, imara açtırmak ve sattırmak için uğraşmazmısın?

hemde bu devirde?

Yoksa burası yeşil alan, burayı korumam lazım, zamanında benim dedem savaştı burada deyip, öylece tutarmısın?

Bugün datçaya git, ne oteller görürsün, hele ki Ferit Şahenkin oteli.

Meşhurdur o otel, Mustafa Üstündağ ile Levent Üzümcü'nün başrolünü oynadığı Abimm filmi çekildi o otelde

içinde şelale bile var, Koyları desen bakmaya doyamazsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.