Şimdi Ara

DARK SOULS (PS3 ANA KONU) - SORU - CEVAP - YARDIMLASMA - BÖLÜMÜ (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.314
Cevap
10
Favori
163.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw nedir bu oyunun olayı arkadaşlar ilkide aşırı zordu bunda düzelmiştir diye başladım bir mage yaptım daha ilk gelen undeadler bile cok güçlü milim milim gidiyor hp leri büyü yapamıyorum onuda anlamadım yokmudur bunun kolay yöntemi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: namdar

yaw nedir bu oyunun olayı arkadaşlar ilkide aşırı zordu bunda düzelmiştir diye başladım bir mage yaptım daha ilk gelen undeadler bile cok güçlü milim milim gidiyor hp leri büyü yapamıyorum onuda anlamadım yokmudur bunun kolay yöntemi??

yok aslında milim milim gitmemmesi lazım gerek pyromance gerek warrior sınıfında ilk başlarda verdiği silahla heralde 2 vuruşta ölüyolardı o ilk gelenler. kırık kılıçla vurmuyorsan eğer. büyü için pyrpmance sınıf açman lazım. oyunun olayı sabır. hemen harala gürele ilerlemeyeceksin. silahını düzgün bir şekilde upgrade ettikten sonra kimse önünde duramaz.

oyunun dinamikllerine alışınca diğer oyunlar tat vermemeye başlıyor. eline aldığın her silahtan farlı bir zevk alıyorsun. gerek ağırlığı gerek o vuruş hissi. diğer hiç bir oyunda yok malesef. karakterinin gücünü veya güçsüzlüğünü kendin hissedebiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_fx

arkadaşlar bu 2 ye 1 veya 3-1 pvp yapan adamları anlamıyorum. bukadar korkark olabilir adamlar. 1 kişiye 3 kişi dalıyolar. erkekliğe yakışmaz bu. ama çoğu yabancı oldukları için bunlarda öle bir duygu yok. ama bazı mert adamlarda var teke tek kapışan. onlarla oyun çok zevkli oluyor. bazen 3 ünü birden kestiğimde oluyor. işte o an o 3 ünün yüzünü görmek isterdim. akşamları 1-2 saat pvp yapıyorum. sadece şu korkak tipler insanın canını sıkıyor biraz. geceleri karşılaşırsak bir selam çakın kapışalım. 120 lvl bi tosunum var.lvl felan basmıyorum zaten .üzerimde soullar , 90 üzeri humanity geziyorum.

Bu oyunda standart ahlak veya adalet anlayışı beklemek hatadır. Bu bir sistemdir ve acıma denen mesele maalesef sisteme dahil değildir. 300 level karakterimi tek stab'ta öldüren Spirit'ler varken, kusura bakma kardeş tek kişi v.s hiç uğraşamam. Ben tüm hazırlığımı single mantığı üzerine yapmışım, normal güzergahımda ilerliyorum, sona yaklaşmışım ki pat spirit geliyor. Gelen eleman tüm hazırlığını sadece 1 adamı öldürmek üzerine kurduğundan müthiş avantajlı. Enerji sorununu ise humanityler ile hallediyor zaten. Sadece tek kullanımı olan çok güçlü silah lanetlemeleri ile geliyor. Tüm yaptığı ise bu lanetli silahlar ile stab veya Crystal büyüleri. Hafif kıyafetler ile zaten uçuyor eleman. Ben haliyle Host olduğumdan bunları kullanma işine giremiyorum çünkü; slotlar için heal yada gerekli büyü-pyro vs ler hazırlanmış.... Şu anda 350 leveli buldum. Tamamını oyunu 5 defa bitirerek ve Spirit avlayarak bilek gücü ile yaptım( Yada yaptık diyelim çünkü 2 kişiyiz). İnan şu anda oyunu tamamen bitirince ancak 1 level alabiliyorum..Orman da 2 kişi ye tek kişi çok kaldım ve şükür çoğunu aldım. Fakat öyle adamlar geliyor ki 2-1 bile almak zor. Az evvel bahsettiğim durumlardan dolayı. 120 Level bir karakter ile aynı anda 3 spirit alıyorsan, bu senin oyun zekanın yanında karşındaki adamların acizliğindendir. Her akşam ormanda iki arkadaş takılıyoruz. Sadece Spirit ler ile Pvp oynuyorum bu aralar. Ve 120 level bir elemanın benim halu hazırda 350 level olan char'ımı (Tek başıma olmak bir yana) yanımda arkadaşım olduğu halde alabilmesi inan bana imkansız. Benim ise bu halimle dahi; 120 level 3 adam gelse ve işi biliyorlarsa hepsini almamın mümkünatı YOKTUR. Streng ve Endurance 99 olmasına ve her zaman 99 Humanity ile dolaşmama rağmen inan. Oyunu ve Pvp olayını iyi bilen böyle bir ekibe dayanmak zor. Biz arkadaş ile 100 level civarında iken 300 level ayarında çok adamı aldık. Tek adamdan 1.milyon ruh geldiği oldu inan.. Engin oyun tecrübem ve %100 yapılmış oyun felsefem ile (ukalalık olarak almayın ama maalesef durum böyle) şunu söyleyebilirim: Dark Souls ne rahatlık, ne de ben oldum arkadaş havalarını kaldıran bir oyun değildir. 2 kişi ye 2 kişi girişmek ise oyunun mantığı çerçevesinde gayet doğal. Başına bu olay gelmesini istemeyen kardeşler Spirit olmaz ve sorunu kökünden halledebilirler :=) Aksi takdirde şikayet etmesinler ve yalnışlıkla dahi olsa benim oyunumu dahi gelmesinler. Ve gelirse selam bile vermesinler arkadaş. Selamı almaz, anında dalarım (dalarız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi old_snake -- 3 Ocak 2012; 16:06:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: namdar

yaw nedir bu oyunun olayı arkadaşlar ilkide aşırı zordu bunda düzelmiştir diye başladım bir mage yaptım daha ilk gelen undeadler bile cok güçlü milim milim gidiyor hp leri büyü yapamıyorum onuda anlamadım yokmudur bunun kolay yöntemi??

yok aslında milim milim gitmemmesi lazım gerek pyromance gerek warrior sınıfında ilk başlarda verdiği silahla heralde 2 vuruşta ölüyolardı o ilk gelenler. kırık kılıçla vurmuyorsan eğer. büyü için pyrpmance sınıf açman lazım. oyunun olayı sabır. hemen harala gürele ilerlemeyeceksin. silahını düzgün bir şekilde upgrade ettikten sonra kimse önünde duramaz.

oyunun dinamikllerine alışınca diğer oyunlar tat vermemeye başlıyor. eline aldığın her silahtan farlı bir zevk alıyorsun. gerek ağırlığı gerek o vuruş hissi. diğer hiç bir oyunda yok malesef. karakterinin gücünü veya güçsüzlüğünü kendin hissedebiliyorsun.

tamam üstadım dediğin gibi elimdeki silah kırıkmı değilmi bakayım vede biraz daha sabırlı olmaya çalışayım sınıfıda pyramence yapayım sonuçta oyunun başındayım bir kaybım olmaz sağolasın ipuçları için

• quote:

Orijinalden alıntı: old_snake

quote:

arkadaşlar bu 2 ye 1 veya 3-1 pvp yapan adamları anlamıyorum. bukadar korkark olabilir adamlar. 1 kişiye 3 kişi dalıyolar. erkekliğe yakışmaz bu. ama çoğu yabancı oldukları için bunlarda öle bir duygu yok. ama bazı mert adamlarda var teke tek kapışan. onlarla oyun çok zevkli oluyor. bazen 3 ünü birden kestiğimde oluyor. işte o an o 3 ünün yüzünü görmek isterdim. akşamları 1-2 saat pvp yapıyorum. sadece şu korkak tipler insanın canını sıkıyor biraz. geceleri karşılaşırsak bir selam çakın kapışalım. 120 lvl bi tosunum var.lvl felan basmıyorum zaten .üzerimde soullar , 90 üzeri humanity geziyorum.

Bu oyunda standart ahlak veya adalet anlayışı beklemek hatadır. Bu bir sistemdir ve acıma denen mesele maalesef sisteme dahil değildir. 300 level karakterimi tek stab'ta öldüren Spirit'ler varken, kusura bakma kardeş tek kişi v.s hiç uğraşamam. Ben tüm hazırlığımı single mantığı üzerine yapmışım, normal güzergahımda ilerliyorum, sona yaklaşmışım ki pat spirit geliyor. Gelen eleman tüm hazırlığını sadece 1 adamı öldürmek üzerine kurduğundan müthiş avantajlı. Enerji sorununu ise humanityler ile hallediyor zaten. Sadece tek kullanımı olan çok güçlü silah lanetlemeleri ile geliyor. Tüm yaptığı ise bu lanetli silahlar ile stab veya Crystal büyüleri. Hafif kıyafetler ile zaten uçuyor eleman. Ben haliyle Host olduğumdan bunları kullanma işine giremiyorum çünkü; slotlar için heal yada gerekli büyü-pyro vs ler hazırlanmış.... Şu anda 350 leveli buldum. Tamamını oyunu 5 defa bitirerek ve Spirit avlayarak bilek gücü ile yaptım( Yada yaptık diyelim çünkü 2 kişiyiz). İnan şu anda oyunu tamamen bitirince ancak 1 level alabiliyorum..Orman da 2 kişi ye tek kişi çok kaldım ve şükür çoğunu aldım. Fakat öyle adamlar geliyor ki 2-1 bile almak zor. Az evvel bahsettiğim durumlardan dolayı. 120 Level bir karakter ile aynı anda 3 spirit alıyorsan, bu senin oyun zekanın yanında karşındaki adamların acizliğindendir. Her akşam ormanda iki arkadaş takılıyoruz. Sadece Spirit ler ile Pvp oynuyorum bu aralar. Ve 120 level bir elemanın benim halu hazırda 350 level olan char'ımı (Tek başıma olmak bir yana) yanımda arkadaşım olduğu halde alabilmesi inan bana imkansız. Benim ise bu halimle dahi; 120 level 3 adam gelse ve işi biliyorlarsa hepsini almamın mümkünatı YOKTUR. Streng ve Endurance 99 olmasına ve her zaman 99 Humanity ile dolaşmama rağmen inan. Oyunu ve Pvp olayını iyi bilen böyle bir ekibe dayanmak zor. Biz arkadaş ile 100 level civarında iken 300 level ayarında çok adamı aldık. Tek adamdan 1.milyon ruh geldiği oldu inan.. Engin oyun tecrübem ve %100 yapılmış oyun felsefem ile (ukalalık olarak almayın ama maalesef durum böyle) şunu söyleyebilirim: Dark Souls ne rahatlık, ne de ben oldum arkadaş havalarını kaldıran bir oyun değildir. 2 kişi ye 2 kişi girişmek ise oyunun mantığı çerçevesinde gayet doğal. Başına bu olay gelmesini istemeyen kardeşler Spirit olmaz ve sorunu kökünden halledebilirler :=) Aksi takdirde şikayet etmesinler ve yalnışlıkla dahi olsa benim oyunumu dahi gelmesinler. Ve gelirse selam bile vermesinler arkadaş. Selamı almaz, anında dalarım (dalarız)

abi bumu senin pvp anlayışın yani. bana hala diyorsunki oyunu bitirirken geldi kestiler beni. tamam o onun ...liği. ama şu anda bulunduğun durumda oyunu bitirmek gibi birderin yok karşı tarafında yok . 2 tarafta pvp için kapışmak üzere karşı karşıya geliyor. yani kimse demiyorki lan gideyimde şunu bosa giderken bir alayım aşağı. adam pvp mekanında bekliyor veya spirit oluyor. ben zaten pvpye ng+ dan sonra başladım. şu anda anorlondoda pvp yapıyorum. kimsenin öle bosa gitme gibi birderdi yok zaten millet pvp için oynuyor belli. şimdi bu adamda sen tutar 3 kişi girersen yuh yani. bu kendini avutmak oluyorbiraz. yanımda 3 adam hepimiz çıplak olalım. karşıyada bir adam gelsin. eğer diğerleride oyundan anlıyorlarsa mümkün değil kucaktan kucağa gezer. dark spiritler girmesin diyorsun ozaman sen napacaksın tek başına kimle pvp yacaksın. arkadaşınla aynı oyunda buluşup manzaramı seyredeksiniz. ben sadece adilllikten bahsettim. he benim oyun anlayışım bu. ama siz 3 kişi 1 adama dalmayı zevkli buluyorsanız ona birşey diyemem o sizin oyununuz. zeklere karışılmaz.hadi size kolay gelsin. bu arda yanlış anlamamışsınızdır umarım beni.

• arkadaşlar anar londo dan sonra nereye gitmem gerek

taş gibi prenses ten yüzüğü aldım

dead eye ı kullanmadım sanırım youtube tan baktım sarı zırhlı adamla kapışıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zülkif gonzo -- 3 Ocak 2012; 16:58:31 >
  • Yalnış anlamadım elbet. Lakin sen beni anlamamışsın kardeşim. Pvp alanının dışında spirit olayından bahsediyorum. Pvp alanında ise çok 2 ye karşı 1 savaştım ve asla şikayet etmedim. Çok savaş kaybettim. Ve çok ta kazandım. Eğer daha masum ve adil bir oyun oynamak istiyor isen, içinde bu tarz değer yargıları barındırmayan daha humanist oyunları dene bence. Mario olur, Pacman olur, Rayman olur. Mesela Oyunu sloganı dahi Prepare to Die. Biliyorsun değil mi? Kırmızı taş koyup gelenler zaten 1 vs 1 kapışılıyor. buna diyecek şey yok kendi açımdan. Lakin orman alanındaki spirit ler bu işe dahil değiller. Ve orada 1 vs 1 kapışmak nerede ise olanaksız. Hemen bir spirit, üstüne de bir intikamcı geliveriyor. Yada elemanlar diğer düşmanların arasına kaçıveriyor. İşin yoksa uğraş dur. Ve hiç biri dur eleman saldırırken ben bekleyeyim demiyor :=) Bu alanlarda kural bu ve bunu biliyorsan oraya ya gelmezsin yada şikayet etmezsin, mekanın özelliği maalesef budur kardeşim. Bu benim belirlediğim bir kural değil ki. Adam benim kalktığım yerde 2 kişi anında öldürerek aldı mesela beni. Hiç şikayet etmedim hatta mesaj atma ihtiyacı dahi duymadım. Orman da orman kanunları var. Mesele bundan ibaret

Üstelik oyunu bitirirken gelip kesmelerine de i...lik falan diyemem.. Oyunun acı kuralları bunlar.. Oynamak için kabullenmek gereken şartlar sadece. Birde 3 kişi oynamak adetim değildir. Acemi adamların kahrını çekeceğime kendi meziyetim ile ölüveririm daha iyi hehe. Sen 3 spirit aldım dediğin için bunu söyleme ihtiyacı hissettim. Bunu yaptığını iddia ediyor ve sonra '' yanımda 3 adam hepimiz çıplak olalım. karşıyada bir adam gelsin. eğer diğerleride oyundan anlıyorlarsa mümkün değil kucaktan kucağa gezer'' cümlesini kuruyorsan ben sana ne diyebilirim kardeşim. Neyse sana kolay gele ve iyi oyunlar ola o vakit.. Ama ormanda karşıma çıkma olur mu Usta :=) Donanımhaber'den ahbap falan dinlemem bak ona göre. İyi eğlenceler sana da..

• @oldsnake

abi sen oyuna fazla kaptırmışın kendini. aman deyim dışarıda tek yakalamasınlar. yerde yazı falan bulamazsın adam çağıramazsın yanına ahlak heryerde ahlaktır. neden bu oyunu sadece sadistler oynasın diyemi yaptılar yapmayın gözünü seveyim. desen kesilmekten korkuyorum anlıyacam. zaten yanına adam almanın başka bir açıklaması olamaz. neyse konu uzadı .bende sporumu yapmıştım şimdide yemeğimi yiyeyim. akşama yine 2 saat takılırız dark souls.' tek başımıza'. çakallar sürüyle kurtlar tek başına dolaşırmış.
  • Merak etme kardeşim. 8 Senelik spor geçmişimiz ile ve Allahın izni ile hallederiz dışarıdaki meseleleride. Taş koyacağımız yer ve kişileri gayet iyi bulabiliriz evel Allah Ahlak kaygım ve kesilme korkum yok şükür. Hepsine bana yetecek kadarı ile sahibim :=) Çakal vs gibi ince hakaretleri ve kendini Kurt gibi ulvi bir karaktere büründürme çabanı gençliğine veriyorum. Çok yaşa emi :=) Elbette oyun oynamak ta her işim gibi ciddiyetle yaptığım bir olaydır :=) Ciddiyetsiz işlere ve seni tenzih ederim kişilere zaman ayırmamak lazım gelir. NOKTA..Sana da keyifli oyunlar güzel kardeşim..
  • @ old snake

tamam cevap vermeyeceğim abi uzamasın

8 sene güzel abi. benimde 3 yıl oldu. şuanda 25 yaşında mezun senin tabirinle bir genç olarak kpss hazırlanıyorum. senden spor hakkında tavsiyeler alabilirim abi. bunun için rahatsız edebilirim. darksouls felan işin gırgırı. akşamları 2 saat takılır kaparım.
    bu arada elimdeki soulları bastım levele 210 oldu :) millet artık beni kesince avcunu yalar. zaten beceremiyolardı pek :) sonuçta elelden üstündür. elbette keseceğizde kesileceğizde. ama sizin durumu düşünüyorum hiç ölmüyorsunuzdur heralde. 2-1 hertürlü alırsınız adamı. sıkıcı olmuyormu böle. işin içinde bir zorluk olmuyor dark souls değil oyun biraz pembeye dönüyor.:)

• İşi tatlıya bağlamak en güzeli.. Hiç ölmeyen adam değilim inan. Öyle adamlar geliyorki kapışma 10 dakika falan sürüyor bazen. Oyunda zorluk vs hiç bir şey kalmadı. Boss yada oyun içinde zorlayan hiç bir şey yok zaten. Ama bazen sağlam spiritler geliyor ki, adamın canına ot tıkıyorlar..
  • @oldsnake

evet abi. millet zaten sıkıntıdan değişik fantezilere girmiş. adamlar hiç level basmadan oyunu bitiriyolar. kimisi hiç kalkan kullanmıyor . kimi zırh kullanmıyor. açıkçası millet ,bitabir vardır: bitarafına sokacak çomak aramaya başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: facemaker

arkadaşlar anar londo dan sonra nereye gitmem gerek

taş gibi prenses ten yüzüğü aldım

dead eye ı kullanmadım sanırım youtube tan baktım sarı zırhlı adamla kapışıyoruz

prensesten kaseyi aldıysan onu frelinkten çıkan arkadaşımız yardımıyla aşağı yerleştireceksin. ve lord soullarını toplamaya başlayacaksın. biri fourking (new londo ruins bosu). diğeri demon ruinste. birdiğeride anorlondoda. bu üç yere gideceksin.
  • arkadaşlar sizin yazdıklarınızı okurken oyunu özledim ama malesef oynıyamıyorum makına servise gitti artık sony dende şüphe etmeye başladım çünkü 3 makına bu
  • arkadaşlar 3 boss kaldı

ana bosslar dışında

ormandaki kuş bos

hydra alttaki

bide karlı bölgedeki hydra ikisi aynımı bilmiyorum

psn e ekleyinde bi yardım edin deşelim şunları

painted world resimdeki yerede girmiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zülkif gonzo -- 5 Ocak 2012; 0:14:51 >
  • DARK SOULS Video İnceleme konsolussu

http://www.konsolussu.com/2012/01/dark-souls-video-inceleme/

• boss kapışmaları için şu müzik ideal
  • quote:

Orijinalden alıntı: facemaker

boss kapışmaları için şu müzik ideal

saygıyla eğiliyorum

• madem konu müzikten açıldı .benimde favorim budur.http://www.youtube.com/watch?v=91dKH-7QkFs

dinlerken oynu oynarkenki çektiğim bütün sıkıntılar, sevinçler geçiyor gözümün önünden .
  • mimicten sembol avarice diye kutu şeklinde başlık düştü item disco +200 ekliyor aynı serpent yüzük gibi .. ama bu kutu taktığınızda yavaş yavaş yaşam çubuğunuz azalmaya başlıyor.

Ben asıl bu şeyin mimicleri rahat açmak için kullanıldığını sanmıştım mimic açtığımda işim bitti.Bunu mimic rahat açmak için kullanmak mümkün mü?
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.