Şimdi Ara

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
20
Favori
148.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diablo'nun TPS kameralı hali de denebilir. Daha pisleştirilmiş hali tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Ağustos 2012; 16:50:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Skyrim konusu kişisel fikirdir bence Dante'nin mesajını görüpte Skyrim'i modlarla denememiş birisi önce denesin, sonra Witcher 2'ye baksın ve kendi karar versin. Ben bizzat tonlarca mod attım texture paketi attım ve Witcher 2'yi geçtiği filan yok gözümde. Tabi bana kalırsa bunlara takılmamak lazım Skyrim open world, W2 semi open world adamlar grafiğe biraz daha abanabiliyor. Benim dediğim sadece Witcher 2 gibi değil yoksa öyle open world bir oyun için harika grafikleri var bana göre hava hoş. RPG öğelerini diğer sorunlarıda düzelttik modlarla 80 saat oynadıysam sırf modlar sayesinde. Dawnguard'da çok pahalı geldi, yılbaşında 10 dolara kapatabilirim umarım.

Dark Souls'unda çıkışta performans sorunları olacak haberi beni almaktan itti. Çıktığı an oynamayacağım artık burada ki yorumlara, patch haberlerine göre ileride satın alacağım gibi duruyor.

Texture değil olay, enbseries ve ışıklandırma modları tamamen.

Benim modlardan sonra oyunun aldığı hal şu, hele ki bu hareketsiz görüntülerle oyunu oynarken akan görüntüler arasında çok fark var bunu göz önünde bulunduralım. Resmen Game of Thrones izliyormuşum hissine kapılıyorum bu modlarla.

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU]

Bence her oyun şu grafik kalitesine gelse yeterli olur oyun piyasası. Şahsen fazlasını hiç aramam. İnsanı görselliğe doyuruyor tam olarak bence.

Witcher 2 de Skyrim gibi modlanabilir bir oyun olsaydı keşke. Ama Skyrim'in W2'den çok daha detaylı bir oyun olmasıyla bu modları hakediyor. Böyle detaya böyle görsel kalite yakışırdı ve çok güzel modlar yaptılar sonuç olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Ağustos 2012; 20:20:44 >

• Witcher 2 için mod yapım kiti çıkacak, REDkit diye. Yakınlarda bir fuar var tam tarih verecekler o zaman.
  • Dante mod klasörünün bir SS ini çekip atabilirsen çok iyi olur. Kendim denemek istiyorum birde çünkü SS lerden Witcher 2nin esamesi bile okunmazlık bir durum göremedim.
    CryEngine gibi çok bulanık yahu. Şimdi ki oyun motorları öyle. Bulanık bulanık, DoF u basmışlar. Tamam iyi hoşta gerçek hayatı keskin yaşıyoruz bende oyunlarda keskinlik arıyorum böyle bulanıklık ultra blur bana hiç gitmiyor.

Yine Dark Souls a dönersek, ileride satın alacağım diyordum Steam da kapanmış bize. Adamlar satmamak konusunda ısrarcı gerçekten. Geçen Xbox Live Türkçe haberleri çıkmıştı. Türkiye'yemi ne gelecekmiş resmi olarak tam bilmiyorum. Microsoft öyle bir adım atarsa Steam daki GFWL oyunlarda açılabilir bize.
  • Piyasadaki hiçbir oyunun grafiği Witcher 2 yi ezemez açık ve net. Yüksek poligonlu karakterler ve çevre elemanları, yüksek çözünürlüklü texturelar, ışıklandırmalar vs..
    Diğer oyunların modla ulaştığı görsel kaliteyi mod olmadan sunuyor CDPRed..
  • Elder Scrolls serisinde hiç bir zaman über grafiklere gerek yok bence..
    Yüksek Sistem sahibi olanlar daha yüksek grafiklerde oynamak istiyorlar hepsi bu.
  • arkadaş grafik tartışması yapmayayım diyorum ama witcher'a laf gelince kahkahayı basıyorum..

gözünüz gönlünüz açılsın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 11 Ağustos 2012; 23:56:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wiedźmin

Piyasadaki hiçbir oyunun grafiği Witcher 2 yi ezemez açık ve net. Yüksek poligonlu karakterler ve çevre elemanları, yüksek çözünürlüklü texturelar, ışıklandırmalar vs..

Tam bir fan yorumu, geçmek lazım ama.. sen modlu veya modsuz bir oyunu güzel grafiklerle oynamak istemiyor musun kardeş? "Aaa modlu bu oyun, ben buna elimi sürmem hııhhh"

Teallam... adamlar bir sürü mod yapmış, kurup oyna veya oynama arka arkaya W2 bitirip dur bize ne yahu. Neyse.

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU] Modlar bu. Şimdilik W2'yi askıya aldım devam edeceğim ama Skyrim'deki film tadını aldıkça Witcher 2'yi falan bırak Diablo 3'ü bile arada kapatıp Skyrim'e geçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Skyrim konusu kişisel fikirdir bence Dante'nin mesajını görüpte Skyrim'i modlarla denememiş birisi önce denesin, sonra Witcher 2'ye baksın ve kendi karar versin. Ben bizzat tonlarca mod attım texture paketi attım ve Witcher 2'yi geçtiği filan yok gözümde. Tabi bana kalırsa bunlara takılmamak lazım Skyrim open world, W2 semi open world adamlar grafiğe biraz daha abanabiliyor. Benim dediğim sadece Witcher 2 gibi değil yoksa öyle open world bir oyun için harika grafikleri var bana göre hava hoş. RPG öğelerini diğer sorunlarıda düzelttik modlarla 80 saat oynadıysam sırf modlar sayesinde. Dawnguard'da çok pahalı geldi, yılbaşında 10 dolara kapatabilirim umarım.

Dark Souls'unda çıkışta performans sorunları olacak haberi beni almaktan itti. Çıktığı an oynamayacağım artık burada ki yorumlara, patch haberlerine göre ileride satın alacağım gibi duruyor.

Texture değil olay, enbseries ve ışıklandırma modları tamamen.

Benim modlardan sonra oyunun aldığı hal şu, hele ki bu hareketsiz görüntülerle oyunu oynarken akan görüntüler arasında çok fark var bunu göz önünde bulunduralım. Resmen Game of Thrones izliyormuşum hissine kapılıyorum bu modlarla.

Bence her oyun şu grafik kalitesine gelse yeterli olur oyun piyasası. Şahsen fazlasını hiç aramam. İnsanı görselliğe doyuruyor tam olarak bence.

Witcher 2 de Skyrim gibi modlanabilir bir oyun olsaydı keşke. Ama Skyrim'in W2'den çok daha detaylı bir oyun olmasıyla bu modları hakediyor. Böyle detaya böyle görsel kalite yakışırdı ve çok güzel modlar yaptılar sonuç olarak.

Hocam bu modların isimlerini yazarmısın birde başka önerebileceğin mod var mı ? Skyrim modlu oynamak hoşuma gitmesede güzel göründü be

• quote:

quote:

Piyasadaki hiçbir oyunun grafiği Witcher 2 yi ezemez açık ve net. Yüksek poligonlu karakterler ve çevre elemanları, yüksek çözünürlüklü texturelar, ışıklandırmalar vs..

Tam bir fan yorumu, geçmek lazım ama.. sen modlu veya modsuz bir oyunu güzel grafiklerle oynamak istemiyor musun kardeş? "Aaa modlu bu oyun, ben buna elimi sürmem hııhhh"

Teallam... adamlar bir sürü mod yapmış, kurup oyna veya oynama arka arkaya W2 bitirip dur bize ne yahu. Neyse.

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU] Modlar bu. Şimdilik W2'yi askıya aldım devam edeceğim ama Skyrim'deki film tadını aldıkça Witcher 2'yi falan bırak Diablo 3'ü bile arada kapatıp Skyrim'e geçiyorum.

Fanlıkla falan alakası yok yüklediğin resimlerde Witcher 2 yi ezen herhangi birşey yok, modlarla grafikleri güzelleştirebilirsin ona birşey demiyorum benim söylemeye çalıştığım W2 modsuz haliyle en iyi grafikli oyunlarda kafaya oynuyor ki yakında da mod kiti gelecek zaten. Modlu oyun oynamam dediğimi nerden uydurdun onu da anlamadım ama neyse..

• quote:

quote:

quote:

Fanlıkla falan alakası yok yüklediğin resimlerde Witcher 2 yi ezen herhangi birşey yok, modlarla grafikleri güzelleştirebilirsin ona birşey demiyorum benim söylemeye çalıştığım W2 modsuz haliyle en iyi grafikli oyunlarda kafaya oynuyor ki yakında da mod kiti gelecek zaten. Modlu oyun oynamam dediğimi nerden uydurdun onu da anlamadım ama neyse..

Sence yok, bence "çok" var. Oldu mu? Oldu. Herkes fikir belirtiyor zaten burada, her kafadan bir ses çıkarma platformudur forumlar doğru mu? Doğru.

Witcher 2'de de SSAO'nun kullanımı beni ayar ediyor mesela. wildlove ın koyduğu ilk resme git bak. Nerede doğallık? Adamı kopyala yapıştır yapmışlar gibi oraya. Arka planla o muhafızın uyumu pilavı mayonez ketçapla yemek kadar alakasız olmuş. Basmış SSAO'yu adamlar hadi hayırlısı demiş. Ben oyunda doğallık ararım arkadaş. Witcher 2'deki sunray doğal mı? Değil, masalsı. Saturation da abartı, ayarlardan değiştirirsin ama oyunun motoru sayesinde yine o görüntünün temeli hep aynı kalır, masalsı izlenim vermek için bunlar zaten. Kötü mü? Değil. Çok beğenirim Witcher 2 grafiklerini. Ama grafik dendimi doğallık ön planda benim için. Nokta. Skyrim'e yapılan modların hepsi doğal değil zaten, saçma sapan grafik modları var. Ama adamlar harika iş çıkarmış benim seçtiğim modları yapanlar. Doğal renkler, film hissi ön planda benim için.

Daha bunun neyini uzatıyorsunuz ki? Kişisel tercihlere dil uzatmaya başladı forum yetişin.

Edit: O değil de Skyrim'le Witcher 2 karşılaştırması yapıyorum resmen ya haha bu günleri de görecektim. Alakasız Fifa NFS karşılaştırması gibi bir şey şu yaptığınız. İki harika oyun var önünüzde açın oynayın yahu neyin kavgası bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Ağustos 2012; 1:11:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sence yok, bence "çok" var. Oldu mu? Oldu. Herkes fikir belirtiyor zaten burada, her kafadan bir ses çıkarma platformudur forumlar doğru mu? Doğru.

Witcher 2'de de SSAO'nun kullanımı beni ayar ediyor mesela. wildlove ın koyduğu ilk resme git bak. Nerede doğallık? Adamı kopyala yapıştır yapmışlar gibi oraya. Arka planla o muhafızın uyumu pilavı mayonez ketçapla yemek kadar alakasız olmuş. Basmış SSAO'yu adamlar hadi hayırlısı demiş. Ben oyunda doğallık ararım arkadaş. Witcher 2'deki sunray doğal mı? Değil, masalsı. Saturation da abartı, ayarlardan değiştirirsin ama oyunun motoru sayesinde yine o görüntünün temeli hep aynı kalır, masalsı izlenim vermek için bunlar zaten. Kötü mü? Değil. Çok beğenirim Witcher 2 grafiklerini. Ama grafik dendimi doğallık ön planda benim için. Nokta. Skyrim'e yapılan modların hepsi doğal değil zaten, saçma sapan grafik modları var. Ama adamlar harika iş çıkarmış benim seçtiğim modları yapanlar. Doğal renkler, film hissi ön planda benim için.

Daha bunun neyini uzatıyorsunuz ki? Kişisel tercihlere dil uzatmaya başladı forum yetişin.

Edit: O değil de Skyrim'le Witcher 2 karşılaştırması yapıyorum resmen ya haha bu günleri de görecektim. Alakasız Fifa NFS karşılaştırması gibi bir şey şu yaptığınız. İki harika oyun var önünüzde açın oynayın yahu neyin kavgası bu.

tamam zaten grafiğin iyi olması için gerçekçi olması gerekmiyor katılıyorum zaten witcher da skyrimde fantastik oyunlar ama sen skyrim e mod atınca witcherın çok ezik kaldığını söylemişsin ben ona karşı çıktım o kadar..

• Skyrim modlarla baya iyi oluyormuş yannız, yukardaki ss'lere göre. Ki söz konusu olan grafik kavramıysa, Skyrim'in open world olmasını da hesaba katmak gerekiyor.

Vaktinde modlarla Morrowind'e bile ışık hüzmeleri eklendiğini düşünürsek, sanırım daha da iyi modlar gelecektir Skyrim'e.

Ama konsol portu olmasından gelen bazı temel eksikler giderilemez zannediyorum. Arazideki geometrik detaylar, üçgen kayalar vb., onlara yapımcı el atmalı.
  • Dark Souls konusu daha iyi baltalanamazdı, emeği geçenlere buradan selamlarımı sunarım. Benden başka birinin tepki vermemiş olması da ayrıca abes bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 12 Ağustos 2012; 23:52:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoBaFeTT

Dark Souls konusu daha iyi baltalanamazdı, emeği geçenlere buradan selamlarımı sunarım. Benden başka birinin tepki vermemiş olması da ayrıca abes bir durum...

Kesinlikle katılıyorum.
    Yeni bir gelişme vardır diye giriyorum sürekli bir grafik karşılaştırması,sidik yarışı...
  • Arkdaslar oyun steamden kalktımı? baktım steamde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

Arkdaslar oyun steamden kalktımı? baktım steamde yok.

"Oyun GFWL olduğu için bize kapatıldı. Steam'den alamıyorsunuz artık. Çok iyi oldu hakkaten..."

diye yazmışım gürkan yukarda hiç okumuyorsun
  • quote:

GFWL kullanıyor.
    Microsoft'un yasal sorunları var Türkiye ve bazı başka ülkelerle, o yüzden de bazı GFWL oyunları Steam'de satılamıyor o ülkelere.
  • Aslında çok ilginç GFWL oyunlar Steam'da kapanıyor lakin Aral Game GFWL oyunları Türkiye'de daha uygun fiyata satıyor. Atıyorum Dirt 3 vs bu tarz oyunlar 60-80 tl arası fiyat etiketinden girdi pazara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

quote:

"Oyun GFWL olduğu için bize kapatıldı. Steam'den alamıyorsunuz artık. Çok iyi oldu hakkaten..."

diye yazmışım gürkan yukarda hiç okumuyorsun

Kusura bakma Hakan sürekli grafik felan konusuluyor arada görmemişim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.