Şimdi Ara

Dark marka Tablet almadan önce mutlaka okuyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben tek ürün üzerinden bir marka veya şirketi kötülemeyi hiç doğru bulmuyorum fakat yaşananlar o dereceye geldiki kötülenip kötülenmeyeceğini size bırakıyorum ve siz olsanız bu dakikadan sonra ne yapardınız, lütfen yazın.
    Alınan ürün:Dark EvoPad A9745 9.7" Dört Çekirdekli A31 Retina Panel 2GB DDR3 16GB Android 4.1 Siyah Tablet Bilgisayar
    Sipariş tarihi - 08 Aralık 2013
    Fiyat: 546,90TL
    Alım yapılan yer: teknobiyotik.com (Akortek bilişimin satış kanalı)
    Alttaki iki ekran görüntüsü müşteri destek ile olan görüşmelerimiz, görüşmelerin tarihlerine de bakın lütfen ve toplam kaç kez yollamışım.
    Konu başı 2.resimin en altından yukarı doğru gitmektedir! Ve konu içeriğinde geçen videolar da resimlerin altında paylaşıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=2tW3FnykTRs <=50.saniyeden sonra coşuyor (bu videoyu izleyip de bişe yok diyip yollamaları son nokta oldu)
    http://www.youtube.com/watch?v=JpH578xjOGs
    http://www.youtube.com/watch?v=1DwpR7BHSU0
    http://youtu.be/nOvoQd7gW_0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan_95 -- 25 Ekim 2014; 13:57:38 >

• geçmiş olsun, vatan 1. dersek, desene bunlarda 2.liğe oynuyor,

tam hatırlamamakla birlikte tüketici (koruma) kanununa göre mesafeli satışlarda alınan ürün neden belirtmeksizin (eskiden 7'iydi) 15 gün içinde ürün iade edilebiliyor,

yalnız satıcıyı koruma da var , buna göre ürünün satılabilirliği bozulmamalı, yani tablet için üzerindeki jelatin, pc için yazılım silme felan,

öyleki vatan, alınan ürün teslimi 2 saat geçmiş olsa dahi, açılan kutuları bahane ederek, ürünleri geri almamaya çalışıyor, desene bu (dark) firmada onun yolundan gidiyor,

tam hatırlamamakla birlikte teslim edilen ürün arızalı ise ve 15 günlük seri geçmişse 30 gün içinde iade yerine birebir değişim söz konusudur....

hacı daha fazla uzatmayacağım, senin tek çözümün tüketici mahkemesine başvurman, kolaygelsin,

ve tekrar geçmiş olsun, dediğim maddeleri araştır tüketici koruma mevzuatını bul biyerden oku, bu işin peşini bırakma....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 26 Ekim 2014; 18:19:40 >

• isin pesini birakacak olsam zaten bunlari buraya yazmazdim, yarin avukatla görüşmeyi planliyorum. işin ilginci kocaman firma videolu ve açıklayıcı bildirimlerime ragmen 500 tl lik bir urunu için marka degerine zarar vermeyi goze almasi. Dark markasi adi altinda cep telefonu işine de girdiler, boyle basit isler yüzünden kimbilir daha kaç kez 500 tl lik satıştan olacaklar. almayı dusunup de ilk defa tecrube edecekler boyle basliklar yuzunden almayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan_95

isin pesini birakacak olsam zaten bunlari buraya yazmazdim, yarin avukatla görüşmeyi planliyorum. işin ilginci kocaman firma videolu ve açıklayıcı bildirimlerime ragmen 500 tl lik bir urunu için marka degerine zarar vermeyi goze almasi. Dark markasi adi altinda cep telefonu işine de girdiler, boyle basit isler yüzünden kimbilir daha kaç kez 500 tl lik satıştan olacaklar. almayı dusunup de ilk defa tecrube edecekler boyle basliklar yuzunden almayacaktır.

bunlar marka değil, paralel ithalat gibi bişey, bi kaç ürünlerini test etme fırsatı bulmuştum, hepsi çok kalitesiz, bunların çalışma mantığı şu, çindeki firmalarla anlaşıp, ucuz kalitesiz cin mallarına kendi isimlerini yazdırıyorlar, basit bir türkçe kutu 2 sayfalık türkçe tanıtım, oldumu sana yüzde 500 kaarlık ürün....

• quote:

Orijinalden alıntı: NONAM2
    bunlar marka değil, paralel ithalat gibi bişey, bi kaç ürünlerini test etme fırsatı bulmuştum, hepsi çok kalitesiz, bunların çalışma mantığı şu, çindeki firmalarla anlaşıp, ucuz kalitesiz cin mallarına kendi isimlerini yazdırıyorlar, basit bir türkçe kutu 2 sayfalık türkçe tanıtım, oldumu sana yüzde 500 kaarlık ürün....

Aslında ben alırken çok da güvenerek almıştım, Dark marka bir kasa almıştım tam istediğim gibiydi sadece 2 plastik ayağı benim hatam yüzünden kırılmıştı.
    Ve tableti alırken donanım olarak çok şey vaad ediyor fakat ufak sorunlar olabileceği aklımdaydı, nasılsa garantili diyerek aldım, bu şekilde bir servis anlayışıyla hiç karşılaşmamıştım nebilim.
  • Videodan anladığım kadarıyla dokunmatik kalitesinden kaynaklanıyor. Ben de Çin malı bir tablette aynı sorunu yaşadım. Kendi kendine işlem yapma olayı hatta ben de konu açmıştım. Özellikle kaliteli dokunmatikleri şarj esnasında test ettiğinizde asla karışma kendi kendine işlem yapma olmaz. Çin mallarında ve ortalama 2 veya 4 parmak algılamalı dandik dokunmatiklerin şarj esnasında karıştığını görürsünüz. Yani şarj durumu sadece test amaçlıdır.

Bu üründe olduğu gibi durduk yere de karışabilir. Garanti servisi salağa yatarak kurtarmaya çalışıyor çünkü eminim ki ellerinde değiştirebilecekleri yedek parça bile yok. Çünkü çin malı saçma sapan bir ürün. Birebir değişime de yanaşmıyorlar çünkü ne koparsalar kâr olduğunu biliyorlar. Ben geçmiş olsun demek isterim. Dava açın paranızı geri alın en azından. hiç değişim ya da tamir beklemeyin.

Aslında elimde Dark marka bir MKV oynatıcı var. 4 yıldır kullanıyorum ve hiç arıza vermedi. Yazılım güncellemelerini de düzenli verdiler. Ama dediğim gibi Çin işi şans işidir. sorun çıktı mı geçmiş olsun demekten başka yapacak bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 27 Ekim 2014; 8:15:30 >

• Bugün avukat ile konuştum, tüketici haklarına başvurumuzu yapalım bilirkişiye inceleyecek ona videoyu veririz olurbiter, alırsın parasını diyor.
  • dogan_95 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun. işlerine gelmediği zaman oyalayıp duruyorlar. insanın üç kuruşluk zevkinin içine ediyorlar.burada firmayı ifşa etmekle en iyisini yapmışsınız. ürün satılana kadar müşteri memnuniyeti, işleri bitince bir hiçmiş gibi davranma. umarım parayı fazlasıyla geri alırsınız. bizi durumdan haberdar edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerring

geçmiş olsun. işlerine gelmediği zaman oyalayıp duruyorlar. insanın üç kuruşluk zevkinin içine ediyorlar.burada firmayı ifşa etmekle en iyisini yapmışsınız. ürün satılana kadar müşteri memnuniyeti, işleri bitince bir hiçmiş gibi davranma. umarım parayı fazlasıyla geri alırsınız. bizi durumdan haberdar edin.

Haberdar edeceğim zaten bu sebeple başlık açtım, emsal oluştursun diye.
  • Ve Sonuç;
    rakam düşük olduğu için tüketici haklarına vererek geri aldım paramı.

Karar biraz uzun ama özetinde şunu demiş. Bilir kişi incelemesinde benimbanlattığım sorunlara rastlanmamış fakat sanırım çektiğim video kaydı sayesinde ayıplı mal olarak değerlendirilmiş ve para iadesi uygun görülmüş.
    işlem başlangıcından paramın yatmasına kadar gecen sure yaklasik 3 ay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.