Şimdi Ara

Dark AquaForce W120 İncelemesi [Su Samuru] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
12.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende i5 6600k ile bu ürünü almayı düşünüyorum . Ama kararsızım . Acaba tundra td03-lite veya cooler master seidon 120v mi alsam diye . Birde başka düşüncem cooler master hyper 212-evo . Acaba bu fiyat katogorisindeki su soğutucular yeterli midir ? Yoksa bu fiyat bandında hava soğutucu almak daha mı mantıklı olur ? 212 evo ile dark aquaforce karşılaştırması yaparsak performan olarak nasıl bir farklılık olabilir ?
  • Beyler i7 6700k işlemci msi pc mate anakart var.Aquaforca w120 aldım kendi 2 tane fanlarını taktım zalman stg2 kullandım.Boşta 40 derece msi kendi stress testinde 20 dk 65 dereceleri görüyorum bu ısılar normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnx17

Beyler i7 6700k işlemci msi pc mate anakart var.Aquaforca w120 aldım kendi 2 tane fanlarını taktım zalman stg2 kullandım.Boşta 40 derece msi kendi stress testinde 20 dk 65 dereceleri görüyorum bu ısılar normalmidir?

Boştaki sıcaklıklar biraz yüksek ama yük altındaki sıcaklıklar normal.
  • önceki mesajlarımda yazdığım gibi kasada ufak bir değişiklik yaptım. Dark'ın fanlarını tersine çevirdim. Artık dışarıdan içeri temiz hava alıyor. hem önüne hemde çıkışına kasa içine minimum toz girmesi için filtre koydum.

Dark'ın hemen üst kısmında kasanın tavanında 2 adet fan dışarı üflüyor. Kasanın ön tarafında da içeri üfleyen 2 fan var hepsi 12cm fanların.

Sıcaklıklar boşta işlemci 10 derece civarında çalışıyor. Assetto Corsa oynarken 35 derece, Project Cars oynarken 39 derece.

Önceki sitemde yani dark ın fanları dışarı üflerken boşta 20 derece. Assetto Corsa'da 45, Project Cars'da 50 derece oluyordu.

Yalnız bu sistemde kasa içi sıcaklıkta 2 derece artış oldu ama sensörleri daha iyi ayarlamam lazım çünkü dark'ın sıcak su borusunun yanındalar. Ekran kartı sıcaklığında bir değişiklik olmadı hep 60 derecede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 18 Mart 2016; 21:58:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Ciryatan

önceki mesajlarımda yazdığım gibi kasada ufak bir değişiklik yaptım. Dark'ın fanlarını tersine çevirdim. Artık dışarıdan içeri temiz hava alıyor. hem önüne hemde çıkışına kasa içine minimum toz girmesi için filtre koydum.

Dark'ın hemen üst kısmında kasanın tavanında 2 adet fan dışarı üflüyor. Kasanın ön tarafında da içeri üfleyen 2 fan var hepsi 12cm fanların.

Sıcaklıklar boşta işlemci 10 derece civarında çalışıyor. Assetto Corsa oynarken 35 derece, Project Cars oynarken 39 derece.

Önceki sitemde yani dark ın fanları dışarı üflerken boşta 20 derece. Assetto Corsa'da 45, Project Cars'da 50 derece oluyordu.

Yalnız bu sistemde kasa içi sıcaklıkta 2 derece artış oldu ama sensörleri daha iyi ayarlamam lazım çünkü dark'ın sıcak su borusunun yanındalar. Ekran kartı sıcaklığında bir değişiklik olmadı hep 60 derecede.

Kasa içi sıcaklığın artması normal. Radyatördeki sıcak hava direkt kasa içine gidiyor. Fan yönünü değiştirince bu kadar fark olması kasanın hava sirkülasyonunun fazla iyi olmadığını gösteriyor. Arada fark olması normal ama bu kadar fark olmamalı
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Aslinda onu suna bagladim ondeki fanlar havayi direk hddler ve ekran kartina ufluyor. Sonra ekran kartinda ve asagidaki psuda isinan hava yukari yukseliyor ve dark direk bu havayi radyatorlere cekiyordu. Simdi daha iyi oldu cunku darktan iceri giren havayi top fanlar direk disari atiyor. Sensorleri duzgun ayarlarsam fanlarin calisma devirleri daha iyi olacak aslinda o zaman daha belli olacak kasa ici sicaklik. Suan dark in sicak borusuna baglayip bosa sallandirdim. Kisaca oradaki sicak havayi olcuyor aslinda belki kasa ici sicaklik degismemis bile olabilir sensorlerin yeri oncesine gore farkli cunku. Sensorleri sabitlersem guzel olacak. Ondeki fanlaron sensorlerini ekran kartinin onune ust fanlarin sensorleride pompanin oraya asarsam sanirim daha iyi bir olcum olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Dark kasanın üstteki fanlar aşağıya doğru üflüyor alttakiler havayı dışarımı atıyor doğrumu anladım?
  • ysnx17 Y kullanıcısına yanıt
    Gece gece usenmedim cizdim ahaha

Dark AquaForce W120 İncelemesi [Su Samuru]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 19 Mart 2016; 2:25:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dark AquaForce W120 İncelemesi [Su Samuru]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 19 Mart 2016; 2:35:24 >
  • Merhaba! Soğutucudan memnun musunuz? Bende I5 6500 Skylake var. Stock fan ile boşta 32 derece, Chrome'de ise 38 dereceye kadar ısınıyor. Sizce bu soğutucuyu alırsam kaç dereceye düşer? Yardımlarınız için teşekkür ederim...
  • Ev içi sıcaklık 23-24 derece tahminen. Kasa içi sıcaklık 30 derece civarı ama görüldüğü üzere işlemci sıcaklığı 17 derece. 1080p film izliyordum yeni bitirdim ve foruma girip mesaja cevap verdim. Nereye bağlandığı çok önemli radyatörün fanlar şuan dışarıdan içeri üfleyecek şekilde çalışıyor. Önceden tam tersi idi o zaman sıcaklık 5-10 derece arası fazla oluyor.

Sıcaklıklar
    Anakart 35 °C (95 °F)
    CPU 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #1 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #2 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #3 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #4 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #5 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #6 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #7 17 °C (63 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #8 17 °C (63 °F)
    Kuzey Köprüsü 37 °C (99 °F)
    GPU diyot 42 °C (108 °F)
    ST1000DM003-1SB10C 31 °C (88 °F)
    SanDisk Ultra II 240GB 27 °C (81 °F)
    SanDisk SDSSDHII240G 27 °C (81 °F)
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Bu sonuçları Dark Aquaforce ile mi elde ettin? O halde bu sonuçlar çok iyi. Hangi programı kullanıyorsun? ve H60 ile Aquaforce arasında kaldım kafam karıştı
  • Su soğutmanın iyliğinden değil, AMD'nin hatalı okuması yüzünden.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    fancontroller kullanıyorum radyatöre 2 tane ısı ölçer bağlı. Ekran kartına yakın olan 25 üst taraftaki 22 gösteriyor.

Bu arada eklemeyi unuttum macun olarak arctic silver 5 var. kendi macunu rezaletti. 30 un altında değer göremiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 5 Haziran 2016; 21:03:36 >
  • Bende Dark N10 kullanıyorum gayet memnunum kasadan... Galiba Aquaforce alacağım... I5 6500 ile umarım düşük değerler alırım. Youtubede 40 derece oluyor.
  • HeroTeamm H kullanıcısına yanıt
    bende kasa Aerocool GT-A var fakat yarın Corsair Air 540 alıyorum.
  • Sizce boşta ve yükte kaç derece alırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı soğutma var fakat,bende hep 28 30 derece cpu,birde asus anakart fan expert bir türlü doğru gormuyor bu soğutucuyu anlamadım gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gördüğüm en güzel inceleme diyebilirim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HedoTurkoglu

Aynı soğutma var fakat,bende hep 28 30 derece cpu,birde asus anakart fan expert bir türlü doğru gormuyor bu soğutucuyu anlamadım gitti

Cpu %100 iken mi 28 30 derece alıyorsun?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.