Şimdi Ara

Danimarka Hükümeti Ülkede Yaşayan Suriyelilerin Oturma İzinlerini İptal Edip Geri Göndermeye Başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
8.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
245 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

ben ortadoğu halkı ya da siyah ayrımı yapmıyorum

senin doğrularını ve kendi doğrularını halka zorla dayatan bir siyasi iktidar var

bu adamları zorla burada tutuyor bu ülkede adamlar gitmek istiyor açık açık söylüyor bunu

adamlar avrupaya gitmek istiyoruz bırak bizi diyor sınırlardan geri çeviriyorlar esadla anlaşma yapılsa adamlar geri dönecekler esad çağrı yapıyor

geri dönün diye

bizimkiler masaya oturup anlaşmıyor sindiremiyor yenilgiyi

koca bir memleketin bütün bir geliri bu adamların yükü çalışıp vergi veren halkın sırtına dayanmış vaziyette sanıyor musun kendi ülkesine sırtını dönen

şeref yoksunları bu memlekete yarar sağlar kendi topraklarını savunmaktan kaçınan adamlar her yerde kriminal vakaya dönüşmüş durumda

basın bunları vermiyor yarın öbür gün bu adamlardan birisi anana bacına ailene saldırsa cinayet işlese yakınını öldürse gene savunabilir misin

bu adamlar metropollerde geleceğin en büyük sorunu Türkiyenin sınırlarının geleceketeki en büyük problemi

Türkiyede Nufusu olan yaşıyan yahudilerin neredeyse tamamı doğu ve güneydoğu anadolu nüfüsuna kayıtlıdır ama bu adamların neredeyse tamamı batıda yaşar

olası bir büyük israil devleti kurulursa o bölgede hak iddia edebilmek maksadıyla doğumlarını doğu ve güneydoğuda ki hastanelerde gerçekleştiriyorlar

nufus kayıtlarını oraya aldırıyorlar

yarın benzer bir senaryoyu bu suriyelilerin yapmayacağını ya da bunlar üzerinde yapılmayacağını kim garanti edebilir milyon metre kare arazi suriyede savaş sebebi ile boş

buralardan boşalan yerlere pkk ve uzantıları yerleşiyor bu adamlar olmadığı orada olmadığı için bunu düşünemiyor musunuz

Türkiye nereye kadar bu insanların ekonomik yükünü kaldırabilir

yok suriyede artık savaş mavaş yok bunu anlayın yok savaş kendi halkınız perişan halde burada saçma sapan iddialarda bulunuyorsunuz

ülkenin varı yoğu satıldı TCMB rezervleri yok oldu

varı yoğu kalan altın stoğu

ülkenin gelecek kuşakları böyle bir duruma sebep olanlara ve onlara destek çıkanlara gece gündüz bela beddua lanet okur

toprağın altında yatan onca şehit yakanıza yapışır

ne sizi bugün savunduklarınız ne de buna sebep olan siyasiler kurtaramaz

Acikcasi Turkiye deki siyasi iktidar benim icin burada sevmedigim cocuklari kizdirmak icin oyuncaktan ibaret ben siyasilerin degisimine hic bir zaman karsi gelmem ;) sadece eger karsimdaki hani boyle AKP denince huylanan nefreti gozunden akan tipler varya onlari sinirlendirmek icin oyuncak sadece.

Ben belirli meselelere takarim o isi kim benim istedigim gibi yaparsa o ana kadar desteklerim sonra butun ilgim kaybolur ;)

Su an mesela sadece şahıs olarak adam gibi adam oldugunu dusundugum Mansur var ona oy atarim onun harici hic birsey benim ilgimi cekmez.

Burada en cok siyaset konusan ama zerre ilgi duymayan degisik biriyim. Aslinda ulkeyi hdp yonetmedigi surece tamamen ilgisizim siyaset boyutuna ;)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Treth kullanıcısına yanıt

Hz Muhammed “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”

Hz. Ali ise, “Haksızlık önünde eğilmeyiniz, çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz”

der!!!

siz forumda gerçekler dile getirilirken gerçekleri sulandırmaya devam edin gerçek size katı bir halde suratınıza çarpacak siyasi partileri falan oyuncak sinirlendirme gırgır diye gülün eğlenin

senin istediklerini de kimse yapmaz endişe etme çünkü ne halkı ne seni kimse sallamıyor

ama en azından şu yazınla artık yazdıklarını gırgır niyeti ile değerlendirecem kendin söyledin

gayet açık seçik deklare ettin madem milleti kızdırmak için siyasi yorum yapıyorsun

sende forumda stand alone adlı kullanıcının bir benzerisin tamam konu burada kapanmıştır benim için

ama şunu bilin ülke elden gidiyor kimse ah vah etmesin bu ekonomi daha kaldırmaz bu suriyelileri benim tahminim

• Yollasinlar umarim trdekileride yollarlar bigun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Hz Muhammed “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”

Hz. Ali ise, “Haksızlık önünde eğilmeyiniz, çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz”

der!!!

siz forumda gerçekler dile getirilirken gerçekleri sulandırmaya devam edin gerçek size katı bir halde suratınıza çarpacak siyasi partileri falan oyuncak sinirlendirme gırgır diye gülün eğlenin

senin istediklerini de kimse yapmaz endişe etme çünkü ne halkı ne seni kimse sallamıyor

ama en azından şu yazınla artık yazdıklarını gırgır niyeti ile değerlendirecem kendin söyledin

gayet açık seçik deklare ettin madem milleti kızdırmak için siyasi yorum yapıyorsun

sende forumda stand alone adlı kullanıcının bir benzerisin tamam konu burada kapanmıştır benim için

ama şunu bilin ülke elden gidiyor kimse ah vah etmesin bu ekonomi daha kaldırmaz bu suriyelileri benim tahminim

Stand alone kim bilmiyorum ama tabiki her zaman ciddi degilim. Ciddi olan seyler bellidir.

Kimse olumune Akp hulooo diye gezmez bu bariz karisyi kizdirmaktir yada olumune xhp diye gezmez ;)

Ama kiskirtma icermeyen bilgi iceren bir mesaj ciddidir.

Bilmem anlatabiliyor muyum. Yani bariz olan seyler vardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Stand alone kim bilmiyorum ama tabiki her zaman ciddi degilim. Ciddi olan seyler bellidir.

Kimse olumune Akp hulooo diye gezmez bu bariz karisyi kizdirmaktir yada olumune xhp diye gezmez ;)

Ama kiskirtma icermeyen bilgi iceren bir mesaj ciddidir.

Bilmem anlatabiliyor muyum. Yani bariz olan seyler vardir.

Alıntıları Göster

sen istediğin kadar gırgırına onu bunu kızdırmak için vs... diyorum de

yanlışa yanlış demediğin yanlışı desteklediğin müddetçe o yanlışı yapanlarla aynı vebali paylaşırsın

ister trollük olsun ister parti merkezlerinden para karşılığı sosyal medyayı manupule etmek amacıyla olsun

yanlışı destekliyorsan onda payın vardır olanlarda payın vardır devam edin böyle ben sadece nasihat ediyorum ötesi değil

olacak olanı engelleyemem kaderde ne yazmışsa o herkes yaptıklarının hesabını verecek

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Bizimkilerde libyayla vizeleri kaldırıyorlar.
    Üç beş iş kaptılar ya.

Yabancı sorunu büyük.
    Somaliler, afganlar bastı.
    O afganlardan biri kız kaçırmış.
    Adamalr geliyır kaçak çalışıyor, ev buluyor, kendi mahallesini kuruyor.

Ne güzel dünya.
    Bunlar gelsin yerleşsin diye şehit olduk kan döktük.

Kaçırdığı kız da küçücük çocuk.

Tabii kendi ülkelerinde yaşlı erkek küçük çocuk evliliği geleneksel olarak normal.

Keşke bu topraklara Arap gelenekleri yerine eski Türk töresi hakim olsaydı.

• Koç_hisarlı K kullanıcısına yanıt

kendi ülkesi için savaşmayan burası içinde savaşmaz bu bölge için savaş kaçınılmaz gelen görünen o yani ötesi değil

savaş çıkınca ya avrupaya koşacaklar ya kendi ülkelerine ben bu adamların değişeceğini düşünmüyorum yani er geç gidecekler

babadan oğula sülaleye mirasdır yetişme tarzı

Hz. Aliye de aynı zihniyet ihanet etti

Hz. Hüseyine de aynı zihniyet ihanet etti

Devleti Aliye ye de aynı zihniyet ihanet etti

ben mi ölecem ben niye öleyim başkası gitsin savaşsın bu

• quote:

Multeciler konusunda bir suru uluslar arasi anlasmada imzamiz var. Ayrica insan olarak en temel vazifemiz yapabiliyorsak baska insanlarin yasamasina yardimci olmak. Bunu yaparken din dil irk renk vb. Belirleyicileri tamamen gormezden gelmeli sadece iyi ve kotu ayirmaliyiz.

Bu sebepten eger mumkunse her insanin yasatilabilmesi icin kaynaklari kyllanmaliyiz. Bir gun o multeci bizde olabiliriz. Tum dunya insanlari potansiyel multeci adayidir cunku.

Aynen kanka keske dunya sinirlari da kalksa ve kardesce yasasak

• Kaynak bol ya harcarsın.
    Herkes kaynağın etrafında toplansın hır çıksın.

Ne benim, ne de ülkemin kaderiyle oynamaya hakkınız yok.

Gidin toplama ülkelere. Oralarda hekerse kucak açılyorlar.

Gidinde fıkralardaki gibi yaşayın bir fransız bir hintli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 14 Nisan 2021; 17:9:25 >
  • Kaçarken bu ülkede yaşanmaz diyen suriler yine kürkçü dükkanına dönecek anlaşılan.

• Helal olsun ! Aynısını bizim yönetimden bekliyorum.

• Başbilen kullanıcısına yanıt

Aynen öyle

• Az para versinler biz alırız ya

Peygamberimiz ne zulmedin ne de zulme uğrayın diye açıkça söylemiş. Avrupa, Arap ülkeleri mülteci almayacak hepsini sana kalacak. BM, AİHM, Arap Birliği hangisine başvurdun paylaşalım diyerek? Ayrıca boş boş konuşmayın, Suriye'de herkes mülteci olmuyor. Bir kısmı İsrail ve saz arkadaşlarına karşı ülkelerini savunurken diğerleri kaçıyor. Sokakta gördüklerine mezheplerini sorarsan kimlerin kaçtığını anlarsın. Ortada hiçbir şey yokken ayrıca mülteci olmayı da kendine yedirmişsin. Atatürkçüler, Müslümanlar varken korkma, savaşır seni mülteci yapmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: denn.zent

Peygamberimiz ne zulmedin ne de zulme uğrayın diye açıkça söylemiş. Avrupa, Arap ülkeleri mülteci almayacak hepsini sana kalacak. BM, AİHM, Arap Birliği hangisine başvurdun paylaşalım diyerek? Ayrıca boş boş konuşmayın, Suriye'de herkes mülteci olmuyor. Bir kısmı İsrail ve saz arkadaşlarına karşı ülkelerini savunurken diğerleri kaçıyor. Sokakta gördüklerine mezheplerini sorarsan kimlerin kaçtığını anlarsın. Ortada hiçbir şey yokken ayrıca mülteci olmayı da kendine yedirmişsin. Atatürkçüler, Müslümanlar varken korkma, savaşır seni mülteci yapmazlar.

Çok fevri ve saldırganca yazıyorsun. Ben bir insan olarak sana temel görevini hatırlattım sadece yaparsın yapmazsın bu senin bileceğin iş.

" Avrupa, Arap ülkeleri mülteci almayacak hepsini sana kalacak." Bunu yazmışsın ama bunu yapmıyor olmaları onların en temel hakka saygı göstermedikleri anlamına geliyor bunun için onları övmek yerine yermelisin. Tabi sana kalmış yine. Onlar yapmıyorlar diye bana kızmanın alemi yok.

Benim düşüncem bu yönde. Yapabiliyorsam yardım ederim destek olur musun diye sorarsan olurum.

Sen olursun yada olmazsın buda senin tercihindir.

Sen istemiyorsun diye ben neden fikrimi değiştireyim?

Ne kadar bencilsin ?

Tekrar söylüyorum, ben mülteci olmam. İslam'da savaştan kaçmak diye bir şey yoktur. Gazi'nin dediği gibi: " Düşmandan kaçılmaz, düşmanla savaşılır... Merminiz yoksa süngünüz var" Esad atom bombası yaptığı zaman bana mı atacak? Mültecileri İsrail alsın. Bana bencil diyorsun sen de korkaksın.

• quote:

Çok fevri ve saldırganca yazıyorsun. Ben bir insan olarak sana temel görevini hatırlattım sadece yaparsın yapmazsın bu senin bileceğin iş.

" Avrupa, Arap ülkeleri mülteci almayacak hepsini sana kalacak." Bunu yazmışsın ama bunu yapmıyor olmaları onların en temel hakka saygı göstermedikleri anlamına geliyor bunun için onları övmek yerine yermelisin. Tabi sana kalmış yine. Onlar yapmıyorlar diye bana kızmanın alemi yok.

Benim düşüncem bu yönde. Yapabiliyorsam yardım ederim destek olur musun diye sorarsan olurum.

Sen olursun yada olmazsın buda senin tercihindir.

Sen istemiyorsun diye ben neden fikrimi değiştireyim?

Ne kadar bencilsin ?

Alıntıları Göster

Senin kendi vatandaşın açlıktan kırılırken bu hümanizm ayaklarını bırak. Ülke ekonomisi yerlerdeyken gidip ne idüğü belirsiz tonla mülteciyi alıp üzerine de bunları yedirip içirirsen, kendi vatandaşından daha değerli görürsen sözün bittiği yere geliriz ki geldik geçiyoruz da. Bu yapılan eylemin savunulacak bir tarafı yok, uzatmanın da hiçbir anlamı yok.

• adamlar nüfuslarının demografik yapısını bozmak istemiyordur. işçiye ihtiyaçları yoktur. napsınlar beslesinler mi. tabiki geri gönderecekler ama bence suriyede iç savaş henüz bitmedi. yakın zamanda da bitecek gibi durmuyor bana göre.

adamlar mantık çerçevesinde hareket ediyorlar.

• Bize yollarlar nede olsa her türlü kabul eden bir yönetim var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.