Şimdi Ara

Damada tuzlu kahve içirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
3.660
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Damada tuzlu kahve içirmek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    834 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: em2018

önce ağzını topla. herkesi aptal olarak gören az gelişmiş beyninle ağzından salyalar akarak ileri geri konuşacağına,düğünün neden gerekli olduğunu düşün ve eski toplumlarda bile (örnek hindistan) ne denli önemli olduğunu anla. oyun oynamaktan beyni sulanmış bir ergen binlerce yıllık gelenekler hakkında ileri geri konuşurken aptal olmuyor da ben mi aptal oluyorum?
    Yukarıda verdiğin cevap aptallığının en büyük örneği. Dediğim ile verdiğin cevabın alakası yok, o zaman öyle cevaba katlanırsın.

Hiçbir birikimi olmadan 2500 lira maaşla 60 bin lira kredi çekip borçlanıp düğün yapmaya devam et o zaman sen.
    |
    |

• Çavuş
    50 Mesaj

o zamanlar evliliklerde ne kıza nede erkeğe pek laf düşmezdi aileler anlaşır görücü usulü halledilirdi. özellikle kız tarafına haliyle niye çağırdınız bizi diye birşey diyemezlerdi
    |
    |
    steganography kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Bu mesaj silindi.
    Ya cidden anlama özürlüsün.

Sana laf anlatamam.

Düğün ile evliliği aynı şey sanıyorsun sanırım. Düğün olmadan da evlenilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0988D7594 -- 14 Ağustos 2018; 12:11:12 >

Bu mesaj silindi.
    CSB.

yolla whatsapp no

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Biseksuel Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    47 Mesaj

düğün gerekli.

gerekli olduğu için binlerce yıllık bir gelenek.

sen fakir bir yabani mağara adamı olduğun için nikahla olayı kapatmaya çalışıyorsun ve yazılan cevaplara göre kıvırıyorsun sürekli.

|
    |
    Reiner Rubin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    834 Mesaj
    quote:

düğün gerekli.

gerekli olduğu için binlerce yıllık bir gelenek.

sen fakir bir yabani mağara adamı olduğun için nikahla olayı kapatmaya çalışıyorsun ve yazılan cevaplara göre kıvırıyorsun sürekli.
    Aynen

İnsanlık bugünkü seviyesine düğünle geldi yoksa binlerce yıl ayakta kalamazdı ve düğün olmasa hâlâ yabani bir mağara adamı olurdunuz tıpkı benim gibi.

evet olurduk.

cenazeler düğünler bayramlar gibi sebeplerle bir araya gelmesek yabani mağara adamı olurduk.

millet tuttuğuna saplardı kim kimle evli kim kimle yatıyo milletin babası anası kim belli olmazdı.

|
    |
    Reiner Rubin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    276 Mesaj
    O gelenek insanlar için....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Gerdekte sen de sütlü kahve içirecen gelin hanıma ama

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    747 Mesaj
    geçen tv de görmüştüm damadı gelenek diye kemerle dövüyolardı bacaklarına ağda falan yapıyolardı. bu gelenek falan değil millet kafayı sıyırmış.

Hiçbirini yaşamadım. Saçma bir genelleme.
    |
    |
    gezfotek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    Eskiden erkek tarafı kızı görür beğenir, aileye haber gönderir ve akşamda istemeye gidilirdi. Kız da damadı ilk defa o gün gördüğü için eğer beğenirse Acı kahve (bunun anlamı benimle acısıyla tatlısıyla bir ömre hazır mısın? demektir...) beğenmezse de tuzlu kahve yapıp Damat'e verilirdi. Damat'ta kahvede tuz'un tadını aldığında ailesine söyler ve daha isteme merasimi başlamadan evden ayrılınırdı.

Hem geçmişe yönelik gelenek diyorlar hem de yanlış yapıyorlar... Önce gelenek ve göreneklerimizi doğru öğrenelim.
    |
    |
    I7 5820K 3.3@4.5GHz with Water Cooling | Asus X99-A USB 3.1 | Kingston Fury 4x4GB DDR4 2400MHz@3000MHz | MSI GTX 1080 Sea Hawk X | SanDisk Extreme Pro NVMe 500GB | 2x Samsung 850Evo 120GB RAID0 + 1TB JD NVME SSD + 2xSandisk SSD Plus 240GB RAID0 + 500GB WD | Asus 2014L1T | LG 42LW4500 3D TV | Tagan 2 Force 800W | G15 +Copperhead | Pioneer HTP-071 HI-FI | CM Stacker | SB Arena Headset |G930 | Switch | PS4 2TB | PS3 | XboxOneX 2TB |Xbox 360S | Nintendo Wii
    Youtube Kanalım:http://bit.ly/2GkLCAP Teknoloji Odası
  • Binbaşı
    1430 Mesaj

Siz yaşamamış olabilirsiniz ama ülkemizin gerçekleri. Bu yazdıklarım zaten baştan sona saçmalıklar dizisi. Çok ama çok fazla örneklerini gördüm. Bunlar ülke genelinde olan saçmalıklar. Bir de bunların bölgesel olan versiyonları var. Damadı dövme, evli çiftin evinin önünde yiyecek parçalama (meyve sebze tarzı birşeydi sanırım), arabanın önünü kesip haraç isteme, gerdekten sonra kanlı çarşafı dışarı asma (bu ayrı bir iğrençlik zaten) vs vs bir sürü saçmalıklar

|
    |
    faruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Gelin hanım da gerdekte bazı şeyler içecek hodjam sıkıntı yapma

|
    |
Media Sözlük
Lastik Avcısı
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.