Şimdi Ara

DALİ ZENSOR 3 VE HK 3700/3770 Sistem oluşturma/compact all in one (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknika

Açıkçası ben de aleti ilk gördüğümde ve trafosız olduğunu da fark edince direkt Class D dedim. Yok abi değil, Class AB dediklerinde bile içimden atın atın dediydim. Class AB olduğunu öğrenince ben de çok şaşırdım zaten.

Aletin içindeki Dac'lar Wolfson 8740. Zaten kendi playerinde de Wolfson 8740 Dac var. Yani bilindiği gibi iyi ve çok başarılı bir Dac modeli. Özellikle Ess Sabre Dac'lar gibi parlak değil. Bence kesinlikle daha dengeli ve detaylı Dac. Ben playeri ile ikisini takım aldım. Açıkçası bende ciddi bir Cd arşivi olduğu için ağırlıkla Cd dinliyorum Ama internet radyolarını ve Bluetooth bağlantıyı da kullanıyorum. Bu arada markette programı var. Uyum konusunda kolonlarınızın sorun olacağını hiç zannetmiyorum.

İstanbul'da iseniz aleti gidip Zorlu Center'daki harman kardon mağazasında birçok kolonla ve kaynakla dinleyebilirsiniz.

.

Hocam 3700 ile teknik olarak aynı mı bu 3770?

• quote:

Orijinalden alıntı: chrissrathfield

Yamaha RN 602 bluetooth yok diye biliyorum ama.

fiyat olarak da 1000 lira fazla hk 3770 ten. fayda olarak ne kadar fazlası var bilmiyorum.

harmankardonun sesini soft ve güzel buluyorum. zensor gibi açık çalan hoplarla güzel olur tahminindeyim. ama net uyumu nasıl olur acaba?

edit: bluetooth varmış. özellik olarak hk 3770 ile neredeyse aynı

Özellik olarak rn602 dsd çalabiliyor, wifi var tidal spotify var. Musiccast var baya dolu özellik olarak ama harman dikkatimi çekiyor ses olarak, geçenlerde amazonda 300 euroya 3700 veriyorlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Detaylı ncelemedim 3700'ü. Ama çıkış gücü zaten farklı iki cihazın. 3700 2x85 Watt 8 Ohm ve 30 Amper peak doğrulama. 3770 2x120 Watt 8 Ohm ve 50 Amper peak doğrulama kapasitesi var. Mevzu sadece çıkış gücğ değil tabiki. Ayrıca giriş çıkış sayısı vs, farklar var. Arada az bir fiyat farkı var. Bence direkt 3770'e yönlenmek lazım.

• Yamaha'nın A-S 701'ini A-S801'i ve A-S2100 modelini geçen sene dinlemiştim. Her iki seriyi de başarılı buldum. Bence A-S801 ve A-S701 bile güzel cihazlar. Keşke içindeki Dac'lar da 9010 yerine 9016 falan olsaydı. Ya da başka bir Dac olsaydı.

Ama Rn602'yi hiç dinlemedim. Hatta şimdi 803'ü de çıkmış. Açıkçası o konuda bir yorum yapamayacağım. Ama Rn serisinin iç yapısının A-S serisi 701, 801 ile hiç ilgisi yok.! Çok hoşuma gitmedi gibi.

Hk 3770 maalesef Flac ve Alac çalmıyor. Ama ses ve performans çok iyi.

• quote:

Yamaha'nın A-S 701'ini A-S801'i ve A-S2100 modelini geçen sene dinlemiştim. Her iki seriyi de başarılı buldum. Bence A-S801 ve A-S701 bile güzel cihazlar. Keşke içindeki Dac'lar da 9010 yerine 9016 falan olsaydı. Ya da başka bir Dac olsaydı.

Ama Rn602'yi hiç dinlemedim. Hatta şimdi 803'ü de çıkmış. Açıkçası o konuda bir yorum yapamayacağım. Ama Rn serisinin iç yapısının A-S serisi 701, 801 ile hiç ilgisi yok.! Çok hoşuma gitmedi gibi.

Ben spotifyı çok kullanıyorum. Rn500 ün sert sesi ile daliler çok uyumlu. Almanya da Berlin Saturn de Yamaha görevlisi AS701 ile RN602 amfi olarak aynı dedi bana ne kadar doğru bilemem. RN803 ün iç tarafının resimleri baya dolu gözüküyor. Şu 3770 de tidal ve spotify olsa hiç düşünmem hemwn kaparım.

• quote:

Yamaha'nın A-S 701'ini A-S801'i ve A-S2100 modelini geçen sene dinlemiştim. Her iki seriyi de başarılı buldum. Bence A-S801 ve A-S701 bile güzel cihazlar. Keşke içindeki Dac'lar da 9010 yerine 9016 falan olsaydı. Ya da başka bir Dac olsaydı.

Bu arada 3770 flac çalabiliyor diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Bu arada 3770 flac çalabiliyor diye biliyorum

Hayır maalesef çalmıyor. Gerçi zaten ben kopya materyal kullanmıyorum. O yüzden benim için çol önemli değil açıkçası.

• the wade kullanıcısına yanıt
    rega brio-r tek başına 2800 lira. hk 3770 daha mantıklı değil mi?
  • chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    Brio-r hi-fi giriş seviyesinden değerlendirilebilecek bir cihaz.

3770 ya da r-n serisi bence bu sınıfta değiller.
  • hoparlör tavsiyesi veren arkadaşlar. teşekkür ederim ama hoparlörler dali zensor 3.

receiver konusunda tavsiye ve bilgi istiyorum.

pc kullanımı olmadan direk çalabilecek fazla kablo karmaşası olmayan sistem kurmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrissrathfield

hoparlör tavsiyesi veren arkadaşlar. teşekkür ederim ama hoparlörler dali zensor 3.

receiver konusunda tavsiye ve bilgi istiyorum.

pc kullanımı olmadan direk çalabilecek fazla kablo karmaşası olmayan sistem kurmak istiyorum.

Sizin ilacınız 602 olur. All in one bir cihaz karmaşa yok.
  • kenai kullanıcısına yanıt
    biraz daha paraya kıyıp onu alacağım sanırım. 3770 de flac çalmıyor denilmiş ama 192khz ye kadar çözüyormuş. keşke biraz daha uygun fiyata bulabilseydim.
  • chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    İşin tuhaf tarafı kaliteli müzik dinlemek için seçeceğiniz cihazda önceliğin ses kalitesi olacağı düşünülür. Ama buna rağmen sadece Flac çalmıyor diye, pek çok anlamda ses kalitesi ve bunun yanında da güçten feragat ederek 602'ye yönelmek ilginç. Yeni çıkan 803 olsa belki. Ama 602'i yanyana bile konulamaz 3770'le.

• quote:

İşin tuhaf tarafı kaliteli müzik dinlemek için seçeceğiniz cihazda önceliğin ses kalitesi olacağı düşünülür. Ama buna rağmen sadece Flac çalmıyor diye, pek çok anlamda ses kalitesi ve bunun yanında da güçten feragat ederek 602'ye yönelmek ilginç. Yeni çıkan 803 olsa belki. Ama 602'i yanyana bile konulamaz 3770'le.

Sene 2018 olmuş madem usbli cihaz yapıyorsun en azından flac koysa ya.
    Safkan stereo değilki bu. Sesi eminim çok iyidir. AVRleri de böyle bunların hala atmos, dts-x yok bunlarda. Ciddi manada teknoloji açısından geri kaldılar bluetooth hoparlör üretimine ağırlık veriyorlar. Samsung satın aldıktan sonra bir boşlama toparlanamama söz konusu.
  • Haklısın ama 602'nin içinde de doğru düzgün ampli yok. İşte illa birileri bir yerlerden yontmasa olmuyor.

Flac vs. İllaki bir kaynaktan zaten çaldırılabilir. Alette zaten Bluetoot, internet radyo, ağ bağlantısı, Normal radyo bir sürü özellik var. Flac olsa, gerçekten de çok çok da iyi olurdu. Ama piyango bu alette de Flac'a denk gelmiş. Ama 602'i de çok metalik. Ona da A-S701 deki ampliyi koymamışlar. İlla birinden birinde bir eksiklik var. Yeni çıkan Yamaha 803 olsa hadi neyse diyeceğim. Gerçi onda da Dac'ı 9006 koymuşlar. 9016 veya 9018 koysalar olmaz. O zaman tadından yenmez ya. Gidip üst mdel cihazlara niye bakasın o zaman? Bu işler maalesef böyle.

• quote:

Haklısın ama 602'nin içinde de doğru düzgün ampli yok. İşte illa birileri bir yerlerden yontmasa olmuyor.

Flac vs. İllaki bir kaynaktan zaten çaldırılabilir. Alette zaten Bluetoot, internet radyo, ağ bağlantısı, Normal radyo bir sürü özellik var. Flac olsa, gerçekten de çok çok da iyi olurdu. Ama piyango bu alette de Flac'a denk gelmiş. Ama 602'i de çok metalik. Ona da A-S701 deki ampliyi koymamışlar. İlla birinden birinde bir eksiklik var. Yeni çıkan Yamaha 803 olsa hadi neyse diyeceğim. Gerçi onda da Dac'ı 9006 koymuşlar. 9016 veya 9018 koysalar olmaz. O zaman tadından yenmez ya. Gidip üst mdel cihazlara niye bakasın o zaman? Bu işler maalesef böyle.

Şahsen ben bu devirde eğer komplike bir cihaz alacaksam ve bu cihazın kendi dac ı da olacaksa bir zahmet flac, alac, dsd vb de çalıversin. Bence plak ile uğraşılmıyorsa en doğru tercih bu tip cihazlar oluyor. Flac desteklemeyen dsd desteklemeyen bir cihaza para vermem kendi adıma.

Tabi ki herkes öyle ister. Ama şu da var ki, cihaz ses olarak tatmin etmedikten sonra, Flac çalsa ne olur? çalmasa ne olur? O zaman arkadaş hiç olmazsa 803 düşünsün.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Bütçe el veriyorsa tabiki 803 olabilir ama 602 de yabana atılacak cihaz değil. Ayrıca RN 500 ile aynı cihaz değil, 500 de dsd ve bir takım özellikler yoktur. ( Buradan yola çıkıp değerlendirildiği için) Güzel bir kabloyla tatminkar sonuç alınabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

Haklısın ama 602'nin içinde de doğru düzgün ampli yok. İşte illa birileri bir yerlerden yontmasa olmuyor.

Şahsen ben bu devirde eğer komplike bir cihaz alacaksam ve bu cihazın kendi dac ı da olacaksa bir zahmet flac, alac, dsd vb de çalıversin. Bence plak ile uğraşılmıyorsa en doğru tercih bu tip cihazlar oluyor. Flac desteklemeyen dsd desteklemeyen bir cihaza para vermem kendi adıma.

Kesinlikle tercih meselesi. Siz tek cihazda her şeyi halletmeye çalışıyorsunuz. Aksine cihazların pre ve power kısımları üst düzeylere çıkıldıkca ayrılır birbirininden. Siz receiver a para verirken her bir özelliğine para veriyorsunuz mesela bana bir tek usb dac girişi yetiyor. Dac ayrı amfi ayrı almak daha mantıklı oluyor. Pc'ye Plextor gibi güzel okuyucu takınca olay kökten bitiyor. Dediğim gibi tercih meselesi. Pikap denilen olayda başka iş. Fiyatında piyasadaki cd transportlardan daha iyi çalan bir pikap baya pahalı oluyor. Ayrıca üstüne birde güzel bir pikap pre si gerekiyor. Düşük bütçede çok nadirdir cd transportların eline su dökebilicek pikap. Cd gibi değil her bir parçası iğnesi vs. sese çok etki ediyor. Güncel müziklerde de AAA kayıt bulması zor iş. Bu zorlukları halledince ortaya muazzam bir fiyat ama karşılığında da ses geliyor.

Tabi ki tercih meselesi. Zaten bir sürü marka ve model bunun için var. Şahsen ben ya 803'ü tercih ederim. 602'yi almam. Ya da 3770'i. Yalnız incelerken 803 benim de hoşuma gitti baya. ben gidip bir yakındma bakıp dinliyeyim 803'ü. Keşke Dac'ı nı üst seviye koysalarmış şu 803'ün yaa. On numara seçenek olurmuş bence. Çünkü açıkçası A-S 701'i de ben dinlediğimde çok hoşuma gitmişti. Gayet başarılı seviyede cihazdı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.