Şimdi Ara

Dali İkon 6 Mk2 --- Monitor Audio Rx6 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan bose acoustimass10 kullanıyorum ve satıp yerine bu iki sistemden birinin 5.1 setini kurmayı düşünüyorum.
    %70 sinema , %30 müzik olarak kullanılacak.araştırmalarım sonucu Rx6 ya daha yakınım ama sizlerinde yorumlarınızı almak isterim...
    buarada ikon u dinledim, mid ve özellikle bass lar zayıf geldi,rx6 yı ise dinleme fırsatım olmadı.

• 2 side kaliteli ürünler. Bende rx ve ikon arasındaydım ikon dinleyememeden rx lerin sesi ve karizmasına yenik düştüm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OoZ..

Şuan bose acoustimass10 kullanıyorum ve satıp yerine bu iki sistemden birinin 5.1 setini kurmayı düşünüyorum.
    %70 sinema , %30 müzik olarak kullanılacak.araştırmalarım sonucu Rx6 ya daha yakınım ama sizlerinde yorumlarınızı almak isterim...
    buarada ikon u dinledim, mid ve özellikle bass lar zayıf geldi,rx6 yı ise dinleme fırsatım olmadı.

Dali IKON serisi bence RX serisinden biraz daha öne çıkabilir.
    Ancak amplifikasyon Hassasiyeti 90.5db bile olsa daha önem kazanacaktır. Sonuçta benim dinlediğim kadarıyla (ki IKON6 ve IKON7 dinledim ) sıradan AVR'lerle sürülebilecek yapıda hoparlörler değiller.
    Özellikle IKON7MKII 'yi QUAD pre-power ile dinledim fiyatına göre oldukça başarılı limitlerine kolay ulaşmayan ve dolu dolu çalan bir hoparlör.

Monitör audio RX serisi ise seçeceğiniz AVR için önem arz ediyor. Burada RX'leri parlatmayacak ve agresifleştirmeyecek bir seçenek olmalı . ONKYO olabilir ama genede TX-NR1009 altına inmemek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

Orijinalden alıntı: OoZ..

Şuan bose acoustimass10 kullanıyorum ve satıp yerine bu iki sistemden birinin 5.1 setini kurmayı düşünüyorum.

Dali IKON serisi bence RX serisinden biraz daha öne çıkabilir.
    Ancak amplifikasyon Hassasiyeti 90.5db bile olsa daha önem kazanacaktır. Sonuçta benim dinlediğim kadarıyla (ki IKON6 ve IKON7 dinledim ) sıradan AVR'lerle sürülebilecek yapıda hoparlörler değiller.
    Özellikle IKON7MKII 'yi QUAD pre-power ile dinledim fiyatına göre oldukça başarılı limitlerine kolay ulaşmayan ve dolu dolu çalan bir hoparlör.

Monitör audio RX serisi ise seçeceğiniz AVR için önem arz ediyor. Burada RX'leri parlatmayacak ve agresifleştirmeyecek bir seçenek olmalı . ONKYO olabilir ama genede TX-NR1009 altına inmemek gerek.

Avr olarak pioneer vsx-1019 kullanıyorum. 6ohm daki 140watt değeri kağıt üzerinde ikon6 ya da rx6 için yeterli gibi ne dersiniz?
    peki pioneer bu hoparlörlerle uyumlumudur?

• Kağıt üzerinde kalan 140 watt olunca kulağa ulaşana göre değerlendirmek lazım; o zaman RX6 daha uygun bir seçim olurmuş gibi geliyor. Eğer elinizdeki amfi LX73 gibi bir makine olsaydı IKON seçeneği daha ağır basardı gibime geliyor.
  • MONITOR AUDIYOYU COK MERAK EDIYORUM ISTEDIKLERI PARALARI HAK EDIYORLAR MI ACA INSAL DINLEME SANSI BULURUM
  • Sn. HI-DEF-MAN yardımlarınız için teşekkürler.
  • rx6 bencede daha doğru tercih olacaktır.çokta verimli olacağını düşünüyorum..
  • gsa elek.den orhan beyle konuşmalarımız sonucu ikon6 olacak gibi
    monitor audio getiremediği için ikonlara yöneldim,umarım uzun vadede
    keyifli bir sistem olur.tiz ve mid performansı rx6 dan kötü değildir umarım.
  • İkon 6 lar kesinlekli kaliteli ve ödüllü hop. ler dinlemedim ama kullanan ve beğenmeyen duymadım. Güncel fiyat ne olmuş bu hop. lerin ?
  • ikon 6 ları bende Orhandan almıştım,Pioneer 2020 ile sürüyorum ,bahsettiğiniz mid ve bass ların zayıflığını kendi sistemimde hissetmedim açıkcası.Tabii bu durum sistemin diğer bileşenleri ve mekanla ilgili olabilir.
  • ikon 6 larda kesinlikle kaliteli hop. ler.kullanım klavuzunda kullandıkça sesi daha çok açılır yazıyordu.şaşırtıcıydı ama kullanan abimiz,ki
    oda sevgili orhandan almıştı hop. lerini oda durumun böyle olduğunu doğruladı.
    ama ne yalan söyliyim rx-6 nın görüntüsü bile içimi bir hoş yapıyor hani...
  • İkon6 mk2 leri aldım, gsa elek. den ,orhan bey den aldığım 3. sistemim sağ olsun yine çok yardımcı oldu.ankaradan ses sistemi alacak arkadaşların kesinlikle uğraması gereken düzgün bir arkadaş.
    gelelim hop.lere, şuan sadece ikon6 lar olduğu için yazacaklarım kısıtlı, 5.1 ya da 7.1 olduktan sonra daha sağlıklı olacaktır. bose acoustimass10 dan sonra kısık seslerde ayrıntıları duymak eğlenceliydi.
    tiz, mid, bas çok daha dengeli.bose de özellikle tiz seslerin birkısmı duyulmuyor (14khz ile 20khz arasında güzel ayrıntılar gizli) önümüzdeki günlerde denemeler yaptıkça bose acoustimass10 ile
    aralarındaki farkları, benzerlikleri elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.yardımcı olan herkese teşekkürler.
  • Hayırlı olsun,iyi dinletiler...
  • Sn.astramastra
    öncelikle teşekkürler.Surround olarak Ikon2 kullanıyorsunuz bende surroundda ikon1 ile ikon2 arasında kaldım sizce fiyat farkına değermi?
    bir diğer sorumda Sub. olarak MK Sb12 HG den memnunmusunuz ikon sub fiyat/perf. olarak düşük geldi sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: halbos

ikisinide kullanan biri olarak işçilik kalite detay çalma gösteriş göz önüne alındığında m.a. rx6 çok önde tabi bence ...!. ikisinide sıfır aldım ikon 6 çok açarsam devrilecek gibi geliyordu bana işçilik malzeme sıradan( daha sonra ikon 7 kullandım sahnesi doyurucu idi.) fakat monitor audio rx6 dinledikçe tekrar aşık oluyorum.parasının hakkını veren ürün olarak bende yer etmiştir rx 8 kimbilir hazzı doruklarda yaşatır sanırım bütçe olarak ulaşamadım bir gün inş..jazz blues slow ağırlıklı olmakla beraber her türden dinliyorum.BU BENİM DOĞRUMDUR TARTIŞMAK İÇİN YAZILMAMIŞTIR. .DİĞER GÖRÜŞLERE SAYGIYLA.....

Mesaj yazılali 5 sene olmus ustat siz elinizdekileri güle güle kullanın bahsettiğiniz iki üründe üretimden kalkan ürünler ve başarılı ürünler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hortlatsam nolur?..

ben de ikinci el ikon6 mk2 ve rx6 buldum. ikisi de istediğim renkteler.

rx6 2100 TL, ikon6 2500 TL.

sizce hangisi?

genel kullanım %70 film, %20 TV, %10 PS4.
    Amfi vsx921. uzun süre de değişecek gibi durmuyor.

mevcut frontlar BX6, PC odasına transfer edilebilirler.
  • İki hopuda kullanmış biri olarak

Sinema. tv. ps4 : manitör audio rx 6

Streo.. tv: ikon 6

Sizin için mantıklı olan rx6 olucaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: crimsonrivers

hortlatsam nolur?..

ben de ikinci el ikon6 mk2 ve rx6 buldum. ikisi de istediğim renkteler.

rx6 2100 TL, ikon6 2500 TL.

sizce hangisi?

genel kullanım %70 film, %20 TV, %10 PS4.
    Amfi vsx921. uzun süre de değişecek gibi durmuyor.

mevcut frontlar BX6, PC odasına transfer edilebilirler.

Kesinlik le film isi rx in isi

• Sienama öncelikse tabi ki montior audio. Dali'ye yanaşmayın bile.

Ama amaç sadece sinema isi bence paradigm montior falan bakan derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.