Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.255
Cevap
47
Favori
115.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

En büyük hobim , büyük ekranda Film izlemek .

Eskiden beri kullanmakta olduğum Pioneer'in çok giriş seviyesi 5.1 home theater kullanıyordum .

Önlerde kule, surround'lar çok minik tek yollu idi.

İki hafta kadar önce,sistemi yenilemeyi ve güçlendirmeyi düşünerek önce hoparlörleri değiştirmeye karar verdim.

Önce surround'ları değiştirerek Dali Spektor 2 aldım.

Şu an hedefim center'ı değiştirmek.

Okuduğum incelemelerde Oberon Vokal'in çok başarılı olduğunu gördüm.

Fakat,2000'li-3000'li fiyatları vermeye değer mi diye düşünüyorum .

Center'ı da Spektor mu alsam diye düşünüyorum.

Sizin fikriniz ne olur ?

Center'ı da aldıktan sonra AVR'mi Denon X2700H ile değiştirmeyi düşünüyorum .

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 12 Şubat 2021; 10:22:42 >
  • Tulû kullanıcısına yanıt

Odanız kaç m2?

Sistemle uyumlu olması açısından centerı da SPEKTOR almanızda fayda var.

Firmaları arayıp özel fiyat teklifi isteyin.. İnternetteki hazır fiyatlara almayın.

Odanız büyük değil ise SPEKTOR 2 ler front kalsın. Arkalara SPEKTOR 1 alın. Center da SPEKTOR olsun. Güzel bir takım olur. Hemde uygun fiyatlı.

• VEGETTO kullanıcısına yanıt

40m2'den büyüktür.

Önlerde kuleden vazgeçmem.

Spektor ve Oberon arasında gidip geliyordum. Ancak Oberon empedansı 4Ohm'muş ;yani AVR'yi yorar,zorlar.

Şu an kullanmakta olduğum Pioneer VSX-329-K AVR'ye 6-16ohm hoparlör bağlanabiliyor. Daha sonra AVR'mi değiştirecek olsam da , Oberon gereksiz gibi sanki.

Bu yüzden Zensor modeline de bakmaya başladım.

Spektor Vokal'in frekans aralığı , Zensor'a göre daha kötü ve bass refleks tuning frekansı Zensor'a göre daha yüksek Spektor'un.

Hacim olarak daha ufak Spektor Vokal.

İstiyorum ki ,bir kere alayım , uzun bir süre değiştirmeyeyim.

• Tulû kullanıcısına yanıt

Front olarak oberon 7 5 işinizi görür.

Oberon center da alabilirsiniz.

SPEKTOR leri surroundlara alırsınız.

İlerde bütçe müsait olunca da amfi ve hopörlör kablolarını yükseltebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 15 Şubat 2021; 23:27:32 >
  • Oberon center neden 6 ohm değilDenonx500 ile beraber dali oberon 5 kullanıyorum. Denon web sitesinde 4 ohm kullanabilirsiniz diyor. (Center çalıştığı Her zaman 4 ohm olmayacağından). Fakat bir anormallik görürseniz ısınırsa ışık yanar, kapatın bekleyin vs diyor cesaret edemiyorum almaya. Dali oberon 5 lerimi yeni aldım fakat center olarak spektor alsam ? Cok performans kaybı yaşar mıyım? Geçiz hızları arasında 400 fark var sanırım. Bu arada şu anda da center ve surround hoparlörlerim yamaha tüm set 6 ohm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilgar -- 14 Mart 2021; 2:49:33 >
  • arkadaşlar ne alacağımı vallahi şaşırdım. 5.1 niyetim vardi ama kaliteli bir 2.1 sistemin kalitesiz 5.1den daha uzun vadeli bir yatırım olacağını düşündüm. 12 13 bine toplanabilir mi 2.1 dersiniz.

victa prime 302 ve sub alicaktim ama yabancı forumlarda ağır eleştiriler yüzünden vazgeçtim. Oberon 3 baktım en son. 2.1 sistem ne önerirsiniz. Avr dahil. Std790 veya 1080. Ama 1080 gereksiz gibime geldi. Naçizane tavsiyelerinize ihtiyacım var.
  • helloween kullanıcısına yanıt

Önceliğiniz muzikse sub çıkışlı stereo amfi alabilirsiniz. 2.1 dediğiniz için diyorum.

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt

Onceligim muzik. Bayagi arastirdim. Hoparlor icin kef q350 son tercihim. Kablo ve amfi kaldı. Ucuz yollu amfi bakiyorum. Tv ye bagliyacagim direk amfiden gelen kabloyu. Tv nin arkasinda optik ve line giris mevcut. Stereo sistem kurmus olacagim. Ama tv ve ps5 izlerkende kullanmis olacagim amac bu dostum

• Çok da ucuz yollu bakmayın bence ,hoparlör güzel görünüyor onun hakkını versin.
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt

Ne alayim diyorum hocam. Kablo, ayaklik ve amfi hangisi olsun. Rega brio ya o parayi mi versem yoksa sony std 1080 e mi versem karar veremedim. Veya smsl tarzi ucuz bi amfiyle idare edip std 1080 mi ceksem. 13 15 metrekare odam var. Ne alsam acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: helloween

Ne alayim diyorum hocam. Kablo, ayaklik ve amfi hangisi olsun. Rega brio ya o parayi mi versem yoksa sony std 1080 e mi versem karar veremedim. Veya smsl tarzi ucuz bi amfiyle idare edip std 1080 mi ceksem. 13 15 metrekare odam var. Ne alsam acaba.

Rega brio kaliteli çalan ama ses gücü çok yeterli olmayan bir amfi olarak aklımda kalmış , dinlemedim. Sony 1080 müzikte üzmez de mesela marantz pm7001 daha iyiydi. Kablo olarak ttaf kablolari tecrübe ettim ve şu an kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ama bulması biraz zor . Son zamanlarda ivox kabloların başarılı olduğunu yazmış arkadaşlar denenebilir .Surroundlarda kullandığı sonorous SP 100 ayaklar f/p olarak iş görür. 

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Rega brio kaliteli çalan ama ses gücü çok yeterli olmayan bir amfi olarak aklımda kalmış , dinlemedim. Sony 1080 müzikte üzmez de mesela marantz pm7001 daha iyiydi. Kablo olarak ttaf kablolari tecrübe ettim ve şu an kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ama bulması biraz zor . Son zamanlarda ivox kabloların başarılı olduğunu yazmış arkadaşlar denenebilir .Surroundlarda kullandığı sonorous SP 100 ayaklar f/p olarak iş görür. 

Alıntıları Göster

Yorum için teşekkürler hocam. Şimdi ben almışken iyi bi sistem alacağım. Araştırmalarıma devam. Yamaha as502 gözüme çarptı. Dac da var içinde sanırım. Aslında maddi bir sorun yok. Hemen alabilirim ama pat diye karar verip aynı fiyata daha kötü bir sistem almak istemiyorum. Dali kon serisi uretilmiyor sanırım. Bayagi övgüler okudum ikon hoparlörler hakkında. Araştırmaya devam. Alınca kablosunu kadar kaliteli bi sistem olacak. Kadın vokaller yanımda olucak

• helloween kullanıcısına yanıt

müzik - stereo için dali oberon 5 öneririm. sony 1080 avr yeterlidir.

• Zensor 1 ax satmayı düşünüyorum ilgilenen var ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thequerrel -- 20 Nisan 2021; 16:11:51 >
  • Merhaba bende uzun zamandır dali zensor serisi kullanıyorum, avr denon x2400h ,atmos için dali altec kullananınız var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panama -- 1 Mayıs 2021; 21:25:5 >
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Bende altec düşünüyordum ama ön hoparlörün üstüne koymanın pek iyi performans vermediğini gördüm çoğu yorumlarda. Bende oturduğum yerin üst tavanına ikinci el uygun fiyata definitive promonitor 60 aldım, gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nandoo

Bende altec düşünüyordum ama ön hoparlörün üstüne koymanın pek iyi performans vermediğini gördüm çoğu yorumlarda. Bende oturduğum yerin üst tavanına ikinci el uygun fiyata definitive promonitor 60 aldım, gayet memnunum.
    Evet okuduğım yorumlar buradan üstadların yazdığı da o şekilde ön hoparlör üstü pek verim vermediği yönünde. Bende ikinci el raf tipi bir hoparlör ile çözme yoluna bakacağım ama tavan montajı odada biraz sıkıntılı . Kartonpiyerde boşluk yok
  • Arkadaşlar oberon 5 ve klipsch rf 82 hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum.30 m2 odada Sony dn 1080 ile kullanılacağını düşünürsek sizce hangisi ve neden..? Şimdiden teşekkürler...
  • murat6851 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar.Aldınızmi hoparlör
  • Bunu tv ye uyduya nasıl bağlarım kablom yok salona köşeye koymak istiyorum hiç anlamam bu işlerden ona göre anlatrımısınz
     DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen)sala
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.