Şimdi Ara

*DAİKİN VZ PREMİX* Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
8
Favori
24.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okomka

Kullanım klavuzunda dış hava sensörünü nereye bağlayacağım konusunda herhangi bir bilgi yok.Oda ter.takılı fakat dış hava sensörünü nereye bağlayacağım bilemiyorum.Ayrıca Kombim premix vz
    oda termostatından bahsettim dış hava sensöründen değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış yazmışım ya kusura bakma.

• önemli değil. dış hava sensörü için servisi ara sor

• Vz serisinde modulasyonlu olarak kullanılabilecek kablosuz termostatlar nelerdir? Kitapçığında modulasyonlu termostat bağlantı kısmı var ama haberleşme opentherm değil de tpi üzerinden oluyormuş sanırım.

Gerçi İnternette birçok açıklamada opentherm=modulasyon diye adlandırılıyor, bu kısım da bir garip.

• kimano kullanıcısına yanıt
    sadece vz değil daikin'in ürün gamında kablosuz oda termostatı seçeneği yok. daikin oda termostatı var kablolu ve modülasyonludur opentherm iletişim protokolü üzerinden oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırır
    o da daikin ndj ile uyumlu. vz ile uyumlu üreticiye sormak lazım
    iyi bir kablosuz on-off oda termostatı alarak kullanabilirsiniz
    piyasadaki tüm kablosuz o.t ler kombinizle uyumlu ama iyi bir şey istiyorsanız siemens rev 24 rf ve honeywell t3r var
    ikisinde aç kapadır ama ikisin de tpi algoritma var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Mart 2020; 15:0:52 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim. Yalnız on/off termostat takılırsa, dış hava sensörü olmadığı sürece modülasyonsuz kullanılmış olacak. Madem opentherm yok ne diye modülasyon olur anlamıyorum açıkçası.

Ayrıca önerdiğiniz ürünleri inceliyorum.
    on-off oda termostatı taktırırsanız yine modülasyon yapacak ama farklı bir modülasyon: tesisat suyuna göre modülasyon özelliğinde çalışacak tesisatta dolaşan su miktarı ve sıcaklığına göre oransal çalışacak
  • Dikkatimi çeken bir husus var, kombinin elektrik bağlantısı sürekli açık, merkezi ısıtma uzun süre kapalı kaldıktan sonra ilk açılışta bir sürtünme (hafif zorlanma gibi) benzeri bir ses geliyor.

Pompa yada 3 yollu vana dışında bu sesi yapabilecek birsey yok sanırım,bu bir soruna yol açar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 7 Nisan 2020; 22:6:9 >
    muhtemelen ilk açılışta 3 yollu vana motoru devreye giriyor. oda termostatı kullanıyormusunuz? kullanmıyorsanız öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Daikin VZ ve Airfel Digifel Premix aynı altyapıda kurulmuş komponentleri aynı olan kombilerdir
    24kW 30kW 38kW gibi birebir aynı kapasite seçenekleri, minimum ısıl güç , modülasyon aralığı,cold burner door teknolojisi & sıcak su kullanım gücü ve içparçalarının görünümü nerdeyse aynıdır
    .

https://www.daikin.com.tr/Dokumanlar/Daikin-Premix-VZ-Yogusmali-Kombi.pdf

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Digifel-Premix-Yogusmali-Kombiler.pdf

merhaba. konu daikin konusu ama merkezi kömürlü kaloliferden bireysel doğalgaza geçiş yapacağız. birkaç yerden fiyat aldık genelde fiyat verilen kombiler ecaproteus premix, demirdöküm nitromix, buderus gb062, bosch condens 2500 hepside 24 kw. bende alternatif olarak daikin vz kombiyi düşünüyordum ki konuyu gördüm. bu kombiler arasında bariz öne çıkan kombi varmıdır yoksa, daikin vz (airfel digifel premix de olabilir), demirdöküm nitromix veya bosch condens 2500 den birini almayı düşünüyorum. cevap için şimdiden teşekkür ederim

• biologist kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bu konuda yazdığım gibi daikin vz = airfel digifel premix

hiçbir fark yok birebir aynı kombi ve airfel daha ucuz.premix yoğ kombilerde komponent kalitesi olarak çok fark yok
    bu makas daraldı ama bazı modelleri eski olduğu için demode mesela dd nitromix, bence eski bir kombi mesela kasasına oranla genleşme tankı küçük,hidroblok grubu yarısı pirinç yarısı plastik,modülasyonlu oda termostatı takılamıyor
    demirdöküm şirketi bu kombide revizyon yapmadı
    f/p olarak önereceğim kombiler: airfel digifel premix,eca proteus premix,baymak duo tec,bosch condens 2200
    bosch condens 2500 de olur ama 2200 daha yeni bir model kasası daha kompakt,küçük,lcd ekranı daha güzel,kombinin modülasyon aralığı daha geniş.

mesela airfel digifel premix, çelik premix eşanjör ve cold burner door teknolojis var, bu ana eşanjör kapağının ısınmasını önleyen ve yoğuşmaya faydası olan bir sistem, hidroblok grubu pirinç, siemens qaa 73 modülasyonlu oda termostatı takılabiliyor ve de 5 yıl garanti, mesela nitromix 2 yıl garanti, burada bile airfel avantajlı

teşekkür ederim
  • bişey değil
  • buradan bakabilirsiniz
  • Merhabalar 140 metrekare eve bireysel doğalgaza dönüş yapacağız merkezi sistemden birkaç sorum
    Var cevaplarsanız memnun olurum gelen bütün doğalgazcılar 24 kW yeterli diyor evde 8 Petek 1havludan var peteklerıin ikisi ve havlupan hariç hepsinde danfoss termostatik vana var petekler 11,5 metre şimdi 1- 24 kW yetermi ? 2-hep önerilen buderus i22 buderus GB 062 buderus 122 Manisa’da olmamız sebebiyle galiba herkes buderus taktırıyor sizin başka öneriniz varmı ? 3.ve son sorum bir tesisatçı evin girişinde vestiyer içinde olan dağıtım yerıne kadar kırmaya gerek olmadığını karılırsa 25 ilk boruyla hat çekileceğini fakat kombi konulan yerden rahatlıkla ulaşabileceği 2 petekten ayrı ayrı 2 hatla tüm eve besleme yapabileceğini söylüyor hatta iki hattan 16+16 32 ilk besleme olur hem kırılmadan yapılır hem dirseksiz daha fazla su taşıma işi olur garanti veririm diyor tek Petek olsa olmazdı 2 petekle bu iş olur diyor fikrinizi almak istiyorum o iki petegede kombiden direk su veriyor t yaparak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• gozel2121 G kullanıcısına yanıt
    manisa'dasınız, eca fabrikası bosch-buderus fabrikası manisa merkezde hatta viessmann fabrikası da var
    ev net mi brüt mü 140m2? yani balkonlar çıktığında net kaç m2 kalıyor? ayrıca binada yalıtım var mı ev kaçıncı kat?
    tesisatınız mobil sistem ise, kombiden...> kollektöre kadar 32mm pprc borularla ana bağlantı yapılması gerekir
    bunların haricinde işlere girişmeyin
    Brüttür galiba o tapuda yazan 140 balkonları çıkınca 120m2 falandır yalıtım var ev zemin üstü su an merkezi kalorifer sistemi var bireysel kombiye döneceğiz Daikin Ndj Bosch 2300 buderus i22 arasında kalıyorum bir tesisatcınında iste zaten çekili iki Petek var kombi koyduğumuz duvarda kırmaya gerek yok demesi ama istersen kırarım demesi kafamı çok karıştırıyor o daikin ndj öneriyor daha iyi olur istersen noterden garanti veririm diyor bölgede 30 yıllık esnaf bu adam

daikin ndj alınır. tek kusuru var pahalı kombi. olur da daikin almazsan eca-buderus-bosch üçlüsünden birini öneririm çünkü fabrikaları manisa'da servis ağı avantajı var.yarın birgün kombi bozulur yedek parçası hemen temin edilir
    Daikin konusunda biraz fazla laf kalabaligi yaptik ama bu son sorum olsun Tesekkur ederim bazı şeyleri netlestirdiniz kafamda petekten besleme olayını eledim eve ana dağıtımdan baglatacagim eve gelen dogalgazcilar 25 lik boru olacağını şap betonunun 32lik için yeterli gelmeyebileceğini söylüyor bir tesisatçı ise 32lik yaparım sitemizde başka bloktaki bir eve 32lik yaptığını söylüyor fikriniz nedir çok farkedermi 25lik 32lik kombide buderus 122i taktiracagim

32
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.