Şimdi Ara

DAHA DA JETTA ALMAM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
13.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sallayacak bir durum yok bir golf e bin birde jetta ya fark var mı yok mu kendin söyle... golf ün içi jetta da olsa ülkede jettadan başka araç satılmaz ama içi çoooookkkk kalitesiz ve kötü
  • mstfkmr M kullanıcısına yanıt
    yani düşüncelere saygı duyarım.Lakin arkadaş vw de polodan passat cc a kadar geçerli olan hepsinin gösterge paneli on göğüs koltuklar aynı değil mi golf te elektronik el freni var diye daha mı kaliteli oluyor acaba yani Yalıtımın daha iyi olduğuna dair reel bir veri var mı elinde afaki olarak herkes birseyler söyler sunroof çelik jant kapı kolları hersey aynı parça klima anahtar vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RailFlexboost

Yahu yıl olmuş 2015 hala bir meksika muhabbeti gidiyor insanlarda sanki orda üretilince parçalar çinden almanyada üretilince parçalar hollandadan geliyor.Yav arkadaş adam bayiye gidiyor koskoca adamsın araba almaya gidiyon hiç mi birşey bilmiyorsun yok golf daha kaliteli demiş satış temsilcisi yok jetta kötü vs vs gidin o zaman japon arabalarını alın sizi tutan ne ondan sonra da ağlarsınız 2.eli yok öldü bitti parça bulamıyom diyerek adamlar 20-25 yıldır TSİ teknolojisi üstünde çalışıyorlar adam tutmuş 1.2 motora 6 ileri vites 175 Nm tork koymuş şimdi bunu bilmeyenler gene başlar yok çekmiyor kaçmıyor gitmiyor diye yahu jettadan önce 1.6 180 hp 230 Nm tork astram vardı tamam araç uçuyor kaçıyor ama içiyorda km de oldu mu sana 70 kuruş arkadaş isteyen alsın kullansın Burda kimse babasının karnından otomotiv mühendisliği yada makina mühendisliği okuyup çıkmıyor lütfen bazı şeyleri kıyaslarken açın okuyun kıyaslayın ondan sonra yazın vw pişmanlıktır lafı biraz ağır gibi geldi bu işte binlerce insan var düşünen tasarlayan işleyen saygılarımla...

Evet Aynen oyle olur. Tedarik zincirini optimize edilmesine gore stratejik bir noktaya konumlandirilir. Bu durumda hic bir zeki yonetici etrafindan 0.05$'a mal edicegi bir urunu almanyadan 0.10$'a mal edip uzerine de kargolama yapmaz. Tabi ki kalite kontrol sartlari kullanilir ama hatali parca orani Japon veya Alman uretimine gore yuksektir. Bir donem Kuzey Amerika'da yasadim. Oncelikle sunu soylemem gerek ucuz oldugu icin orada jetta satiliyor. Ayrica orada motora ve sanzimana 10 yil garanti verilir, ve dahasi var yag , su ,ampul degistirdiginiz icin kimse sizi garanti disi birakmaz. (dogru yag spesifikasyonlariyla) , ve Genellikle 2.0TSI goruyordum etrafta.

Bunlari yeni jetta siparisi vermis birisi olarak soyluyorum. Cunku Turkiyemde bu VW dedigin zaman hurda bile olsa millet gelip aldigin paraya aliyor. Eger ampul bile degistirirseniz garanti disi kaliyor, Garanti suresi bittiginde hatali oldugu ilan ediler parcalar bile eger garanti suresi sonrasinda servise goturmediginizde degismiyor.

Kisisel fikrim Stil yok, anlayis yok kullanici kitlesi bana hitap bile etmiyor, Ama bir sure kullanacagim icin VW aliyorum. Cunku araba kiralamak daha pahaliya geliyor. Cunku bu VW ve burasi Turkiye.
    (Bu soylediklerim sadece Jetta icindir)

• Maliyet muhasebesinde haklı olabilirsiniz lakin sizinde belirttiğiniz gibi jetta gerçekten fiyat performans açısından uygun ve burasi tr ve vw değeri ortada saygilar

• RailFlexboost R kullanıcısına yanıt
    valla hocam sen golf e binmemiş sin bence. golf ün içi genelde yumuşak dokudan oluşmakta ve kalite hissi hakim ancak harbiden jetta....
  • mstfkmr M kullanıcısına yanıt
    Hocam merak etmeyin golf e de bindim passat a da bindim hatta golf 1.2 tsi midline plus alcaktım önceliğim oydu lakin bagaj hacmi ve sedan arayışımdan dolayın jetta aldım ancak sizin düşüncenize katılmıyorum ha şu konuda sizi destekliyorum kapı içleri jettanın sert plastik lakin el freni hariç geriye kalan birçok yeri aynı zaten araç dikkat ederseniz tasarım olarak aynı banttan çıkıyor bakın şunu söyleyin sizi destekliyeyim jetta hariç diğer modeller MQb platformunda yükseliyor buda yüksek verimlilik ıstıma sistemlerinde ve araç şasesinde hafiflik ve yenilikler getirdi.Jetta Global dünyada her zaman giden bir model olmuştur.Sonuçta tüm araçlar aynı mühendislik ve tasarım atölyesinden çıkıyor ben afaki şekilde golf ve jettanın arasında kalite farkının olduğunu düşünmüyorum.Bu konuda illaki farklar var çünkü jettanın pazar payıyla golf ün pazar payı bir değil ki satış stratejileri politikaları 2. ve 3.dünya ülkeleri ihracatları illaki etkiliyor.saygılar

• bazı Yorumlar çok tutarsız olmuş.

2008 MK5 DSG jetta 4 yıl kullandım. Aynı şekilde hemen hemen her passat serisini (2004 hariç) kullandım. Birazdan yapacağım yorumlarıda 2015 makyajlı kasa jetta almaya niyeti olan birisi olarak yapacağım.

Jetta nın iç kalitesi golf ile alakası yok. sebep sadece elektronik el freni butonu değil.

2008 deki golf ile Jetta nın içi bire bir aynı nerdeyse. 2011 kasadan sonra Jettanın içi neredeyse Dacia gibi. Golf ise Passat Abisinin DNA larını taşımaya devam ediyor... Kapı kollarındaki kalite, içlerdeki dolgulu yumuşak kaplamalar, alcantre koltuk kumaşı, herşeyi ile premium sınıfı ( Audi Mercedes BMW) arabalara benzeyen iç malzeme kalitesi var Golf de. MK5 jettada öyleydi. Birazda örnekler verelim. Far butonunun altındaki küçük çekmece Jettada yok. (MK5 de vardı yeni Jettada yok ). Hatta torpidonun içi bile golf de aynı passat ve diğer premium araçlarda olduğu tamamiyle kadifemsi kumaş ile kaplı. Jettada odun gibi düz plastik. takır tukur. MK5 jettada aynı kaliteli torpido vardı. eski jettalarda olan Yükseklik ve uzunluk ayarlı kolçak 2011 aniden de yok oldu. Taktuk düz bir kapak olarak kaldı. Çok şükürki 2013 de geri getirdiler. Başka bir örnek Golfün bardaklık takımı çok kaliteli bir sürgülü panjur ile kapanabiliyor. Ivır zıvır eşyalarınızı koyup üstünü kapatabiliyorsunuz. Passat ve diğer premium arabalardakine benzer. MK5 jettada da öyleydi. Yeni jettalarda ise minibüs bardaklığı gibi. üstü açık sert plastik. Bunlar küçük detaylar ama bir araya gelince can sıkıyor.

Jetta da Golf ile aynı parçalar kullanılıyor sözü, direksiyon simidi, DSG topuzu, Göstergeler, ve konsolun üst bölümü için geçerli. konsolun yarıdan aşağısının kalitesi malesef kötü. kimse aynı demesin.

Koltuk meselesi biraz göreceli. Koltuğa kalitesiz desem haksızlık olur. Ama silikonumsumu desem plastikmi desem böyle garip bir kumaş ve yarı döşeme var. Şık bir koltuk. Ama ben alcantre kumaşı daha rahat ve konforlu buluyorum. Golf ve Passattaki alcantara kumaşı var.

"alma ozaman jetta" diyebilirsiniz. Ama ben bunları kötülemek için değil tespit yapmak için yazdım. Çünkü aile yapıma, yaşıma ve tarzıma o uygun. Passat fazla büyük, Golf ise küçük kalıyor.Ben buna rağmen jetta alacağım. Çünkü karakteristiğini çok seviyorum. herşeye rağmen fordun metal yığını gibi anlamsız tasarımlarından çok daha olgun ve karakterli tasarımı var. Herşeye rağmen astradan daha konforlu ve kendinden emin. Herşeye rağmen fluence gibi kütük sürüşe sahip değil. Evet Bluetooth yok, usb yok. bunlar saçmalık ve can sıkıyor. ama ben konforu ve sürüşü tercih ediyorum. aksesuar ve konsol donanımına önem verenlerede saygım sonsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxiabit -- 13 Mart 2015; 0:52:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

bazı Yorumlar çok tutarsız olmuş.

2008 MK5 DSG jetta 4 yıl kullandım. Aynı şekilde hemen hemen her passat serisini (2004 hariç) kullandım. Birazdan yapacağım yorumlarıda 2015 makyajlı kasa jetta almaya niyeti olan birisi olarak yapacağım.

Jetta nın iç kalitesi golf ile alakası yok. sebep sadece elektronik el freni butonu değil.

2008 deki golf ile Jetta nın içi bire bir aynı nerdeyse. 2011 kasadan sonra Jettanın içi neredeyse Dacia gibi. Golf ise Passat Abisinin DNA larını taşımaya devam ediyor... Kapı kollarındaki kalite, içlerdeki dolgulu yumuşak kaplamalar, alcantre koltuk kumaşı, herşeyi ile premium sınıfı ( Audi Mercedes BMW) arabalara benzeyen iç malzeme kalitesi var Golf de. MK5 jettada öyleydi. Birazda örnekler verelim. Far butonunun altındaki küçük çekmece Jettada yok. (MK5 de vardı yeni Jettada yok ). Hatta torpidonun içi bile golf de aynı passat ve diğer premium araçlarda olduğu tamamiyle kadifemsi kumaş ile kaplı. Jettada odun gibi düz plastik. takır tukur. MK5 jettada aynı kaliteli torpido vardı. eski jettalarda olan Yükseklik ve uzunluk ayarlı kolçak 2011 aniden de yok oldu. Taktuk düz bir kapak olarak kaldı. Çok şükürki 2013 de geri getirdiler. Başka bir örnek Golfün bardaklık takımı çok kaliteli bir sürgülü panjur ile kapanabiliyor. Ivır zıvır eşyalarınızı koyup üstünü kapatabiliyorsunuz. Passat ve diğer premium arabalardakine benzer. MK5 jettada da öyleydi. Yeni jettalarda ise minibüs bardaklığı gibi. üstü açık sert plastik. Bunlar küçük detaylar ama bir araya gelince can sıkıyor.

Jetta da Golf ile aynı parçalar kullanılıyor sözü, direksiyon simidi, DSG topuzu, Göstergeler, ve konsolun üst bölümü için geçerli. konsolun yarıdan aşağısının kalitesi malesef kötü. kimse aynı demesin.

Koltuk meselesi biraz göreceli. Koltuğa kalitesiz desem haksızlık olur. Ama silikonumsumu desem plastikmi desem böyle garip bir kumaş ve yarı döşeme var. Şık bir koltuk. Ama ben alcantre kumaşı daha rahat ve konforlu buluyorum. Golf ve Passattaki alcantara kumaşı var.

"alma ozaman jetta" diyebilirsiniz. Ama ben bunları kötülemek için değil tespit yapmak için yazdım. Çünkü aile yapıma, yaşıma ve tarzıma o uygun. Passat fazla büyük, Golf ise küçük kalıyor.Ben buna rağmen jetta alacağım. Çünkü karakteristiğini çok seviyorum. herşeye rağmen fordun metal yığını gibi anlamsız tasarımlarından çok daha olgun ve karakterli tasarımı var. Herşeye rağmen astradan daha konforlu ve kendinden emin. Herşeye rağmen fluence gibi kütük sürüşe sahip değil. Evet Bluetooth yok, usb yok. bunlar saçmalık ve can sıkıyor. ama ben konforu ve sürüşü tercih ediyorum. aksesuar ve konsol donanımına önem verenlerede saygım sonsuz.

Yazdıklarınızın her hecesine aynen katılıyorum. Ben de bunları forumda, bunun gibi birkaç konuda defalarca dile getirdim. Fakat kullandığı jettaya aşık olan ve tarafsızlığını yitirmiş bazı şahıslar arada dağlar kadar fark olmasına rağmen bu farkları göremeyip cahilce yorumlar yazıyorlar.

Jetta ve golf arasında sadece direksiyon simidi, vites kolu, gösterge paneli, vites kutusu, yürüyen aksam, metal aksam vb. unsurlar aynıdır. O kadar. İç mekan malzeme kalitesi olarak ise dağlar kadar fark vardır. Hatta ben şöyle diyorum: VW sanki golf ve passatları kendisi yapmış; vakti olmadığından jettaları taşeron firmaya yaptırmış gibi.

Benim 2008 modelden bu yana jettam var. Şu an kullandığım 2011. Ama iş yerimde bu modellerin neredeyse tamamı var. Yetkili servis ve satıcılarla da çok haşır neşir olduğum için bu modellerin her kasasını defalarca test ettim. Hatta bir model geldiği zaman beni ararlar. Bunları da forumun ilgili konularında resimli olarak paylaşıyorum. Takip edenler bilir.

Jettaların, golf ve passatlardan farkı yoktur diyen biri ancak kendini kandırır. Böyle düşünen biri benim gözümde otomobil işinden zerre kadar anlamıyordur. Golf ve passatlar iç mekan kalitesi jettalara göre çok daha üst seviyede olan araçlardır.

İyi günler dilerim...

• Ya ne kadar büyütüyorsunuz olayı. golf ve passat jettadan iyiymiş. tamam anladık üst düzey bilgileriniz var. peki golf alınca ne olacak bmw ile mi kıyaslayacaksınız. ya da passat mı mercedes mi diye mi soracaksınız. passat ve golf çok donanımlı ve müthiş olsalar bile şu ana kadar üretilmiş en iyi ve kaliteli arabalar mı bunlar? kıyaslamanın bir sınırı yok ki.
    linea mı alsam. linea alacağına corolla al.
    corolla mı alsam. onu alacağına astra al.
    astraya para vereceğine jetta al
    jetta çok saçma araba golf al.
    10 daha koy passat al.
    evi de sat mercedes al

böyle yüklü miktardaki paralarda insanın içine sinmesi ve gönül rahatlığıyla binebilmesi önemli olan. gerisi hikaye.

• Böyle anlamsız bir mesaj geleceğini bildiğim için," kötülemek için değil tespit yapmak için söylüyorum, hatta kendim bile jetta alacağım" diyerek önlem aldığım halde, bu anlamsız ve amaçsız yorumlardan yakamızı kurtaramıyoruz.

otuz sefer heryerde söyledik, aracı kötülemek için değil, sadece arada fark olmadığı şeklinde yanlış veya yanılgılı bilgi sahibi olanlar olduğu için gerçekleri belirtmek için söyledik dedik. S

eskiden golf 10 Kuruş Jetta da 10 kuruş, araç içi kalitesi her iki araçtada 10 üzerinden 8 puandı, şimdi golf ve jetta yine 10 ar kuruş, ama golf 10 üzerinden hala 8 iken jetta 10 üzerinden 6 puanlık araçtır, bunu bilin buna göre alın. ben mesela bunu bildiğim halde jetta alıyorum diyoruz.

Sanki jetta almayın, Jetta alan malın önde gidenidir dedik. Sanki gidi M5 alın o daha iyi dedik.

yav he he diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxiabit -- 13 Mart 2015; 15:31:49 >

• Tespit yapmak güzel iyi tamam da, aracın kendi özellikleri üzerinden tespit daha mantıklı olmaz mı. 2 sene önceki jetta ile şimdikini kıyaslarsanız tamam. ama jetta mı passat mı derseniz bende jetta mı bmw mi derim.
    örn: elma ile şeftaliyi kıyaslayıp sonuca varmak gibi bir şey bu. 3 sene önce elmalar süperdi kaliteliydi demiyor kimse. bu sene elmalar güzel ama şeftaliyle yarışamaz :)
    örn: toshiba i5 mi güzel i7 mi. bu tespit olur. ama toshiba mı güzel apple mi. haydi bakalım.

işte burada amaçsız yorum benimki oluyor mantıklı olanlar siz oluyorsunuz.
    ustasınız valla bravo.
  • Bahsettigimiz araba jetta. Kendi sinifindaki araclarla karsilastirilmali. Kiyas yaptiginiz golf passat ve cc daha tok araclardir

• RailFlexboost R kullanıcısına yanıt
    Jetta bence de c sınıfına göre bir araç yani ne çok eksik ne çok fazla tasarımını beğeniyorum çekici geliyor (ön taraftan) ama tasarımı güncel değil bu bir gerçek. C sınıfında hangi arabaya binerseniz binin 3 melek hariç ( Bmw - Mercedes - Audi) hemen hemen aynı kalitede araçlar ile karşılaşırsınız. ben 1.4 astra kullanıyorum jetta da kullandım güzel araçlar astra daha hoş güvenilir geldiği için onu tercih ettim olay budur haklısınız.
  • jettanin ve passatin ,arka stoplari gtr gibi olan kasasini yeni kasalara degismem,

• quote:

Orijinalden alıntı: tankir

Jetta bence de c sınıfına göre bir araç yani ne çok eksik ne çok fazla tasarımını beğeniyorum çekici geliyor (ön taraftan) ama tasarımı güncel değil bu bir gerçek. C sınıfında hangi arabaya binerseniz binin 3 melek hariç ( Bmw - Mercedes - Audi) hemen hemen aynı kalitede araçlar ile karşılaşırsınız. ben 1.4 astra kullanıyorum jetta da kullandım güzel araçlar astra daha hoş güvenilir geldiği için onu tercih ettim olay budur haklısınız.

Vallahi banada astra güvensiz geldi. Arkadaşım aralık ayında astra aldı bende jetta. Benim 1,2 tsi jetta 1,6 astrayı devamlı arkasında bırakıyor. Astra 110 dan sonra çok dengesiz oluyor. Gemi gibi sllanıyor. Bu arada astra sedan araç.
  • serci07 S kullanıcısına yanıt
    Enteresan doğrusu ben 150 160km/h hızda direksiyonu tek elle tutuyorum astrada, 1.4 cosmo araç ve emin olun viraj kabiliyeti en yüksek araçlardan birisi denemesem buraya yazmam. tsi motorun ivmelenmesi benim de hoşuma gidiyor gayet seri motorlar 1.6 atmosferik mi cdti mi bilmiyorum cdti ise arkasında bırakması imkansız büyük ihtimalle atmosferik arkadaşınızın aracı normaldir atmosferik motorlar pek performanslı olamıyor turboya nazaran daha az seri olabiliyorlar. bir eksik olarak görmüyorum. jettanız da hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
  • katılıyorum bende
  • Jetta eğer golf kalitesinde olsaydı passattan çok müşteri çalardı ondan dolayı o kadar kaliteli yapmıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Jetta eğer golf kalitesinde olsaydı passattan çok müşteri çalardı ondan dolayı o kadar kaliteli yapmıyorlar.

Sebep o değil. Jetta avrupada satmıyor. Meksika, abd ve türkiye gibi c sınıfı sedam seven bazı ülkelerde gidiyor. Zaten abdde hyundai ve japonların iyi satmasından adamların beklentisi belli. Jetta avrupada satılsaydı farklı olurdu.

• 2010 model otomatik ford aracımın satıp jetta aldım. Çok şükür ediyorum. Kullanmayan bilmez. Jetta sıradan bir araç değilmiş. Passata fazladan para vermeye gerek yok jetta gibi bir araç varken

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.