Şimdi Ara

DAEWOO-DAİHATSU-KIA GİBİ ARABALAR???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
42.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    biraz araştırma yaptım .
    fakat emsali arabalar(aynı model km. vs. 5000 ytl civarında satılmakta)
    bence fiyat konusunu bir daha düşünelim.
    araba ankarada nerde oluyor?
  • ARAÇ İMZADAKİ ADRESİMİZDE ŞU AN.

1996 MODEL ENJEKSİYONLU VE ŞU AN UFAK TEFEK SORUNLARI HARİÇ (MASRAF 100-150 YTL Yİ GEÇMEZ)HİÇ BİR SORUNU OLMAYAN ARACI 5000 YTL YE VERME ŞANSIM YOK.2 SENE ÖNCE 20 YILLIK HURDALARI BİLE 3500 YTL DEN VERDİLER.NAPALIM SATILMAZ İSE KARŞIYAKA MEZARLIĞINA BERABER GÖMÜLÜRÜZ
  • Bu Tico ve Matizler neden tutmadı acaba yedek parçamı pahalı ? o motor hacimleriyle yakmaz bunlar benzinde pahalı neden millet bu tarz araçlar tutmadı ?
  • Arkadaşım daha dün 94 model 100 küsür binde slx ini, ki boyaya girmesi şart 8 milyara sattı. 8 milyar gerçek türk lirası, oyuncak para değil. Ama maalesef araba oyuncak araba gibi, araçta olan tek donanım otomatik ön cam ve teyp. Ben geçen ay 99 model proton persona sedan aldım 1.8 16v motor, otomatik vites, abs, havayastığı, klima 4 cam otomatik cd çalar vs donanımlı. Bu arabanın benzin yakışı söz konusu doğanın lpg yakışından daha ekonomik, ve araç 74 binde. Yani demem o ki, bırakın kia, daihatsu felan, proton bile bi broadway veya doğan a göre çok daha cazip ve mantıklı bi alternatif. Tamam bu arabaların parça fiyatları daha fazla ama yerlilere göre nerden baksanız çok daha dayanıklı ve sorunsuz. Ha bu arada bu memlekette jaguar, maseratti gibi araçların bile parçasının tedariği mümkün bi kianınki haydi haydi bulunur.
  • Kia Pride hakkında bilgisi olan varmı bu araçlarda guzel ve hesaplı 2000 modellerini 9 bin ytl ye bulmak mumkun ufak station wagon şeklinde araçlar bunların yakacaklarınıda sanmam bilgisi olan varsa izah etsin nasıldır parça durumu vs.
  • Bende 2000 Pride var arkadaşım. Yani Anlıyacan iyi bir KIA kullanıcısıyım ve 12 yıldır paramla başka bir araç satın almadım. Fiyat fayda oranı olara KIA 'dan başka araç tanımam. Hele bendeki PRide'ı biz neredeyse kamyonet gibi kullandık. Aynı site içerisinde başka bir daireye taşımıştım ve Koltuklar haricinde çoğu eşyamı Buzdolabı ve çamaşır makinası vb. beyaz eşyalarda dahil Pride ile taşımıştım. Tüm KIA'larımda olduğu gibi Pride 'ta beni üzmedi ve şu an kardeşim kullanıyor. Yakıtı az performansı iyi SW bir araç sedanı tip olarak tavsiye etmem, Ve kesinlikle masrafsız şuana kadar araca bakımları dışında masraf yapmadık.

Hatta Clio'su olan bir arkadaşla hesap yaptık Arkadaş Clio 60bin bakımı için 600 ytl ödemişti benim pride 'ta 60 bin deydi ve ben 60bin km' dahil tüm bakımları için 600 YTL ödemiştim. Buna bagaja sonradan takılan bagaj perdesi de dahildi.

Eğer ufak az yakan ve masrafsız bir araç istiyorsan kesinlikle al ama daha konforlu bir sedan istiyorsan 98 -99 KIA sephia öneririm sana

quote:

Orjinalden alıntı: VirtualFrog

Kia Pride hakkında bilgisi olan varmı bu araçlarda guzel ve hesaplı 2000 modellerini 9 bin ytl ye bulmak mumkun ufak station wagon şeklinde araçlar bunların yakacaklarınıda sanmam bilgisi olan varsa izah etsin nasıldır parça durumu vs.

• Bunlar araba değil... Yazık hayatını sokakta mı buldun bunların 2006 sı güvenlik özürlü kim bilir 10 yıl öncesi nasıl
  • ŞAHİN DOĞAN BROADWAY GİBİ YÜRÜYEN TABUTLAR ARABADA BUNLARMI ARABA DEĞİL?
  • 1997 sephia 4 yıldız
     DAEWOO-DAİHATSU-KIA GİBİ ARABALAR????

1997 BMW 3 serisi 1,5 yıldız

1997 mercedes c serisi 2 yıldız

arkadaş karar versin artık . Tamam mı sevgili kardeşim

Ayrıca tekrar tekrar aynı konuyu ısıtıp alevlendirme istersen, komik oluyorsun.

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Bunlar araba değil... Yazık hayatını sokakta mı buldun bunların 2006 sı güvenlik özürlü kim bilir 10 yıl öncesi nasıl

• Tofaşıda gorduk test resimlerine bile gerek yok :) 9 milyarı tenekeye verene kadar hiç değilse donanımı olan duzgun bi araba alırım satmasamda binerim zaten satmak için araba arıyorsa insan zaten ya tofaş yada renoya bakacak ne varsa onlarda :) prim ediyor

aklımda şunlar var

Kia Prida

Kia Sephia

Daewoo Nexia

Daewoo Lanos

hepside guzel arabalar Istanbulda olsam hiç düşünmem alırdım zaten :) tek sorun yedek parça vs. ve bu araçlardan anlayan ustalar
  • bence kia üzerinde odaklanmakta fayda var son yıllarda arabaya iyi yatırım yaptılar ve iyi de gidiyolar gümbür gümbür geliyoalr anlıycanız
  • güvenlik sorunu var bu arabalarda 1-2 resimle açıklanabilecek bir şey değil bu.DAİHATSU coure midir nedir 90 km hızla 2 tonluk bir mercedese çarptığınızı düşünün.örneğin discovery channel daki fifth gear programında bu hızda gelen bir mercedesi sabit fiat uno ya çarptırmışlardı.uno nun ön ve arka tekerlekleri birleşti çok korkunç.
  • O KADAR ŞİDDETLİ KAZALARDA GUVENLİK ARIYORSA İNSAN ZATEN GİDİP EN PAHALISINA BAKACAK ONLARADA PARA YETMEZ ZATEN :) DEMEKKİ TRAFİKTE CANAVARLAŞMAMAK LAZIM..ASLINA BAKARSANIZ OLUMLU KAZALARIN ÇOĞU O ÇOK İYİ DENEN ARACLARLA OLUYOR !! SEBEBİDE SAHİBİ ARABAYI TANK KADAR SAĞLAM SANMASI.. BAS GAZI BAS GAZI NASILSA ARABAMA BİŞİ OLMAZ MANTIĞI..TURKİYE YOLLARINDA HELEKİ BİLMEDİĞİ YOLLARDA ALTINDAKİ ARAC NE OLURSA OLSUN 180 LE GİDEN VARSA AKLI YOK DERİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafer

güvenlik sorunu var bu arabalarda 1-2 resimle açıklanabilecek bir şey değil bu.DAİHATSU coure midir nedir 90 km hızla 2 tonluk bir mercedese çarptığınızı düşünün.örneğin discovery channel daki fifth gear programında bu hızda gelen bir mercedesi sabit fiat uno ya çarptırmışlardı.uno nun ön ve arka tekerlekleri birleşti çok korkunç.

bunlar NCAP test resimleri daha ne olsun güvenlik sorunu var diye bu testlere bakarak konuşmuyormusunuz zaten???
    Ayrıca bu resimler çok şey anlatıyor başka söze gerek yok...

benim verdiğim bir topikte tuareg var ona bir bak o zaman senin dediğin şiddette yapılan bir kazada 5 yıldız alan miniklere ne olur birde onu düşün!.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuma II -- 9 Mayıs 2006; 9:20:12 >
  • Benim amca oğlu daewoo racer aldı daha yeni Adanada özel servisine gittik adam bu arabaların 1996-1997 yıllarında üretildiğini başka üretilmediğini ve Türkiye'ye sadace 2500 tane ithal edidiğini söyledi varın gerisini siz düşünün ve karar verin yedek parça problemi kesinlikle var haa ama opelin parçalarını uyduracam diyorsanız o başka tabiki ne kadar uydurabilirsiniz orasını bilemem durum böyle olunca millet doğana-broadwaye tabiki o kadar para verir ama araba güzel ona birşey demiyorum karar sizin alıp bineceksen sorun yok ama geri satacam diyorsan hurda fiyatına veremezsin
  • Mercedes alalım hepimiz,Sonra Bmw alalım.
    Bizde para çok,boşverin bu kia daewo falan filanları.
    Antiochos arkadaşımız mercedes almayı düşünenlere hayrına para veriyor,sırf mercedes araba sahibi olalım diye.
  • Daihatsu diğerlerinden farklı.
    Uzun yıllardır toyota bünyesinde olan özelliklede motor geliştiren önemli bir firma.
    Ama daewoo veya kia eski model araç alınması doğru değil bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetde

bende 96 daewoo racer var.aracın tum motor aksamı opel.opelin tum parcalari uyuyor.kaza yapmadığım için diğer kaporta aksamını bilmiyorum.model yükseltmek için 6000 ytl ye kadar düştüm satamıyorum.96 dandik şahin broadway 9-10000 ytlden satılıyor.sırf bu dandik arabalar (şahin-broadway)yüzünden türkiyede kazalarda ölüm oranları çok yüksek.

senin otomobilininde çok güvenli olduğu söylenemez
  • Kia 2 markadan daha iyi bence, son yıllarda iyi gelişme gösterdiler...

Ama harbiden Bmw ve Mercedes rezil olmuşlar...
  • beni bildiğim kadarıyla daewoo racer opel kadett le aynı araç
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.