Şimdi Ara

DAC'lar ile ilgili bilmek istedikleriniz, öneri ve yorum (Başka konu açmadan buradan devam edelim.) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
4
Favori
11.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bir dac alıp entegre etsem nasıl olur sizce

Accuphase
    Digital InputsDAC-30

DAC-30 is a D/A converter board with coaxial, optical fiber and USB inputs. It is designed for installation in a slot on the rear panel of an analog Accuphase component, to provide direct input capability for signals from digital components. Usage details of the board will differ, depending on the Accuphase component in which the board is installed. To ensure correct operation, please refer to the instruction manual of the respective Accuphase component before use.
    Function•An automatic change of the coax input / optical fiber /USB input
    •Automatic recognition of number of sampling frequency /bit / de-emphasis
    Guaranteed specifications•COAXIAL:IEC 60958/AES-3 compliant
         :Digital inputs 0.5Vp-p 75Ω
         :Sampling frequency 32kHz~192kHz,24bit
    •OPTICAL:IEC 60958/AES-3 compliant
         :Digital inputs -27~-15dBm
         :Sampling frequency 32kHz~96kHz,24bit
    •USB   :USB 2.0Full Speed(12Mbps)compliant
         :Sampling frequency 32kHz~96kHz,24bit
    *The reproduction of music data by the USB depends on OS on the PC and softwareof music reproduction.
    *Please refer to the manual of the PC for setting and the connection method of the PC about USB.
    Connection*If multiple input signals are supplied at the sametime, the unit automatically locks onto a signal when"OPTION 1" is selected, using the following prioritysequence: COAXIAL → OPTICAL → USB
    *To exclude a signal from being selected, eitherdisconnect the cable or turn power of the respectiveequipment off.

DAC'lar ile ilgili bilmek istedikleriniz, öneri ve yorum (Başka konu açmadan buradan devam edelim.)

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

haklısın yaaa şubatda en son kdundar ile fikir teatisi yapmışız orda kalmış.
    Hegel in yeni hd20 dacı ı merak ediyorum fırsat yaratıp gidip dinlemek istiyorum. İyi Bir cd çalar alayım diye epeydir beklemedeyim orta seviye bir cd çalar alıp transport olarak kuulansak ve böyle kaliteli bir dac alsak nasıl olur?

audio streaming olayının hi-fi'nin geleceği olduğunu düşündüğüm için bence söylediğiniz ikinci seçenek (orta cd + iyi dac) bana daha mantıklı geliyor. iyi bir dac'ınız olduğunda gelecekte transport için değişik seçenekleriniz olur, iyi bir cd aldığınızda o yolu kapatmış olursunuz. ama ilelebet cd ile idare ederim diyorsanız iyi bir cd çalar da işinizi görecektir.

• şimdi fikir cimnastiği yapıyorum kendimce
    önümüzdeki sene sinema sisteminde perde/projeksiyona geçiş yapma planları içerisine girmişken
    şimdiden oppo bdp-95 edinsem ve stereomda transport olarak kullansam oppoyu da ekleyeceğim acc.nin yukarıdaki dahili dac-30 u veya harici iyi bir dac ile eşleştirsem stereoda iyi sonuçlar alır mıyım.
  • faydalı bir konu, çok gerilerde kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

faydalı bir konu, çok gerilerde kalmış

Kesinlikle haklısınız faydalı bir başlık olmuş ama devam etseymiş daha faydalı olabilirmiş.

@Ali bey, Son zamanlarda ilgimi çeken ve araştırdğım bir konu, Algılayamadığım bir iki noktada yardımcı olursanız sevinirim.
    Şöyleki, Sistemde mac mini kullanamanın diğer ekipmanlara göre bir artısı mevcutmu ? Yani oppo, sonos, dune v.s de aynı klasmanda görev yapamıyormu sizce veya mac farklı manadamı artılar katıyor.

Bu arada yaptıgınız ayarları ve 64 bit olayını biraz acarsanız mutlu olurum, Bende Air kullanıcıyım ama sadace pc olarak kullandığım ve yeni sayılabiliecek mac kullanıcısı olduğum için pek hakim sayılmam.

Konu dışında Sehba tasarımınızı inceleme fırsatım oldu, Elinize sağlık gerçekten çok klas olmuş bence,
    İlk fırsatta kopayalamaya çalışacağım

• Sn. keyman2
    Elinizde çok iyi bir dac varsa ve de Oppo tarzı kaliteli dac barındıran çok yönlü bir cihaza sahip değilseniz bu durumda arşivinizdeki kayıt kalitesi yüksek flac kayıtları dinlemek için laptop, mac mini yada konfigurasyonu iyi yapılmış bir pc + dac kullanımı devreye girer. Burada önemli olan neye ihtiyacınızın olduğu ve elde etmeye çalıştığınız/başardığınız sistem performansıdır. Bu da iyi kalitede bir Dac ve çok iyi ayarlanmış bir bilgisayar ile çok zevkli dinletilerin başlangıcı demektir. Sürekli bir arayış/değişkenlik içinde olunca tabii şuanda dac kullanmıyorum.

Mac mini illaki şart değil, mac bilgisayarlar diğerlerine göre daha sessiz ve stabil çalışıyor diye tercih ediliyor aklımda böyle kalmış yanılmıyorsam. Standartlara uyan herhangi bir bilgisayar da olur. Bu konuda korhan beyin bilgisi yüksek ve bu konuda çalışmaları var. Sonos belli bir bit değerine kadar olan kayıtları çalabiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 96 bit kayıtları çalamıyordu.

Sehpa tasarımlarım gerek yurtiçi gerekse yurtdışı forumlarda bayağı bir ilgi çekti, elbette kopya çekebilirsiniz hiç sorun değil. :)

Daha bir çok farklı tasarımlar ve planlarım var ancak zaman ve para ilişkisi aynı orantıda olmadığı için bir türlü gerçekleşemiyor.

• Cullen mod yaptirmadiginiz surece soos 16 bit cd kalitesinin ustunde stream yapamaz.
  • Cullen mod nasil yapilir Altan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen yapamazsin adamlar ciddi mod lar yapiyorlar. Internette aratirsan bulursun detay. Yalnizca sonos mod lamiyorlar ps audio nun dac ini vs bir suru seyi modluyorlar.
  • iMac + xbmc Yada audioirvana + m2 tech young la bu uyum güzel oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

iMac + xbmc Yada audioirvana + m2 tech young la bu uyum güzel oldu

Eray, güzel olur elbette, güzel olması için imac'i alıp oraya koymakla bitmiyorki :)

Onu stabil hale getirmek için bir sürü ayarı var. Gereksiz bütün uygulamalar kapatılacak, ram stabil hale getirilecek, pc 64 bit moduna alınacak vs.vs.vs bir sürü detayı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

iMac + xbmc Yada audioirvana + m2 tech young la bu uyum güzel oldu

Eray, güzel olur elbette, güzel olması için imac'i alıp oraya koymakla bitmiyorki :)

Onu stabil hale getirmek için bir sürü ayarı var. Gereksiz bütün uygulamalar kapatılacak, ram stabil hale getirilecek, pc 64 bit moduna alınacak vs.vs.vs bir sürü detayı var.

Burda sizin yaptığınız ayarların hepsini uyguladım 64 bitte ssd taktik güzel oldu mbl 1431 cd player le yan yana duşunun ce bu daha güzel oldu ve çaldı 1531 alsaydım karşılaştıracaktım ama kime sorduysak o para ona cok alma dedi cd transport işine geçtik bu da güzel oldu. Şimdi
    Cd. Leri cd transport +dac la
    Flaclari. İmac + dac la
    Sacd leri. Lx 55 + dac la
    Plakları. Project le
    Bluray konserleri lx 55 + dac la

Her kaynağa kendi yükünü bindirdim sofia ve asr ye kadar bunlar devam edecek sonra kızım doğsun biraz büyüsün. Zarar vermeyecek sekle gelsin kısmet olursa satarız hepsini geçeriz bunlara

• Sn. By@ali

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.
    Açıkcası ben henüz tam olarak hangi ürünü kullanacağımın kararı aşamasındayım. Bu anlamda çok faydası oldu.

Sehpa Konusundaki nezaketinizden dolayıda ayrıca teşşekkürler.:)
  • Rica ederim.

Siz amaciniza karar verin gerisi kolay. Pc laptop yada mac mini arti dac biraz ugrastiricidir ama iyi kurulmus bir konf cok iyi sonuc verir. Oppo tarzi cihazlar daha pratiktir. Ayar gerektirmez. Ugrastirmaz. Varsa nas servera yoksa arkasina bir hdd baglarsiniz keyfinize bakarsiniz.

Karar sizin.

• sn. by@li,
    sehpa çalışmanız nerede göremedim ben_? link varsa alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

sn. by@li,
    sehpa çalışmanız nerede göremedim ben_? link varsa alabilir miyim?

sn Cantan imzamdaki linkte fotoğrafları var :)
  • pardon sn. Ali bey,
    gaflet anıma denk geldi. görmedim imzayı.

pls. sehpaya bakınca aptallaştım :))
  • Estf.

Begenmediniz mi? :))

• beğendim beğendim tebrikler.

bu arada topiğe bir soru; hangi usb dac??
  • M2tech young ve naim dinledim ikisinide cok begenmistim.

Yeni seri benchmark dac lari merak ediyorum.

Birde Obinin dac i cok begendim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.