Şimdi Ara

D7100 Portre lens tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar d7100 kullanıyorum. 50mm 1.8g lens kullanıyordum. sattım.

Şimdi 50mm f1.4g yada 85mm f1.8g almayı düşünüyorum. Yurtdışından alacagim fiyatları birbirine cok yakin.

85mm dxomark sitesinden çok yuksek puan almis ama dx bir makinede çok dar kalırmı.?

bokeh ve keskinlik bakımından hangisi daha iyidir. Önerileriniz için teşekkürler.

• core2ibo kullanıcısına yanıt
    keskinlik ve bokehde 85 mm daha tatmin edici sonuçlar verir.elbette 50mm ye göre daha dar açı vereceği kesin hocam birazda burda ne tür çekimler yapacağınıza bağlı.
  • 85 mmnin hakki fx :) alirsaniz kendinizi bol bol geri giderken bulirsunuz. Ha ilerde makineyi ff yaparim derseniz 85mm yok apscye devam diyorsaniz 5cm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50mm 1.8D al gitsin
  • Portre ve manzara çekimi, küçük alanlar çekim yapabilme bakımından 50mm, 85mm ye göre daha avantajlıdır. Ayrıca 50mm distorsiyon bozulma 85mm'e göre daha az gösterecektir.

Sadece omuz üstü portre sadece çekecek isen 85mm alınabilir.

50mm yi satmayıp portre çekimi için 2-3 lü flash, ışıklandırma sistemine gitmeyi tercih ederdim. Bir flashın var ise bir tane daha ekleyip saç ışıklandırması bile potrelerine daha bir derinlik katardı. Arka tarafı ışıklandırıp font oluşturma gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker_tr -- 1 Aralık 2014; 13:34:13 >
  • crop makinede kesinlikle 50mm 1.4 yoksa malum açı
    fflerde 85mm gider
  • 50mm kullandım çok güzel bir lens. Kaybolduğu için şu anda yok. Muhtemelen bu sefer crop nedeniyle 35mm alacam. Manzara çekimleri içinde Tokina 11-16mm ^^
  • core2ibo kullanıcısına yanıt
    1.8 g ne kadara sattın ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.