Şimdi Ara

D5100-D90-D7000 seçim kararsızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Makina almayı düşünüyorum. D5100-D90-D7000 üçlüsünden düşünüyorum ve hangisini alırsam alayım 18-105VR ile alacağım. D90 veya D7000 olursa dışarıdan getirtmeye çalışacağım. D7000 zor bir ihtimal gibi duruyor şuan. Arkadaşımın D5100'ü ile 3-4 ay çekim yaptım ve açıkcası biraz daha ayrıntıya girmek istiyorum makina olayında onun için 5100'den biraz uzağım ama bütçede kısıtlıyor beni. D90 ise farklı bir alternatif. Çok sağlam bir makina ama üretimden kalktı bilindiği üzere. D7000 uzak bir ihtimal görürsek d90-d5100 ikilisinden hangisini tercih etmeliyim ve neden? Cevaplar için teşekkürler.

• d90 af motoru çift teker üst bilgi ekranı ayarlanabilir kelvin değeri büyük gövde ele oturması bunlar. tercih sebebi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaNsAe

d90 af motoru çift teker üst bilgi ekranı ayarlanabilir kelvin değeri büyük gövde ele oturması bunlar. tercih sebebi olabilir.

+1
  • +1
  • d5100 ü eleyin, zaten fiyat olarak altta kalır çünkü bir önceki arkadaşın dediği gibi otofokus motoru yok lens alırken fazla ödersiniz.

d90 eski makine hala piyasada en çok kullanılan makinelerden biri ama 2008 çıkışlı,bence d7000 idealdir.

Bu arada flickr istatistiklerine göre son 1 ayda en fazla fotoğraf yüklenen makineler ise nikon safında şöyle.

D90
    D7000
    D3100
    D5100
    D700
  • paran varsa d7000 al yoksa d90 almaya bak. D5100 giriş seviyesi makine d90a göre güncel ama d90 kadar iyi değil. Güncel olsun diye giriş seviyesi alma. Daha sonra değiştiririm vs de deme çünkü o masraf yeride lens alırsın. Zarar etmeye gerek yok. İyi makinayla başlangıç yap. Gerisi gelir...
  • @Full#Throttle
    bende d7000 bakıyorum,siz kaç tl fiyat aldınız ve nereden alacaksınız?
  • Hem d90 hem de d7000 kullandım,eer amacın fotograf çekmekse d90 kalan paraya iyi bir lens cok daha iyi seçim olur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buforumbiacayip

@Full#Throttle
    bende d7000 bakıyorum,siz kaç tl fiyat aldınız ve nereden alacaksınız?

Ben alırsam Amerika'dan arkadaşıma getirteceğim. Yanılmıyorsam 1900TL civarı 18-105 ile birlikte
  • Eğer ki bütçeyle ilgili bi sıkıntı yoksa elbette ki d7000 en iyi seçim olur ki Amerika'dan gelecekmiş zaten. Bu durumda mantıklı seçim d7000 olur. 5100 seni tatmin etmemiş anlaşılan ancak 3-4 ayda bu makineye yada herhangi bir SLR gövdeye yetmiyor demek bence doğru olmaz. 8 aydır 5100 kullanıyorum elbetteki biliyorum eksiklerimi ama şu an elimdeki makineyle rahat 2-3 yıl götürebilirim diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.