Şimdi Ara

D-Smart LNB öneriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • D-Smart’ın tüm kanalları problemsiz çalışıyor. Sinema, Spor, Yerel Kanallar vs. Belgesel kanallarıda gayet iyi, fakat ;

Nat Geo
    Nat Geo People
    Nat Geo Wild

Kanallarını açtığımda sürekli ekran kararıp geliyor, kilitleniyor, karelenmeler yaşanıyor. Diğer hiç bir kanalda yapmıyor sadece bu 3 kanalda sorun yaşıyorum. Servis eve gelip baktı. Cihazda, kabloda sorun yok. Servis LNB değişmesi gerekiyor diyor..

Sizce sorun LNB’demi gerçekten. Başka birine söyledim LNB sorunu olabilir dedi. İyide diğer kanallarda neden sorun yok.

LNB sorunlu ise LNB öneriniz nedir..

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 2 Aralık 2017; 18:4:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba ben de aynı sorunu yaşadım. 12461 frekansından yani Nat Geo kanallarında % 40 sinyal geliyor ve sizin gibi göstermiyordu. Bende Merkezi sistem next 0,3 db ilk eski lnb vardı. Yeni gold serisi 0,1 db lik next lnb alıp taktım %15 artış oldu. Şuan seviye 55 lerde ve sorun yaşamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sorun lnbden çok sinyal çanak ayarı ile alakalı bir durum. 9 yıllık çiftli lnb kullanıyorum hiçbir kanalda sorun yok yağmur fakat yağmur yağdığında ilk nat geo kanalları gidiyor bu yüzden çanağınıza düzgün bir ayar yaptırırsanız düzelir. veya lnbyı sağa sola oynatın bakın bakalım sinyalde çoğalma varmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.