Şimdi Ara

d&r sipariş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, öncelikle foruma yeni katıldım. Konu yanlış yerdeyse kusuruma bakmayın :)
    Ben d&r sitesinden kitap sipariş etmek istiyorum. İnternette çoğu kişi kargoda sıkıntı yaşadığını söylemiş. Mağaza da uzak olduğu için gidip alamıyorum. Daha önce sipariş verip bana yardımcı olabilecek biri var mı?

-Kitaplar eksik ya da hasarlı geldiğinde kargo çalışanının yanında açtıysak iade olabildiği yazıyor. Sıkıntı çıkarıyorlar mı?
    -Kargolarınız ortalama kaç günde geldi?

• Youtube'a "kitap kutu açılımı" diye yazarak arama yaparsanız, farklı yayınevlerinin paketleme ve kitap kalitesine dair bilgiler edinebilirsiniz.

Paketlemede Kitapyurdu iyidir.
    Hasarsız kitap gönderme konusunda Okuoku'nun başarılı olduğunu duydum.
    Müşteri hizmetlerinde de Kitapzen kaliteli diyorlar.

Ben yalnızca Kitapyurdu, Nadirkitap ve İdefix'i kullandım.
  • Son dönemde alışveriş yapmadım ama gecen yil yaklasik 10kez film/cizgi roman aldım. Paketlemeleri güzeldi, sıkıntı yaşamadım o yuzden iade ile ilgili bilgim yok. Kargo suresi de 2-3 gunu gecmemisti diye hatirliyorum. Illa Kargocunun yanında acmaya gerek yok bence, sıkıntı olursa acarsin musteri hizmetlerini ararsin yardımcı olurlar.

Mesela bugün kitapyurdu siparisim geldi, uc kitabin ikisinin kapaklarinin kenarlari kıvrılmış. 3 tane DVD vardi onlarin birinin kutusu paramparca olmuş. Kitaplar neyse cok sorun degil ama DVD'yi iade etmek icin yazdim bakalim. Kitaplari sadece kutunun icine koyup gonderiyorlar, kutusunun icinde hareket ede ede kenarlari hasarlaniyor galiba.

Babil'in paketlemesi guzel, icinden bol bol baloncuklu ambalajdan çıkıyor. Oradan da son siparişimde yanlis kitap geldi iade ettim. 1 haftadir para iadesi bekliyorum.

Kısacası tamamen piyango gibi şans işi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• biraz acele ettim, diğer sitelere bakmadan verdim siparişi. Kitapyurdu 60 kuruş daha ucuzmuş
    Elime sağlam gelsin de fiyatı teslim süresi önemli değil ya
  • Hocam Kitapzen nasıldır peki? Bir bilginiz var mı?
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum maalesef.

Bilinen siteler (Kitapyurdu, idefix, babil, D&R, nadirkitap, hepsiburada bir de gittigidiyor'daki birkaç satıcı) hariç alışveriş yapmadım, cesaret edemiyorum pek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Routine

Bilmiyorum maalesef.

Bilinen siteler (Kitapyurdu, idefix, babil, D&R, nadirkitap, hepsiburada bir de gittigidiyor'daki birkaç satıcı) hariç alışveriş yapmadım, cesaret edemiyorum pek.

Bilinen siteleri kullanıyorum ben de. Ama hasarlı kitap almaktan sıkıldım artık. Denemediğim; Babil, Okuoku, Kitapzen kaldı geriye.

Yüklü kitap siparişi vereceğim. Hangisinden alsam diye düşünüyorum. Hasarsız kitap ve paketleme kalitesi benim için öncelikli.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Babil'i deneyebilirsin bence. Bir de Babil'in destek mail adresi çok iyi, kısa sürede cevap yazıyorlar. Sorun olsa bile halledilebilecegini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Routine

Babil'i deneyebilirsin bence. Bir de Babil'in destek mail adresi çok iyi, kısa sürede cevap yazıyorlar. Sorun olsa bile halledilebilecegini düşünüyorum.

Sanırım Babil'i deneyeceğim. Bakalım bahtımıza ne gelirse artık.
  • Bi keresinde 2 kitap hasarlı gelmşiti. Geri yollayın demişlerdi bende geri yolladım, 4-5 gün sonra sağlamları gelmişti.
  • Ben 4 senedir D&R'dan yapıyorum kitap alışverişlerimi, şuana kadar sıkıntı yaşamadım. Genelde kitapları bir kutuya koymuş oluyorlar boş kalan kısımlara hava yastıkları ile dolduruyorlar böylece kitaplar hareket etmiyor.
  • Babil'den ilk kez kitap siparişi verdim. İnş. memnun kalırım.
  • D&R siparişleri geldi mi acaba konu sahibi arkadaşın?
  • Ben d&r ve idefix i kullanıyorum, şimdilik hiç bi sorunum olmadı.
    istediğiniz kitap nadir bulunan bi kitap değilse 3-5 güne kargoluyorlar.
  • Babili kullandım gayet iyiydi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlari uygun diye uzun suredir kitapyurdunu kullaniyorum ama son iki siparişte illaki ufakta olsa hasar oluyor ufak hasar icinde kitabi değiştirilmesini beklemek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr den 5 kitap aldım 4 ü 2 gün sonra geldi.Diğeri 15 gün bekledi dedim artık yeter mail attım ertesi gün kargoladılar.Biraz sıkıştırmak gerek.
  • Kitap yurdu paketleme konusunda oldukça başarılıdır, 1 hafta önce aldığım 2 kitabı streç filme sarmışlar kutuyada boşluksuz şekilde yerleştirmişler kusursuzdu Hepsiburada ve d&r üzerindende çok alışverişim oldu şansıma hepsi temiz düzgün geldi
  • Burayı unutmuşum, sipariş verdiğimde cuma günüydü, pazar günü kargoya verildi ve pazartesi günü elime ulaştı. Kitapların dışında hiçbir şey yoktu sadece kutudaydı ama hasarsız geldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.