Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nessarien

İlk 2 ve son katı hamster ile doldursan pc için elektrik harcamazsın işte.

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

abicim dönen mile fan tak al sana 0v power fan

• projeme sayfama beklerim arkadaşlar;

http://forum.donanimhaber.com/m_71969027/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Hala radyatör bekliyorum special kargoya verebilirse 1-2 güne gelecek hafta sonu ancak elimde olur gibi, gelse de kursam direk. Birde 900D gelse çok güzel olacak.

hangi radı sipariş verdin yahu :):)
  • Bunlarda benim sistemden gelsin.

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği  Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

Bende kasa ve soğutmayı tamamını değiştirmek istiyorum ama malesef bu tür donanımların meraklısı az olduğu için bi süre daha 800D ile takılıcağa benziyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

quote:

Hala radyatör bekliyorum special kargoya verebilirse 1-2 güne gelecek hafta sonu ancak elimde olur gibi, gelse de kursam direk. Birde 900D gelse çok güzel olacak.

hangi radı sipariş verdin yahu :):)

360 lik xt45. Monsta sigmayinca buna gectin yakinda ilan acarim monsta icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

360 lik xt45. Monsta sigmayinca buna gectin yakinda ilan acarim monsta icin.

Hayırlı olsun bende XT 45 480 lik alacam ya.Hem daha ince benim kasada fanların hava alması daha kolay olur hemde rx ve G-charger'dan daha iyi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

@OneTreeHill tşk dostum..aklımda..

onur başkan ne der cpu blok konusunda bide ondan alayım tavsiye..

http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p13560_Phobya-CPU-Cooler-UC-2-LT-Intel-775-1155-1156-1oe-2011---Black-Edition.html
    Uc1 degil ona dikkat

http://www.candccentral.co.uk/
    Fiyatlar iyiymiş ama Türkiye'ye gönderim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 21 Şubat 2013; 11:16:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

http://www.candccentral.co.uk/
    Fiyatlar iyiymiş ama Türkiye'ye gönderim yok

Adamlara mail atsak TR gönderim açarlarmı acaba :)
  • Çoktan attım cevap bekliyorum
    Arada destek veren olursa güzel olur tabi, ilgi önemli.
  • bende atıyorum şimdi :)
  • benide yazın destek bende bişey alırım siteden..
  • Benim parçalar kargoya verilmiş dün 4-5 güne TR'ye girer umarım
  • Merhaba,
    Benide ekleyin.En son eklemeler geldi. Mart başı eve döndüğümde 2. Gtx 580 ve X-FI Titanium Fatal1ty Champion kartları ve lianli fankontrolcüyü ekliyeceğim.
    Tabi once fan kontrolcüsünün arka aydınlatması maviden kırmızıya çevrilecek.
    Sistem şimdilik böyle:[simage][/simage]

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 21 Şubat 2013; 12:55:49 >

• Anemometer im geldi sonunda

Beyler bu galaksi üzerinde yapılmış ve yapılabilecek en geniş fan incelemesine hazır olun

İnceleme bitmeye yaklaştı fakat malum 30 fan olunca ve her fanın testi 4 saat olunca epey zorlanıyorum.Yabancı yokken inceleme ön yazısınıda paylaşıyım sizlerle.

Ama epey masraflı oldu bu iş bana anemometeri,manometeri vs sıvı sogutma kurduk onun için.Rahat kafadan iyi bir custom sisdem kurulurdu verdigim paraya.

quote:

Merhaba arkadaşlar, şimdiye kadar yapılmış ve yapılabilecek en detaylı en büyük fan incelemesiyle karşınızdayım.Biraz iddalıyı konuşuyorum çünkü bu kadar detaylı bir inceleme daha
    önce yapılmadı ve yapılacagını hiç sanmıyorum.Şimdi bir fanın günümüzde kullanılabilecegi toplamda 3 yer vardır. 1-Heatsinkleri yani işlemci ,ekran kartı vs metal blokları sogutmak
    için.2-Su sogutmada kullanılan radyatörlerü sogutmak için 3-Kasa içi hava sirkülasyonunu saglamak için.

Şimdilik testte 26 adet fan olacak fakat elime fan geçtikçe incelemeyi güncelliyecegim.Öncelikle bir fanın test süresi ortalama benim 3.5 saate yakın vaktimi aldı yani o kadar ugraş-
    tım :D Fanı test ederken iki farklı sistem kullandım ilki su sogutma testleri için, digeri ise hava sogutma testleri.

Test hakkında tüm sonuçları kapsiyacak genel kaideler var önce onlardan bahsediyim.Tüm fanları 12V,7V,5V olarak 3 farklı hızda deniyecegim ve tablo yaparken bu hızlara göre gruplandırma
    yapacagım.Ayrıca testler fandan elimde bir adet varsa Push(İtme) ve Pull(Çekme) performanslarını , eger iki adet var Push,Pull ve Push/Pull(İtme/Çekme) testlerini yapacagım.Diyelim
    elimde bir adet var var ve ona yapcagım test: Push 12V,Push 7V, Push 5V,Pull 12V,Pull 7V,Pull 5V. Eger elimde aynı fandan iki adet varsa: Push 12V,Push 7V, Push 5V,Pull 12V,Pull 7V,Pull 5V
    Push/Pull 12V,Push/Pull 7V, Push/Pull 5V

Test Yöntemi:

1-Ses Seviyesi(DBA cinsinden,CEM DT-85A ile)
    2-Hava Akımı (CFM cinsinden,Digital AnemometerA M4836V ile)
    3-Statik Basınç (inH2O cinsinden,Digital ManometerSupco DDM5 ile )
    4-İşlemci Heatsink Performansı(Celcius cinsinden,Thermalright Ultra 120 ile)
    5-Radyatör Performansı(Celcius cinsinden,MagiCool 140 Slim ve Thermaltake 120 Slim ile
    6-Duman Testi(Arçelik Buharika)

----------------------------------------------------------------------------------------

1-CEM DT-85A ile 30 ve 10 Cm den Dba cinsinden ses seviyeleri ölçülecektir.Test gece tüm dış seslerin en az oldugu zamanda tüm elektronik ve mekanik aletler kapalıyken yapılmıştır.
    Test sırasında sadece fan çalışıyordu ve fanın hava akımı yönü CEM DT-85A bakmıyordu.
    2-Hava Akımı testi Digital AnemometerA M4836V ile CFM cinsinden 55 Cm(22'') uzunlugunda 20 Cm (7.87'') çapında bir boru aracılıgıyla ölçülmüştür.Borunun bir ucunda fan bulunmaktadır
    ve sadece fanın hava alcagı yerler açıktır, diger ucunda ise Digital AnemometerA M4836V bulunmaktadır onda da sadece anenometer in hava cıkışı yapılacagı yer açıktır.Test 5 dakika
    sürüp ortalama deger alınmıştır.
    3-Statik basınç testi Digital ManometerSupco DDM5 ile 17 CM (6.69'') çapında kare şeklinde bir kutu ile yapılmıştır.Hava girişi fanın boyutuna göre ayarlanıp, manometreye giden
    hava çıkışı 1.2 Cm (0.47'') çıkışındadı.r

4-İşlemci HeatsinkPerformansı testinde ilk önce test sistemine göz atıp daha sonra test yöntemimizi gözden geçirelim.

İşlemci:Intel I52500K
    Anakart:Asus P8Z68V-PRO
    Ram:Team Xtreme 2*1 DDR2 800
    Ekran Kartı:On Board
    Güç Kaynagı:Seasonix X850
    İşletim Sistemi:Windows 7
    Kullanılan Programlar:Cpuz ,RealTemp Gt,Prime 95,

Hava sogutma bileşenleri:

Thermalright Ultra 120

5-Radyatör Performansı testinde ilk önce test sistemine göz atıp daha sonra test yöntemimizi gözden geçirelim.

İşlemci:Intel E6300 3 GHZ 1.4V
    Anakart:Gigabyte P965G DQ6
    Ekran Kartı:HD2400 Pro
    Güç Kaynagı:Cooler Master 550W

Sıvı sogutma bileşenleri:

İşemci Blogu:Swiftech Apogee Gtz
    Pompa:Thermaltake P500
    140 MM Radyator:MagiCool 140 Slim Radyator(25 MM Kalınlıgında)
    120 MM Radyator:Thermaltake BigWater setindeki 120 lik radyator (25 MM kalınlıgında)

Nasıl Test Ettim:

Testi RealTemp programının ''Sensor Test'' i ile yaptım ve test yaklaşık 10 dk 30 sn sürüyor ve bu on dakika içindeki sıcaklıkların maximumu degil hepsinin ortalamasını aldım çünkü
    saniyelikte olsa sıcaklık bir kere çok yüksek gözüküyor ve o degeri vermek haksızlık olurdu.Daha sonra suyun boştaki sıcaklıgına gelmesi için (22.6 Derece) her testten sonra Ty 143
    adlı 130 CfM 2500 RPM fanı takarak 5-6 dakika boyunca suyun 22.6 dereceye gelmesini bekledim ve bu işlemi her testten sonra diger teste geçerken uyguladım.Bu işlemi yaparken ortam
    sıcaklıgı 19-20 derece civarıydı.Radyatör üzerinde ir fanı test süresi ortalama 90 dk sürüyor.Eger fandan 2 adet varsa push pull test yaptıgım için 130 dakika gibi bir süreye tekabül
    ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 21 Şubat 2013; 15:24:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Çok kapsamlı ve ayrıntılı olmuş gerçekten. Tebrik ediyorum emre hocam.Yabancı forumlarda paylaşılması gereken iyi bir inceleme

Yalnız şurda bir farklılık var sanki

quote:

Orijinalden alıntı:

4-İşlemci HeatsinkPerformansı testinde ilk önce test sistemine göz atıp daha sonra test yöntemimizi gözden geçirelim.

İşlemci:Intel I52500K
    Anakart:Asus P8Z68V-PRO
    Ekran Kartı:On Board
    Güç Kaynagı:Seasonix X850

• Copy pastede yanlış olmuş o : Samsung 3V4G3D/US

Yusuf zaten ilk amacım o,epey ses getirecegine inanıyorum.İncelemeden sonrada diger firmalar fan yolluyacaktır diye ümitliyim ama bakalım

Şu lavuk var mesela kaç ay geçti ortada bir şey yok daha

http://www.overclock.net/t/1321074/tator-tots-big-quiet-120mm-140mm-fan-round-up

• Merhaba arkadaşlar bi konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Elimde RP-450x2 var resimde işaretlediğim vida yalama yaptı acaba sıkıntı olur mu ? Diğerlerinde hiç bir sorun yok.

• bende 452x2(Rev.1.3) kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take_Down -- 21 Şubat 2013; 19:32:07 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.