Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capacitor -- 12 Ekim 2017; 16:44:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan83fb

Arkadaslar merhaba yazilarinizi keyifle okumaya calistim.

Istanbulda bu isi yapabilicek bir yer varmi bende ufak caplida olsa hem gorunum hemde performans anlaminda custom sogutma yaptirabilirim. Tabiki kendim yapmam daha guzel olur lakin cok fazla bilgi sahibi degilim oyuzden birseyler yapabilecegim bir yer varmidir istanbul icinde?

Kasam Corsair Carbide 740 Airaflow

Islemcim R7 1700X

Sogutucum Corsair H115i Sivi Sogutma

Anakart Asus Crosshair VI

Ekran Kartim Asus GTX 1080Ti O.C edition

Ram Gskill FlareX 3200mhz ddr4 16 gb

Power Corsair CS750w yari moduler ( psu kesin degisir herhalde)

Tavsiyeleriniz nelerdir? Gereklimidir? Suanda 4.0 ghz e yukselttim O.C ile ama islemci isim oyunlarda yuklendigimde 50 55 derece oluyor 60 a kadar cikmakta

Ayrica kasam icin custom sivi sogutma uygunmudur.

Son olarak kasamin orjinal fanlarinin yerine islemci sogutucusuna piyasada bulabilicegim iyi bir 140mm lik fan oneriniz varmi?

On taraftaki yere de 3 adet 120mm lik fan bakiyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

var hocam istanbul şirinevlerde conn pc n11 de mağazaları var türkiyedeki tek firma sanırım ben 3 kasa değiştirdim 2 kere hortum 1 kerede hard tube kullandım nerdeyse bütün parcalarımı ordan aldım hiçbir sıkıntıda yaşamadım nvida youtube sayfasına girip bakarsan ordada videoları vardı fiyat biraz yüksek ama herşeyini yapıyorlar diyor bir göz at istersen

https://urun.n11.com/overclock-urunleri/conn-pc-donusum-kiti-P187152989

• merhabalar
    bunlarda benim kullanıdğım kasalar 1 sene içinde 3 kere kasa değiştirdim şu an hala 570x kullanıyorum ama içindekileri sattım 8700k bekliyorum

ilk yaptığım forumdan 2. el aldığım parcalarla bişeyler yaptım kasam 780t di

sonra thermaltake p5 gördüm yabancı forumlarda ve youtube da onu aldım ama inanılmaz toz biriktirdi

3.kasa olarak ve ilk hard tube denemem halen kullandığım 570x aldım su an içinde sıvı soğutma ve parcalar yok ama böyleydi

• gurpolo4 kullanıcısına yanıt
    Aralarında en az tutan ve temizliği en rahat olan CoreP5'tir. Diğerleri gibi kapalı bir kasa olmadığı ve önünde fan olmadığı için tozu kasa içine hapsetmez. Gece gece gözümüz gönlümüz açıldı sayenizde emeğinize sağlık :)
    Senin 780t şuan bende. Ve son halini görmek ister misin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Senin 780t şuan bende. Ve son halini görmek ister misin :)

konuda gördüm resimleri acaba kasayı satmasamıydım beyaz çok güzel durmuş bu arada eline sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: FIREWALL

Aralarında en az tutan ve temizliği en rahat olan CoreP5'tir. Diğerleri gibi kapalı bir kasa olmadığı ve önünde fan olmadığı için tozu kasa içine hapsetmez. Gece gece gözümüz gönlümüz açıldı sayenizde emeğinize sağlık :)

teşekkürler acemice uğraştığım ilk defa yaptığım moddu bunlar toz olayına gelirsek bence tam tersi hocam diyer kasalarda toz filitresi var epey bir kesiyor tozu p5 de radyatorun arkasında içinde mıknatıslı bir filtre var sadece ama içine toz girmesi cok önemli değil radyatorun üstündeki fanlar anakart power supley fena toz oldu bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurpolo4 -- 22 Ekim 2017; 11:6:25 >
    Toz filtresi fanlarin performansini düşürmesi disinda bence bir halta yaramiyorlar. Hic kullanma taraftari degilim. Tepe egsoz fanlari icin kullanilabilir oda bir nebze. Filtre kullanildigi zaman SIK SIK yikamak gerekiyor yoksa toz filtreyi tikiyor ve zaten filtre oldugu icin tam performansini alamadiginiz fanlarin bu sefer iyice gorevini goremez halde bos yere calistiriyorsunuz.

Yanlis anlamayin fakat Toz birikmesi tamamen kasanin bulundugu ev yada ortamin nekadar SIKLIKLA temizlendigi ile ilgili bir durumdur. Core P5 e gectim geceli kasam hem daha sessiz hem cok daha az toz tutuyor.

• Arkadaslar paylasimlariniz cok guzel gercekten. Yakin zamanda bende custom sivi sogutma yapmak istiyorum ama tecrubem yok. Eger istanbulda ve beylokduzune yakin oturan ve bu isi yapabilicek arkadas varsa hem parca aliminda hemde toplama anlaminda yardimlarini beklerim.

Kasa: Corsair Carbide 740 Air Flow

İşlemci : Amd Ryzen 1700X

İşlemci Soğutucu : Corsair H115i Sıvı Soğutma

Anakart : Asus Croshair Hero VI

Ekran Kartı : Asus Rog Strıx Gtx1080Tİ OC Edition

Ssd : Samsung Pro M2 250 gb

Ssd2 : Corsair 240 gb ssd

Hdd : Seagate Barracuda 2 Tb 7200rpm 64Mb

Hdd 2 :Seagate 1 Tb 7200 rpm

Ram : Gskill FlareX ddr4 3200mhz Cl 14 16GB

• Merhaba ek nın uv sıvısı ile ek duraclear hortum kullanmam uygun olur mu. Hortumun özelliklerinde uv dirençli olduğu yazıyor. Bu uv ışınını geçirmeyeceği anlamına mı geliyor yoksa hortumun uv ışınlarından etkilenmediği mi?

Şimdiden teşekkürler

• Gtx Volta ların FP32 leri neredeyse 1080ti nin 1.5 katı. Hız aşırtma ile GTX Voltalar (Amiral gemileri) 1080 sli performansı sunar mı? 4K çözünürlük tek kart kullanmak istiyorum ve Volta yı beklemekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus3441 -- 29 Ekim 2017; 14:9:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus3441

Gtx Volta ların FP32 leri neredeyse 1080ti nin 1.5 katı. Hız aşırtma ile GTX Voltalar (Amiral gemileri) 1080 sli performansı sunar mı? 4K çözünürlük tek kart kullanmak istiyorum ve Volta yı beklemekteyim.

Şu an gösterilen tek volta bazlı GPU, Tesla serisi için kullanılacak olan. Toplamda 5372 cuda çekirdeğine sahip olacak.

Nvidia'yı tanıyorsam, ilk çıkaracağı Volta bazlı kart (adını GTX 1180 veya 2080 koyacak) 3584 cuda çekirdeğine sahip olur. O da tam 1080Ti'ye denk performans sunar, belki mimariyle gelen iyileştirmelerle %10 falan daha iyi de olabilir. Ve tüm bunları 200W TDP ile yapar çünkü Volta 12nm finfet teknolojisiyle üretilecek.

Sonra çıkacak olan 1180Ti ise 4500 - 5000 arası çekirdekli olur, Titan X Volta 5172 çekirdek olur. Her iki kart da 250-300W TDP'ye sahip olur.

1180Ti 1080Ti'den %40 - 50 daha hızlı olur, Titan X Volta da %50-60 daha hızlı.

O yüzden tek kartla 4K 60fps oyun oynamak Volta'ya da nasip olmayacak bence. Belki Titan X Volta'ya hız aşırtırsan yetebilir ucu ucuna emin değilim. Bir de şu var ki, ekran kartları güçlenirken oyunlar yerinde saymıyor. Yeni Metro oyunu çıkacak mesela yakında ve Metro serisi güncel ekran kartlarını zorlayan grafiklerle geldiği bilinen bir oyun. Bioware Anthem isimli oyununu çıkaracak, onun da son versiyon Frostbite motorunu kullandığından şüphem yok. Bethesda Game Studios Starfield diye bir bilim kurgu RPG çıkaracak bu yılın sonunda gibi gibi...

Şu an ben de senin gibi Volta serisini bekliyorum. Sistemimdde 1 tane Titan Xp var yurt dışından getirttiğim, onu 1440p 144Hz monitörle kullanıyorum. Daimi olarak 144 Fps aldığım söylenemez ama 60 FPS'nin da altına inmiyor. Bunu satıp 2 tane hazır sıvı soğutma bloklu ve garantili MSI Seahawk EK 1180Ti alacağım ve yıllarca arkama bakmayacağım. Yurt dışından parça getirtmek gerçekten saçlarımı ağartacak kadar yıprattı beni artık. Yok abd'ye gidecek arkadaş kovalamacadır, uygun mağaza bulmadır, gümrüğüdür, şusudur, busudur, kanser ediyor adamı. Gidip en yakın mağazadan 15dk'da parayı basıp kartları alıp eve getirip sisteme takmayı özledim resmen.

Bende de senin kasadan var. Sıvı soğutma sistemimi 2 tane 250W TDP'li ekran kartı + 250-300W'lık işlemci için özel tasarladım. Senn Conn'a yaptırmışsın ama sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDragonKnight -- 29 Ekim 2017; 15:28:15 >

• TheDragonKnight kullanıcısına yanıt
    Titan X voltada kullanılan gpu yu nvidia Volta Ti dada kırpmadan kullanır kanaatimce. Pascal da titan x in gpu sunu 1080ti de kullandı.Takibinde Titan xp duyuruldu ondaki gpu da her ikisinden daha yüksekti. Bekleyip görmek lazım.

Metro serisini seven biri olarak yeni metro nun küçük bi tanıtımını izledim ve göze görsel şölen sunacağı şüphesiz.Kartları tüketen Oyunda kullanılan optimize özürlüsü oyunun motoru- kullanılan kenar yumuşatma Ssaa-Msaa kullanmadan 4K monitör kullanıp 60 fps istiyorum.Göze görsel şölen olsun diyede 27” 4K kullanıp kenar yumuşatmayı kullanmamak.3-5 oyun motorları yüzünden voltalardan ümidimi kesmek istemiyorum. :)

Bu arada sisteminiz çok güçlü gözüküyor güle güle eskitin. Msi 1180ti sli ya gerek kalmayacak gibi Tek volta ti ile 2K 144 hz için.

Kullanılan su motoru pwm mi fazla ses çıkarıyor mu? Benim su motoru pwm değil 3300 rpm de dönüyor sürekli ve sesi çok inceden gelmesine rağmen rahatsız ediyor. Ekwb G2 Pwm ilerisi için düşünüyorum.

Kullandığınız Riser kablo kasanın kutusundan çıkan riser kablomu ve ekran kartına gecikme/takılma/donma gibi sorunlar gösterdimi?Anakart üzerindeki performans ile kablo üzerindeki performans bir olur mu?

Cpu Blok-Radyatör-Fanlar-Rezervuar ı Amazon dan aldım. Akrilik çalışmasını-Rakorları-Sıvı yı Conn Bilgisayara yaptırdım.

3 eksiğim var Core P5 tempered glass kit-Gtx volta-Asus Pg27UQ yada Predator X27 :) 2018 in ilk çeyreğinde hepsi tamamdır

• Selam dostlar.. Elimde z170 m5 + gtx1070 aero itx bulunmakta.. Ekran kartı için full cover düşünüyorum. Fakat hep fe için var.. 6700k delid yapılacak şuanda 4.9 ghz de ısılar çok yüksek oldugu için sistem donuyor.

Kasa air540 white. onun için malzeme önerilerine açıgım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

Selam dostlar.. Elimde z170 m5 + gtx1070 aero itx bulunmakta.. Ekran kartı için full cover düşünüyorum. Fakat hep fe için var.. 6700k delid yapılacak şuanda 4.9 ghz de ısılar çok yüksek oldugu için sistem donuyor.

Kasa air540 white. onun için malzeme önerilerine açıgım

Selamlar,

İşte bunlar hep tecrübe. Bu sisteminizde su soğutma yapamasanız bile bir sonraki sisteminizde dikkat edersiniz. Sistem bileşenlerinizi tercih ederken sıvı soğutma uyumluluğunu kontrol edersiniz. İnsanlar genellikle en çok ışığa ve fana sahip, en yüksek fabrika çıkışlı hız aşırtma ayarlı ekran kartlarını kapışıyorlar. Bense referans tasarım nvidia kart alıyorum sadece. Çünkü biliyorum ki bu şekilde ileride sıvı soğutma bloğu aldığımda uyumluluk garanti olacak.Onlar 2Ghz'de 70 derece görürken, ben 2.1Ghz'de 45 derece görüyorum. :)

Anakartım da keza öyle. Önce bakıyorum EK'nin websitesinden acaba bu anakarta monoblock çıkmış mı ya da çıkacak mı diye, ona göre veriyorum siparişimi.

Alışılmışın dışında form faktörü olan bileşenler genellikle sıvı soğutmayla uyumsuz oluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDragonKnight -- 31 Ekim 2017; 3:57:35 >

• TheDragonKnight kullanıcısına yanıt
    hocam aslında 1070 çok uygun oldugu için satın aldım. Aslında referans tasarımlar bu konuda daha iyiler gerek yabancı forumlarda gerekse burada gördüğüm kadarı ile çoğu insan referans tasarım alıyorlar. Zaten custom ürünleri %90 oranda referans tasarıma dayalı

Adı üstünde özel tasarım keza custom yapacaksam aradaki farkı vermeme değecek hiçbirşey yok

Vallaha biraz araştırdımda miniler için block varmış. Fakat nereden temin edilir hiçbir fikrim yok
  •  Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

son hali pc nin yardım eden arkadaşlara teşekkürler ben hala msı 980 ile idare ediyorum 2018 de bende 4k 144 hz ve yeni çıkacak gpu sıvı soğutmalı ile uprade edicem

• Sızıntı olsa bile %100 güvenli bir sıvı var mı? Ya da su hale getirilebilir mi? Su zamanla iyonlaştığı için saf suya güvenemiyorum.
  • www.ekwb.com alışveriş sonrası gümrük vergisi nasıl ödeniyor bilgisi olan varmı
  • Merhabalar sisteminiz güzel gözüküyor. Tempered Glass kit ile Riser kabloyu nereden temin ettiniz?
  • 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.