Şimdi Ara

cüneyt arkın ın en iyi filmleri hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Cüneyt Arkın'ın en anlamlı ve en güzel filmi ve o filmin son sahnesi ...

Dünya üzerinde neler olup bittiğinden habersiz, perde arkasındaki olaylardan bihaber olan
    dünya halklarına armağan olsun. Bir gün dünya halkları, bizleri birbirimize düşman eden
    perde arkasındaki güçlere DUR derse, sevgi ve kardeşlik ikliminde birleşirse herkes için kurtuluş olacaktır.
    Dünya halkları kendilerini sömürenlere, birbirimizle savaştıranlara, sebepsiz ön yargılar oluşturanlara DUR derse,
    o zaman dünya yaşanabilir bir hal alacaktır. Gelir dağılımındaki adaletsizlikler sona erecek. Savaşlar bitecektir.
    Herkez adil, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecektir. Bu dünyanın kaderini dünya halkları kendi belirleyecektir.
    Dünya halkları arasında hiçbir sorun yoktur. Sen işsiz isen diğer ülkedeki adam da işsizdir. Ama yukardakiler bizi birbirimize düşman eder.
    Bu film, belki bir gün tek bir dünya devleti kurup adil, mutlu ve barış içinde yaşayabilecek olan dünya halklarına armağan olsun.

Ben yıkılmam. Aç kalırım. Belki ölürüm. Asla yıkılmam ...

• Vatandaş Rıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: electronica

Cüneyt Arkın'ın en anlamlı ve en güzel filmi ve o filmin son sahnesi ...

Dünya üzerinde neler olup bittiğinden habersiz, perde arkasındaki olaylardan bihaber olan
    dünya halklarına armağan olsun. Bir gün dünya halkları, bizleri birbirimize düşman eden
    perde arkasındaki güçlere DUR derse, sevgi ve kardeşlik ikliminde birleşirse herkes için kurtuluş olacaktır.
    Dünya halkları kendilerini sömürenlere, birbirimizle savaştıranlara, sebepsiz ön yargılar oluşturanlara DUR derse,
    o zaman dünya yaşanabilir bir hal alacaktır. Gelir dağılımındaki adaletsizlikler sona erecek. Savaşlar bitecektir.
    Herkez adil, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecektir. Bu dünyanın kaderini dünya halkları kendi belirleyecektir.
    Dünya halkları arasında hiçbir sorun yoktur. Sen işsiz isen diğer ülkedeki adam da işsizdir. Ama yukardakiler bizi birbirimize düşman eder.
    Bu film, belki bir gün tek bir dünya devleti kurup adil, mutlu ve barış içinde yaşayabilecek olan dünya halklarına armağan olsun.

Ben yıkılmam. Aç kalırım. Belki ölürüm. Asla yıkılmam ...

Bu filmi izlemedim sanırım, bilader çok teşekkürler

• electronica kullanıcısına yanıt
    replikler güzel ama çok saçma yerleride var:/
  • Alev alev di galiba filmin ismi gulsen bubikkoglu ile oynuyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuneyt Arkin'nin ilk donemlerdeki ask filmleri haric hepsini severim.

Filmlerinde verdigi mesajlar suan gunumuz Turkiyesini ozetlemektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

''Çok saçma yerleri de var dediğin yerler'' hangi sahneler?

Bunları yazar mısın?
  • Erol taşla beraber oynadıkları Alın Yazısı diye bir filmi var baya iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electronica

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

''Çok saçma yerleri de var dediğin yerler'' hangi sahneler?

Bunları yazar mısın?

AKLIMDA DEĞİL BEN YAZDIĞIM VAKİT YAZSAYDIN O ZAMAN ANINDA TEK TEK SÖYLERDİM
  • Alın Yazısı bence en iyi filmi,hele müzikleri...Orijinal film ve müziği İran yapımı;ama bence çok çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altese

Alın Yazısı bence en iyi filmi,hele müzikleri...Orijinal film ve müziği İran yapımı;ama bence çok çok iyi.

şimdi bitirdim
    müzikleri baş ağrıtır cinsten gürültü gibi
    tabi güzel müziklerde var fakat :/

filme genel olarak bakınca 7.9 benden
  • türk filmi izlenmez
  • Cüneyt Arkın filmlerinin önemli bir kısmı o dönemin toplumsal sorunlarına ışık tutması ve sömürünün karşısında yer alması ile benim hafızamda yer etmiştir. Bu filmlerden özellikle; İnsan Avcısı, Öğretmen Kemal ve Akrep Yuvası'dır. Yeşilçam'a adım attığı 1962 yılından itibaren sayısız filmde yer alan ustanın filmlerine bana kalırsa daha fazla önem verilmeli ve yalnızca 70-80'li yılların değil günümüzde de devam eden toplumsal problemlerin beyaz perdede işlenmesine devam edilmesi gerekir. Naçizana Cüneyt Arkın filmleriyle ilgili daha fazlasını ve afiş vs. merak eden arkadaşlar için; (https://ozetivar.com/en-iyi-cuneyt-arkin-filmleri/ )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.