Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı: İnternet altyapısı hızla iyileştirilecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
14.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zorda kalmadan, oy kelle koltuk olmadan bir şey yapmıyorlar işte. 18 Sene içinde bunu kaçıncı yaşayışımız. Değişmiyor, arkadaş, mantık değişmiyor.

• inceprivate1 İ kullanıcısına yanıt
    Mesela Turkcell'de de tam tersi; Adamlar apartmana kutuyu kurdu. Bir iki daire ya kaldı ya da kalmadı fiber almayan, şimdi kapıyı aşındırıyor. Biraz güvenebilsem, kıllığına Vodafone alacağım.

• N20 kullanıcısına yanıt
    Korona bitsin, anında ya zam ya da hız kesintisi; uzun süre böyle dayanamazlar. Hele ki yabancılar veya yabancı ortaklar...

• Ben söyleyeyim; bunlar, abone sayısı doygunluğuna ulaştı (%99), yani, ülkede satabilecekleri herkese internet sattılar. Dolayısı ile yeni abone gelmeyeceği veya çok çok az geleceği için yeni alt yapı ya eklemezler ya da düğüm yerlerde biraz yük dağıtmak için bir şeyler yaparlar. Zaten, saçma sapan ortaklar çıkıyor bir de, belediyeler gibi...

• En başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetleme görevini yapmıyor. Servis sağlayıcılar ortalıkta cirit atarak istediğini uyguluyor ve yapıyor. Bize ise boş yere şikayet etmek düşüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2005 te özelleştirilen telekom kaliteli hizmet sunacaktı ama 15 yıl içerisinde araplar bankalardan çektiği krediyi ödemedi geçen süre zarfında alt yapıya hiç yatırım yapılmadı şuan geldiğimiz noktada her şeyin özetidir.ANKARA da vdsl alamıyoruz 2000 şikayetim var vermiyorlar...

• Türkiye'deki kafayla zor iyileştirilir. Oturduğum yerde fiber altyapı yok, TT'a gittim dedim bari dilekçe vereyim, dilekçe de veremezsiniz dediler. Biz uygun gördüğümüz zaman kablo çekeriz dediler.

ASLŞDKJASDJOPKJAOİSDİ ÜLKE TEMİZ.

• kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Ethernet kablosu ile test et. Wi-Fi o hızlara çıkamayabilir. O konuda haklı olabilirler.

• İnternet altyapısını boşverde kendi altyapını al geldiğin yere defol git ümmet cumhuru.

• ti7800 kullanıcısına yanıt

hocam ben Kablonet ile 80mbit civarinda hiz goruyordum wifi ile ama. bilgisayarimi yanimda getirmedim o yuzden ethernet ile deneme sansim yok maalesef ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul da fiber yok neyin iyileşmesin den bahsediyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: inceprivate1

Alt yapı getirip binalara vermiyorlar sonra Türkiye'nin her yerinden fiber geçiyor diyorlar onu biz kullanmadıktan sonra ne yararı var.

-----

2-3 hafta önce türk telekom fiber döşedi sokağa ama sadece 4-5 binaya kablo çekti diğer 10-11 bina hala adsl(10mb/s) kullanıyoruz.Yer İstanbul/sultangazi

ya bide istanbulda olmasak neyse dicem ya istanbulum göbeğindeyiz .

arayıp sorduğumuzda ise servis sağlayıcınız ile görüşün diyor, servis sağlayıcısını arıyoruz alt yapı türk telekom sorumlu biz müdahale edemiyoruz diyorlar saf gibi kaldık.

teşekkürler . . .

Herkes istanbulda internetin iyi olmasını bekliyor ama tam tersi. 2 hafta önce urfaya taşındım istanbuldan. İstanbulda adsl kullanıyordum, şimdi port yok diye onu bile vermiyorlar ama urfada 100mbit fiber kullanıyorum. Üniversite döneminde izmitte yaşadım, her yeri fiber döşeli izmitin ve tırıvırı fiberde değil, süperonline döşemiş. Sıkıntısız bir şekilde 100mbit alıyordum. Yine gezdiğim diğer illerde de durum böyle. İstanbulda rezidans olmadıkça asla fiber verilmiyor. 15 yıl öncede ist goptaydım, 15 yıl sonra geri döndüm zerre ilerleme yok. İnternet ilk Tr ye geldiğinde nasılsa öyle duruyor.

İnş kablonet sultangazi tarafından bir 5 yıla kadar bizim tarafa da fiber çekerde en azından bir sorun çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zam gelecek taahhüt yapın. Zam zam zam

• Birincisi evlere gelen telefon hatları en dandik kablo yani iyi internet alt yapı ile olacağından bu boş iş ikincisi eba projesi başında işten anlayan biri olmadığı apaçık kısaca alayı boş bir açıklama.

• Ulan varya şöyle haberleri görünce tepem atıyor. Şehirde iyileştirdin de kırsal kaldı. Telekomu sattınız g.tü devirip yattınız. Haberleşme gibi önemli bir kaynağı özel sektörün vicdanına bıraktınız. Ne standart var ne kalite. Şimdi sövdürüp duruyorsunuz kendinize

Zaten Elon reis hepinizin altyapısını geliştirecek hiç merak etme. Sen Jammer satın almaya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classf2re -- 6 Ekim 2020; 10:27:2 >
  • 2020 yılındayız 12mb hızda internet kullanıyoruz daha ne diyelim.

• İktidara yeni gelen parti, ilk icraatı olarak internet altyapısını güçlendirecek :D

• Rimesia R kullanıcısına yanıt

iyi de öyle olması normal. çünkü küçük bir şehirde alt yapı yatırımı yapmakla büyük şehirde alt yapı yatırımı yapmak her türlü masraf bakımından farklılık gösterir.

20 milyon yaşadığı yerdeki rahatlıkla 1 1,5 milyonun yaşadığı yerdeki rahatlık bir olmaz.

Keşke yapılan her yeni yatırım geleceğe yönelik yapılsaydı o zaman 20 -30 sene içinde her şey rayına otururdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Morichannn

En başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetleme görevini yapmıyor. Servis sağlayıcılar ortalıkta cirit atarak istediğini uyguluyor ve yapıyor. Bize ise boş yere şikayet etmek düşüyor.

şikayet etsen ne yazar. alt yapı yapsınlar diye değil mevcut alt yapımı türknete açmadılar diye şikayet ettim. yani trnet kullanıyorum türknete taşımak istedim engellediler bunun düzeltilmesini istedim. gelen cevap mealen " yürü git işine" oldu. kimi kime şikayet ediyorsun türk telekomun arkasında devlet var. devletin arkasında olduğu bir şirkete ceza yazacak hakim daha anasının karnından doğmadı bu gidişle de sittin sene doğmaz

• Maalesef durumlar böyle.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.