Şimdi Ara

cube u30gt2 rk3188 - rom v1.05 (org)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
2.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • orjinal rom : android 4.1.2 çekirdek v1.05
    http://dl.vmall.com/c03pbbo9a0 (çok yavaş)
    orjinal rom kendi upload'ım.
    part 1 :http://www69.zippyshare.com/v/91917682/file.html - 175mb
    part 2 :http://www69.zippyshare.com/v/40457580/file.html - 160mb

custom rom : android 4.2.2 çekirdek v1.04
    Link :http://cdn03.arctablet.com/utils/download.php?file=/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt2-422-20130425-rooted2.zip&p1=1367310864&p2=6f63fe99a49733d7d224012ca624f152aa3c2bf2&p3=63643
    Alternatif :http://cdn04.arctablet.com/utils/download.php?file=/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt2-422-20130425-rooted2.zip&p1=1367310864&p2=6f63fe99a49733d7d224012ca624f152aa3c2bf2&p3=63643

henüz her ikisini de deneyemedim.
    custom romu deneyen arkadaş memnun.
    sorunsuz kullanıyor. orjinal v1.03 teki kasılma yokmuş.

• archtablette 1,05 için custom da vardı istersen onu da ekle posta hepsi bir yerde olsun.

ben 4.2.2 yükledim kullanıyorum ama kamera daha kötü ve default browser da brightness sorunu var diyorlar ben defaultu pek kullanmadığım icin görmedim. Onun haricinde baya güzel performansta falan bir sorunu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendofbedwyr

archtablette 1,05 için custom da vardı istersen onu da ekle posta hepsi bir yerde olsun.

ben 4.2.2 yükledim kullanıyorum ama kamera daha kötü ve default browser da brightness sorunu var diyorlar ben defaultu pek kullanmadığım icin görmedim. Onun haricinde baya güzel performansta falan bir sorunu yok

teşekkür ederim müdür.

arkadaşıma sordum.
    o da çok memnun performanstan.

kamera için ise farklı bir program yüklerim.
    sorun ortadan kalkar belki... - yazılımsalsa kalkması lazım.
    buna benzer bir sorun sparkta vardı. sistem dili türkçe değilse (türkçe hariç herhangi bir) kamera çalışıyordu.
    türkçe iken çalışmıyordu. farklı bir kamera programı kurdum çalıştı.

img dosyasını ana dizine atıp restart yapınca sistem otomatik güncelliyormuş.
    hiç duymamıştım ben böyle birşey.
    flash toolbox ile yapıyordum ama birde bunu deneyeceğim.

bahsettiğin dosyanın linkini bulamadım.
    istersen sen paylaş.

• version 1.05 dated 2013/04/15 (U30GT2_V1.05_20130415.zip) archtabletten custom rom

http://cdn03.arctablet.com/utils/download.php?file=/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt2-411-105-rooted.zip&p1=1367327860&p2=b7f3282fff7db2193d53fde7702c440effcba534&p3=67594

mirror
    http://cdn03.arctablet.com/utils/download.php?file=/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt2-411-105-rooted.zip&p1=1367327860&p2=b7f3282fff7db2193d53fde7702c440effcba534&p3=67594

quote:

img dosyasını ana dizine atıp restart yapınca sistem otomatik güncelliyormuş.
    hiç duymamıştım ben böyle birşey.
    flash toolbox ile yapıyordum ama birde bunu deneyeceğim.

bende bunu bilmiyordum toolboxla yaptım bende.

Kameraya gelince denemek lazım eğer driverından falan kaynaklanmıyorsa performans düzelir gibime geliyor dediğin gibi. Birde skype ta görüntülü konusamadım simdi aklıma geldi kameram donuyor. ama problem sadece skype ta diğer programlarda dert yoktu.

• sen çekirdek v1.04 android 4.2.2 kullanıyorsun öyle mi?

ben bu akşam orjinal rom yükleyeceğim.
    test edip duruma göre custom rom 4.2.2ye geçiş yaparım.

toolbox işini hiç düşünmemiştim. ben sadece onunla root olduktan sonra çinli programları siliyorum :)

ilgin için teşekkür ederim.
  • beyler bu 4.2.2 yi nasıl yuklediniz ya internet sitelerindeki yapılışı denemeye çalışıyom ama şu adımda tıkandım
    tableti kapayın sonra bilgisayara baglayın ses tusu ve açma tuşuna beraber basarak uygun moda alın demişler
    fakat ben kapalı tableti bilgisayara bağladıgım an tablet kendisi otomatik açılıyo nasıl olacak bu iş?
  • ya birsey soracam tableti tamamen kapatıyorsun değil mi? standby almıon. Kapatmak istediğinize emin misiniz diyor ve full kapanıyor değil mi?
  • Test ettim evet kapalı olsada usb takınca acılıyor ama su sekilde gene güncelleme moduna söyle gectim:

tableti kapa
    usb tak -> tablet acılırken power tusuyla kapa
    ses + ya baslıyken sonra power a bas ve ikisinide basılı tut
    kısa bir süre sonra bnm windows tableti gördü ve driverini yukledi
  • quote:

Test ettim evet kapalı olsada usb takınca acılıyor ama su sekilde gene güncelleme moduna söyle gectim:

tableti kapa

eyvallah çok saolasın oldu şimdi:)
  • Arkadaşlar 4.2.2 de gelişme varmı ?
    Şuanki beta sürümde bir sıkıntı varmı, bayadır konuya bakan olmamış :)
  • quote:

Test ettim evet kapalı olsada usb takınca acılıyor ama su sekilde gene güncelleme moduna söyle gectim:

tableti kapa

Ben ne yaptıysam olmadı. Bunları yaptım.

"tableti kapa
    ses + ya baslıyken sonra power a bas ve ikisinide basılı tut"

ama driver bulamadım. windows da bulamadı Rockusb_v3.5 ve Rockchip_Batch_Tool_v1.6 driver'lar olmuyor.
    sadece normal çalışırken windows tanıdı ve sürücüleri yükledi.
    usb donanım kimliği VID_18D1&PID_D001&REV_0222
    takıldım, olmuyor.
    windows kendi kendine sürücü buluyorsa bende niye bulmuyor.
    sürücü lazım.

• sorununu çözdün mü bilmiyorum ama windows auto bulmuyor driveri senin rockchip in altında driver klasöründe ara demen lazım ancak ozaman buluyor ona rağmen sorun varsa version 1.6 yüklediğinden ve tabletin güncelleme modunda olduğundan emin ol yoksa bilmiyorum olması lazım
  • Sorunumu daha da büyüttükten sonra çözdüm ama öyle değil.
    Bir akıllı arkadaşın dediği gibi firmware dosyasını cihazın belleğine attım ve atar atmaz yüklemek istermisin diye bir mesaj geldi. OK dedim sonra başladı yüklemeye.
    Sonra cihaz bir daha açılmadıııı. Bende mos mor oldum.
    Bir hayli zaman mor mor durduktan ve bir daha yapmamaya tövbeler ettikten sonra ismi geçen programdaki switch düğmesine bastım.
    cihaz mod değiştirdi. ve programın içindeki klasörde bulunan sürücüler bu sefer yüklenebildi.
    sonra firmware yi bu programla yükledim. bu yükleme cihazın hafızasındaki her şeyi sildi. yani bu da; sd kartınız varsa çıkartın ve önemli şeylerinizi yedek alın demek.
    cihaz normal olarak açıldı. 4.2.2 beta yüklemeyin.. 4.1.1 in son sürümü olan 1.05 iyidir. Halen wifi kopmalar oluyor.
  • Merhaba Arkadaşlar ,

Bende Cube U30GT2 tableti bayadır araştırıyorum ve alma arifesindeyim , bazı yabancı kaynaklı sitelerde WiFi sorunlarından bahsediliyor , çekmiyormuş kopmalar yaşanıyormuş .
    Sizler bu ürünü kullanıcılar olarak memnunmusunuz ? Gerçekten WiFi sorunu varmı ? Yeni yüklenen Rom ile bu sorun kalkıyormu ? Performans olarak tatmin ediyormu sizleri ?
    Beni kısaca bu sorularım hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevineceğim .
    Hepinize şimdiden teşekkür ederim . Saygılarımı sunuyorum .
  • bozgoc B kullanıcısına yanıt
    Kendim bu cihazi kullaniyorum
    Ayrica 3 adet sattim
    Bende ve satin alan insanlarda herhangi bir sikayet yok

Novo9 spark ta kullandim ve sattim
    Cube cok cok daha iyi

Arctabletteki son rom sikintisiz calisiyor
    20130510 android 4.2.2 oyunlardaki kasmayi bile azaltti

Wifi ile ilgili novo9dada ayni sikinti vardi ama yazilimsal diye dusunuyorum
    Tek sorun romda degil modem ayarlarindada vardir
    Bunu iyi incelemek lazim

Ben suandz u30gt2 tzbletim yaziyorum
    İnternete android cep telefonu uzetinden hotspot ile baglaniyorum
    Hicbir sorun yok maasallah

Sana tavsiyem ederim bu cihazi
    Diger arkadaslarin yorumlarini da al mutlaka.
    Aklindaki diger secenekleri soylersen hangisini alman gerektiginde yardimci olurum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.