Şimdi Ara

CTC SPLICER (850) Bu makina hakkında bilgisi olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Staj yaptığım fabrikaya yeni bi makina almışlar ve bu makinanın çalışma mantığını yarın 1-2 sayfalık rapor olarak yazmam istendi. Makinayla gelen döküman ingilizce ve 60 sayfa kadar olduğu için pek anlayamadım. Zaten dökümanı alamıyacağımı söyledirler. Şimdi arıyorum nette ama CTC firmasının sitesinde bile bu modeli bulamadım :(

CTC SPLICER
    MODELİ:850 DE-HS-IT

Kabaca tarif edeyim:
    Makinanın üst kısmına, aynı hizada 2 adet büyük kağıt rulosu takılıyor. ve buradan alınan kağıt alt tarafta makinadan geçiyor ve alt kısımda kağıtları belli aralıklarla tutacak ve kesecek sanırım. Kesecek diyorum çünkü sıkıştıran kısımda bıçak war ama bu makinanın birde ısıyla yapıştırma özelliği olması lazım...

Paintte çizebildiğim kadarıyla çizdim,
    bu makinayı bilen gören adını duyan lütfen beri gelsin
     CTC SPLICER (850) Bu makina hakkında bilgisi olan?

Elektrik bölümüyle alakası yok derseniz kusura bakmayın arkadaşlar, inanılmaz bi vakit sıkntısı çekiyorum açıcak uygun bi yer bulamadım. Zaten bu da plc'yle falan çalışacak kontrol paneli falan da wardır muhtemelen. Elektrik işte.

• Yok arkadaş yok bu kadar olamaz, 2003 yılında üretilen, işlevine ve benzerlerine bakılırsa sanayide sıkça kullanılan bi makina olacağını düşündüğüm bu makinanın KOCA İNTERNET'te bir yerde bile adı geçmiyor

Güya döküman bulacaktım internetten ama daha model isminin yazılı olduğu bir site bile bulamadım!

CTC int. firmasının da yapacağı web sitesine tüküreyim! Nası geçmez bunun ismi gece gece delirttiler beni

Mail attım gerizekalılara ne cevap verecekler merak ediyorum, ellerinde makinayla ilgi döküman warmıdır ondan bile şüpheliyim artık

• Sitelerinde olmaması bir tek bu modelin bu işi için fabrikaya özel olarak üretildiğini gösterir. Bende işim icabı gittiğim fabrikalardaki bazı makinalar hakkında hiç döküman bulamam.
  • Fabrikanın ne fabrikası olduğunu ve makinanın ne iş yapacağını yazarsanız sevinirim. Ben sunta fabrikasında çalışıyorum suntanın üzerine kapladığımız lamine kağıdının ebatlanıp yapıştırılmasının bir versiyonuna benziyor. Bazı modellerde alttan üstten 2 adet kağıt rulodan çekilir ve arasına sunta yerleştirilir. Fakat yapıştırma işlemi farklıdır kağıtlar reçineli olduğu için bir prese gönderilir 200-220 derece ısıda 200-250 bar basınçta 50-100 sn zamanda preste yapıştırma gerçekleşir. Kağıtlar prese gönderilirken kaymasın diye +-70-100 kV luk bir statikleyiciden geçirilerek geçici bir ön yapışma sağlanır.
  • Rapor işinden yırttım, zaten kaynak yok bişey yok, yazamıyacaktım...

@ Melih Yanardağlar;
    Abi sabah okudum msjını dedim gayet mantıklı, başka bi sebebi olamaz heralde dedim...
    Ve fabrikaya gidince mühendise sordum; siz bu makinayı özel olarak mı yaptırdınız saatlerce aradım ama ismi bile geçmiyo dedim. "Hayır normal üretimi yapılan bi makina o" dedi.
    Ben de anlamadım nasıl iştir.

@edremit;
    Hocam fabrikada bebek bezi üretiliyor.
    Büyük rulolar halinde üretim bandının bi ucundan kağıtlar(ince ve sağlam bi kumaş gibi) alınıyor, ve üret. bandının sonunda paketlenmiş bebek bezi olarak çıkıyor.
    Bu makina, senin dediğin gibi çalışıyor, yani sizinkine çok benzer ama bugün fabrikada gezdim bütün SPLICER makinalarını, adı "splicer"(yapıştırıcı, birlerştirici) ama yapıştırma gibi bi olay yok onlarda, sadece 2 rulodan kağıt alıyor bi rulo bitince diğerinden alıyor böylece üretim durmamış oluyor. Yani bu makina gibi, ne bıçakları war kesmek için ne de alt kısımlarında basınç ve ısıyla yapıştırma yapan bi kısım.

Ayrıca dediğin presleme olayı da bu makinanın kendi içinde yapılıyo(alt kısımda). Besleme basınç değerleri vs wardı dökümanda...

Neyse hocam teşekkürler cevaplarınız için, o kısıtlı vaktimde beni epeyce yordu bu konu, şimdilik hayatımdan çıksın istiyorum bu makina

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.