Şimdi Ara

Crysis Remastered’ın “Crysis açar mı? ” grafik ayarı, 4K’da RTX 3080’e resmen kök söktürdü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konsollar da çok farklı değil hocam.

Ekran kartı fiyatına konsol alabiliyorsunuz ama konsollar oyun tarafında oldukça pahalı kalıyor. Konsol alıp üstüne de 10 tane oyun alsanız kafa kafaya gelmeye başlıyor ki yeni nesil konsol oyunları daha çıkmadan bir 10 dolar daha pahalı olacak.

Konsolların 5 - 6 senede bir yenisi çıkıyor bu da ayrı bir maliyet ve genel olarak geriye uyumluluk konusu da özellikle PlayStation için çözülmüş değil. Pc bu anlamda büyük avantaj. Ekstra bir şey ödemeden eski oyunları oynayabilirsiniz.

Konsollar genel ve doğal olarak daha stabil, burada da çok farklı konfigürasyon ve donanım kaynaklı yapımcıları zorlayan bir durum var pc tarafında. Yazılımcılar daha iyi iş çıkarabilse bu fark ortadan kalkacak.

Diğer taraftan baktığımızda pc tarafında çok daha güçlü donanımlar var bir de oyun modlama imkanı oldukça avantajlı.

Bir başka konu ise bütçenize göre farklı farklı donanım ile bilgisayar kurabilir veya laptop alabilirsiniz. Konsollarda bir iki model dışında bu yok. Örnek vermek gerekirse PS4 ilk kasa, slim ve pro.

Ayrıca bilgisayarı hem oyun hem de diğer amaçlar için kullanabiliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Crysis Remastered’ın “Crysis açar mı? ” grafik ayarı, 4K’da RTX 3080’e resmen kök söktürdü 

Crysis Remastered’ın “Crysis açar mı? ” grafik ayarı, 4K’da RTX 3080’e resmen kök söktürdü
  • Valla kimse kusura bakmasında o kadar para döktükten sonra güncel oyunların içinden geçemiceksem o iş çöptür.

• Yıllar geçti Crysis oynatan sistem bulamadık.

Ben karar verdim; Bu oyunu KUANTUM bilgisayar bile oynatamaz :(

• kanka sen baya kötü durumdasın,bu bilgiyi bende o videodan izledim fakat kimseye gidip ben senden üstünüm çünkü ekran kartı hakkında gereksiz bir bilgiyi senden önce edindim demiyorum zaten böyle birşey yapılmamalı.felsefe değil bilim değil altı üstü ekran kartı ve daha satışa sunulmadı insanlar bunu 2 gün sonra görse nolucak lütfen kendini sırf bir bilgiyi önceden öğrendiğini düşündüğün için yüceltme.yapmaya çalıştığın şey faydasız ve üzücü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th9 -- 19 Eylül 2020; 0:58:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Crysis çok lazım bi oyun. Gidin ötede ağlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

:/
    Crysis Remastered’ın “Crysis açar mı? ” grafik ayarı, 4K’da RTX 3080’e resmen kök söktürdü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• White Water kullanıcısına yanıt

İncelemesini yapacak işlemci bulamadılar galiba ki Mesut Çevik paso işlemci sınırına takılıp duruyor kart diyip duruyordu. Elinde 3080 olacak ben gidip başka kanallardan alıp haber yapacağım, olaya gel.

• Konsollarda 10 dolar artacak da PC'de artmayacak mı? Crysis Remastered’ın “Crysis açar mı? ” grafik ayarı, 4K’da RTX 3080’e resmen kök söktürdü  böyle fırsat varken kaçıracaklarını mı düşünüyorsunuz?

• mert1907 kullanıcısına yanıt

Mesut Beyin Rtx 3 serisi ekran kartları ile yapılan incelemesinde işlemci sınırı diyor fakat cpu kullanımı max %33 lere çıkıyordu. coğu zaman %20-22 arası değisiyordu. işlemci sınırı nasıl oliy...

• O en yüksek ayarda sonsuz lod verdiği için inanılmaz zorluyor ekran kartlarını.
    Görülen en uzak mesafe bile hesaplanıyor bu yüzden pop-up dediğimiz olay bile olmayacak.
    Normalde bir nesne yakından bakılınca yüksek poligon sahip iken 100 metre ilerisinde daha düşük poligona sahiptir daha düşük kaplama kalitesi vardır ve siz ona yaklaştıkça yüksek olanı yüklenmeye başlayacaktır.
    Bu sayede oyunlarda çok uzak mesafeler yüksek detayda hesaplanmadığı için FPS sorunu yaşamıyoruz.

Crytek yine yaptığı ile oyun dünyasında ileriye yönelik bir çalışma gösterdi.
    Gelecek oyunlarda bunun olmasını bekliyorum.

• Oyunların çıkış fiyatı ile alırsanız elbette pahalı benim gibi biraz geriden takip ederseniz hem hatalarından arındırılmış bir oyun deneyimi vede çok daha ucuza bir oyun almak daha akılcı bir çözüm olur ben geçmişte PC oyun amaçlı kullanıyordum başka amaçla zaten hiç düşünmedim yanlış anlaşılmasın laptopta oyun bence oynanmaz hem çok pahalıya gelir hemde konforlu bir oyun deneyimi vermez masaüstü sistemler bu konuda daha konforlu hatta bütçe iyi durumdaysa çok daha büyük ekranlı ekranlar ile özel donanımlarla oyun oynanabilir dediğim gibi astronomik rakamlara çıkmak gerekir konsol bu konuda daha makul
    fiyatlara oyun deneyimi verir.

• nebulabado N kullanıcısına yanıt
    Zamanında ge force 9800gt ile oynadım bu oyunu 😂

• Nasıl bir oyun bu Crysis. 2007 yılında da son nesil kartları ağlatıyordu resmen 2-3 sene sonra anca akıcı oynayabilmiştim ben o da XBOX 360’da oynamıştım.

• Oyun korsan mı?

• Çözünürlük 4k olsada detaylar halen 10 yıl önceki seviyelerde. Ne anladım ben bu işten.

• Hocam bende ps4pro var normalinden farkı özelliklerinde 60 fps oldugu için almıştım ama oyunların yarısı 30 fps. 60 fps olanlarda 4-5k lık bilgisayarda veriyor aynı grafiği. Hele birde konsolu büyük ekran tv ye bağladıysan o dalgalanmayı çok fazla hissediyosun. Fiyat kısmına hiç takılmıyorum sonuçta indirimler oluyor fırsatları yakalamayı bilene. Ama 7k üzeri notebooklar konsollardan çok daha iyi grafik ve performans açısından akıcı oyun deneyimi sunuyor. Konsol aldım ama exclusive oyunları oynarım artık. Rekabetçi oyunlar için pc yada notebook herzaman vazgeçilmez.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Orada da artacaktır ama netice itibariyle yine aradaki fark kapanmaz. Aynı oyun konsolda her zaman daha pahalı olacak.

• joven kullanıcısına yanıt

Aynı mantık pc tarafı için de geçerli biraz geriden gelirseniz yine çok daha ucuza oyun alabilirsiniz.

Nvidia 1xxx serisi kartlar ile laptoplarda oyun deneyimi oldukça ileri seviyeye taşındı. Evet yine bir masaüstü seviyesinde değil ama aradaki fark %20 civarına kadar geriledi.

Benim yorumum evinde laptop ve konsol sahibi olanlar için özellikle daha mantıklı. İki cihaz yerine bir cihaz ile gidilebilir özellikle exclusive oyun oynamıyorsanız.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.