Şimdi Ara

Crysis 3'ün bu sistemle kasması normal mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sistemim alttaki gibi ama az önce yüklediğim crysis 3 e 1.3 patch yaptım ama bütün ayarlar ultradayken hareket bile edemedim nerdeyse ama en düşüğe aldımda bile çok aşırı kastı nişan alamayacak kadar sizce bu sistemle kasması normal mi ?

Anakart: gigabyte z77 ds3h

Ekran Kartı: ati HD7950 dual x çift fan edition

Ram: 8 gb kingston hyper-x

İşlemci: intel i5 3570

HDD: 1 TB seagate

• Anormal
  • quote:

Orijinalden alıntı: DestroyeR33

Anormal

Dostum niye kasıyor peki yani patchle ilgili felan olabilir mi ?
  • Ya kasanın içinden kaynaklanan bir problem oluşmuştur,ya da patchte AMD'ye yönelik bir hata oluşmuş olabilir.Yeni patchi bekle ya da bak yeni driver gelmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DestroyeR33

Ya kasanın içinden kaynaklanan bir problem oluşmuştur,ya da patchte AMD'ye yönelik bir hata oluşmuş olabilir.Yeni patchi bekle ya da bak yeni driver gelmiş olabilir.

dostum kasanın içi bu şekilhttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1408529/ed745fd5-7c41-46ac-a121-8dc0a48f9f7e.JPG

bide elektrik gidip geldi 3 kere onunla ilgili bişe olabilir mi acaba ?
  • Elektrik ne zaman 3 kere gidip geldi. PSU ya zarar vermiş olabilir. PSU da ekran kartını besleyemiyor. Kapatın dinlensin biraz. Sonra ekran kartınızı güncelleyin.
  • Resimle anlaşılamayacak şeylerden olabilir.Diğer oyunlara bak onlarda da performans düşüşü varsa teknik bir arızadır.
  • Tüm ayarları en yükseğe aldıysan kasması normal.
    Farklı oyunlarda dene bakalım.

En düşükte bile kasıyor sa gpu kullanımda sorun vardır.
    -MSI Afterburner adlı programı indir-kur.
    -Programı aç.
    -Programın arayüzünde aşağıda settings var ona tıkla açılan pencerede monitoring sekmesine tıkla orada Active hardware monitoring graphs yazan yerin aşağısında gpu usage falan yazıyor gpu usage a tıkla sonra aşağıda show in on-screen display e tik at tamam de program açıkken oyuna gir ve bana oyunda gpu kullanımının % kaç olduğunu söyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yagami Iori -- 21 Nisan 2013; 20:05:22 >
  • Ekran kartının güncellemesini yaptın mı ? %40 a kadar performans sağladığı söyleniyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -berkay-

Ekran kartının güncellemesini yaptın mı ? %40 a kadar performans sağladığı söyleniyor .

evet dostum ekran kartımı güncelledim aşırı kasma geçti ama herşey full de şuan çok az çatışmalarda kasma var hafif donmalar felan o normal heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu96

Tüm ayarları en yükseğe aldıysan kasması normal.
    Farklı oyunlarda dene bakalım.

En düşükte bile kasıyor sa gpu kullanımda sorun vardır.
    -MSI Afterburner adlı programı indir-kur.
    -Programı aç.
    -Programın arayüzünde aşağıda settings var ona tıkla açılan pencerede monitoring sekmesine tıkla orada Active hardware monitoring graphs yazan yerin aşağısında gpu usage falan yazıyor gpu usage a tıkla sonra aşağıda show in on-screen display e tik at tamam de program açıkken oyuna gir ve bana oyunda gpu kullanımının % kaç olduğunu söyle.

dostum battlefield 3 ü ultra grafikte akıcı bi şekilde oynadım az öncede ekran kartını güncelleyince kasma geçti çok hafif kasmalar var çatışmalarda felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: boran31

quote:

Ekran kartının güncellemesini yaptın mı ? %40 a kadar performans sağladığı söyleniyor .

evet dostum ekran kartımı güncelledim aşırı kasma geçti ama herşey full de şuan çok az çatışmalarda kasma var hafif donmalar felan o normal heralde

Evet normal . Crytek işte . Oyunu kastırmak için ellerinden geleni yapmışlar . Amaç ekran kartı sattırmak

• quote:

quote:

quote:

Evet normal . Crytek işte . Oyunu kastırmak için ellerinden geleni yapmışlar . Amaç ekran kartı sattırmak

dostum bu adamın sisteminden daha iyi benim ki ama onda 0 kasma var bende çatışırken felan kasmalar oluyo nerde sorun var acabahttp://www.youtube.com/watch?v=Hvp3UStDJUg
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dostum bu adamın sisteminden daha iyi benim ki ama onda 0 kasma var bende çatışırken felan kasmalar oluyo nerde sorun var acabahttp://www.youtube.com/watch?v=Hvp3UStDJUg

Belki overclock yapmıştır fakat 7950 de kasması çok garip . Oyun orjinal mi ? Korsansa ondan da kaynaklanabilir .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Belki overclock yapmıştır fakat 7950 de kasması çok garip . Oyun orjinal mi ? Korsansa ondan da kaynaklanabilir .

evet orjinal değil ve bugün bi patch yaptım ondan da kaynaklanıyo olabilir ben en iyisi biraz bekliyim sağlam bi patch çıkarsa onla oynarım napim
  • quote:

quote:

sistemine bakınca ultra ayarlarda bile rahat oynaman gerekiyor o bile normal değil
  • Extreme ayarda 3Dmark11 testi yap sonuçları yaz buraya. Oradan belli olur sistemde sorun olup olmadığı.
  • Arkadaki programları kapat.
  • Crysis 3'ün Ultra Ayarlarda Kasmasından Daha Normal Bişey Olamaz GTX Titan SLI Bile Full HD Ultra 8x MSAA'da 35 FPS Alıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

Crysis 3'ün Ultra Ayarlarda Kasmasından Daha Normal Bişey Olamaz GTX Titan SLI Bile Full HD Ultra 8x MSAA'da 35 FPS Alıyordu.

Lafın gelişi öyle söyledim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.