Şimdi Ara

Crysis 3 - Dx9-10-10.1 %100 Çalışan Patch

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
26.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar öncelikle bahsetmek istediğim bir konu var.Bazı arkadaşlar oyunun sadece DX11 e yazıldığını ve DX10 ile asla çalışmayacağını söylemiş.Açıkcası böyle bi saçmalık olamaz bunu belirtmeliyim.Ayrıca bundan seneler öncesinde Sahip olduğum ATi Radeon 9250 256MB 128Bitlik ekran kartıma(Pixel,Vertex Shader 1.1 ve 1.4 idi) "ShiftShader" isimli 3-5 .dll dosyası ile Pixel,Vertex Shader 2.0,2.0 mış gibi Dynamic lighting,shadow renderı alabiliyordum o yüzden bu konuya inancım hep tam idi.

Aslında burada ki uygulama Microsoftun kendi uygulaması Directx Development Kit SDK altında geliyor ortalama yaklaşık boyutu 1.5GB ama içinde bize lazım olan tek bir 200 kusur KBlik bir dosya lazım.İnternette araştırdığım kadarıyla genelde bu dosyanın Win 64 Bit versiyonu geziniyor.Ben 32 Bit kullanıcısıyım SDK yi çektim dosyayı size upload ediceğim.Ayriyetten zaten bu uygulama Call of Duty Ghost DX sorunu içinde uygulanıyormuş.

NOT: Kesinlikle tarafımca denenmiştir.Denediğim ekran kartı Nvidia GTX 275
    NOT 2 : Burada ki dxcpl.exe 32 Bit sistemler içindir isteyene 64 Bit olanıda upload ederim.

Dosya Linki 32 Bit ;http://www.mediafire.com/download/4p4vj5klc5q4t5b/dxcpl.zip
    64 Bit ;http://www.mediafire.com/download/u0cd6gvffbnfuz8/dxcpl64.zip

1- İşlemimiz çok basit indirdiğimiz dosyayı Crysis 3ün kurulu olduğunu dizinde ki "Bin32" klasörünün içine atıyoruz.
    2- Daha sonra dxcpl.exeyi yönetici olarak çalıştırıyoruz.
    3- Karşımıza böyle bir ekran geliyor.
    4- Burada ki "Edit List" e tıklıyoruz ve açılan pencerede ki üç nokta ibaresine tıklayıp "Crysis3.exe" yi geçip aç diyoruz ve daha sonra OK diyoruz.
    5- Burada ise işaretlediğim bölümleri resimdeki gibi yapıp uygula diyip oyunumuzun keyfini çıkarıyoruz :)

Alıntı değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakkiAlkan -- 3 Nisan 2014; 18:35:05 >

• deneyen bi ss falan atsın da ona göre uğraşalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laptoprecai

deneyen bi ss falan atsın da ona göre uğraşalım.

Hocam uğraşmalık durum yok denedim ve hala oynuyorum ekran kartım belirttiğim gibi GTX 275.Ayrıca dosya benim uploadım virüs vb. yoktur Directx Deveploment SDK nin içinden çektim onuda zaten Microsofttan indirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakkiAlkan

quote:

deneyen bi ss falan atsın da ona göre uğraşalım.

Hocam uğraşmalık durum yok denedim ve hala oynuyorum ekran kartım belirttiğim gibi GTX 275.Ayrıca dosya benim uploadım virüs vb. yoktur Directx Deveploment SDK nin içinden çektim onuda zaten Microsofttan indirdim.

Alıntıları Göster
    hocam 64 bit için olanıda upload edermisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: merif@st

hocam 64 bit için olanıda upload edermisiniz

Buyrun hocam sonucuda yazarsanız sevinirim.

Dxcpl
  • HakkiAlkan kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler oyun açıldı ama sonuç kötü maalesef belki benim pcden kaynaklı bilgim yok görüntü de sadece objeler belli oluyor onlarında rengi sarı ve yeşil aşırı bir kasma mevcut :S sistemim imzamdaki toshiba notebook
  • quote:

Orijinalden alıntı: merif@st

Hocam teşekkürler oyun açıldı ama sonuç kötü maalesef belki benim pcden kaynaklı bilgim yok görüntü de sadece objeler belli oluyor onlarında rengi sarı ve yeşil aşırı bir kasma mevcut :S sistemim imzamdaki toshiba notebook

Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Bu arada bende görüntüde bozukluklar olmadı sadece aşırı kasma vardı ayarları en düşüğe çekip ve de görev yöneticisinden "Yüksek" önceliği atayarak kurtuldum diyebilirim ortalama 20 Fps ile oynuyorum GameBooster ile.Bu arada görüntü bozuklukları ekran kartınızın Notebook için olmasıyla da kaynaklanabilir o konuda pek bir fikrim yok.Ayrıca ekran kartı ısınınca da grafiklerin sapıtması bilinen birşey belki de bundan dolayıdır bilmiyorum.

• işe yaramadı hiç bir tepki vermedi. oyun açılmadı hiç bir hata da vermedi.
    Edit:farklı ilaç deneyince de dx 11 destekli gpu gerekli hatası verdi.kendi kullandığını bi pm atsana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laptoprecai -- 4 Nisan 2014; 17:25:33 >
  • quote:

işe yaramadı hiç bir tepki vermedi. oyun açılmadı hiç bir hata da vermedi.
    Edit:farklı ilaç deneyince de dx 11 destekli gpu gerekli hatası verdi.kendi kullandığını bi pm atsana.

Hocam upload ettiğim 32 Bit için olan kendi bilgisayarımda ki dosya zaten.Bu arada korsan oyun hakkında ki forum yasaklarını bilmiyorum ama benim ki Reloaded sürümü kendi içinde ki kürek harici birşey yapmadım.Bu arada resimde ki" Force WARP" tiki tıklanmamış oluncada hatayı veriyor belki ona bakabilirsiniz.Dosyayıda atıyorum ö.m. dan.

Harici olarak bu yöntem biraz oyunda kasma yaptırıyor(CPU hep %100).Bir kaç yabancı forumu araştırıyorum sanırım bi sonuç buldum gibi birisi GTX 295 DX10.1 olan ekran kartıyla başarılı bir şekilde sorunsuz çalıştırmış ama deneme şansım olmadı çünkü o biraz uğraş istiyor.Onu da deneyeceğim eğer olursa buraya yazarım şuanlık oyununuzun açılmamasıyla ilgili bir bilgim yok.Ben sadece resimleriler gibi uygulayıp yaptım.Sürümüzünde yada başka bir etken olabilir.

• paylaşım için teşekkürler resimler gözükmüyor ayarlar için yenilermisin yada nereler işaretlenecek yazarmısın
  • Usta resimler gözükmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmuyorrrr ömerimmmmmmmmmmmmmm :(((((((((
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.