Şimdi Ara

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
5
Favori
26.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Do Bemol Kerim

Bitcoin, Ethereum, Litecoin.. veya özetle Blockchain teknolojisi bir devrim aslında; merkezi bir yönetim tarafından kontrol edilemeyen, asla değeri bir siyasi otorite tarafından değiştirilemeyen bir değer üretimini amaçlıyor.

İki saçma yorumla, iki aptal konuşmayla, bağırmayla çağırmayla insanların bir anda fakirleşip bir anda zenginleşmesini engellemeyi amaçlayan bir ideaydı.

Paradan para kazanan, insanlara sahip olduğu paraları bile kullandırtmadan onlara 'kredi kartı' denilen aletleri verip, paralarını alıp paralarıyla servetlerine servet katan bu keneleri devreden çıkarmayı amaçlıyordu.

Bankaları, parasal sistemi, merkez bankası gibi parayı kontrol edebilen bir otoriteyi ortadan kaldırabilmesi için bir şanstı.

Ancak gördüğümüz gibi bu teknolojiyi tam anlayamamış olmak insanları bu sisteme düşman etti.

İstediğiniz kadar karşı çıkın, acı ama gerçek; bu Blockchain teknolojisi hayatınıza girecek. Bu sefer bireysel madenciler değil de bankalar sizin o çok istediğiniz ekran kartını, anakartı, işlemciyi alacak.. O zaman ne diye koşuşturacaksınız etrafta merak ediyorum.

Asla değeri siyasi otorite tarafından değiştirilemeyen mi? Kıçı kırık iki Güney Kore bakanı bu hale getirdi. Demek ki Trump çıkıp bir laf etse 0.1 dolara düşecek değeri.

quote:

İki saçma yorumla, iki aptal konuşmayla, bağırmayla çağırmayla insanların bir anda fakirleşip bir anda zenginleşmesini engellemeyi amaçlayan bir ideaydı.

Evet, Twitter'da sıradan bir adam twit atsa %30 değer kaybediyor. Gerçekten insanların bir anda zenginleşip fakirleşmesini önleyen bir teknoloji.

• quote:

Orijinalden alıntı: Do Bemol Kerim

Bitcoin, Ethereum, Litecoin.. veya özetle Blockchain teknolojisi bir devrim aslında; merkezi bir yönetim tarafından kontrol edilemeyen, asla değeri bir siyasi otorite tarafından değiştirilemeyen bir değer üretimini amaçlıyor.

Paradan para kazanan, insanlara sahip olduğu paraları bile kullandırtmadan onlara 'kredi kartı' denilen aletleri verip, paralarını alıp paralarıyla servetlerine servet katan bu keneleri devreden çıkarmayı amaçlıyordu.

Bankaları, parasal sistemi, merkez bankası gibi parayı kontrol edebilen bir otoriteyi ortadan kaldırabilmesi için bir şanstı.

Ancak gördüğümüz gibi bu teknolojiyi tam anlayamamış olmak insanları bu sisteme düşman etti.

İstediğiniz kadar karşı çıkın, acı ama gerçek; bu Blockchain teknolojisi hayatınıza girecek. Bu sefer bireysel madenciler değil de bankalar sizin o çok istediğiniz ekran kartını, anakartı, işlemciyi alacak.. O zaman ne diye koşuşturacaksınız etrafta merak ediyorum.

Beddua ederiz hocam. Bu dünya beddua ile dönüyor sakın ha. Valla forumdakiler bir beddua eder size. Hemen tövbe edin forumdaşlarınıza.
    İşin özü hocam bir şeyi yok edemiyorsanız itibar kaybettirmeye çalışırsınız. Btc için de şuan durum böyle. Blockchain sistemi, para üzerinden para kazananları engellemiş oldu. Ve durum şu ki önüne geçilemedi. Rusya , İngiltere bu sistemi kendi paralarına getirmeye hazırlanıyor. Yani yine devlet kontrolü :)

Torrentin en tanınmış siteleri kapatılınca torrent bitti diye bağıranlar vardı. Bu da öyle bir şey işte.

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Mazlumun yanında olmanız takdire şayan bir hareket, gene tebrik ederim.

Fakat bildiğimiz paranın dayanağı nedir? Altın mı?

Peki altın gibi inert ve nadir bir ağır metal nerede kullanılır, iletken teknolojisi dışında bana işe yarayan kısmını gösterir misiniz?

Dolaşımdaki paranın dayanağı altın diyoruz fakat o altınlar bankada oturmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Raflara istiflenmiş vaziyette duruyorlar. İleride raflara istiflenmiş vaziyette kağıtlarda "private key" olmayacağının aksini nasıl iddia edebilirsiniz?

Fiziksel karşılığı olan şey para ise neden enflasyon ve faize mecbur kalıyoruz? Yoksa fiziksel destek çoğalıyor mu?

İnsanların kripto paralara yönelmesinin sebebi de devletin regülasyonunu istememesi, bunu da küreselleşmenin getirisi olarak sayabilirsin.

Paranın ne olduğunu tekrar düşünmemiz gerekiyor.
  • Bir müzayede sitesinde çoçuğa 3000 liralık 1.5 senelik kartına 2000 TL keş teklif ettim, beyenmiyor zaten amazondan almış birde bana bitcoin hesabnı ve 2 aya kadar kart bulamazsınız edebiyatı yapıyor 2650 Tl den gram inmiyor. beter olun fırsatçılar.
    3 kat? 1800 1900 olan RX580 2500'e geldiğinde mi üç kat fiyat artıyor? Biraz önce sahip olduğunu bahsettiğin grafik okuma önce biraz matematik veya piyasa bilgisi lazım...

Doğa teröristi? Senin imzandaki sistemlerin, araban (grafik okuma yeteneğinle biraz önce böbürlene böbürlene yazdığın) güneş enerjisi ile mi çalışıyor? Ha bir de doğayı betonlaştırma, kaçak yapılaşma ve başarısız kentleşme, aşırı petrol tüketimi bu kazı işinden önce geliyor sanki. Bir de terörist kelimesini bu şekilde kullanmak maalesef biraz - haddini bilmemek.

Her neyse, herkesin düşüncesi kendine.
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    HAyır yapamaz. Beddua ederler adama. Sonra nolur o ekran kartları yanar. Biz bu teknolojiye Bedduacell diyoruz.
    Bu arada gerçekten çok ayıp şeyler yazmışsınız. Ekran kartını alır ve istediği gibi kullanır. Bu ne demek hocam. Çok yazık ekran kartı alındıysa sadece oyun oynanmalı. Eğer para kazanacak insanlar olursa.Kimse oyun oynayamaz. Sonra ? Bir beddua ederler var ya. Gerisine hayal gücüm bile yetmedi, yazıp anlatamadım.
  • 6000 dolarlar ufukta göründü. Hazır mıyız?
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    Dostum ben değerinden bilmemneden bahsetmiyorum, yeni teknolojiden bahsediyorum.

Ayrıca küçümsüyorsun ama Bitcoin gibi arkasında kimin olduğu belli olmayan bir "şey", evet tam anlamıyla bir "şey" bile şu an 8 bin dolardan işlem görüyor. Bu rakam ciddi bir rakam, çünkü Bitcoin'in değeri tavana vurduğundan beri ülkelerin merkez bankalarının başkanlarından tut da, en sağlam bankalarının yöneticileri bile yaldır yaldır Bitcoin'in tehlikeli olduğuna dair açıklamalar yapıyor. Gazeteler, ekonomistler, yatırımcılar bile "Bitcoin balondur, tehlikelidir, bilmemnedir" diye açıklamalar yapıyor.

Tüm bunlara rağmen hala 8 bin dolardan işlem görmekte.

Ben o altta alıntıladığın cümleyle Blockchain teknolojisinden bahsediyorum; kaç bin yıldır hüküm süren "fiat money" ya da Türkçe tabirle "para/kağıt para"nın koltuğunu sallayacak teknoloji. Bitcoin'den değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacrymatoire

3 kat? 1800 1900 olan RX580 2500'e geldiğinde mi üç kat fiyat artıyor? Biraz önce sahip olduğunu bahsettiğin grafik okuma önce biraz matematik veya piyasa bilgisi lazım...

Doğa teröristi? Senin imzandaki sistemlerin, araban (grafik okuma yeteneğinle biraz önce böbürlene böbürlene yazdığın) güneş enerjisi ile mi çalışıyor? Ha bir de doğayı betonlaştırma, kaçak yapılaşma ve başarısız kentleşme, aşırı petrol tüketimi bu kazı işinden önce geliyor sanki. Bir de terörist kelimesini bu şekilde kullanmak maalesef biraz - haddini bilmemek.

Her neyse, herkesin düşüncesi kendine.

GTX 1080 ekran kartları 1450 liralara kadar indi, RX 480 8GB 900 liraya ve bizzat kendim de aldım. GTX 1060 6GB 1.000TL seviyesindeydi ama bir de şimdi bak fiyatlara! Bunların hepsi sıfır ürün ve Türkiye fiyatlarıydı!

Matematiğin ve piyasa bilgin o kadar iyi ki tüm bunlardan bihabersin ama bir de yönetici olduğun foruma bak; teknoloji ve donanım forumu... Hak ediyorsun yerini, hem de çoook...

Ben sahip olduğum şeylerin tümünü ihtiyacım kadar kullanıyorum, ihtiyacımdan fazlası için insanların doğadaki hakkını savunduğun o doğa teröristleri gibi gasp etmiyorum ve de katletmiyorum!

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Son satırdaki twitter olayı aklıma doğrudan Trump'ın Amazon ile ilgili attığı twit geldi.
    Bilmem %kaç değer kaybettirdi bir günde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

Mazlumun yanında olmanız takdire şayan bir hareket, gene tebrik ederim.

Fakat bildiğimiz paranın dayanağı nedir? Altın mı?

Peki altın gibi inert ve nadir bir ağır metal nerede kullanılır, iletken teknolojisi dışında bana işe yarayan kısmını gösterir misiniz?

Dolaşımdaki paranın dayanağı altın diyoruz fakat o altınlar bankada oturmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Raflara istiflenmiş vaziyette duruyorlar. İleride raflara istiflenmiş vaziyette kağıtlarda "private key" olmayacağının aksini nasıl iddia edebilirsiniz?

Fiziksel karşılığı olan şey para ise neden enflasyon ve faize mecbur kalıyoruz? Yoksa fiziksel destek çoğalıyor mu?

İnsanların kripto paralara yönelmesinin sebebi de devletin regülasyonunu istememesi, bunu da küreselleşmenin getirisi olarak sayabilirsin.

Paranın ne olduğunu tekrar düşünmemiz gerekiyor.

farzedelimki devlet kripto parayı tanıdı.

ancak tanıyacağı para senin elindeki olmaz, kendi geliştirdiğini koyar o kasalara.

bu nedenle çok güvenmeyin elinizdekine, kimse bi garanti vermemiş, patlarsa hak idda edeceğin bir muhatabın yok, devlet banane banamı sordun der çıkar işin içinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nva Bx

beter olun konu sahibi ve onun gibi olanları adam gta oynucak diye yazmadığı şey kalmamış veledin.

yarası olan gocunur

tiplere bak

Bu sistemle minnacık 2GB'lık EVGA GTX 1050SC bile 1080p'de akıcı GTA 5 oynamaya yetiyor valla, zamanında RX Vega beklerken elimdeki RX 480 8GB'ı satınca idarelik bu ekran kartımı taktım ama stok sıkıntısı yüzünden hala çıkartamadım

Bu arada 30 yaşında bir adam velet yazmayı bilmeyenlerden düzinelerce çıkarttırabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 5 Şubat 2018; 21:16:4 >

RX580 örneği veriyorum, RX480, GTX1080, GTX 1060 konuşuyorsun. ₺1.800 - ₺1.900 larda olan RX580 8GB hali hazırda ₺2.400 - 2.500 lerde bulunmakta bu da %45 - 55 gibi bir değer yapar ki o da 3 kat değil 1.5 kat eder... Ha ayrıca okuduğunu anlamak, önemli bir özellik.

Cevap vermeye çalışırken çırpınmaya, boş konuşmaya gerek yok. 3 kat deyip atıp tutmaya hiç gerek yok. Yöneticiliğimle ilgili bir sıkıntı varsa elbette bu yönetimle paylaşılabilir :)

Bu lüzumsuz tartışma (ki tartışma bile değil) daha uzamasın, okumaya devam edelim yorumları. Lütfen alıntılama.
  • 7100 e kafar düştü devam düştükçü bu aç gözlü miningciler battıkça seviniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kata yakın fiyat farkını gösterince hemen RX 580 dedim diyorsun ama ben RX 580'in fiyatı o kadar arttı demedim ki 1800-1900 olarak bildiğini sandığın o ekran kartları bile 1200 TL civarına inmişti...

Bir anda gerçekleri idrak edince irkildi, haklı tabii ne yapsın...

Birkaç gün öncesine kadar GTX 1080'lerin 4.500 TL seviyesini bile geçtiğinden bihaber...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 5 Şubat 2018; 21:28:40 >
  • TR'den yasaklama bekliyorum zaten bizim hukümet vergi alamadığı şeyi yasaklar
  • Ethereum $700 altına indi, çok sürmez BTC de $7.000 altına iner...

https://coinmarketcap.com/

• Bitcoin koyduğu hedeflerin dışına çıktı maalesef.

Bitcoin alışverişlerde kullanılacak denildi olmadı.

Para transferleri hızlı ve ucuz olacak dendi yavaş ve pahalı oldu.

Visa mastercard gibi firmalar kredi kartı güvenliğine deli gibi para döküyor. Bitcoin in borsalarda kaybolmayacağı belli değil. Risk büyük.

Manipülasyon çok fazla.

Ancak blok zincir güzel bir teknoloji. Şu sanal paraları bundan ayırmak lazım.

Ama sistem para getiriyorsa alabileceğim risk ise ben de girerdim mining işine. Ama şu an düşünmüyorum. O yüzden bu kişileri de suçlamanın manası yok bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.