Şimdi Ara

Cryorig’den ilginç kasa tasarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lian Li’nin zaman zaman imza attığı ilginç kasa tasarımları herkesin malumu. Şimdi Lian Li ile işbirliği yapan Cryorig firması da ilginç bir tasarım ile karşımıza çıktı. Cryorig Taku, stand olarak kullanılması ile öne çıkıyor.

Cryorig Taku

Bir monitör standı olarak tasarlanan Taku, aynı zamanda bir PC donanımı da barındırıyor. Böylece yer sıkıntısı olan kullanıcılar en ideal şekilde bilgisayar sistemini kurabiliyor. Kasanın geliştirilmesi yaklaşık 2 yıl almış.

Ayrıca Bkz.Elgato ilk ticari 4K kayıt kartını tanıttı

Ahşap ayakları sayesinde 15 kilograma kadar monitörleri taşıyabilen kasanın iç kısmı da ayrılabilen bir çekmeceye sahip. Böylece kolay bir şekilde bilgisayar bileşenleri değiştirilebiliyor.

ITX yapısında olan kasaya 280mm’ye kadar ekran kartı, SFX veya SFX-L güç kaynağı, ITX anakart, 2 adet 2.5 inç ve 1 adet 3.5 inç olmak üzere 3 adet HDD sığabiliyor. Kasanın altına da tam boy bir klavye eklenebiliyor. Taku yıl sonunda piyasaya çıkacak ve 299$ fiyat etiketine sahip. 

Cryorig’den ilginç kasa tasarımı 

• Pc yi yok etmek için bire bir üstünden unutulan bir bardak suya bakar

• Bence çok güzel bir kasa...

• dede17 D kullanıcısına yanıt
    Aynı mantıkla laptop daha tehlikeli.. O da masanın üstünde bu bilgisayarın ayağı var en azından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğin slim yatay kasa. 4 tane ayak eklenmiş. Büyük iş, 2 yıl sürmesi doğal.

• Üzerinde monitör olacak, onu kaldırıp su koyan fantastikler çıkmaz heralde.

• Bunun şeffaf olanı olsa oyuncularda alır. Malum sistemini göstermek isteyen kişiler bunu almaz, camlı kasalara yonelır.

• Geçtiğimiz aylarda Kickstar'da bağış toplamnmıştı bu kasa için fakat istenilen rakamın ancak yarısına ulaşınca iptal olmuştu. Firma yine de kendi uğraşları ile çıkarmış. ITX kasada benim için taşınabilirlik ön planda olduğundan ilgilimi çekmedi.

• Zaten var olan bir sistem. Zotac, msi sırtta taşınabilir pilli modelleri var.

2 farklı model tasarımım var fakat psu boyutları ve ağırlığı sıkıntı. İstediğin anakart ve parçaları alıp takacağın ufak bir kasa yaptım. Patent ve marka tescili tuzlu olduğundan satış işine giremedim.

• Fiyat herşeyi bitirdi.

• Oyun konsolu ama PC SeemsGood
  • Evet sonunda kasalarin kezabina geldi. İnsan kasa yapacam diye kezban yapar mi ?

Demek zorlama ile olmuyormus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl kısa sürmüş bu tarz bir şey en az 10 yıl sürerdi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dede17 D kullanıcısına yanıt
    sendede ne fantezi varmış be bilader.. ben 20 yılı geçkin süredir PC kullanırım daha PC nin üstüne su dolu bardak bırakanı ne gördüm ne duydum PES yani
  • 2 yıl da bunu mu yapmışlar ? Ibm ve Dell bunları yıllar önce yaptı ve 300 dolar nedir ? Şaka mı bu insanlar, neyle besleniyorlar, hangi mandırada yetişmişler ?

• beyler duydunuzmu sony walkman diye bişey çıkarmış süper kaseti koyuyon dinliyon

kaç aylık tasarımı haber yapan ahlaksız insan.....

• TURK-ŞAD kullanıcısına yanıt
    Ben bunu tv altı sehpa sanmadıysam ne olayım daha yeni fark ettim :) Böyle gereksiz ürün mü olur? Bari tv altı sehpa yapsaydınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.