Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
11
Favori
388.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CNG ler yaygın olsa daha da güzel olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliozaltin

yakit tüketimi 12.6 lara düştü.. birde şey soracağım benzin bitme ışığı sari yandıktan sonra ne kadar km daha gidiyor araç ? ben yol bilgisayarindaki benzin/KM dengesini pek inandırıcı bulmuyorum daha 70km daha yol gidersin diyo yol bilgisayari ama eminim 35. km'de yolda kalirim..

ışık yandıktan sonra 8-9 litre ( bilgiler 8 litre ama benim ölçümlerimde 9 lt de oldu) yakıt kalıyor. bununla kendi tüketim verilerine göre gidersin .
    joliva ışık yandıktan sonra hatırladığım kadarıyla 114 km daha gidip depoyu kurutmuştu.

ben kabaca 8 litre deyip 10lt /100 km ortalamasından ışık yanınca 80 km daha giderim diye düşünüyorum ve en çok 60-70 km gidip yakıt alıyorum.
    yakıt bitirip yolda hiç kalmadım.

• izmir - bursa arası ck açık 90-100 sabit hız gidiş dönüş ortalaması 6.5 litre

izmir içi standart kullanım net 10.5 litre biraz agresif kullanım 11.5 litre

araç 9000 km civarlarında
  • Ana konuda da bahsetmiştim, Ford Focus aracım servisteyken 1 haftalığına 2010 model Chevy Cruze (LS-Manuel) kullandım ve bu deneyimin ardından (4 gün sonra) Focus'u satarak 2011 model Chevy Cruze (LS-Plus-AT-DE) aldım.

Yeni aracımı yaklaşık 6 gündür kullanıyorum ve ilginç bir şekilde bu araç otomatik olmasına karşın şu ana kadarki tüketim değerleri daha önceden kullandığım manuel Cruze'un altında seyrediyor. Kullandığım yol hep aynı, sürüş şeklim de değişmedi. Henüz motor da 300km deyken mümkün müdür böyle bir şey?
  • genelde yeni cruze alan arkadaşlar yakıt tüketiminden şikayet ederler ama ben tamaman kullanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
    gerçi 300 km gerçek değer için çok erken ama 100km/?lt verisi ne kadar acaba?
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 30 Mart 2011; 15:32:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

genelde yeni cruze alan arkadaşlar yakıt tüketiminden şikayet ederler ama ben tamaman kullanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
    gerçi 300 km gerçek değer için çok erken ama 100km/?lt verisi ne kadar acaba?

Uzun yola çıkmıyorsam genellikle 100 TL lik benzin alırım, biraz daha kontrollü oluyor. Örnek vermek gerekirse 2 hafta önce kullandığım 2010 LS - Manuel ile 100 TL lik benzin alıp 220km yapmıştım. 2011 LS Plus AT ile 100 TL lik benzin alıp 244km civarında yaptım.

Daha önceki aracıma göre hala yüksek olsa da daha açılmamış motor için fena durmuyor. (mu?)
  • bence güzel aracı aldığımda 6 ay kadar 12-13lt arasında gezindi. daha sonra şanzumanla ilgili bir yazılım güncellemesi oldu...
    yazılımdan sonra değerler yavaş yavaş düşmeye başladı, tabiki araca alışma süreci de buna destek oldu...
    eskiden daha sert kullanırken, şimdi daha yumuşak kullanmayı öğrendim son değerlerim 16.000km, 100km/8.8lt

sizinkide başlangıç olarak fena değil, tabi gerçek veriler için biraz daha zaman geçmesi gerektiğinide düşünüyorum....
  • 100km/8.8lt bu araç için oldukça ideal gibi görünüyor. Şimdilik 10lt nin üzerindeyim ama hem araca alışmak için, hem de aracın bana alışması için biraz zaman gerekiyor.
  • Şanzumanla ilgili yazılım güncellemesi derken, serviste mi yapıldı? bütün cruzelara yapılıyor mu ? bilgi verirseniz sevinirim..

quote:

bence güzel aracı aldığımda 6 ay kadar 12-13lt arasında gezindi. daha sonra şanzumanla ilgili bir yazılım güncellemesi oldu...
    yazılımdan sonra değerler yavaş yavaş düşmeye başladı, tabiki araca alışma süreci de buna destek oldu...
    eskiden daha sert kullanırken, şimdi daha yumuşak kullanmayı öğrendim son değerlerim 16.000km, 100km/8.8lt

sizinkide başlangıç olarak fena değil, tabi gerçek veriler için biraz daha zaman geçmesi gerektiğinide düşünüyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: alisanhallac

Şanzumanla ilgili yazılım güncellemesi derken, serviste mi yapıldı? bütün cruzelara yapılıyor mu ? bilgi verirseniz sevinirim..

quote:

bence güzel aracı aldığımda 6 ay kadar 12-13lt arasında gezindi. daha sonra şanzumanla ilgili bir yazılım güncellemesi oldu...

evet serviste şanzuman için yazılım güncellemesi olmuştu. ama çok oldu, yaklaşık 1 yıl kadar.
    ama şimdiki araçların yazılımının en son güncel haliyle geldiğini biliyorum...

• 31 litre tam dolu depo lpg ile ilk ölçümde 265, ikncisnde 269 km; klima genelde kapalı, manuel vites, şehiriçi kullanım.

düzeltme: özür, 71 değil 31 litre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coverdale -- 31 Mart 2011; 22:02:37 >
  • Kuruş yerine km yazdın sanırım?! Çünkü eğer öyleyse aracın 74 model - 4700cc bir Firebird gibi yakıyor ;)

quote:

Orijinalden alıntı: coverdale

71 litre tam dolu depo lpg ile ilk ölçümde 265, ikncisnde 269 km; klima genelde kapalı, manuel vites, şehiriçi kullanım.

• meraba arkadaslar.
    yaklaşık bir aydır araba bakıyorum focus 1.6ghia tdci ve astra 1.3cdti enjoy bakıyodum. yani az yakan bi araba istiyorum.
    tüplü araba hiç düşünmedim tüpe fazla sıcak bakmıyorum. fakat cruze focustanda astradanda çok daha üst sınıf bi araba bana göre ve cruze olursa tüp olabilir diye düşünmeye başladım. tüplü cruze kullanan arkadaslar yardımcı olursa sewinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coverdale

31 litre tam dolu depo lpg ile ilk ölçümde 265, ikncisnde 269 km; klima genelde kapalı, manuel vites, şehiriçi kullanım.

düzeltme: özür, 71 değil 31 litre

32-33 lt lpg ile 300 km.
    ort. tük. 10 lt
    ort hız 35 km/h

benim şehir içi özetim bu.

araç 23000 km'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty_41

meraba arkadaslar.
    yaklaşık bir aydır araba bakıyorum focus 1.6ghia tdci ve astra 1.3cdti enjoy bakıyodum. yani az yakan bi araba istiyorum.
    tüplü araba hiç düşünmedim tüpe fazla sıcak bakmıyorum. fakat cruze focustanda astradanda çok daha üst sınıf bi araba bana göre ve cruze olursa tüp olabilir diye düşünmeye başladım. tüplü cruze kullanan arkadaslar yardımcı olursa sewinirim.

ne konuda yardımcı olalım?

ben olsam dizelleri almayı çok isterdim. aldıktan sonra da cruze'de aklım kalırdı.

mesela benim şu aralar özendiğim cruze ile aynı sınıfta olan iki model var: megane 3 ve golf 6.
    megane 3'teki dizel motora hastayım. cruze'de bu motorun olmasını çık isterdim. ama benzinli bir megan 3'ü
    kesinlikle cruze'nin önüne koymam.

bir de golf var. o ayrı mevzu.

sonuç olarak dizel focus'ta ekonomi ve performansı yaşarsın. dizel astra'da ekonumiyi daha çok yaşarsın; performansı focus'a göre daha az
    yaşarsın. cruze'de keyfi, oturaklılığı, ilgi çekiciliği, sessiz seyahati, daha iyi yol tutuşu, "on numara güvenliği" yaşarsın.

(yazdıklarım kişisel değerlendirmelerimdir. bunu da neden belirttim bilmiyorum. başkasının değerlendirmesi olacak değil ya.
    insan her yazdığına tepki gelebilir diye tedirgin oluyor nedense!)

• az yakan arabaa fiat linea var 1.4 yada 1.3 motor 90 bg dizel bide hundai accent
  • Arkadaslar ben bi full depoyla 380 km yaptim deponun sonundada 13 lt kalmisti yani

42 litreyle 380 km yaptim normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepEnergy

Arkadaslar ben bi full depoyla 380 km yaptim deponun sonundada 13 lt kalmisti yani

42 litreyle 380 km yaptim normal midir?

normal sayılır. 32 lt ile şehir içi 300 km gidiyorum.
    şehir dışı 350 civarı gidiyorum. ama bir gerçek var -genelde uygulamadığım- eğer doksan sabit gidersen
    6 lt yakacak araç. ben hep bastığım için 1500 km uzun yolda defalarca 8 - 8.3 aralığında gezindim.
  • müsadenizle;

quote:

Orijinalden alıntı: C-R-U-Z-E
    Şehir Dışı 100 km de 6 litre ş.içi 8,4 litre şuanda ve 1 yıldır kullanıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: ozzlegrand
    8.3 - 8.5 lt full şehiriçi. 2011 Cruze LS - AT (Otomatik)

Güzergah 1: Bursa / Acemler - Organize Sanayi (sabah ve akşam iş gidiş-çıkış trafiği)
    Güzergah 2: İstanbul / Üsküdar - Merter (sabah ve akşam iş gidiş-çıkış trafiği)

quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar
    cruze sınıfındaki diğer araçlarla aynı tüketim değerlerine sahip.
    benim yol bilgisayarın 9.5 gösteriyor ki şehir içi kısa mesafelerdir.

quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Bir depo benzinle şehiriçinde benzin bitip elime bidonu aldığımda yaptığım km 672 km,,,,, Ortalama hızım 28,2 km

90 km sabit hızla ANKARA-ESKİŞEHİR ARASI TOPLAM 230KM DE ŞEHİR DIŞI YAKALANAN DEĞER 5.7 LİTRE

quote:

Orijinalden alıntı: IORI

lpg değerimde 360 km de 33 lt, ortalama hız 45 km/h, yol bilgisayarı neye göre değer alıyor bilmem ama 8 LT/100km aracım 32.000 kmde,

quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

Yakıt tüketim ortalamam 9,2 lt, aracım 7.500 KM civarında, fakat sürekli kısa mesafelerde (2-3 KM) kullandığımdan dolayı yakıt tüketimim biraz fazla. Motor ısınmadan gideceğim yere varmış oluyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: blue1972
    Bende 2011 LS otomatik design edition var. 100 TL lik benzinle sehir ici normal kullanimda 280 km yapiyorum. Bana gore yakit gayet normal.
    Arac 1000 km 'de km arttikca bence yakiti daha da dusecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 6 Haziran 2011; 0:15:19 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.