Şimdi Ara

Cruze LPG (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
26.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GhosTLoRD

2011 Cruze Almayı Düşünüyorum Bayiye Gittigimde Araca LPG Takıldıgında Aracın Garanti Dısı Kalacagını ve Motor Arıza Lambasının Yanacagını Söylediler Bu Sorunu Nasıl Halletiniz ?

3 yıl chevrolet garantisinden çıkar 2 yıl landi veya brc garantisine girer tabi bu markaları taktırırsan. arıza lambası yanmaz.
  • garantiden cıkmasını göze almayın kullanın gittigi yere kadar bencee..
  • Bende Cruz düşünüyorum ancak kesinlikle LPG taktıracağım forumlarda okuduğuma göre LAndi renzo ve BRC gibi köklü firmalar motora kendileri garanti veriyorlarmış 2 sene bu adamlar bişeye güveniyorlarki garanti veriyorlar bence düşünmeye değer şahsen ben alırsam kesinlikle LPG taktırırım Benzinde kullanıpta saçlarımı beyazlatamam sıkıntıdan :)
  • arkadaşlar hepinize ii akşamlar ben ankaradayım ve 2010 cruz ls plas aldım ve tüp taktıracam landrenzo ii diyorlar aradım ankarada opis bayisini iki tipi varmış biri manuel diğeri elektronik yorumlarınız nedir
  • arkadaşlar aracım 2010 model cruz 13500 km daha 2-3 gün oldu ankaradayım.şaşmazda 4-5 bayiyi aradım lavato ve zavolli vrmış ellerinde cruzum var dediğimde sibob yaktığını söylediler lavato 1400 tl zavolli 1500 tl dediler ama sibob yaktığını söylediler dün bir cruz gördüm tüp landrenzo taktırmış çok mennun olduğunu söyledi bana bende reis ve opanı aradım tüp takmadıkları söylediler opisi aradım aracın garantiden çıkıp landrenzonun garantisine girdiğini söyledi manuel olan 2200 tl elektronik olanın 2300 tl olduğunu söyledi aslında aracımı başka bi yerde tüp taktırmak istemiyorum bayii herzaman daha avantajlıdır diye düşünüyorum yorumlarınız nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: daylant

arkadaşlar aracım 2010 model cruz 13500 km daha 2-3 gün oldu ankaradayım.şaşmazda 4-5 bayiyi aradım lavato ve zavolli vrmış ellerinde cruzum var dediğimde sibob yaktığını söylediler lavato 1400 tl zavolli 1500 tl dediler ama sibob yaktığını söylediler dün bir cruz gördüm tüp landrenzo taktırmış çok mennun olduğunu söyledi bana bende reis ve opanı aradım tüp takmadıkları söylediler opisi aradım aracın garantiden çıkıp landrenzonun garantisine girdiğini söyledi manuel olan 2200 tl elektronik olanın 2300 tl olduğunu söyledi aslında aracımı başka bi yerde tüp taktırmak istemiyorum bayii herzaman daha avantajlıdır diye düşünüyorum yorumlarınız nedir

zamanında, bayi aracı garanti kapsamına aldığı için lpg montajları bayi üzerinden gerçekleşiyordu. arada komisyon alıyorlardı
    yada tanıdıklarına yönlendiriyorlardı. şimdi bayi garantisi olmadığına göre bayilere para kaptırmanın anlamı yok. zaten montajı
    kendileri yapmadığı için bir bayi üzerinden yapmanın mantığı da yok....

iyi bir usta ve iyi bir lpg kiti sorununuzu çözer.

bbasci06 nick'li arkadaşımızın mesajlarını okuyunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

Orijinalden alıntı: daylant

arkadaşlar aracım 2010 model cruz 13500 km daha 2-3 gün oldu ankaradayım.şaşmazda 4-5 bayiyi aradım lavato ve zavolli vrmış ellerinde cruzum var dediğimde sibob yaktığını söylediler lavato 1400 tl zavolli 1500 tl dediler ama sibob yaktığını söylediler dün bir cruz gördüm tüp landrenzo taktırmış çok mennun olduğunu söyledi bana bende reis ve opanı aradım tüp takmadıkları söylediler opisi aradım aracın garantiden çıkıp landrenzonun garantisine girdiğini söyledi manuel olan 2200 tl elektronik olanın 2300 tl olduğunu söyledi aslında aracımı başka bi yerde tüp taktırmak istemiyorum bayii herzaman daha avantajlıdır diye düşünüyorum yorumlarınız nedir

zamanında, bayi aracı garanti kapsamına aldığı için lpg montajları bayi üzerinden gerçekleşiyordu. arada komisyon alıyorlardı
    yada tanıdıklarına yönlendiriyorlardı. şimdi bayi garantisi olmadığına göre bayilere para kaptırmanın anlamı yok. zaten montajı
    kendileri yapmadığı için bir bayi üzerinden yapmanın mantığı da yok....

iyi bir usta ve iyi bir lpg kiti sorununuzu çözer.

bbasci06 nick'li arkadaşımızın mesajlarını okuyunuz...

öncelikle merhaba
    landirenzo otogaz sistemleri arclara yağlama sistemi ile birlikte arcınıza lpg dönüşümü yapıldıgı taktirde 2yıl veya 100bin km arcınıza yazılı olarak size motor garantisi verir motor garantisi verdigi aktirde arcınızın sibop- sekman- piston- silindir kapak contası bu parcalarda otogaz sisteminden bir arıza oluştugu taktirde arcınızın masraflarını karşılar iyi günler

• Bende Cruze uma Landirenzo kit taktırdım.
    Bu gün motor arıza ışığı yandı.
    (Taktıralı bir ay oldu.)
    Aracım 2011 model, düz vites, 12.000 km de.

Benzinde 42-45 Kr yakıyordu.
    LPG de ise 11 Lt yakıyor. (Yol Bilgisayarı 10.4 gösteriyor.) (Full Klimalı)
    11Lt*2.04TL=22.44 TL
    1 Km de 0.22 Kr.

Bir önceki arabamda LPG liydi.
    LPG taktıracağım zaman; "Arabaya zarar verirsin, VW Polo ya Lpg takılır mı?" demişlerdi.
    Ben yinede taktırmıştım.
    LPG li 90.000 Km tepe tepe kullandım.
    Hiç bir arıza vermedi.
    100 km de 8 Lt yakıyordu. (Klimasız)

Bu arıza ışığı umarım önemli bişey değildir.
    Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bildiklerini veya yaşadıklarını paylaşırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiRESTARTER

Bende Cruze uma Landirenzo kit taktırdım.
    Bu gün motor arıza ışığı yandı.
    (Taktıralı bir ay oldu.)
    Aracım 2011 model, düz vites, 12.000 km de.

Benzinde 42-45 Kr yakıyordu.
    LPG de ise 11 Lt yakıyor. (Yol Bilgisayarı 10.4 gösteriyor.) (Full Klimalı)
    11Lt*2.04TL=22.44 TL
    1 Km de 0.22 Kr.

Bir önceki arabamda LPG liydi.
    LPG taktıracağım zaman; "Arabaya zarar verirsin, VW Polo ya Lpg takılır mı?" demişlerdi.
    Ben yinede taktırmıştım.
    LPG li 90.000 Km tepe tepe kullandım.
    Hiç bir arıza vermedi.
    100 km de 8 Lt yakıyordu. (Klimasız)

Bu arıza ışığı umarım önemli bişey değildir.
    Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bildiklerini veya yaşadıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

lpg yi hangi petrolden alınıyorsunuz? Ben ilk lpgyi aygazdan almıştım. Ve arıza lambası yanmıştı. landirenzo servisine gittiğimde aygaz kullanmamam gerektiğini söylediler. Şu an petrol ofisiden lpg alıyorum. Ve hiç arıza lambası yanmadı.

• LPG yi devamlı Full den alıyorum.
    Bir önceki arabamda da Full ün LPG sini çok uzun zaman kullandım.
    Hiç bir sorun çıkmamıştı.
    (Adamlar yakıtlarına güvendikleri için 150.000 km nin altındaki tüm araçlara garanti veriyorlar.)

Her ihtimale karşı bu gün depoyu tamamen bitirip Opet ten yakıt aldım.
    Hatta öncesinde bir miktar benzinle de gittim fakat yine arıza ışığım sönmedi. :(
  • hocam landirenzo markası opet yani aygazı yakamıyor ve yakıtı fakir olarak algılıyor. sen lpg servisine en kısa zamanda git. Ve yanan lambayı söndürt.
    fakat ilk önce lpgyi bitir. Aynı durum benim başımada geldi.sen benim dediğimi yap hocam göreceksin düzelecek. Aslında en iyi lpg yakıtlarından biri aygazdır;ama içinde ki katkı maddesi yüzünden lpg sistemi yakamıyor bu sadece landirenzo için geçerli ve sistem yakıtı fakir olarak algılıyor. bu yüzden motor arıza lambası yanıyor. kısaca bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

hocam landirenzo markası opet yani aygazı yakamıyor ve yakıtı fakir olarak algılıyor. sen lpg servisine en kısa zamanda git. Ve yanan lambayı söndürt.
    fakat ilk önce lpgyi bitir. Aynı durum benim başımada geldi.sen benim dediğimi yap hocam göreceksin düzelecek. Aslında en iyi lpg yakıtlarından biri aygazdır;ama içinde ki katkı maddesi yüzünden lpg sistemi yakamıyor bu sadece landirenzo için geçerli ve sistem yakıtı fakir olarak algılıyor. bu yüzden motor arıza lambası yanıyor. kısaca bu

Ben zaten devamlı Full den alıyorum. (Her zaman %7 indirimi var. Kimi zamanda %12 indirim yapıyorlar.)
    Arıza ışığı yanınca depoyu tamamen bitirdim ve bir defalığına Opet ten alayım belki ışığı söndürür dedim ama Opet te söndürmedi.
    Ozaman bende Petrol Ofisinden alayım.
    (Benim için önemli olan ışığın sönmesi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiRESTARTER -- 24 Haziran 2012; 23:42:45 >

• quote:

hocam landirenzo markası opet yani aygazı yakamıyor ve yakıtı fakir olarak algılıyor. sen lpg servisine en kısa zamanda git. Ve yanan lambayı söndürt.

Bir de şunu merak ettim;
    Yağlama sistemindeki yağ kaç km de bitiyor?

Benimki ilk olarak 400 km de yarıya geldi.
    Sonra gidip ayar yaptırdım.
    Diğer yarısını da 250 km de bitirdi.
    (artık nasıl bir ayar yaptılarsa....)

Sonra tekrar gittim.
    Ücretsiz olarak yağı doldurdular ve tekrar ayarladılar.
    650 km oldu ve yağın 200 ml si bitti ve geriye 150 ml kaldı.
    Bu ayarla giderse toplam 1150 km de yağ tekrar bitmiş olacak.

Arabayı alalı 1 ay oldu.
    LPG taktır, sıdırmazlık, muayene, ruhsat işleri, yağlama problemi, arıza ışığı derken bir tat alamadım arabamdan.

• BENİM araçta yağlama sistemi yok. ben hiçbir zaman 3000 deviri geçmem bu yüzden gerek duymadım. çok sakin kullanırım. hocam sen bana güven ilk önce depodaki yakıtı bitir. şunuda söyleyeyim landirenzo aygazı fakir yakıt olarak algılayacağından yakamayacak ve 70-80 km gibi az km yapacaksın ben 41lt. ile 470km yol yapıyorum. yakıtın bittikten sonra lpg servisene git yanan arıza lambasını söndürt. petrol ofisinden yakıtını al hiçbir sıkıntı yaşamayacaksın inşallah.
  • Yakin zamanda opiste landi renzo lpg taktiran bir arkadas guncel fiyati paylasabilir mi?

Herkese iyi forumlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

BENİM araçta yağlama sistemi yok. ben hiçbir zaman 3000 deviri geçmem bu yüzden gerek duymadım. çok sakin kullanırım. hocam sen bana güven ilk önce depodaki yakıtı bitir. şunuda söyleyeyim landirenzo aygazı fakir yakıt olarak algılayacağından yakamayacak ve 70-80 km gibi az km yapacaksın ben 41lt. ile 470km yol yapıyorum. yakıtın bittikten sonra lpg servisene git yanan arıza lambasını söndürt. petrol ofisinden yakıtını al hiçbir sıkıntı yaşamayacaksın inşallah.

Levent Hocam;
    İki gün önce LPG tamamen bitti ve dediğiniz gibi Petrol Ofisinden gidip depoyu doldurdum.
    Servise uğrayıp arıza ışığını söndürmeye gidecektim fakat bir türlü fırsat bulamadım.
    Bu gün arıza lambasının kendiliğinden söndüğünü gördüm.
    Çoooook teşekür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: reorxdho

Yakin zamanda opiste landi renzo lpg taktiran bir arkadas guncel fiyati paylasabilir mi?

Herkese iyi forumlar..

bende fiyat bilgisini merak ediyorum

Landi yağlamalı sistem için 2200 tl gibi fiyatlar konuşuluyor, sizce fiyat nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

quote:

Yakin zamanda opiste landi renzo lpg taktiran bir arkadas guncel fiyati paylasabilir mi?

Herkese iyi forumlar..

Landi yağlamalı sistem için 2200 tl gibi fiyatlar konuşuluyor, sizce fiyat nasıl?

chevrolet formunda bir arkadaş yeni evo kit artı yağlamalı taktırmış yeni kasa aveosuna 1.650 dedi kampanya vardı diyorlar..bence güzel fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_ertas

quote:

quote:

Herkese iyi forumlar..

chevrolet formunda bir arkadaş yeni evo kit artı yağlamalı taktırmış yeni kasa aveosuna 1.650 dedi kampanya vardı diyorlar..bence güzel fiyat

kimdir bu arakdaş merak ettim bende
    fiyat güzel gerçekten 2200 teklif edildi bana

1650 den bende taktırmak isterim yardımcı olabilecek varsa :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemen_ertas

quote:

quote:

Herkese iyi forumlar..

kimdir bu arakdaş merak ettim bende
    fiyat güzel gerçekten 2200 teklif edildi bana

1650 den bende taktırmak isterim yardımcı olabilecek varsa :)

hocam o yazıyı bulunca burda paylaşırım..erzumdaydı ama galiba arkadaş..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.