Şimdi Ara

CRUCIAL 240 GB SSD 299 TL - (Hepsiburada.com) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
5
Favori
6.769
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olay sadece hız değil ya... artık gına geldi hdd nin motor sesinden cızırt cızırt gibi rahatsız eden seslerden
    zaten bu ses geliyorsa takılma problemleri başlıyor yorulmuş eşek misali, fan da kullansanız motor yıpranıyor sanki

120 gb yetmeyeceği için uygun fiyatlı 240 gb bekliyordum.....al sana fırsat
  • Bunu notebook un DVD yi çıkartıp yerine takmayı düşünüyorum. Fakat bu caddy olayını falan ayarlamak kolay mıdır? Sonra aylarca uğraşır mıyız o aparat için?
  • yanlış hesaplamadıysam parafla 220 ye denk getirdim(kod+avantajx+paraf) haber veren arkdaşdan Allah razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

yanlış hesaplamadıysam parafla 220 ye denk getirdim(kod+avantajx+paraf) haber veren arkdaşdan Allah razı olsun.

Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullanın.
  • Son 2 ürün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 TL için verecekleri 150 TL'lik çek gelirse alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLAYEREG

bu yazma hızıyla en iyi hdd den katkat daha hızlı daha iyidir demek komik gerçekten hdd ye eşdeğer yazma hızına sahip bir ssd

O öyle olmuyor ama işte. Önce bir araştır bakalım bu adamlar niye böyle konuşuyor. Bu adam en iyi HDD den hızlı diyor ise bir doğruluğu var mıdır diye bir araştır google da. Ondan sonra diyin "Peh olum siz ne ağnarsınız la pilkisayarıdan. EhDD ile ayğnı işte" diye.

Bu SSD tek başına. En iyi ( Server lar hariç ki onların fiyatları da malum. ) HDD lerin 4 tanesinin Raid performansından fazlasını verir.

Eğer tüm işin bir SSD den diğer SSD ye 20GB lık film atmak ise evet HDD ile arada çok fark yok ve yukarıdaki senaryoda HDD ler öne geçer.

Ama eğer işin senin gerçek kullanım senaryoları ise fark burada.

HDD lerde erişim süresi denen bir meret vardır. Her veri bloğuna ulaşım için gereken süre. 8-9ms gibi bir değer.

HDD küçük bir veriye ulaşır. Onu okur ve tekrar bir erişim süresi geçer. Bu da işletim sisteminin, programların çalışması kurulması ve işlemesi için gereken küçük dosyalı gerçek dünya kullanım senaryolarında şöyle bir sonuç ortaya çıkarır.

HDD 1KB lık veriyi okur. Sonra 8ms geçer. Diğer 1KB lık veriyi okur. Sonra gene 8ms. Ve HDD belirli bir hıza gene belirli bir zamanda ulaşır. HDD nin hızı 1KB saniyeye ulaştığında veri okunmuş olur.

Bilindiği gibi okuma yazma hızları birim saniye üzerinden verilir. Bu 8ms ler birikerek HDD nin 1 saniyelik okuma zamanının %99 unu kaplar çok küçük parçalı işlerde. Verinin parçalı olmasına bile gerek yok. HDD de veri farklı bloklarda saklanır. Veri 1Mb olsa bile daha küçük parçalar halinde olması da muhtemeldir.

Yani HDD nin 100-150MB gibi görünen hızları hikayedir. Ki ben 500MB okuma hızı olan HDD de görmedim.

Crystal Disk Mark
    500GB HDD

4K
    0,309MB okuma.
    0,940MB yazma.

Yani 4K hızı saniyede 1Mb ın altında.

Peki burada ilandaki SSD nin 4K hızı nedir? 30MByte saniye. Yani bir HDD den en az 30 kat daha hızlı.

http://www.tweaktown.com/reviews/5600/crucial-m500-240gb-ssd-review/index8.html

Burada inceleme.

4K hızı intel 520, Samsung 840, OCZ Vector, Corsair Neutron GTX, Seagate 600 ile aynı düzeyde.

Bunlar 240GB içindi.

120GB olana bakalım.

http://www.tweaktown.com/reviews/5593/crucial-m500-120gb-ssd-review/index8.html

Kingstone V300 den daha iyi. OCZ Vertex 3 ten daha iyi. OCZ vetor ile başabaş.

Yani öyle megabayt ına bakıp olmuyor.

Film arşivi için zaten SSD alınmaz o iş için aşırı pahallı. SSD neden alınır. Uygulamalar çok daha hızlı yüklensin diye. Verilere çok daha hızlı ulaşayım ve bilgisayarımda 8 izlek işlemci varken HDD nin işlem yapmasını bekleyip kasmasın diye alınır. Bilgisayar açıldığında antivirüs dahil 12 tane başlangıç programı 1 saniyede yüklensin diye alınır.

Tüm bu senaryolar için de HDD ye oran ile 10 kat daha hızlıdır SSD ler.

• Son 1 ürün kala ben de bir tane almış bulunuyorum. Yakında alacağım laptopun tek eksiği SSD idi ve 128 gb asla yetmezdi. Haber veren ve yorumlayan herkese teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C£nq

quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

quote:

bu yazma hızıyla en iyi hdd den katkat daha hızlı daha iyidir demek komik gerçekten hdd ye eşdeğer yazma hızına sahip bir ssd

Hocam bende alıp/almama konusunda kararsız kalanlardanım şimdi 240gblık hddnin üzerine ssd logosu mu çakmış diyorsun? SSD Sıcak Fırsatlar konusunda kapasite ne kadar çok artarsa aynı oranda yazma/okuma hızı da artıyormuş. Doğru düzgün bi testini de göremedim.

Bu arada paraf ile alındığında 45tl çek + %25 paraf ile 195tl ye gelmiyor mu?

Herkes bilip bilmeden konuşuyo şu ssdler hakkında. Youtube'u açıp iki video izleseniz neyin ne odluğunu anlayacaksınız. Buyrun aynı ürünü gold verdi 299 liraya çek mek yok millet hücum etti. Bende paraf olsa bende yumulucam bir tane SSD'im olsun diye ama bir kişi çıkmadı paraf ile yardımcı olacak. Konusu burda inceleyinhttp://forum.donanimhaber.com/m_87456628/mpage_2/f_/key_m500//tm.htm#87603163

bilip bilmeden?Emin ol senin yaşın kadar ssd kullanmışımdır boş boş konuşmayın

bu fiyat kapış kapış gidilebilecek bir fiyat değil o kadar ama sıcak fırsat

240 gb olsun çamurdan olsun diyorsanız buyrun alın size engel olan yok.247 tl ye intel satıldı napalım bunu yani?

• Fiyat 400 TL ye çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feverfire

Fiyat 400 TL ye çıktı.

Ben daha ucuza satıyom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tek kelimeyle sömürdük ne hızlı bitti :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

O öyle olmuyor ama işte. Önce bir araştır bakalım bu adamlar niye böyle konuşuyor. Bu adam en iyi HDD den hızlı diyor ise bir doğruluğu var mıdır diye bir araştır google da. Ondan sonra diyin "Peh olum siz ne ağnarsınız la pilkisayarıdan. EhDD ile ayğnı işte" diye.

Bu SSD tek başına. En iyi ( Server lar hariç ki onların fiyatları da malum. ) HDD lerin 4 tanesinin Raid performansından fazlasını verir.

Eğer tüm işin bir SSD den diğer SSD ye 20GB lık film atmak ise evet HDD ile arada çok fark yok ve yukarıdaki senaryoda HDD ler öne geçer.

Ama eğer işin senin gerçek kullanım senaryoları ise fark burada.

HDD lerde erişim süresi denen bir meret vardır. Her veri bloğuna ulaşım için gereken süre. 8-9ms gibi bir değer.

HDD küçük bir veriye ulaşır. Onu okur ve tekrar bir erişim süresi geçer. Bu da işletim sisteminin, programların çalışması kurulması ve işlemesi için gereken küçük dosyalı gerçek dünya kullanım senaryolarında şöyle bir sonuç ortaya çıkarır.

HDD 1KB lık veriyi okur. Sonra 8ms geçer. Diğer 1KB lık veriyi okur. Sonra gene 8ms. Ve HDD belirli bir hıza gene belirli bir zamanda ulaşır. HDD nin hızı 1KB saniyeye ulaştığında veri okunmuş olur.

Bilindiği gibi okuma yazma hızları birim saniye üzerinden verilir. Bu 8ms ler birikerek HDD nin 1 saniyelik okuma zamanının %99 unu kaplar çok küçük parçalı işlerde. Verinin parçalı olmasına bile gerek yok. HDD de veri farklı bloklarda saklanır. Veri 1Mb olsa bile daha küçük parçalar halinde olması da muhtemeldir.

Yani HDD nin 100-150MB gibi görünen hızları hikayedir. Ki ben 500MB okuma hızı olan HDD de görmedim.

Crystal Disk Mark
    500GB HDD

4K
    0,309MB okuma.
    0,940MB yazma.

Yani 4K hızı saniyede 1Mb ın altında.

Peki burada ilandaki SSD nin 4K hızı nedir? 30MByte saniye. Yani bir HDD den en az 30 kat daha hızlı.

http://www.tweaktown.com/reviews/5600/crucial-m500-240gb-ssd-review/index8.html

Burada inceleme.

4K hızı intel 520, Samsung 840, OCZ Vector, Corsair Neutron GTX, Seagate 600 ile aynı düzeyde.

Bunlar 240GB içindi.

120GB olana bakalım.

http://www.tweaktown.com/reviews/5593/crucial-m500-120gb-ssd-review/index8.html

Kingstone V300 den daha iyi. OCZ Vertex 3 ten daha iyi. OCZ vetor ile başabaş.

Yani öyle megabayt ına bakıp olmuyor.

Film arşivi için zaten SSD alınmaz o iş için aşırı pahallı. SSD neden alınır. Uygulamalar çok daha hızlı yüklensin diye. Verilere çok daha hızlı ulaşayım ve bilgisayarımda 8 izlek işlemci varken HDD nin işlem yapmasını bekleyip kasmasın diye alınır. Bilgisayar açıldığında antivirüs dahil 12 tane başlangıç programı 1 saniyede yüklensin diye alınır.

Tüm bu senaryolar için de HDD ye oran ile 10 kat daha hızlıdır SSD ler.

böyle destan yazmanıza gerek yok yukarıdaki mesajımı okusaydınız anlayabilirdiniz zaten

"ancak yazma hızı düşük okuma hızı yüksek tabiikide hdd den iyidir ancak yazma hızı hdd ye eşdeğer.Yani sen bir dosya atarken hdd ile aynı hızda atacak ancak sen o attığın dosyayı açarken hdd den çok daha hızlı açacak özeti budur"

erişim süreleri diğer ssd leri göre iyi değil ayrıyetten baz aldığınız hdd en dandik hdd ise doğrudur 4 kattır normal hdd ise yanlışsınız

• Fiyat 400 TL olmuş, bence adamlar farketti bu kadar kısa sürede tükenmesine imkan yok diye fiyatı yükselttiler

DH sıcak fırsatlar gücü deniyor buna

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

300 liraya Gold' dan aldığımı hala satamadım

350 liraya elden çıkardım onu haftasında
  • @ eminim ki benim yaşım kadar ssd kullanmışsındır da forumdasın ve böyle bir üslup kullanamazsın. Benden yaşça büyük olsan dahi ! Yaşın büyük ve iki tane de ssd kullandım diye de eminim bu işin üstadı sen oluyorsundur. Sıcak fırsatlarda polemiğe girmeye hiç gerek yok. Herkes kendi bilgisini kendisine saklasın en iyisi, ben diyorum rastgele 4k yazma okuma oranlarına bakın sen hala diyorsun yazma oranı hdd ile aynıdır. SSD kullanmışsınız onu anladım da günlük işlemlerin yani bilgisayar kullanımın %90 ını kaplayan değil de %10'unu kaplayan sıralı kısmı ile işiniz olduysa demek ki, normal kullanıcıyı yanlış yönlendirmiş olursun. Bu da senin kardeşin yaşında gördüğün adamdan bir dip not olsun sana forumdaş arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

quote:

Hocam bende alıp/almama konusunda kararsız kalanlardanım şimdi 240gblık hddnin üzerine ssd logosu mu çakmış diyorsun? SSD Sıcak Fırsatlar konusunda kapasite ne kadar çok artarsa aynı oranda yazma/okuma hızı da artıyormuş. Doğru düzgün bi testini de göremedim.

Bu arada paraf ile alındığında 45tl çek + %25 paraf ile 195tl ye gelmiyor mu?

HDD ye oranla çok fark yapacak emin ol.

Yazma hızı 240GB olan için 270MB civarında. Bana o hızda yazan bir HDD hiç gelmedi.

Öyle bir HDD olsa bile SSD nin asıl olayı uygulamalardaki gücüdür. HDD ler gerçek dünya kullanımında 1-5Mb hızlarda sürünürken bu SSD 30Mb hız ile yapıyor aynı işlemleri.

Farkını.

Bilgisayarın açılış ve kapanışında.

Program kurarken ve kaldırırken.

Bir programı açtığında ve kapattığında ya da program çalıştığı sırada.

Bilgisayar genel kullanımındaki serilikte.

AntiVirüs programı bilgisayarı tararken kasma yaşamama ve işlemin çok daha kısa sürede tamamlanması

gibi konularda görürsün. Notebook larda açılış süresine ve o gereksiz kasıntıyı gidermesine bile Allah razı olsun denilir.

• İçindeki mSata mı acaba? Fotoğraflarda görünüyor, içini açıp mSata olarak kullanabilir miyiz?
  • Bence SSD savaşları başlıyor...

sanırım fiyatlar yakın zamanda aşağı inecek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.