Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.389
Cevap
18
Favori
87.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten buios neden cikmadi betalari kullandiriyorlar insanlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım CB olayı donanımsal bir problem değildir de biosla çözülür.
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Beta olduğu için çıkmamış olabilir mi, beta adı üstünde beta, gözün kapalı kullan diye dağıtılmıyor :)
  • Crash_35 kullanıcısına yanıt
    3008 de yok
  • Crash_35 kullanıcısına yanıt
    Coldboot son betalarda yok. 3008 kullanıyorum, daha hiç karşılaşmadım.
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ben bios neden cıkmıyor diyo sordum soru bu yani
    Beta bios nedir diye sormadım, böyle atarlı mesaj yazıp bilmiş edalarına bürünüp sırıtma nedir kreşmi burası bilmiyormuyuz beta nedir
    Mevzuya gelirsek
    Resmi bios neden cıkmıyor diyorum. Sizin için biraz daha acayım mevzuyu 3008 ve iki oncesınde çıkan beta bıos ta anakartın en buyuk sorunu CB giderilmişken aradan bır kac hafta gecmesıne ramen resmı bıos neden cıkmadı dıyorum Umarım anlatabılmısımdır.
    Yav beta verip onu stable'a taşımadılarsa, çıkardıkları beta stable olarak sürülecek seviyede değildir bu kadar basit :) CB düzeldi evet ama beta'da hala başka bug'lar ve hatalar var. Betanın çıkması o betanın stable'a taşınacağı garantisini vermiyor ki.
    Coldboot sorunu çözüldü, bunun yerine farklı sorunlar mevcut. Özellikle 0070 sürümünde 0d kilitlenmesi yaşayan kullanıcılar var. 3008 ilede sorun yaşayan kişiler mevcut. Herkes ayni sorunu yaşamasada hala çözemedikleri buglar var. Geri dönüşlere göre bunları çözmeye çalışıyorlar. Aralık ayı içerisinde yeni bios çıkacaktır. Umarım eski hatalar tekrarlanmaz.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Şimdi koca firma ortaya iki bios atiyo bunlarin birde kendi elemani var elmor diye atiyo foruma biosu millet kullanip geri donus yapcakmis işletim sistemimi bu hocam geri donusle yapilacak ismi firmanin işi ne ellerinde kartta vardir test edecek bir suru insanda

Zorla kullan diyen yok ama sonucta kartin cozemedikleri sorunlari yuzunden pek cok kullanici olumsuzluklardan dolayi bu betalara yoneliyo kart ariza verse teknik servise dusenin vay haline

Benim takildigim nokta bu dalga gecer gibi bi durum bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 8 Aralık 2017; 21:33:11 >
    Dediğinde haklı olduğun noktalar var. Sende farketmişsindir, yaşanılan problemler ayni değil. Ne kadar kişi test ederse o kadar iyi dönüş yapılır. Tabi kartın elinde kalma riski var, bunu göze alacaksın.İş amaçlı filan kullanıyorsan 2-3 hafta sistemsiz kalacaksın. Burada asıl soru bu kadar hataların olduğu ürün üretilirken, piyasaya sürülürken hiç mi test edilmedi. Hem amd hemde asus bu işi düzgün yapamadı.
    deme öyle ya bu kartın çalışma şekli böyleymiş yeni teknoloji bu illa ayar yapman gerek işin komiği elmor sadece oc konusu açmış ona yazıyor sanki kartta hiç sorun yok keyfi oc yapıp eğleniliyor neyse bulaştık bir kere sonucu mecbur bekleyeceğiz artık 9 ay oldu zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 8 Aralık 2017; 23:30:52 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    İşin garibide kartın çalışma şekli böyle diyenler 3008 betada bole bisey yok ve bios daha stabil demezlermi

Normal çalişma sekli onceki bioslardaki gibiyse 3008 nasil daha duzgun oluyor. Cunki normal dedikleri durum bu 3008 de yok

yorum yok bunu diyenler cevaplamalı
    Hocam PC'yi ilk açarken biosa'a girip hiçbir şey yapmadan save and exit demek neden bu kadar zor geliyor. 30 sayfadır aynı insanlar şunu yapmak istemedikleri için anakarta çöp diyorlar. Yaptığınız RAM OC'sini uygulamadığı zaman can sıkıcı olabiliyor ancak bütün ayarlarınızı uygulayıp yalnızca bunu yaparken birkaç kez kapanıp açıldığı için bu lafların edilmesi komik geliyor bana...
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    bana da bunu normal bir çalışma şekli gibi görenler komik geliyor ki normal olmadığı kanıtlandı son beta biosda bu saçma açılış yokmuş, ram ayarı sıfırlama yokmuş. zaten kanıta da gerek yoktu bu normal bir şey değildi biosa girip entere basıp kaydetmek iş değil bunu her seferinde yapmak yada 2 günde bir yapmak normal bir olay değil sizin kabul etmediğiniz ve ne olacak canım biosa gir kaydet çık dediğiniz olay olmaması gereken bir hatadır ve düzeltilmesi gerekir diyoruz karta mok attığımız yok 1.200 TL verdik bu karta böyle saçma sapan sorunun sadece çözülmesini istiyoruz artık ki sanırım çözülecek beta deneme bitince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Aralık 2017; 7:3:25 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Size komik geliyor olabilir sorunda etmiyosundur durumu ama bu sana gore normal olmasi diger kisilerinde bu durumu kabullenecegi anlamina gelmiyor. Ikinci elde 600 lira verilyolar bu anakarta neden hic dusundunmu acaba neyse bu yazilan durumlardan sen niye bu kadar rahatsiz oldun madem sende normalse hersey

Ek olarak benim sistemde cb anlaminda sorun yok ama stabil bir bios yok piyasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 9 Aralık 2017; 12:44:55 >
  • Sizin sıkıntılar fazla uzun sürmüş(hala sürüyor) umarım bir an önce düzeltirler, ayrıca cold boot can sıkıcı ve ciddi bir sorun, markaya olan sempatiniz bunu bypass etmemeli. ga-x370 gaming g5 te de vardı son 4 biosta düzelttiler (f5a dan sonrası).
    Ayrıca platform / ram sıkıntısı yüzünden 4x8gb ram(2666mhz+) bile sıkıntılı çalışıyordu arada mavi ekran veriyordu ihtimal vermemiştim ama 2 günüme mal oldu netleştirmek. bunlar kabul edilebilir hatalar/sorunlar değil(son 2 biosla giderdiler), sizin mantıkla bakarsak ramde almayalım 3000mhz üstü ram de neymiş, adamlar tanıtımlarında 2133mhz yazmışlar ondan alalım..Sorunları görmezden gelmek çözüm değil.
    Son olarak bu kadar satılan ve popüler bir anakartın bugune kadar bu sorunları gidermemesi sözlükteki karşılığı net olarak terbiyesizliktir/rezilliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Sizin sıkıntılar fazla uzun sürmüş(hala sürüyor) umarım bir an önce düzeltirler, ayrıca cold boot can sıkıcı ve ciddi bir sorun, markaya olan sempatiniz bunu bypass etmemeli. ga-x370 gaming g5 te de vardı son 4 biosta düzelttiler (f5a dan sonrası).
    Ayrıca platform / ram sıkıntısı yüzünden 4x8gb ram(2666mhz+) bile sıkıntılı çalışıyordu arada mavi ekran veriyordu ihtimal vermemiştim ama 2 günüme mal oldu netleştirmek. bunlar kabul edilebilir hatalar/sorunlar değil(son 2 biosla giderdiler), sizin mantıkla bakarsak ramde almayalım 3000mhz üstü ram de neymiş, adamlar tanıtımlarında 2133mhz yazmışlar ondan alalım..Sorunları görmezden gelmek çözüm değil.
    Son olarak bu kadar satılan ve popüler bir anakartın bugune kadar bu sorunları gidermemesi sözlükteki karşılığı net olarak terbiyesizliktir/rezilliktir.

adamlar, amd yani tanıtımda 2133 değil amd ryzen 2400 mhz doğal destek dedi 3200 mhz oc de anakartlar dedi bırak 3200 2400 bile normal açılmıyordu bu sorundur düzeltilmeli diyene yok amd asus düşmanı yok ayar bilmiyor falan gibi komik laflar deniyor neyse düzelecek inşallah 9 ay oldu

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tek sıra 2400 çift sıra 2133 olması lazım.
    Mutlaka düzelecektir ama bu kadar sürmesi bilemedim... Ara ara takip ediyorum konuyu gelişme var mı diye. :)
  • rastgele çıkan Q-Code 8 ve su soğutmanın çalışmamasından dolayı garantiye gönderdiğim anakartım serviste onarılmış. Arayıp neyin onarıldığını sordum. CPU Beslemesinin arızalı olduğu ve bunun değişildiği söylendi.

CPU Beslemesi derken neyi tam olarak değişmişler anlayamadım. CPU header kısmını mı değişmişlerdir?
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.