Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.381
Cevap
18
Favori
87.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amaç yeni pc satmak okuduysan amd ile ortak karar verdik diyor ms  

bunlar iyice sapıttı ms yi geçtim kendi işlemcisini kötüleyen üretici ilk kez gördüm ulan zen 1 kötüyse ne sattın o zaman millete şerefsiz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Eylül 2021; 17:10:14 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Evet ya bir de utanmadan birlikte test ediyoruz diye belirtmişlerdi.

• sasuta kullanıcısına yanıt

Aynen amd parayı görünce iyice manyadı 

• SAKA GİBİ ASUS VE GİGABAYTE A320 Anakartlara Ryzen 5000 İşlemci Desteği Geldi X370 E YOK 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Kasım 2021; 9:13:29 >
  • asus crosshair vi hero pce3x4 destekler mi?

Adata XPG SX8100 512GB NVMe SSD taktım. 549 MB/s okuma, 518 MB/s yazma hızı ölçüyor CrystalDiskMark.

İmdat

• aesca kullanıcısına yanıt

3 evet, 4 hayır.

4 takarsın 3 hızında çalışır he ekran kartı pcle 4 0 destekleyen bios vardı çakal amd kaldırttırdı siteden 

• W11 kullanamıyor muyuz bu kart ile anlamadım?

C6H'yi R5 3600 ile kullanıyorum. Açıkcası fiyatlar dolayısıyla bu işlerden soğudum.

E tamam işte. Neden sata3 hızında çalışıyor? Acaba taktığımız pce yuvasını kullanan bir sata portu mu var da hız düşüyor? Mesela sata1 portum dolu benim. Sanki buna benzer bir şeyler duymuştum.

"Neden diğer sata bağlantısını başka bir yere takıp denemiyorsun" demeyin. Çok üşeniyorum. Bilgisayar format istiyor, onu bile yapmıyorum.

Şakadır zaten.

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt

Destekleyen anakartlar arasında adı geçiyor.

sata portları pcle slotlarıyla bağlantılı fazla hdd falan takınca pcle slotunu kısıtlıyor diye bir şeyler okumuştum veya bazı satalar ona mı bağlıymış çok bilgim yok açıkçası. da sata 4 yok bu kartta o yüzden sata 3 hızında zaten 

Keşke şaka olsa  A320 karta 5000 desteği verip bu karta vermemek resmen bu kart sahipleriyle dalga geçmektir  20 yıldır amd kullanırım böyle pislik olduğunu bilmiyordum demek ki biraz palazlanınca tüm şirketler böyle oluyormuş intele yıllarca boşuna kızmışız 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Kasım 2021; 19:28:1 >
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt

Bu karta w11 uyumu için bios geldi de işlemcin 1. nesilse (yani zen 1) ms ve amd o işlemci dandik diyor artı amd resmen sizi nasıl da kandırdım zen1 satıp der gibi ms ile ağız birliği yapıp zen 1 w11 olmaz diyor.  Tabi ki kurarsın sorun olmaz benim 11 yıllık sistemde 2,5 aydır kurulu w11  EKLEME: işlemcin 3600 kurarsın onlar olur dedi ms  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Kasım 2021; 19:31:55 >
  • r5 1600x kullanıyorum. Ne yapayım? Sırf oyun için 3700, 3800 alınmalı mı?

Bu arada; pce 3x4 derken hani ekran kartı x16 hızında çalışıyor, çift slot takarsan 8x+8x oluyor ya. Ondan bahsediyorum. pce 4 den değil. Anakarttaki m2 slotu diyorum x4 hızında değil m? x2 mi? x2 bile olsa 419 MB/s az değil mi? (Teknik bilgim pek yok. Anlayın gari yahu)

Sorun sanırım m2 slotunun paylaştığı sata slotundan kaynaklı. 1 ssd, 3 harddisk takılıydı. Üstüne m2 yi de doldurdum. Denemek lazım. Tak çıkar yapıp bakayım önümüzdeki aylar içinde (üşengeçim) Forza horizon5' i yüklemek için takmıştım. Pek fark olmaz derseniz (n'olur deyin) hiç ellemeyeyim.

Sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

valla m2 bendede var samsung nvm 970 pro ve 2 hdd 2 de sata 3 ssd takılı ne hız vaat ettiyse onu alıyorum sende de öyle olmalı.

ben 4 0 m2 ssd den bahsediyorsun sanıp öyle yazdım. hiç bakmadım x4 mü x2 mi ama uyumlu m2 leri kendi hızı neyse onda çalıştırır bu kart. Kılavuzunda yazar sanırım m2 slotun hızı. m2 4 0 istersen 3000 serisine geçebilirsin ama mevcut uyumlu m2 lerde bu kartta vaat ettikleri hızlarda sorunsuz çalışır.

buyur bendeki hız ve hatta vaat ettiği hızdan fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Kasım 2021; 21:8:38 >
  •  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesca -- 14 Kasım 2021; 23:38:37 >

Ben'de evo plus var değerler bu şekil'de Windows başlangıç kaç sn. görülüyor sende ?

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

12 civarı

Teşekkürler

• Dostlarım sistemimi bozuyorum. Şuan Ryzen 1700 ve Crosshair Vi Hero var. Bunları satmadan önce en son biosumu kurayım sizce ? Birşey fark edermi? Alan arkadaşa kolaylık olsun.

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.