Şimdi Ara

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İşte o indirdiğin şey (sağdaki çizdiğin) sıkıştırılmış hali dosyaların, ona tıklayınca dosyalar unpack oluyor, onların arasında da setup.exe bulunuyor. Neyse yükle bakalım umarım sorunsuz geçer, son durumu söylersin bize.
  • Ne yaptın hocam kurdunmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

İşte o indirdiğin şey (sağdaki çizdiğin) sıkıştırılmış hali dosyaların, ona tıklayınca dosyalar unpack oluyor, onların arasında da setup.exe bulunuyor. Neyse yükle bakalım umarım sorunsuz geçer, son durumu söylersin bize.

Ya abi ben deliricem bu nedir ya nasıl bir belaya kaldım herşey tmm setup yaptım yükledi reset istedi pc açıldı tmm yine bu seçenek çıkıyor ya abi ne oldu böyle allah kahretsin nedir bu ya yanlış ne var dediklerinizi hep ettim abi çıldırıcam ben

setup dedik bunları yükledi yine yukardaki hataları alıyorum + denetim masam

console launcher tıklıyorum açılmıyor yine yukardaki hatalar yahu ses kartı takılı sisteme ama ses kartından sesi açayıp kapayamıyorum sanki sitesinden özel yüklediğim drıverlar gibi allah kahretsin ya

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 6 Aralık 2017; 19:41:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Ya abi ben deliricem bu nedir ya nasıl bir belaya kaldım herşey tmm setup yaptım yükledi reset istedi pc açıldı tmm yine bu seçenek çıkıyor ya abi ne oldu böyle allah kahretsin nedir bu ya yanlış ne var dediklerinizi hep ettim abi çıldırıcam ben

setup dedik bunları yükledi yine yukardaki hataları alıyorum + denetim masam

console launcher tıklıyorum açılmıyor yine yukardaki hatalar yahu ses kartı takılı sisteme ama ses kartından sesi açayıp kapayamıyorum sanki sitesinden özel yüklediğim drıverlar gibi allah kahretsin ya

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu

Bence sen format at sıfırdan kurulum yap yada kartı başka PC de bu drıver lari yükleyerek dene

• program files ta creative girdim bütün herşey yüklendi gözüküyor ama bir türlü olmuyor

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu
  • quote:

program files ta creative girdim bütün herşey yüklendi gözüküyor ama bir türlü olmuyor

Bence format at ilk olarak creativenin driver kur

• Öyle yapıcaz zati başka çare kalmadı gibi deliricem ya

c program files, creative bütün herşey yüklü gözüküyor bakarmısın..

• quote:

Öyle yapıcaz zati başka çare kalmadı gibi deliricem ya

c program files, creative bütün herşey yüklü gözüküyor bakarmısın..

Kullandığın bir programda etki ediyor olabilir

• Yılmaz denetim masamı yukarda paylaştım resimleri bir pure codec kurdum onu iptal ederim birde neuwiev denilen media player onlarda sıkıntı sanmam virüs programı zati nod32 ondada sorun varmı bilmem deliricek gibiyim abi inan
  • quote:

Orijinalden alıntı: denetim masamı yukarda paylaştım resimleri bir pure codec kurdum onu iptal ederim birde neuwiev denilen media player onlarda sıkıntı sanmam virüs programı zati nod32 ondada sorun varmı bilmem deliricek gibiyim abi inan

Herseyi denedin format son çare bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 21 Mayıs 2015; 3:56:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atabey Kemal

quote:

Yılmaz denetim masamı yukarda paylaştım resimleri bir pure codec kurdum onu iptal ederim birde neuwiev denilen media player onlarda sıkıntı sanmam virüs programı zati nod32 ondada sorun varmı bilmem deliricek gibiyim abi inan

pc de formatla birlikte bu program yüklü hiç ellemedim zati usb disk secutiry ama hiç sanmıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atabey Kemal

quote:

Yılmaz denetim masamı yukarda paylaştım resimleri bir pure codec kurdum onu iptal ederim birde neuwiev denilen media player onlarda sıkıntı sanmam virüs programı zati nod32 ondada sorun varmı bilmem deliricek gibiyim abi inan

pc de formatla birlikte bu program yüklü hiç ellemedim zati usb disk secutiry ama hiç sanmıyorum

Onu kaldırıp denesene bi

• Bence de format lazım oldu gibi. Önceki dosyalarla çakışıyordur yoksa Daniel notlarında söyledi zaten o hatayı çözmüş olduğunu, yukarıda alıntılamıştım.

Temiz windows 8.1 yükle ya da 7 sen bilirsin.
    Yükledikten hemen sonra HİÇBİR şey kurmadan direkt daniel_k indirdiğin driverı yükle ve bak bakalım ne oluyor.

Bak yukarıda temiz dedim yani sadece OS yüklenecek onunla birlikte yüklü program falan olmasın öyle şey.
    HİÇBİR dedim formattan hemen sora ilk işin daniel driver yüklemek olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Mayıs 2015; 18:40:39 >
  • quote:

Bence de format lazım oldu gibi. Önceki dosyalarla çakışıyordur yoksa Daniel notlarında söyledi zaten o hatayı çözmüş olduğunu, yukarıda alıntılamıştım.

Yükledikten hemen sonra HİÇBİR şey kurmadan direkt daniel_k indirdiğin driverı yükle ve bak bakalım ne oluyor.

Bak yukarıda temiz dedim yani sadece OS yüklenecek onunla birlikte yüklü program falan olmasın öyle şey.

Vallaha x-fi son çözüm o , neden dersen hem sitesindeki bütün drıverlar aynı hatayı hem daniel k drıver aynı hatayı veriyorsa bir yerde sıkıntı var, o değil kasaya sadece klavye ve mouse takılı şekilde drıver denedim ama aynı sıkıntı, ben en iyisi format hal edim ilk işim daniel k drıver yüklemek olsun ,yoksa pc temiz abicim ama bir yerde bir sıkıntı var w8.1 bana göre değil w7 tam benlikki zaten drıver her türlü her sisteme destek veriyor abicim

• quote:

Bence de format lazım oldu gibi. Önceki dosyalarla çakışıyordur yoksa Daniel notlarında söyledi zaten o hatayı çözmüş olduğunu, yukarıda alıntılamıştım.

SONUNDA YAPTIK BE OFF BE NE YÜKMÜŞ YA

DOST PC'Yİ GÜVENLİ MOD'DA AÇTIM PC'DE CREATİVE DRIVER İLE YÜKLÜ EN UFAK BİRŞEY BIRAKMADIM NEYSE DANİEL_K DRIVER GÜVENLİ MOD'DA İKEN YÜKLEDİM SORUNSUZ YÜKLEDİ AMA AYNI HATALARI ALDIM YUKARDAKİ ÖRNEKLERDEN NEYSE PC'Yİ TEKRAR YENİDEN BAŞLATTIM DEDİM OLMIYACAK GENE, AMA ODA NE SORUNSUZ OLDU ŞU ANDA ÇOK MUTLUYUM DÜNYA VARMIŞ YAHUHANİ İNANIRMISIN ABİ SES KARTI OLMADAN EN İYİ PC SES SİSTEMİ BİLE ÇÖPTÜR BUNU ANLIYORSUN

YARDIMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR İYİKİ VARSINIZ ŞİMDİ SİZDEN RİCAM CONSOLE AYARLARINIZ NE ŞEKİLDE AYARLI SİZDE, MAX EN İYİ SES AYARLARINI YAPMAK İSTİYORUM, GERÇİ BENİM ZEVKİME GÖRE AYARLI HERŞEY ESKİSİ GİBİ AMA, BİRDE TAVSİYE EDİLEN AYARLARINIZ NELER SAYGILAR BUYRUN...

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan da bahsettim imzada açtığım konuda detaylı var. Oradan oku lütfen.
    Kısaca söylemek gerekirse, doğal ses (kaynak sesin son kullanıcıya olması gerektiği gibi duyulması) en kaliteli sestir. Bu durumda kartın DSP sini kapatmanız lazım, bunun içinde EQ, Crystalizer, CMSS-3D vs bu tarz şeyler OFF durumda olmalı.
    Aynı şey görüntü içinde geçerli, SweetFX kullanıp renk ve parlaklığı manipule ediyorlar Aynı, ses için Crytalizer açıp sesi 24-bit 96kHz'e upmix etmek gibi mesela.

Yinede ben sesi değiştireyim bana nasıl güzel geliyorsa ona koyayım diyorsanızda unutmayın ki doğallık gidiyor.

edit: bu arada Daniel_K çalışacak demiştim, candır o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 9 Haziran 2015; 18:48:30 >

• quote:

Ayarlardan da bahsettim imzada açtığım konuda detaylı var. Oradan oku lütfen.
    Kısaca söylemek gerekirse, doğal ses (kaynak sesin son kullanıcıya olması gerektiği gibi duyulması) en kaliteli sestir. Bu durumda kartın DSP sini kapatmanız lazım, bunun içinde EQ, Crystalizer, CMSS-3D vs bu tarz şeyler OFF durumda olmalı.
    Aynı şey görüntü içinde geçerli, SweetFX kullanıp renk ve parlaklığı manipule ediyorlar Aynı, ses için Crytalizer açıp sesi 24-bit 96kHz'e upmix etmek gibi mesela.

Yinede ben sesi değiştireyim bana nasıl güzel geliyorsa ona koyayım diyorsanızda unutmayın ki doğallık gidiyor.

edit: bu arada Daniel_K çalışacak demiştim, candır o.

Ben senin kadar ses kartı teknik detayları içeriğini bilmediğim için creative ses kartları ile ilgili konuları sana soruyorum bilimsmel açıklama yapman hoş ama hani derlerya en iyi ses senin zevkine kulağına hoş gelen sestir işte bu durum benim için geçerli, ya ses kartı olduya dostum tmm ya sorun yok, bu arada z906 geldi bana batumdan ben laz oldğum için batum bana yakın her 2 ayda bir giderim :D lakin sub kablosu kopuk geldi aksilik bakalım geriye iade ettiricem orda herşey çok ucuz bilirsin zati

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    turuncu55 kullanıcısına yanıt
    X-Fİ değerli dostum görüşlerine ihtiyacım var biliyorsun kartı halen kullanıyorum en ufak sorun yok bendeki ses sistemi bu: creative t6300,Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 SB1090 modelide bu kartın biliyorsun zamanında senin aban önerdiğin daniel_K drıverı halen sorunsuz kullanıyorum lakin sende biliyorsun bu kartta optik çıkış var bende digital decoder yani 5+1 analog ses sistemlerini dts ve dd ses destekleyen decoder mevcut Playvision HDA-51A..şu anda ses sistemi ile 5+1 dts ,dd,dts hd-ma btün sesleri ac3 filter sayesinde alabiliyorum ac3 ayarlarımda aşağıda sence Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 kartıma oprik girişten harivi decoder bağlantısı yapsam analogdan digital sese geçebilirmiyim ..bazı kesin herşeyi decoder hal ediyor diyor önemli olan ac3 ayarllarını yapmak bende zaten onlar ayarlı resimde paylaşıcam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 6 Aralık 2017; 19:43:25 >

•  Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.