Şimdi Ara

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
2.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-FI

Eve geldim az önce, hemen baktım creative sitesine ve Creative X-Fi Surround 5.1 uyumlu Daniel_K driver'ını buldum linki şu: http://forums.creative.com/showthread.php?t=717050 Adam 3 gün önce upload edip konuyu açmış hatta Taze taze yani bu kadar şans olamaz.

Release notlarına bakarsanız Daniel
    quote:

*- Fixed the no supported audio device error in Audio Center
    sorununu bile çözmüş. Sanırım sizin sorunda buydu. Gerçi bu sorun olmasaydı bile Creative resmi driverlarını önermezdim yinede. Nedenini yukarıda bahsettim zaten.

Ufak notlar: Windows 8.1 yüklemenizi öneriyorum. Vista-7 kullanılmaz artık bu devirde. Hatta birkaç ay sabredip Windows 10'a geçmek daha mantıklı. Bu driverlar Win10 içinde uyumlu attığım linkten görebilrisiniz her türlü bilgi mevcut.
    Daniel_K hiçbir şekilde Creative driverlarını diğer Creative ses kartları için driver oluşturan gruplar gibi (PAX mesela) manipule edip sesi değiştirmiyor, kalitesini azaltıp ya da artırmıyor, bunu çok seviyorum. Verilen ses (doğal) ne ise onu alıyorsunuz. Daniel'in esprisi (yukarıda anlattım) bütün Creative kartlara yönelik çıkmış olan tüm güncel driver ve yazılımları (kartın gücünü komple kullanan) yeni işletim sistemlerinde harmanlamak.

Creative bunu yapmıyor, satış politikası yüzünden. Eski kartlar için yeni işletim sistemlerine yönelik sadece basit driver sunuyor, bu da sadece o sistemin kartı tanımasına yetiyor bu yüzden de kartın tam performansını gücünü sesini alamıyorsunuz.

Sizden ricam, Creative kart kullananlar için Daniel_K'yı onlara tanıtmak. Çok önceden açtığım konuda var zaten bununla ilgili.

X-Fİ sen kralsın dost seni dinlmeden iş yapmak istemedim ama bir konu var yukardada söyledim zati ben vista kullanmıyorum biraderim işletim si0stemim, W7 32 ULTİMATE SP1

Buyur buda sistem resmim vista artık tarihe kazındı haklısın o konuda + W 8.1 sevemedim bir türlü W7 bütün istkeklerimi karşılıyor tabiki

Creative X-Fİ Surround 5.1 Vista Sorunu
  • X-Fİ dostum ben bu ses kartı işinden senin kadar bilgi değiliz biz çözmeziz daha o yüzden ben sana anlatayımda benim dilimden anlayacağını inanıyorum

Şimdi dostum linke girdim benim ses kartı Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 (SB1090), verdiğin Daniel-k sağolsun benim ses kartınıda düşününmüş harici usb zati ses kartı 2010 da aldım pro modeli değil tabi gerekte yok şimdi verdiğin linke girdim ve kırmızı işaretlediğim yerlere dikkat ...

kırmızı işaretlediğim yer benim ses kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 19 Mayıs 2015; 19:55:20 >
  • Dostum drıverı nerden indiriyorum ? bu kırmızı işaretlediğim yerdenmi ? hani yanlış birşey etmek istemiyorum vallaha bunaldım ses sistemimde logitech x540 ses kartına takılı ama 2 kolondan ses geliyor drıver yüklü olmadığı ve console launcher olmadığı için ne ayar yapabiliyoruz ne birşey

ses kartının orjinal cd si var bir türlü olmadı dediğin gibi windows 7-32 bıt için gereken bütün drıverları sitesinden yüklemdim yine bir yerde hata veriyor ,sanki güzelce yükleniyor yüklendikten sonra pc'yi resetliyelimmi seçenek çıkıyor felan iyi güzel herşey yukarda resimli gösterdiğim hataları veriyordu

Mirrors: Google Drive :bu linki var kırmızı işaretlediğim yer ordanmı drıverı indiriyoruz saygılar

Filename: USB_SupportPack_2_5.exe
    File size: 51 MB
    CRC32 hash: 55CA8FD2
    SHA- hash: BF7A3F9C012673A6D7C5D07F0B5843D18B3BF61C

Mirrors: Google Drive

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Evet oradan indireceksin, sonra temiz şekilde kur, o kadar. Temiz derken önceden de dediğim gibi sistemde Creative'e ait tek birşey kalmasın yoksa sıkıntı çıkarabilir setup işlemi.
  • quote:

Evet oradan indireceksin, sonra temiz şekilde kur, o kadar. Temiz derken önceden de dediğim gibi sistemde Creative'e ait tek birşey kalmasın yoksa sıkıntı çıkarabilir setup işlemi.

Aslında kendi sitesindeki driverda güncel Windows 8ve 8.1 uyumlu ben sorunsuz kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlattığım gibi, sadece işletim sistemi görsün kartı normal kullansın kullanıcı maksatıyla driver çıkartıyor Creative eski kartlar için, güncel olacak tabide, Daniel'de zaten en güncel komponentleri harmanlaıyor sürücülere. Yani ek özellikler aldığın kartı tam randıman işletecek şeyleri koymuyor. Benden örnek vereyim, 2005 yılında almıştım Xtreme Music'i Windows XP içindi kart, herşeyi XP içindi baya güzel kullandım sonra 7 ye geçince firma resmi olarak bütün bunları 7 içni sunmadığını sesin kalitesinin düştüğünü farkettim. O zamanlarda Daniel Kawakami'yi buldum adam XP driver ve uygulamaları komple 7 ye port etmişti, muazzam şekilde çalışıyordu. Zaten o zamanlarda başladı tüm bu olaylar hatta Creative firması adamı susturmaya bile çalıştı, son model kart hediye ettiler vs şirkete çağırıp dün gibi hatırlıyorum olayları.

Yine önceden dediğim gibi, sorunsuz dahi kullansanız demiştim tavsiye etmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 19 Mayıs 2015; 21:46:36 >
  • quote:

Dostum senide çok koşturdum hani yardımların için çok teşekkür ediyorum mahçupta oldum, ama napalım senin kadar ( X-Fİ ) özellikle ses kartları işini bilmiyoruz çok bilimsel metodlar sunuyorsun anlıyorum ama işin erbabını malesefe senin gibi bilemiyorum, sen ''100 de 100'' sen ben yüzde 50'yim

dostum sen bana yukarda şöyle bir söz yazdın demişsinki:önceden creativede sitesinden yüklü drıverların kalıntıları felan olmasın ben denetim masasından c/program files'tan herşeyi sildim lakin eğer bir yerlerde çöplük felan varsa kompile silelim yani, şu anda creative yüklü birşey yok ama emin olmak istiyor insan, bu konuda bir önerin varmı bana acep :) hani tamamiyle sağlıklı yüklesin drıver'ı saygılar

yoksa drıver'ı hemen indirip kurayımmı dostum .
    driver cleaner kullandıysan ve oradan creative i seçip işlem yaptıysan ve bittiyse, bence daniel_k nın suite ni kur direkt.
  • quote:

driver cleaner kullandıysan ve oradan creative i seçip işlem yaptıysan ve bittiyse, bence daniel_k nın suite ni kur direkt.

Yo hayır dostum survior izliyodum geldim burdanmı indirelim drıve clenar ? ne diyorsun şimdi

http://driver-cleaner.en.softonic.com/
    Tam adını hatırladım şimdi Driver Sweeper.. son versiyonu indir, creative yazan yeri tikle ve başlat.
  • quote:

Tam adını hatırladım şimdi Driver Sweeper.. son versiyonu indir, creative yazan yeri tikle ve başlat.

Kardeşim indirdim kurdum bu menü açıldı ve dolayısıyla creative -soun hemen belirdi menüde tık yaptım şimdi napıyoruz abicim altta Analyse ve clean var sen söyle biz yapalım çünkü bu konularda işi ustaya bırakmak farz
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    dostum bunları buldu Clean diyorum ..yalnız kutucukların hepsi dikkat edersen işaretli değil hepsini işaretliyeyimmi ? bunlar önceden dediğin gibi siteden yüklediğim drıver kalıntıları sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 20 Mayıs 2015; 1:30:43 >
    ne varsa silinecek demiştim... hepsini seçmen lazım bu durumda.
    X-Fİ kusura bakma seninde başını ağırtıyorum ya dostum drıver indirdim ama bunca dosya çıktı nereye girip ne yapacağım hangi seçenekleri kurucaz bir dünya dosya var kafa gitti bende yahu bir zahmet sana yemek sözüm olsun dostum

X-Fİ dost seni bekliyorum dün akşamdan beri müsait oldğun an bir ilgilen bizlen kardeşim saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

X-Fİ dost seni bekliyorum dün akşamdan beri müsait oldğun an bir ilgilen bizlen kardeşim saygılar

Setup tıkla tmm dir

• quote:

Orijinalden alıntı: Atabey Kemal

quote:

Setup tıkla tmm dir

Yılmaz kardeşim setup derken şu kırmızı işaretlediğim setupmu 1. ? yani kırımızı 1.yazılan yer + bu arada 2.işaretlediğim USB Supportpack 2_5 drıver işte.. zati çift tıkladığım zaman bunca dosya geldi o bakımdan sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 20 Mayıs 2015; 16:40:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atabey Kemal

quote:

Setup tıkla tmm dir

Yılmaz kardeşim setup derken şu kırmızı işaretlediğim setupmu 1. ? yani kırımızı 1.yazılan yer + bu arada 2.işaretlediğim USB Supportpack 2_5 drıver işte.. zati çift tıkladığım zaman bunca dosya geldi o bakımdan sordum

Sadece setup yazan 2 yazılı olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 20 Mayıs 2015; 20:22:08 >
  • Sürekli bakamıyorum foruma valla kusura bakma bu hafta baya dolu geçiyor malum. Arkadaşın dediği gibi soldaki setup exe. tıkla. oradan yükleme işlemi başlayacak. sağdaki olan sanırım işte dosyanın pack li hali, indiridğin şey yani.
  • quote:

Sürekli bakamıyorum foruma valla kusura bakma bu hafta baya dolu geçiyor malum. Arkadaşın dediği gibi soldaki setup exe. tıkla. oradan yükleme işlemi başlayacak. sağdaki olan sanırım işte dosyanın pack li hali, indiridğin şey yani.

Estahafurullah dostum ne demek sen bizim kusurumuza bakma tabikide sen ne dersen doğrudur el elden üstündür her zaman başım üstüne ben o zaman direk başlıyorum aklıma bunca dosya neden bir anda çıktı diye ben direk indirdiğim dosyaya basar basmaz yükliycek sandım saygılar uğra buraya sinema bölümündede görüşelim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.