Şimdi Ara

creative ses kartına gerek var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer apu ile live in kar$ıla$tırmalı testlerini gösteren ve apu'nun daha iyi olduğunu kanıtlayan bir site linki varsa pLS verin. Yok bilgisayarcıdan falan duyduysanız söölicek bi$i yok zaten.
  • Hehe millet live 5.1 ile live value'yu bile karşılaştırmış. Ya arkadaşla bu iki seskartıda aynı çipseti kullanıyo iki kartıda alın elinize inceleyin. Ayrıcalive value'nun çipsetide donanımsal olarak 5.1 destekliyo doğal olarak ama kartın üzerindeki çıkışlar buna izin vermiyo. Bence 8rda+ 'nın üzerindeki entegre ses kartı çok kaliteli yerine live almaya hiç deymez. Benim bildiğim kadarıylada üzerinde digital çıkışı var.
  • ethros nforce un apu su mu islemciden cok yiyomus yoksa sb live mi cok yiyomus bi bak bakalim...
    http://firingsquad.gamers.com/hardware/nforce/page4.asp
  • benim de kafama takıdı şimdi bende de msi kt3 6380e var ses sistemi ise creative 4400 4+1 ben şimdi creative live 5+1 alsam farkı hemen farkedebilirmiyim. oyun ve filmler için değermi çünkü ben hiç live dinlemedim.. değerse ekonomiyi düzeltir düzeltmez almayı düşünmeye başladım...
  • hımmz
    benim okuduğum kadarıyla bu kadar iyi değildi bende de nforce 2 var yaf live de var bi de ben test ediym :)
    MCP-T chipsetindeki bir ses kartı audigy ye mi denk geliomu$ benim de aklım karı$tı biraz ara$tırınca
  • yahu var mı bi link MCP-T ile Live kar$ıla$tıran ?
    Ben de ikileme dü$tüm :)
  • bi yerde okumustum. onu ariyom simdi. nerde okudugumu hatirlayamadim. ama nforce2 ile audigy2 karsilastirmali bi link verdim ilk sayfada.
  • Bu arada çok msg atmı$ oldum ama link yoksa programların adresini verin ben test ediym 2 kartta bende mevcut
  • Beyler ben de ara$tırdım biraz bu onboard ses kartıyla anca audigy 2 leri kar$ıla$tırıyolar feci bi olaymı$ :)
    Elimdekinin değerini bilememi$im. Bilmeden konu$mu$um özür...
  • Konu Epox 8RDA+ w/onboard ses. Epox 8RDA+ ile Asus A7N8X aynı ses kalitesine sahip olamazlar, Epoxta default olarak Soundstorm yok. Epoxta add-on zımbırtı lazım. Her en haltsa, daha detaylı incelemem için Nforce2 almam lazım. Reviewları yorumları araştırdım, güzel şeyler yazılmış NF2 hakkında. Chaintech dışındakiler APU kullanıyor.
  • police test programlarının linklerini ver ben 8RDA+ nın ses kartı ile Live 5.1 i test ediym deniym
    $u anda yapabilceğim sadece oyunlardaki etkilerine bakabilmek [quake 3 arena timedemo falan]
  • En son okuduğum sitede APU'nun Audigy den iyi Audigy 2 den kötü olduğu söyleniyor. Yani her durumda Live'den daha iyi peki ya Epoxla gelen ses kartından ne haber ? SoundStormsuz APU Live 5.1 den iyi olmaz mı ? :)
  • Ya arkadaşlar Nforce2 nin en büyük özelliklerinden 1. Dual DDR ikinciside APU olayı.Adamlar işlemciden bağımsız çalışan çok kaliteli bir ses işleme ünitesi koymuşlar ve bağıra bağıra bunu anlatıyolar heryerde.Zaten özelliği işlemciden bağımsız çalışması doğal olarak işlemciyi çok az kullanması gerek.
    http://www.tomshardware.com.tr/mainboard/02q3/020716/nforce2-09.html#ruhun_gdas_ses_leme_nitesi_apu
    http://www6.tomshardware.com/mainboard/200106041/nforce-07.html
    http://www6.tomshardware.com/mainboard/200106041/nforce-08.html
    şu iki link de özellikleri detaylı bir şekilde verilmiş.
    Özellikle 3. link de verilen şu karşılaştırma herşeyi daha iyi anlatıyor.

• böcek linkler için sağol
    imzandaki makine ile oc denedin mi ?
    bi benimkine bakırver.
    Ve konuyla alakalı olarak : Yani ben Live 5.1 yerine artık APU mu kullaniym ?
  • bu soundstorm olayi kafalari karistirmis galiba. kisaca anlatiyim size. soundstorm sertifikasi sorround kanallar ve center kanal icin ayri jacki ve optic cikisi olan anakartlara veriliyo. epox un bu sertifikayi alamamasinin sebebi ayrica sorround kanallar ve center icin cikis bulundurmamasi(ayric s/pdif cikis da yok). cunku epox sorround kanallari ve center kanalini line in ve microfon girislerinden veriyor. yani epox da ki jacklar istege gore bir software ile hem in hem out olarak kullaniliyo. sonucta kullandiklari güney koprusu asus ile ayni, yani mcp-T. bunun icin ses islemcileri de ayni.epox un arkasina baktiginizda 3 tane analog giris gorusunuz ama asus da 5 tane analog ve 1 tane s/pdif girisi var. epox un dezavantaji bu jacklari (line in ve microfon girisi) hoparlore bagladigizda microfon ve line in ozelliklerinden yaralanamamaniz.
  • ben kulaklıkla kullanacam [plantronics audio 90] benim için bi$i dei$mez heralde ?
    zaten Live 5.1 de de digital out kullanmıyorum
    benim için önemli olan işlemciyi az yemesi ve daha kaliteli ses vermesi son oalrak ta daha ii bir teknolojiye sahip olması bu istekleri stereo headphones ile kullanacağımı dü$ününce live 5.1 mi epox APU mu ?
  • aha bide link epox un neden soundstorm sertifikasi olmadigi hakkinda.
    http://www.techwarelabs.com/articles/hardware/epox_sound/
  • ethros sorround kanallari kullanmiyacaksan problem yok. ayni anda hem kulakligi hemde (platronics de vardi galiba) mikrofonu kullanabilirsin.
  • ewt mic var a90 da
    ses kalitesi ve perf olarak live 5.1 den ii ise kullanalım :D
  • Tam kapsamlı değil ama OC denemeleri yaptım fakat tam testleri bu akşam yapcam Voltaj konusunda Fazla yüklenmek istemiyorum.Ama 1.70v 11x166=1826Mhz ramler işlemciyle senkron 5.2.2.2 modda 3dmark 2001 i bitirdim ekran kartı GPU 299.25 RAM 299.25 olarak 10980
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.