Şimdi Ara

Creative SBS 580 [5+1]/ Creative Audigy Value [7+1] Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SBS 580 Ses sistemini 2 yıla yakın onboard ses kartıyla kullanıordum ama verim ve hoparlörlerin 2 sinden ses alamadığım için Ses kartına ihtiyaç duydum.Vreative Audigy Valueyi aldım .Aldığım gün pc ye format attım ve onboard ses kartını biostan kapattım.Sorun şu ki Ses sisteminden sesi sonuna kadar açtığımda bir cızırtı tarzında eski hoparlörlere sahip olanlar bilir ve yine 2 hoparlör çalışmıyor üstüne de bahsettiğim cızırtı.driver güncellştirdim olmadı cmss ayarlarını yaptım yine olmadı bu soruna bir çözüm bulabilirseniz sevinirim .şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahrip

SBS 580 Ses sistemini 2 yıla yakın onboard ses kartıyla kullanıordum ama verim ve hoparlörlerin 2 sinden ses alamadığım için Ses kartına ihtiyaç duydum.Vreative Audigy Valueyi aldım .Aldığım gün pc ye format attım ve onboard ses kartını biostan kapattım.Sorun şu ki Ses sisteminden sesi sonuna kadar açtığımda bir cızırtı tarzında eski hoparlörlere sahip olanlar bilir ve yine 2 hoparlör çalışmıyor üstüne de bahsettiğim cızırtı.driver güncellştirdim olmadı cmss ayarlarını yaptım yine olmadı bu soruna bir çözüm bulabilirseniz sevinirim .şimdiden teşekkürler.

2 hoparlör çalışmıyor dediğin test yapınca çalışmıyomu yoksa hani müzik açıyosun ordamı çalışmıyo?
  • Ayrıca denetim masasından veya ses kartı programından ses çıkışını 5+1 vs.ses sisteminiz ne ise ona göre ayarladınızmı?
    Ses sistemi bağlantısı yaparken ses kartınının programına bakarak hangi bağlantıyı nereye takmanız gerektiğine baktınızmı?
  • Driver kurarken 2+1 4+1 vs SeçenekLeri sunuyor ordan 5+1 i seçtim kurdum.Denetim masasındanda 5+1 hoparlör ayarlı.Hoparlör denetimi yaptığımdada aynı şekilde 2 höporlörden ses gelmiyor.
  • Büyük ihtimal Win 7 kullanıyorsundur. Bu sorun driverla alakalı Windowsun kendi yüklediği driver tam olarak kullanmana izin vermiyor nedenini bende bilmiyorum programsal birşey olduğunu şu şekilde anlamıştım hoparlörün üzerinden sesi sona getirip windows tan kıstığın zaman ses gayet kaliteli geliyor ama tam tersini yaptığımda yani hoparlör üzerindeki olabildiğince kısık Windows u maksimuma getirdiğinde ses bozuluyor eğer sende oluşan sorun buysa linkteki driveri denemeni öneririm büyük ihtimal sorununa çözüm olacaktır.

http://rs505.r apidshare.com/files/264594018/P17X_SupportPack_2_0.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inismona -- 12 Temmuz 2010; 10:21:04 >
  • İşletim sistemim xp sp2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahrip -- 12 Temmuz 2010; 12:20:47 >
  • Sorunun büyük driverdan olduğunu düşünüyorum. Dediğim hoparlörün üzerinden sesi açma olayını denedinmi?
  • bir müzik aç ve değişik bağlantılar dene örnek: Turuncu yu turuncuya,yeşili siyaha,siyahı yeşile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inismona

Büyük ihtimal Win 7 kullanıyorsundur. Bu sorun driverla alakalı Windowsun kendi yüklediği driver tam olarak kullanmana izin vermiyor nedenini bende bilmiyorum programsal birşey olduğunu şu şekilde anlamıştım hoparlörün üzerinden sesi sona getirip windows tan kıstığın zaman ses gayet kaliteli geliyor ama tam tersini yaptığımda yani hoparlör üzerindeki olabildiğince kısık Windows u maksimuma getirdiğinde ses bozuluyor eğer sende oluşan sorun buysa linkteki driveri denemeni öneririm büyük ihtimal sorununa çözüm olacaktır.

Dedğinizi yaptım Ses çok kısık geliyor bu seferde cızırtı yok ama duymak için kulak dayamak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaos1907

bir müzik aç ve değişik bağlantılar dene örnek: Turuncu yu turuncuya,yeşili siyaha,siyahı yeşile...

Denedim maLesef durum aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahrip -- 12 Temmuz 2010; 14:58:12 >
  • windows 7 kullanıyor iseniz windows 7 sürücüsünü yükleyip creative setting bölümünden 24bit i seçmeniz gerekli şuan işyerimdeki pc deyim evdeki pc de olsaydım tam yerini söyleyebilirdim windows 7 de çızırtı o yüzden oluyor 24bit yapınca düzeliyor . ayrıca onboard ses i bios dan kapatmanıza gerek yok kendisi otomatik görür zaten harici ses kartını
  • quote:

quote:

Büyük ihtimal Win 7 kullanıyorsundur. Bu sorun driverla alakalı Windowsun kendi yüklediği driver tam olarak kullanmana izin vermiyor nedenini bende bilmiyorum programsal birşey olduğunu şu şekilde anlamıştım hoparlörün üzerinden sesi sona getirip windows tan kıstığın zaman ses gayet kaliteli geliyor ama tam tersini yaptığımda yani hoparlör üzerindeki olabildiğince kısık Windows u maksimuma getirdiğinde ses bozuluyor eğer sende oluşan sorun buysa linkteki driveri denemeni öneririm büyük ihtimal sorununa çözüm olacaktır.

Dedğinizi yaptım Ses çok kısık geliyor bu seferde cızırtı yok ama duymak için kulak dayamak lazım

Duyulacak kadar açarak dene cızırtı o şekilde daha az geliyorsa sorun driverdan

• quote:

quote:

quote:

Duyulacak kadar açarak dene cızırtı o şekilde daha az geliyorsa sorun driverdan

Güncel driverını yükledim durum değişmedi başka bi driver nasıl bulcaz?

• http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=10125
    yukarıdaki driveri kur ama Bilgisayarında eski driverla ve creative le ilgili hiç birşey bırakma ondan sonra yeniden kurmayı dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.