Şimdi Ara

CREATIVE INSPIRE T6300 uzatma kablosu işin ustaları konuya please''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CREATIVE INSPIRE T6300 ses sistemi aldım forumdan bir arkadaşımdan bugüne kadar z5500 ve x540 kullanmış biri olarak tizler midler logitech'e göre evrim geçirmiş çok iyi basslar logi kadar olmasada x-fi ses kartından ayarlama ile onuda hal ediyoruz hiç sorun yok..

lakin arka kablolar isteğime oda düzenine göre kısa geldi arka (sağ ve sol) kolonları uzatmak istiyorum nedir bunun yöntemi forumdaşlar ? 1 metre veya max 2 metreye kadar, saygılar..

• fikri olan yokmu arkadaşlar ?
  • Elektrikçiden yada ses sistemleri satan elektronikçiden kablo al ekle

üstteki kablo olmaz

ürünü tam bilmiyorum ama iki yollu birbirine yapışık normal kablo olması lazım amfi ile kolon arasında
  • yeteri kadar uzunlukta 2 x 0.75 ( tse damgalı olmasına dikkat edin ) hoparlör kablosu alıp , sistemin hoparlörlerini yanında götürerek bir elektronikçiye rica ederseniz kablolarını uzatması için yardımcı olacaktır . kabloların ek yerlerinde makaron kullanılması ve kabloların fazlarının ölçülerek yada işaretlenerek + ve - olarak doğru bağlantının yapılmasını tavsiye ederim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_67

Elektrikçiden yada ses sistemleri satan elektronikçiden kablo al ekle

üstteki kablo olmaz

ürünü tam bilmiyorum ama iki yollu birbirine yapışık normal kablo olması lazım amfi ile kolon arasında

Evet ben hatalı link verdim yukardaki kablo olmuyor malesef dolayısıyla t6300'ün arka uyduların kablosu bu şekilde forumdaşım..subun girişleri ve uyduların kablosu nasıl bir uzatma kablosu almak gerek sub'u değilde arka uydulardan birini götürsem elektronikçiye yada ses sistemi herhangi bir dükkana göstersem 2,5 metre uzatıcam desem buna uygun arka uyduların ses kalitesi neyse orjinali gibi bozulmadan etmeden uzatabilirim değilmi ? saygılar

CREATIVE INSPIRE T6300 uzatma kablosu işin ustaları konuya please'' CREATIVE INSPIRE T6300 uzatma kablosu işin ustaları konuya please''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 19 Eylül 2015; 13:06:25 >

• evet uydu hoparlörleri götürmeniz yeterli . uydu hoparlörün orjinal kablosunun fiş kısmının 20 - 30 cm gerisinden keserek aldığınız kabloyu araya ekleyerek uzatacak kabloyu . dediğim gibi makaron yalıtımı ve hoparlör kablosunun + ve - yönlerine dikkat etmeliler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalses

evet uydu hoparlörleri götürmeniz yeterli . uydu hoparlörün orjinal kablosunun fiş kısmının 20 - 30 cm gerisinden keserek aldığınız kabloyu araya ekleyerek uzatacak kabloyu . dediğim gibi makaron yalıtımı ve hoparlör kablosunun + ve - yönlerine dikkat etmeliler .

Hocam lakin sıkıntı şurda orjinallği gidicek sistemin heleki arka uydular,benim dediğim arka uydunun bir tanesini götürücem örnek olzrak , ben sadece uzatma kablo yaptırmak istiyorum olmuyormu öyle 2,5 metre kadar, illa kesicekmi uydunun kablosunu ek edicek ? benim dediğim olay şu arka uydunun girişini ek uzatma kablosunun girişine takıp öteki girişide sub!a yerleştirmek..kısaca arka uyduların kablosunu kestirmeden ek uzatma kablosu ettiremiyormuyuz ?
  • o zaman iki adet dişi lale tip jack , iki adet erkek lale tipi jack alacaksın . bir ucu dişi bir ucu erkek 2 adet 2.5 metrelik kablo yaptırıcaksın . jackların iç kısımları artı, dış kısımları eksi olacak şekilde lehimlemesini söylersen bu iş olur . kablolar ve jacklar arasında bağlantıyı yapıp keyifle kullanıcaksın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalses

o zaman iki adet dişi lale tip jack , iki adet erkek lale tipi jack alacaksın . bir ucu dişi bir ucu erkek 2 adet 2.5 metrelik kablo yaptırıcaksın . jackların iç kısımları artı, dış kısımları eksi olacak şekilde lehimlemesini söylersen bu iş olur . kablolar ve jacklar arasında bağlantıyı yapıp keyifle kullanıcaksın .

Bu yazdığınız mesajı not alıp gidip göstermem yeterli olurmu hocam çok iyi fikir bence arka uyudunun bir tanesinide yanımda götürücem ne dersin olurmu
  • eternalses E kullanıcısına yanıt
    aynen bu mesajı göstericem görevliye yazdığınız aynen bu:

iki adet dişi lale tip jack , iki adet erkek lale tipi jack alacaksın . bir ucu dişi bir ucu erkek 2 adet 2.5 metrelik kablo yaptırıcaksın . jackların iç kısımları artı, dış kısımları eksi olacak şekilde lehimlemesini söylersen bu iş olur . kablolar ve jacklar arasında bağlantıyı yapılıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

aynen bu mesajı göstericem görevliye yazdığınız aynen bu:

iki adet dişi lale tip jack , iki adet erkek lale tipi jack alacaksın . bir ucu dişi bir ucu erkek 2 adet 2.5 metrelik kablo yaptırıcaksın . jackların iç kısımları artı, dış kısımları eksi olacak şekilde lehimlemesini söylersen bu iş olur . kablolar ve jacklar arasında bağlantıyı yapılıcak

konuyu hortlatıyorum çünkü aynı uzatmayı bende arıyorum siz çözümü buldunuzmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 22 Mayıs 2017; 18:55:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.