Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ST/453 , MT(8T)/2250

https://valid.x86.fr/i1tmss
    ______

Dip NOT: Bu voltaj değeri için sıcaklık fazla gelebilir. Acele bir montaj olduğundan dolayı macunun ayarını tutturamadım gibi. Tekrar montaj yaptıktan sonra da (yeni sürümde) değer paylaşırım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 16 Aralık 2017; 0:35:2 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    ooo hocam 3770k yapmissiniz hayirli olsun.cok iyi yapmissiniz daha baya gider o islemci.basligi takip eden varsa sasirmistir 1700 kusur aliyordu ne oldu yav 2250 olmus diye.ben de dusuyordum az kalsin.bunu bu sekliyle alalim ilerde dediginiz gibi yeni versiyonlarda daha oturmus degerleri de ekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

ooo hocam 3770k yapmissiniz hayirli olsun.cok iyi yapmissiniz daha baya gider o islemci.basligi takip eden varsa sasirmistir 1700 kusur aliyordu ne oldu yav 2250 olmus diye.ben de dusuyordum az kalsin.bunu bu sekliyle alalim ilerde dediginiz gibi yeni versiyonlarda daha oturmus degerleri de ekleriz.

Teşekkür ederim.

Zaten ne zamandır bakıyordum. Satılık bir ilandaki arkadaşımız takas teklifimi kabul edince; 3570K ile takas ettik. Ve bendeki 3570K gibi (hatta daha iyi) OC potansiyeli olan bir işlemci geldi şansıma. İlandaki arkadaş da, H çipset bir anakartla işlemciyi kullandığı için OC yapmamıştı. Allah'a şükür en azından 9. nesile kadar sıyrıldım işin içinden (tabii ki daha fazla da gider, kullanılacak sistem ve oyun anlayışına göre).

Sıcaklık değerleri çok aşırı olmasa da, bu voltaj için fazla gibi. Bundan dolayı bugün tekrar montaj yapabilirim bakalım.

• Daha önce 5820K ve X99 Pro Carbonlu sistemden sonuç paylaşmıştım. Şimdi o parçalar satıldı.

Şimdi varsa merak edenler için Ryzen'li sistemden de paylaşım yapayım dedim.

Ryzen 1700 3.95 Ghz, Gigabyte Aorus Gaming 5 F10 Bios, Corsair 3000 Mhz 2x8 16 GB
    https://valid.x86.fr/wrpzdm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebrak -- 16 Aralık 2017; 18:47:51 >
  • i7 3770K 4.5 GHZ@1.17v / CPU-Z 1.82.0

ST/466 , MT(8T)/2292

https://valid.x86.fr/9xe37u

Voltajı bios'tan tabiri caizse gıdım olarak yükselttim.

Bunun CPU-Z yansıması; 1.16v'dan 1.168v (1.17v) olarak oldu. HWiNFO üzerinde bir tane Windows Hardware Error gördüğüm için buna gereksinim duydum. Her anlamda stabiliteyi yakalamak istiyorum her zaman. Ne kadar oyunlarda, prime95'te vb.'de sıkıntı olmasa da.

Ya anlık test değişimlerinden ya da voltaj değişiminden kaynaklı bu tarz skor değişimi olması da düşündürücü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 16 Aralık 2017; 19:23:32 >

• Ebrak kullanıcısına yanıt
    REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Ebrak

olsun hocam satilsin biz validasyonu gorduk ekledik o is bitti saklariz yillarca kendi gitse anisi kalir.

merak eden var isin komigi ama test dusuk puan veriyor diye paylasmiyorlar.

ekledim guzel sonuc.

REDSTONE

hocam sizinkini de guncelledim.voltaj olayi benim de basima gelmisti hem islemcide hem de amd'de north bridge diye bir sey var ona da oc yapilabiliyor verdigin voltaj cok farkediyordu ram testleri yapmistim.
  • Teşekkürler.

Bu kadar az bir voltaj farkının; MT skora 42 puan etki etmesi şaşırtıyor tabii. Gerçi dediğim gibi anlık değer farkı da olabilir. Her halükarda sonuç ortada.
  • Günlük kullanım frekansı.

FX8150 2.1GHz / CPU-Z 1.82.0

ST/114,6 , MT(8T)/718,8
    https://valid.x86.fr/i0bhis

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 17 Aralık 2017; 15:35:0 >

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    eklendi hocam.hep oc'li sonuc ekledik bu da underclocklu sonuc mu oldu?
  • Evet :) underclocklu kullanıyorum çünkü buldozerin en güzel çipine denk geldim. Sıvı azot diye bağırıyor yoksa yakarım heryeri diyor :d

@Wilson Fisk
  • 8700K 5,0Ghz Hocam

• simdi hocam ilk sayfalara bakip attiniz herhalde sonucu biz eskiden bu sekilde ekliyorduk artik validasyon istiyoruz.ben size %99.99 inaniyorum simdiye kadar 1 kisi photoshoplu sonuc gosterdi o da al ekle diye degil.ben birbirinize inanin diye validasyon istiyorum cunku bir benchmark basligim daha vardi sample ayari yapmak gerekiyordu.insanlar artik birbirine inanmamaya basladi sen ayari yanlis yapiyorsun diye ve o testte dogrulama diye bir sey yoktu ve baslik öldü.yazdim da eklemedi demeyin buraya yazayim ama ilk mesaja yazmam icin bench kisminda submit and compare diye bir tus var test bittikten sonra basiyorsunuz chrome opera neyse aciliyor bir link veriyor o linki buraya yapistirin kimse gak guk etmesin bu basligi da kaybetmeyelim.son mesajlari inceleyin nasil atmis insanlar sonucu diye fikir verecektir.

thenotoriousmma - i7 8700k 5 ghz - 1.81.1 - 4437 puan
  • Hocam detaylı okumamışım kusura bakmayın
    Saygılar,

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

https://valid.x86.fr/7vsy23

• hocam sizce sonuçlarda bir sıkıntı varmı ?
    sanki sıralamada bi abukluk var gibi yada diğer işlemcilere göre yüksek çıkması hele çoklu çekirdekte ?

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

• eklendi.

sonucunda sorun var mi onceki sonuclara bakalim.

H.E.B Sup - İ7 8700k 5.1 ghz - 1.81 - 4563 puan

KOKTURUK - İ7 8700k 5 ghz - 1.81 - 4466 puan

4474 almissin sonucun gayet normal.bu baslik eski sistemde yani islemcilerin 10k 20k aldiklari sistemde cok fazla sonuc aliyordu ve insanlar ayni islemci hizi bulup tamam sorun yok diyorlardi.simdi yeni sistemde ise sendeki gibi guclu islemciler bile 4k puanlar aldigi icin hem kullanicinin kafasi karisiyor hem bu puan dusuk diye sonuc atmiyorlar hem de sonuc az oldugu icin kiyaslayamiyorlar onceki sonuclara bakip.beni dinlersen dert etmen gereken hicbir sey yok.bu test cekirdegi seviyor onceki sistemde 1.79 oncesinde cift xeonlar filan ucuyordu.niye benim sonucum yuksek diyorsan cekirdek yuzunden ve tek cekirdegi iyi oldugu icin ama niye dusuk diyorsan dusuk degil.bir de bu versiyon ile yap ama bunda validasyon atamazsin resim atarsin.eklemeyecem aradaki farki gor ve eski sonuclarimizla ilk sayfada kiyasla diye soyluyorum.

https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.78-en.zip

• i7 3770K 4.5 GHZ@1.17v / CPU-Z 1.82.2

ST/463 , MT(8T)/2277

https://valid.x86.fr/be8dll

Sonuçların her test tekrarında farklılaştığını da belirteyim. Deneyenler olmuştur gerçi ama durum böyle. Bu test sonrası bir test daha yaptığımda MT(8T) için ''2287'' puan aldım mesela. Kaç sürümdür puanlamayı rayına oturtamadılar.

Ek olarak, önceki testlerden farklı olarak 16GB(4*4)DDR3@1600MHZ@CL7 ram kullanımı mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 7 Ocak 2018; 11:37:59 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    eklendi.sitesinden normal surum zip indirince 1.82.1 oldu ozellestirilmis gigabyte indirince 1.82.2 oldu bilginize.bana bu surumde puan biraz dusmus gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

eklendi.sitesinden normal surum zip indirince 1.82.1 oldu ozellestirilmis gigabyte indirince 1.82.2 oldu bilginize.bana bu surumde puan biraz dusmus gibi geldi.

Yine her zamanki gibi özelleştirilmiş sürümü bekliyordum 1.82 için. Ama önceki mesajımda normal sürüm için de atmıştım benchmark (1.82). Dediğinize bakmadım, öyleyse özelleştirilmiş sürümler geç geliyor ama tam geliyor diyelim bari.

Puan sisteminden pek umudum kalmadı. Merak amaçlı ve kısa süren bir testi yapıyorum diyebilirim.
  • Ryzen 7 1700@4,1 Ghz ve 1,5V

Skor;

ST: 476
    MT: 5108

Versiyon 1.81.1

Link;https://valid.x86.fr/8amvu1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 8 Ocak 2018; 16:37:57 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    eklendi.

arkadaslar r7 ryzen myzen kullaniyorsaniz su fakire bir sonuc atin yani bana.ben sonuc atmistim da demeyin yama sonrasi ayni puanlari alabiliyor musunuz bakalim bir daha yapin uzun suren bir sey degil.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.