Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kullandigim ramler için konu açtim evet çipler kalite elimdeki ramlerin mesala bu ramlerin aynisi var piyasada 10 cesit çip kullanilmiş en iyisi suan kullandigim seri cip... Kim çipler 2000 2133 2400 2600 2800 mhz ye çikan oldu bu kullandigim seri 3000 mhz ye kadar çikiyor z97 de... Dual chanell drr4 performansina yakin 3000 mhz lik ddr4 ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet ramlerim siradan gskill ripjaws modeli... Bu modele cok çesit çip kullanmislar hocam ramin sn nosuna gore hangi çip kullanildiği belli oluyor.. Samsung micron nanya vesaire fakli çipler kullanmislar.. Bendeki seriye hynix bfr çip kullanmişlar1.85 voltta stabil 3000 mhz ye çikiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 10 Temmuz 2016; 19:51:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramlerimi 1700 mhz ve 2700 mhz de cpu z z test ettim ayni ghz de voltaj da sonuç orlama ayni defalarca denedim
    İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    testi yapmaktan biktik baska yapacak sey yok mu diyen arkadaslar degisik platformlarda su ram oc'li sonuc su normal sonuc diye gosterebilirler.konunun gidisati bozulmaz diye dusunuyorum sonucta etki ediyor mu ram etmiyor mu mevzusu.ben ediyor diye biliyorum ama her sistemde etkisi olmayabilir bu sekilde bir calisma yapilirsa gorulmus olur.
  • 2700k 5.2ghz

• Q6600 2.86 GHz (G31M-ES2L)

Cpu-z Ver 1.76

• eklendi ilk Q6600 sonucumuz.
  • i5 6500

• işlemci stok hızda turbo murbo kapalı hep sabit 4ghz çalışıyor birde ekran kartı yok işlemci içindeki kullanılıyor bu testi eklilermi bilemem

• fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Ekran kartıyla ilgisi yok, sadece İşlmciyi kullanıyor bu test.
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    onu biliyorum da

ekran kartım varken işlemci en az 10 derece daha ısı değerleri düşük şimdi ekran kartım yok ısı değerleri yükseldi ayırıca işlemci çok ısınıyor fanlar son hızda döndüğü halde
    sadece merak ettim

ayrıca işlemci içindeki ekran kartını kullandığı için işlemci testini ektiler mi adına sordum ben
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Şimdi anladım.. Mutlaka etkilemesi lazım ama en sağlıklı veriyi bir de harici ekran kartlı olarak test ederek alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

i5 6500

forum tosbagalik yapmis ya da bende bir sey var resim cikmamis alinti yapinca aldim linki simdi ekliyorum.
  • i7 6700K Stok hız.

• brnbry kullanıcısına yanıt
    eklendi.ilerde oc yaparsan sonucunu guncelleyelim boyle bile gayet yuksek almis.
  • 4670K O.C yok. RAM 1600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalimAydogdu -- 19 Temmuz 2016; 12:39:01 >

• SalimAydogdu kullanıcısına yanıt
    eklendi.1600 mhz yazmissin ramlere ben de 1600 kullaniyorum etki ediyor mu etmiyor mu tartisma konusu kimi diyor ediyor kimi diyor etmiyor.ben yabanci bir forumda artik baslik degil resmen yarismaydi cok az kisinin katildigi.neyse bu baslikta diyelim hizli rami olan 8300 9000 serisi islemcilere gecildim ben o yuzden fx'te ise yariyor diyebilirim ama intel'de para ediyor mu elimde veri yok bunu soyleyecek kadar.testi yapmaktan biktiysaniz bu 1600 bu 2400 diye kiyaslayip gosterin dedim ama yapan olmadi o yuzden bosver ram meselesini.birazcik dusuk almissin 4670 stok sonucu gonderen baska bir arkadasa baktim sen de listeden bakabilirsin ama bu test windowsa gore bile degisiyor.eskiden yuksek alirken ayni makinede 200-300 puan dusuk alabiliyorsun windowsun durumuna gore o yuzden direkt ramlere baglamadim.
  • eklendi.karsilastirmissin iyi guzel ama bir sorun var 6300'u 1.73 versiyonu ile test etmisler o versiyon baya bi dusuk sonuc aliyor.basliktan bir sonuc gosteriyorum:

myalperen fx6300 4.4 multi: 6030 (1.74)
  • AMD Athlon 64 X2 4200+
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.